دراین مقاله در تلاش هستیم که هر ماه جدیدترین اخبار سئو و وردپرس را دراختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ویژگی های جدید موتور های جستجوگر گوگل و بینگ

اخبار سئو : جستجوگرهای گوگل و بینگ

در این مطلب از اخبار سئو به برجسته ترین ویژگی های جدید این موتورهای جستجو می پردازیم.

به متن بروید (Scroll to text)

گوگل مدتی است که این ویژگی را در AMP آزمایش می کند، اما این ویژگی چه کاربردی دارد؟ زمانی که شما درباره ی موضوعی در گوگل جستجو می کنید و بر روی “featured snippet result” کلیک می کنید، گوگل شما را به داخل متن و سپس بر روی موضوع خاصی که به دنبال آن بوده اید راهنمایی میکند.

به نظر می رسد این عمل را بدون در نظر گرفتن هیچ گونه چهارچوب خاص یا محتوای پیرامون متنی که جستجو کرده اید انجام می دهد.

اگرچه این موضوع برای دریافت پاسخ سریع از نظر کاربر قابل درک است، اما از دیدگاه گوگل کاملاً متفاوت است، به این دلیل که محتوای طولانی، فرم کیفیت و تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد.

بنابراین این ویژگی ممکن است به معنای تغییراتی در طراحی شما باشد، به عنوان مثال با کمک ویژگی sticky header شما نام تجاری خود را بر روی عکس قرار می دهید و هر کسی که نام تجاری شما را سرچ کند و پیج شما را بازدید کند نام تجاری شما در سایت پررنگ می شود و کاربر راحت تر و بهتر با سایت شما تعامل برقرار می کند.

این بدان معناست که ساخت محتوای شما از اهمیت بیشتری برخوردار می شود تا مطمئن شوید که هر قسمت از متن شما می تواند به تنهایی معنایی داشته باشد.

برای اینکه بهتر موضوع را درک کنید، باید با هر متن در صفحه خود به عنوان یک مطلب قابل توجه برخورد کنید و آن را بنویسید.

برنامه صدور مجوز برای ناشران خبر(Licensing program for news publishers)

با افزایش جستجوهای zero-click، برای برخی از مشاغل ایجاد لینک های داخلی را با مشکل روبه رو می کند و این موضوع، کسب درآمد و ایجاد محتوای جدید را دشوارتر می کند.

به همین دلیل گوگل سیستمی را برای ناشران خبر راه اندازی کرده است. برنامه صدور مجوز که در آن به ناشران بابت تولید محتوای خوب هزینه پرداخت می شود، تا اطمینان حاصل کند که آن ها وظیفه خود را به درستی انجام داده و این حرفه را ادامه می دهند و اطلاعات مفید تر وعمیق تری برای مردم منتشر می کنند.

با این وجود این سیستم در حال حاضر فقط برای کشور ها و انتشارات خاص می باشد.

لیست محصولات رایگان در SERP

گوگل در جستجو ها یک برگه محصول دارد، اما به نظر می رسد این برگه ها بیشتر به نمایش مستقیم محصولات در نتایج جستجو تغییر می کنند و آخرین خبر در این مورد این است که اگر schema.org و داده های ساختاری برای محصولات موجود در سایت خود داشته باشید، محصولات شما به نسبت دیگر محصولات در اولویت بیشتری قرار می گیرد، بدون اینکه هزینه ای به گوگل پرداخت کنید و این موضوع بسیار قابل توجه است زیرا گامی برای ایجاد وب سایت بیشتر می باشد.

هر کسی که از schema.org استفاده می کند و داده های ساختاری شده خود را به روش صحیح پیاده سازی می کند، می تواند با بهترین وب سایت ها رقابت کند.

اگر هنوز schema.org را اجرا نکرده اید، افزونه Yoast SEO و افزونه WooCommerce SEO می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

ابزار اسکن سایت بینگ

بینگ ابزاری برای اسکن کردن سایت ها راه اندازی کرده است، این ابزار رقیبی قدرتمند برای دیگر ابزار هاست که توسط آن می توانید مشکلات اساسی سئو سایت خود را پیدا کنید.

به اندازه ی سایر ابزار هایی که از آن ها استفاده می کنید ممکن است گسترده نباشد، اما به شما مشکلات سایت را گزارش می دهد و این موضوع می تواند در رتبه بندی سایت شما تاثیر زیادی داشته باشد.

ویژگی های جدید وردپرس

اخبار سئو : وردپرس

در این بخش از اخبار سئو به ویژگی های جدید وردپرس می پردازیم.

داستان های وب نسخه بتا (Web Stories (beta

نسخه جدید وردپرس 5.5 با چند ویژگی قابل توجه به زودی ارائه می شود که دراین بخش ویژگی Web Stories را معرفی می کنیم.

این نسخه هنوز در حال آماده سازی می باشد و نسخه بتای آن موجود است، اما با معرفی ویژگی های جدید در این نسخه شاهد قابلیت های بسیار بهتری برای تولید محتوا خواهیم بود.

برای اینکه بهتر ویژگی Web Stories را متوجه شوید، در این نسخه این امکان فراهم شده است که مطالب خود را به روشی بصری، جذاب و قابل جابجایی در سایت خود ارائه دهید. (مانند Instagram یا سایر سیستم عامل های اجتماعی ).

نکته جالب توجه این ویژگی این است که تیم گوگل به طور فعال با Yoastهمکاری می کند تا اطمینان حاصل کند که با این افزونه به خوبی همکاری خواهد کرد.

در مورد Web Stories، شخصی از گوگل درخواست Yoast SEO Github را کرد که در اصل این خواست برای بررسی تغییراتی است كه آن ها قبل از نهایی شدن انجام می دهند.

این موضوع به ما فرصتی می دهد تا پیش بینی کنیم و مطمئن شویم که افزونه ما با ارائه ابرداده مناسب، با این ویرایشگر جدید یکپارچه همکاری خواهد کرد.

نقشه های اصلی XML

یکی دیگر از ویژگی های مهم این است که وردپرس، نقشه های XML را به هسته ی خود اضافه کرده است.

این موضوع بسیار جالب است به این دلیل که این ویژگی در وردپرس از بین رفته است. برای هر کسی که از افزونه Yoast SEO استفاده می کند، نقشه پیش فرض XML را غیرفعال می کنیم به این دلیل است که افزونه Yoast SEO از قبل نقشه سایت را اضافه می کند که به گوگل کمک می کند تا محتوای شما را پیدا کند.

نگران این موضوع نباشید، زیرا تیم yoast در حال کار کردن با گوگل می باشد و با بروزرسانی ها این مشکلات برطرف می شود.

ویژگی های جدید yoast

اخبار سئو : yoast

در دنیای سئو که امروزه به یک موضوع جهانی و پر اهمیت تبدیل شده است، بهبود و پیشرفت در این زمینه بسیار اهمیت پیدا می کند.

نه فقط از نظر اضافه کردن زبان های بیشتر به افزونه Yoast SEO، بلکه همچنین در فراهم کردن محیطی آسان و راحت برای ارتقا و پیشرفت وب سایت ها نیز می باشد.

پست تکراری (Duplicate Post)

توسعه دهنده این افزونه Enrico Battocchi می باشد. این افزونه به شما امکان می دهد تا فقط با یک کلیک، کلیه تنظیمات هر پست یا صفحه در وردپرس را کپی کنید.

بهبود یافتن publishing workflow

با publishing workflow این امکان وجود دارد که به موتور های جستجو بگویید چگونه با لینک هایی که به محتوای خود اضافه می کنید رفتار کنند.

این ویژگی به کاربران در ایجاد محتوای با کیفیت و متناسب با استراتژی مناسب سئو کمک می کنند.

publishing workflow به شما کمک می کند تا در رتبه بندی و خوانایی متن خود دقت کنید، نحوه ی اشتراک گذاری مطالب را نیز آسان می کند.

ویژگی های مربوط به لینک ها

ویژگی ارتباطی در لینک ها وجود دارد که به شما کمک می کند تا لینک های خارجی را به عنوان nofollow علامت گذاری کنید، این ویژگی برای صفحاتی که نمی خواهید آن را عمومی کنید یا در سئو سایت تاثیر داشته باشد استفاده می شود.

همچنین می توانید از اسپانسر ها برای نشان دادن به موتور های جستجو استفاده کنید که یک لینک خارجی تجاری است.


هر ماه اخبار سئو را با ما دنبال کنید.

موفق و پیروز باشید.

منبع :(اخبار سئو) yoast