تأیید هویت دو عاملی (2FA) یا چند عاملی (MFA) یک لایه امنیتی اضافی برای تجارت شما است، این عمل برای رفع آسیب پذیری های حساب کاربری شما به صورت استاندارد فقط با رمز عبور کمک می کند. در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان به آشنایی کامل با احراز هویت دوعاملی بپردازیم. در ادامه برای آشنایی با ویژگی های آن با ما همراه باشید.

سوپر شارژر امنیتی شما

در محیط آنلاین امروز، استفاده تنها از “نام کاربری و رمز عبور” برای امنیت، طعمه ای آسان برای مجرمان سایبری است. بسیاری از رمز ورودها به حساب ها در عرض چند دقیقه به خطر می افتد و داده های خصوصی (مانند اطلاعات شخصی و مالی) در معرض تهدید فزاینده ای قرار می گیرند.

تأیید هویت چند عاملی، که به عنوان MFA یا تأیید چند مرحله ای نیز شناخته می شود، لایه دیگری از امنیت را به کسب و کار شما اضافه می کند، مدل کاربری و رمز عبور را با کدی که فقط یک کاربر خاص به آن دسترسی داشته باشد، اضافه می کند (معمولاً به کدی که یا به ایمیل یا به تلفن و تلگرام، بلافاصله ارسال شده است). این روش احراز هویت را می توان به راحتی به عنوان ترکیبی از “چیزی که شما دارید و چیزی که می دانید” خلاصه کرد.

آشنایی کامل با احراز هویت دوعاملی

امنیت بالا و استوار

در گذشته برای تأیید اعتبار، سازمان ها برای تولید رمز عبور ایمن به امضاهای سخت افزاری متکی بودند. نوعی که شما با بانکداری آنلاین ارتباط دارید. اما این راه حل آنچنان هم کاربردی نمی باشد و مستعد هزینه های پیش بینی نشده خواهد بود. مشکلات این امضاها این بود که اغلب از بین می روند، شکسته می شوند یا منقضی می شوند.

سیستم های مدرن از دستگاه های تلفن همراه برای ساده تر کردن و مدیریت استفاده می کنند. در SecurEnvoy اولین محصول احراز هویت دو عاملی بدون ارز را به بازار عرضه کرده است. سیستم آن از دستگاه کاربر استفاده می کند، با کد های عبور ایجاد شده در محل یا از طریق پیام کوتاه، تماس صوتی، ایمیل های ایمن یا از طریق یک برنامه تحویل داده می شود. این رویکرد بسیار ایمن و مقرون به صرفه است.

شرکت SecurEnvoy با استفاده از SecurAccess توانست تجربه کاربر را ارتقا دهد. این واقعیت که آن ها توانستند هزینه های بالای مدیریت را نیز کاهش دهند، یک امتیاز بود.

ابزار مناسب برای کار

روش های تایید هویت دو عاملی و چند عاملی، برای حفظ امنیت اطلاعات محرمانه، در هر وسعتی در مشاغل مختلف، استفاده می شود. آن ها می توانند به کاهش احتمال سرقت هویت و همچنین کلاهبرداری فیشینگ کمک کنند زیرا مجرمان نمی توانند تنها با استفاده از نام کاربری و رمز ورود به سیستم نفوذ کنند و به راحتی امنیت آن ها را به خطر بیاندازند.‎

در بخش هایی که برای احراز هویت به کاربر نیاز است، راه حل های تأیید هویت می توانند از بین بروند (یا باعث اصطکاک شوند). این جایی است که راه حل های بدون توکن به کار می آیند. آنها زندگی را برای کاربران آسان تر می کنند (و برای بخش های IT که باید آنها را مدیریت کنند). راه حل های بدون توکن سریع تر و ارزان تر برای تنظیم و نگهداری در بسیاری از شبکه ها است.

این روز ها از احراز هویت دوعاملی نه تنها برای Apple Id، instagram بلکه برای بسیاری از برنامه های دیگر نیز استفاده می شود زیرا امنیت آن واقعا تحسین برانگیز است و باعث آسودگی خیال کاربران از امنیت اطلاعاتشان می شود.

احراز هویت دوعاملی در هر برنامه ای تنظیمات مربوط به خودش را دارد که می توانید آن را به راحتی انجام دهید.

همه نگران امنیت آنلاین هستند. در اینجا نحوه اطمینان از حساب های آنلاین خود، از Google گرفته تا GoDaddy، با تأیید هویت دو عاملی (2FA) ارائه شده است. در ادامه برای آموزش فعال کردن احراز هویت دوعاملی با ما همراه باشید.

احراز هویت دوعاملی Google

با دسترسی به کارت بانکی خود (برای خرید از Google Play)، پیام ها و اسناد مهم و حتی فیلم های شما در YouTube، اساساً می شود گفت کل زندگی شما، در یک حساب Google است که باید از آن محافظت شود.

خوشبختانه، شرکت SecurEnvoy از سال 2010 روی سیستم های 2FA کار می کند.

Google سیستم خود را با تأیید صحت دو مرحله ای ایمن کرده است. همه چیز در شناسایی شما از طریق تلفن است. هنگامی که برای دسترسی به حساب Google خود تقریباً برای هر سرویس، رمز ورود را وارد می کنید، اگر تأیید صحت دو مرحله ای روشن باشد، گزینه های مختلفی برای دریافت کد مرحله دوم وجود دارد.

شما به راحتی می توانید تلفن هوشمند خود را به حساب گوگل خود اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که برنامه جستجوی Google روی گوشی است و در هنگام ورود، می توانید به تلفن بروید و با دریافت یک کد به سادگی تصدیق کنید که شما فرد مورد نظر هستید.

اگر این مورد مناسب نبود، باید یک کد اضافی وارد کنید. این کد از طریق متن پیام کوتاه، تماس صوتی یا با استفاده از یک برنامه تأیید کننده به تلفن شما ارسال می شود که در حساب شخصی خود یا رایانه خود باید آن را تنظیم کنید تا در هر ورود به سیستم مجبور به وارد کردن کد شوید. اگر یک حساب G Suite برای تجارت دارید، می توانید انتخاب کنید که فقط هر 30 روز یک کد دریافت کنید.

Google Authenticator، در حقیقت، هر برنامه تأیید کننده، می تواند کد تأیید را برای شما ایجاد کند، حتی اگر تلفن هوشمند شما به اینترنت وصل نشده باشد. قبل از استفاده، باید تأیید صحت دو مرحله ای را ثبت کنید. برنامه، کد QR را روی صفحه دسک تاپ شما اسکن می کند تا به شما دسترسی پیدا کند، سپس یک کد مبتنی بر زمان را برای وارد شدن شما تولید می کند. این جایگزین دریافت کد از طریق متن، تماس های صوتی یا ایمیل می شود.

پس از تأیید صحت دو مرحله ای Google، با مراجعه به تنظیمات امنیتی حساب Google خود مجدداً به آن دسترسی پیدا کنید. در آنجا می توانید شماره های تلفنی را انتخاب کنید که می توانند کد امنیتی را دریافت کنند، به استفاده از یک برنامه تأیید کننده تغییر دهند و به 10 کد استفاده نشده که می توانند چاپ شوند برای دسترسی به شرایط اضطراری برای شما دسترسی پیدا کنند.

احراز هویت دوعاملی فیس بوک

فیس بوک آخرین مکانی است که می خواهید امنیت آن را به طور کامل حفظ کنید. فیس بوک از تأیید هویت دو عاملی به جلوگیری از نفوذ غیر مجاز کمک می کند. در دسک تاپ، شما با رفتن به تنظیمات > امنیت و ورود، به آن دسترسی پیدا می کنید.

احراز هویت دوعاملی فیس بوک

در زیر تأیید هویت دو عاملی، روی ویرایش در سمت راست کلیک کنید. در صفحه بعد، نحوه دریافت تأیید اعتبار دوم خود را انتخاب کنید: یک پیام متنی، برنامه تأیید هویت یا کلید امنیتی برای شما ار سال می شود.

اگر یک برنامه تأیید کننده را انتخاب کنید (که ممکن است بهترین گزینه در هنگام مراجعه به فیس بوک باشد)، فیس بوک کد QR را روی صفحه دسک تاپ تولید می کند. برنامه تأیید هویت خود را در تلفن هوشمند خود باز کنید، افزودن را انتخاب کنید و تلفن هوشمند خود را روی صفحه رایانه نگه دارید تا بتوانید کد را ضبط کنید. دفعه بعد که وارد فیس بوک می شوید و کد شش رقمی خود را درخواست می کنید، برنامه تأیید کننده را باز کنید و آن را در آنجا بازیابی کنید.

احراز هویت دوعاملی

در مورد برنامه هایی که هنگام تأیید اعتبارنامه Facebook خود (Xbox ،Spotify ،Skype) با تأیید هویت دو عامل کار نمی کنند، Facebook برنامه ایجاد رمزهای عبور، یک رمزعبور یک بار مصرف را برای دسترسی به حساب Facebook خود از طریق هر برنامه شخص ثالث یا سرویس تولید می کند. اگر از آن برنامه یا سرویس خارج شوید و باید دوباره به سیستم وارد شوید، باید یک رمز ورود جدید و منحصر به فرد برنامه تولید کنید. این برای دستگاههای قدیمی ضروری است. برای دریافت کد برای آن ها را از طریق تنظیمات > امنیت و ورود به سیستم > گذرواژه‌های برنامه > ایجاد گذرواژه‌های برنامه را بزنید.

گزینه های فوق الزاماً شما را مجبور به دسترسی به تلفن خود می کند. اما هنگامی که 2FA را فعال می کنید، می توانید لیستی از 10 کد بازیابی را که می توانید بارگیری و استفاده از آنها در هر زمان دریافت کنید داشته باشید، حتی اگر تلفن خود را در دسترس ندارید، کد را دریافت کنید. آنها را در قسمت تنظیمات 2FA قرار دهید و در جای امن آنها را ذخیره کنید.

در صورت هرگونه سوال با متخصصان ممتازسئو تماس بگیرید.