در مقاله آموزش سئو 2019 قصد داریم جدید ترین قواعد آموزش سئو را به شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

رتبه بندی جستجوی خود را با تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به کمک متخصصان بهبود ببخشید. بیاموزید که موتورهای جستجو چگونه کار می کنند و بهترین شیوه های انجام تحقیقات کلمات کلیدی، ارزیابی عوامل رتبه بندی صفحه، کسب لینک، افزایش رتبه صفحه و تجزیه و تحلیل نتایج را برای کمک به تقویت موقعیت موتور جستجوی خود کشف می کنید.

چه کسانی باید سئو را یاد بگیرند؟

اگرچه SEO فقط یکی از بسیاری از فعالیتهای بازاریابی آنلاین است، اما مهمترین چیز برای یادگیری آن است که سئو را به درستی درک کنیم تا با داشتن اطلاعات اشتباه و ناقص، بهینه سازی سایت خود را به خطر نیاندازیم. سئو در رتبه بندی در موتورهای جستجو و هر کجا جستجو قابل استفاده باشد کاربرد دارد.

چه کسی باید سئو را یاد بگیرد؟

 

کسانی که سمت پشتیبان وب سایت و یا تولید کننده محتوا و همچنین طراح وب سایت را دارند. یاد داشتن سئو برایشان امری ضروری و بسیار مهم می باشد.
کار هایی که بعد از یاد گرفتن سئو می توانید انجام دهید:
  • مدیریت وبلاگ و سایت خود و یا دیگران.
  • به طور منظم محتوای بهینه شده ایجاد می کنید.
  • تمایل پیدا خواهید کرد، استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود را گسترش دهید.
  • فعالیت های بازاریابی آنلاین مانند محتوا، رسانه های اجتماعی و بازاریابی ویدیویی را انجام خواهید داد. به عنوان مثال می توانید در بازارهای آنلاین درآمد کسب کنید، به عنوان مثال، آمازون، eBay ،Fiverr و Upwork.

سایت هایی که به شما عزیزان در یادگیری بهینه سازی سایتتان، کمک می کنند:

گوگل

گوگل

Google مترادف با جستجو است و یک امپراتور جستجوی جهانی می باشد. بیشتر ارائه دهندگان آموزش، محتویات خود را بر اساس موتور جستجوی Google، الگوریتم ها و اطلاعیه های پایه آن بهینه سازی می کنند. Google برای کسب اطلاعات در مورد بازاریابی آنلاین و سئو، سیستم عامل های زیادی را ارائه می دهد.

مجله موتور جستجو (SEJ)مجله موتور جستجو (SEJ)

ژورنال موتور جستجو (SEJ) به تولید آخرین اخبار از جستجو ها، بهترین راهنماها و نحوه کار برای SEO و جامعه بازاریابی اختصاص یافته است. آن ها مقالات روشنگری مانند “مرگ جستجوی ارگانیک (همانطور که همه می دانند)” و سایر مطالب مرتبط با بازاریابی آنلاین منتشر می کنند. این یک راهنمای مبتدی برای سئو را ارائه می دهد که ارزش خواندن دارد و می تواند نگرش شما را در مورد سئو تغییر دهد.

موز (Moz)

موز (Moz)

Moz در سال 2004 به عنوان مشاوره SEO شروع به کار کرد و طیف وسیعی از نرم افزار را به عنوان راه حل های خدماتی (SaaS) ارائه می دهد. نام تجاری آن مترادف با SEO است و این یک اقتدار جهانی محسوب می شود. در واقع، در صفحه اول برای نتایج جستجو “SEO چیست” دو نتیجه دارد. Moz از گنجینه منابع یادگیری آنلاین شامل: راهنماها، وبینارها (Mozinar)، آزمونها، whitepapers و موارد دیگر استفاده می کند.

هاب اسپات (HubSpot)هاب اسپات (HubSpot)

HubSpot محتوای فوق العاده ای را در مورد بازاریابی دیجیتال و تجارت الکترونیک منتشر می کند. آکادمی آن دوره های آنلاین رایگان و عالی را ارائه می دهد. HubSpot دارای پست های بی شماری در مورد SEO و چندین فیلم آموزشی است که ارزش دیدن را دارند، یعنی نحوه یافتن استراتژی SEO که متناسب با مشاغل شما است و چگونه HubSpot از وبلاگ نویسی استفاده می کند تا رتبه 1 در گوگل را کسب کند.

ممتاز سئوممتاز سئو

روزانه ده ها متخصص سئو در این سایت مقاله های علمی در مورد سئو منتشر می کنند و شما می توانید با مطالعه این مطالب، یک متخصص سئو تمام عیار بشوید. همچنین می توانید سئو سایت خود را به این شرکت قدتمند بسپارید تا در کمترین زمان ممکن بهترین رنگ ها و بهترین نتیجه ها در گوگل، سایت شما باشد.

SEMrushSEMrush

SEMrush یک مجموعه بازاریابی همه در یک است که شامل بیش از 30 ابزار و گزارش است که به شرکتها کمک می کند تا به صورت آنلاین، خدمات خود را بهتر به بازار عرضه کنند. این وب سایت به توسعه کسب و کار شما کمک های شایانی می کند. این وبلاگ، وبینارها، راهنماها و پادکست ها در مورد سئو را ارائه می دهد.

ShopifyShopify

Shopify یک بستر تجارت الکترونیکی است که همه چیز را برای فروش آنلاین، رسانه های اجتماعی و حضوری در اختیار شما قرار می دهد. آکادمی Shopify یک دوره سئو تجارت الکترونیکی دارد. همچنین، وبلاگ آن بسیار عالی است و دارای پست های بسیاری در مورد سئو از جمله راهنماهای مبتدی و میانی برای SEO و تجارت الکترونیک است.

یوست (Yoast)یوست (Yoast)

Yoast به شما در بهینه سازی وب سایت خود از طریق نرم افزار سئو و منابع آموزشی کمک می کند. این سایت محتوای رایگان و پولی را ارائه می دهد. همچنین افزونه یوست در وردپرس کمک های شایانی به بهینه سازی وب سایت شما می کند که اکثر متخصصان سئو با آن آشنایی لازم را دارند.

معرفی سئو

نام سئو می تواند برای یک تازه کار و یا یک صاحب کسب و کار کمی دلهره آور باشد. زیرا هنوز خیلی ها هستند که با سئو آشنایی های لازم را ندارند. به عوان مثال، هنوز میلیون ها صفحه اطلاعات منسوخ شده، اطلاعات غلط یا اطلاعات بد و ساده و سئو نشده در مورد نحوه اجرای صحیح یک استراتژی سئو وجود دارد.

این خبر خوبی است که امروزه بیش از صد ها مطالب آموزشی رایگان، وجود دارد تا یک تازه وارد دانش سئو را به یک متخصص SEO تبدیل کنید.
مسلماً مهم این است که بدانیم چه چیزی مهم است و سپس زمان لازم برای تسلط بر این موارد را سرمایه گذاری کنید. این بدان معنا نیست که شما باید در صدها بخش از سئو حرفه ای شوید، بلکه شما فقط باید موارد اساسی بهینه سازی وب سایت را حل کنید.
آنچه در زیر می بینید عوامل برتر برای بهینه سازی یک وب سایت در سال 2019 است که به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. برای درک هر چه بیشتر سئو، با ما همراه باشید.

سئو فنی

سئو فنی به کارهایی که در سطح وب سایت یا سرور برای بهبود نتایج جستجو انجام شده است، اشاره دارد. به طور خاص، اقداماتی که بر خزیدن، نمایه سازی و ارائه صفحات وب تأثیر می گذارد.
در این جا چند دوره و راهنما وجود دارد که برای تقویت مهارت های فنی SEO شما به طور حتم کارساز است:
سئو فنی

دوره های آموزشی سئو

در این بخش قصد داریم دو تا از بهترین سایت ها جهت آموزش سئو را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

SEO پیشرفته: ایجاد یک وب سایت دوستانه برای SEO:این دوره Lynda.com طیف گسترده ای از فاکتورهای SEO فنی را شامل می شود که شامل بهینه سازی محتوا، خزیدن وب، فهرست بندی، نمایه سازی، ارائه ساختار سایت، داده های ساخت یافته و موارد دیگر می باشد.
استراتژی های بهینه سازی پیشرفته موتور جستجو: این دوره Coursera دوره ارائه دهنده Lynda.com را با ارائه دیدی در مورد سرعت صفحه، اندازه گیری های کلیدی و تجزیه و تحلیل داده ها تکمیل می کند.

راهنما های آموزش سئو

راهنمای شروع بهینه سازی موتور جستجو: Google به معنای واقعی کلمه کتاب را در مورد بهترین شیوه ها برای بهینه سازی در سایت نوشته است. این راهنمای 32 صفحه ای در ابتدا قرار بود به عنوان یک سند داخلی مورد استفاده قرار گیرد، اما بعداً به عنوان یک منبع مدیر وب منتشر شد. وقت ندارید 32 صفحه بخوانید؟ مشکلی نیست Hubspot نیز نسخه دو صفحه ای با عنوان tl را منتشر کرده است.
آموزش سئو
بهینه سازی موتور جستجو برای وردپرس: با سهم 33 درصد بازار، این را می دانید که در مورد بهترین روشها برای بهینه سازی یک سایت وردپرس چیزی کمی می دانید. این دانش می تواند دفعه دیگر که افزونه SEO شما خراب می شود نیز، مفید واقع شود.

بازاریابی محتوا

“محتوای عالی” دیگر فقط جنبه ظاهری نخواهد داشت، بلکه یک ضرورت برای اطمینان از هرگونه اندازه گیری از موفقیت ارگانیک است. شما نه تنها باید محتواتان ظاهر خوبی داشته باشد، بلکه باید محتوای خوب و بهینه ای نیز داشته باشید تا موتور های جست و جو، سایت شما را به عنوان یک سایت بهینه بشناسند و به جهان معرفی کنند.
سعی کنید همیشه جدید ترین مقاله ها را در مورد آموزش سئو مطالعه کنید. زیرا الگوریتم های گوگل همیشه در حال پیشرفت هستند و خیلی از مطالب قدیمی که در گذشته برای بهینه سازی سایت ها استفاده می شده است، امروزه دیگر کاربردی ندارند. امیدوار هستیم با مطالعه این مطلب، با سئو و منابع آموزش آن آشنایی لازم را داشته باشید.