در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان آموزش استفاده از ویژگی sponsored و ugc را تشریح کنیم. برای افزایش اطلاعات خود در این باره، با ما همراه باشید.

گوگل به تازگی قوانین ایجاد لینک را تغییر داده است. نزدیک به 15 سال پیش، ویژگی nofollow به عنوان ابزاری برای کمک به مبارزه با هرزنامه ارائه شد. همچنین به سرعت، یکی از روش های توصیه شده Google برای پرچم گذاری لینک های مرتبط با تبلیغات شد. وب از زمان معرفی nofollow در سال 2005 تکامل یافته است و حالا زمان تحول nofollow نیز هست.

قبلاً به این صورت بود که وقتی افراد به شما پیوند می دادند، این پیوند یا یک ویژگی dofollow و یا یک ویژگی nofollow همراه بود. اما حالا این قضیه تغییر کرده است. آن ها در حال حاضر 2 مدل ویژگی لینک دیگر را معرفی می کنند که در سئو سایت تاثیر می گذارد. حالا قبل از این که بخواهیم به توضیح این دو مدل لینک دادن بپردازیم، لازم است تاکید کنیم که این پست را حتما تا آخر بخوانید، زیرا نه تنها الزامات جدید گوگل را برای شما توضیح خواهیم داد، بلکه معنای سئو لینک ها را نیز، برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد.
روش جدید لینک گذاری گوگل

چشم انداز فعلی

معنای فعلی سئو لینک ها ساده است. مخصوصا هنگامی که بخواهیم برای شما از ویژگی لینک ها تعریف کنیم. هر چه پیوندهای dofollow (پیوندهای معمولی) بیشتری داشته باشید، می توانید در رتبه بندی جست و جوی گوگل، جایگاه بهتری داشته باشید. اگر از تعداد پیوندهای موجود یا نوع آن مطمئن نیستید، می توانید با استفاده از ابزار های موجود، تعداد آن ها را پیدا کنید.

اکنون، هنگامی که در حال ایجاد لینک هستید، اگر هزینه پیوند ها یا تاکتیک های اعمال شده مانند تبلیغات را پرداخت می کنید، Google از شما می خواهد که این پیوندها را nofollow کنید زیرا آنها فکر می کنند شما نباید از راهکارهایی مانند ارسال مهمان برای دستکاری در رتبه بندی استفاده کنید.

اما در مورد خرید پیوندها، نباید این کار را انجام دهید زیرا این یک روش ساده برای جریمه یا ممنوعیت شدن از Google است.

گوگل چگونه لینک ها را می بیند؟

الگوریتم های گوگل به صورت هوشمندانه عمل می کنند. مطمئناً، آنها در صورت ایده آل از شما می خواهند كه اگر لینک ها خریداری شده اند یا به طور طبیعی درآمدی ندارند، پیوندهای nofllow را به آن ها اختصاص بدهید (مانند پست های مهمان)، اما بسیاری از متخصص های SEO این قوانین را می شكنند، در صورتی که می دانند، گوگل آن را متوجه می شود. Google می تواند به راحتی هنگامی که پستی در این سایت های خبری بزرگ کسب نمی شود، آن ها را شناسایی کند زیرا بسیاری از آنها علائمی در سراسر خود دارند که Google می تواند آنها را تشخیص دهد. گوگل می تواند به راحتی یک پست مهمان را از طریق لفظ در صفحه از “مشارکت کننده” یا “مشارکت کننده مهمان” تشخیص دهد.

ویژگی های جدید لینک ها در گوگل

امروز، ما دو ویژگی جدید پیوندها را اعلام می کنیم که روش های وب مسترها برای شناسایی ماهیت پیوندهای خاص به جستجوی Google محسوب می شوند. این ها، همراه با nofollow نیز می آیند. در بخش زیر برای شما هر کدام را تشریح کرده ایم:
تشریح ویژگی های جدید گوگل

“rel=”sponsored

برای مشخص کردن پیوند هایی در سایت که به عنوان بخشی از تبلیغات، حمایت مالی یا سایر قرارداد های جبران خسارت ایجاد شده است، از ویژگی حمایت شده (sponsored) استفاده کنید.

“rel=”ugc

UGC مخفف User Generated Content (محتوای تولید شده توسط کاربر) است و مقدار ویژگی ugc برای پیوندهایی که در محتوایی تولید شده توسط کاربر، مانند نظرات و ارسال انجمن، پیشنهاد می شود.

rel=”nofollow

از این ویژگی برای مواردی که می خواهید به یک صفحه پیوند یا لینک بزنید اما نمی خواهید به هر دلایلی در رتبه بندی، اعتباری به یک صفحه دیگر اختصاص پیداکند استفاده کنید.
ویژگی های جدید ایجاد لینک در گوگل
در گذشته هنگامی که ویژگی nofollow به سایتی تعلق می گرفت، Google هیچ پیوندی را که به این روش مشخص شده بود به عنوان سیگنالی برای استفاده در الگوریتم های جستجوی به حساب نمی آورد و این نوع لینک ها فاقد اعتبار بودند. این مورد اکنون تغییر کرده است. دو مقدار دیگر به rel اختصاص یافته است که UGC و nofollow می باشند و گوگل نیز هرکدام از این دو را به صورت جداگانه برسی می کند و با توجه به این دو مقدار مشخص می کند که کدام پیوند باید در نظر گرفته شود و به کدام پیوند نباید اعتباری اختصاص بدهد.
گوگل از این نکات به همراه سیگنال های دیگر، به عنوان راهی برای درک بهتر، نحوه تحلیل مناسب و استفاده از پیوندها در سیستم ها استفاده خواهد کرد.
اما سوالی که برای خیلی ها پیش می آید این است که چرا چنین پیوندهایی را کاملاً نادیده نگیریم، همانطور که در مورد nofollow اتفاق افتاده است و آن را نادیده می گیریم؟ پیوندها حاوی اطلاعات ارزشمندی هستند که می توانند به گوگل در بهبود جستجو کمک کنند، مانند نحوه توصیف کلمات موجود در پیوندها که محتوای هدف را توصیف می کنند. بررسی همه پیوندهایی که با آنها روبرو می شود همچنین می تواند به در درک بهتر الگوهای پیوند غیرطبیعی و اسپم کمک کند.
ما می دانیم که مقاله آموزش استفاده از ویژگی sponsored و ugc سؤالاتی را برای شما عزیزان ایجاد می کنند، بنابراین در این مقاله سوالاتی را که متداول است قرار می دهیم و امیدواریم اکثر سوال های شما را پوشش دهد.