در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه ایندکس مقالات، برگه ها و صفحات در گوگل سرچ کنسول بپردازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

گوگل سرچ کنسول

ابزارها و گزارش های گوگل سرچ کنسول به شما کمک می کنند ترافیک و عملکرد موتور های جستجو در سایت خود را اندازه گیری کنید، مشکلات را برطرف کنید و سایت خود را در نتایج جستجوی Google نمایش بدهید. تقریبا می توان گفت تمامی متخصصین سئو از این ابزار کاربردی و مهم گوگل استفاده می کنند تا آمار برگه ها و صفحات خود را داشته باشند.

اگر تغییرات قابل توجهی در یک وب سایت ایجاد کرده اید، سریع ترین راه برای به روزرسانی های ایندکس شده توسط گوگل، ارسال آن به صورت دستی است. این امر باعث می شود هرگونه تغییر در مواردی مانند محتوای درون صفحه یا برچسب های عنوان در نتایج جستجو در اسرع وقت ظاهر شود.

اهمیت ایندکس شدن صفحات در گوگل

صفحات هنگامی که در گوگل ایندکس می شوند در نتایج آن، نمایش داده می شوند. هنگامی که یک صفحه را جدید ایجاد می کنید و یا صفحه ای از وب سایتتان را گوگل ایندکس نکرده است، مجبور هستید از روش های دیگر استفاده نمایید.

همگی اهمیت ایندکس شدن صفحات در گوگل را می دانیم. ربات های خزنده گوگل به صورت پیشفرض وب سایت ها را آنالیز می کنند و صفحات را می شناسند اما اگر گوگل صفحه، برگه یا نوشته ای از وب سایت شما را شناسایی نکرده بود، باید خودتان به صورت دستی این کار را انجام دهید. آموزش زیر را مرحله به مرحله دنبال کنید تا بتوانید صفحاتتان را به صورت دستی در گوگل ایندکس کنید.

زمان مورد نیاز: 3 دقیقه.

نحوه ایندکس صفحات و برگه ها در گوگل سرچ کنسول

 1. مرحله اول: اولین قدم ورود به سیستم گوگل سرچ کنسول است.

  برای این منظور ابتدا باید سایت خود را در گوگل سرچ کنسول ثبت کرده باشید و سپس به صفحه Property خود در سرچ کنسول وارد شوید: https://search.google.com/search-console/

 2. مرحله دوم

  در سمت چپ، گزینه URL Inspection را انتخاب کنید.

 3. مرحله سوم

  در این بخش، آدرس صفحه، نوشته و یا برگه مورد نظرتان را که می خواهید در گوگل ایندکس شود، وارد کنید و سپس اینتر را بزنید.
  نحوه ایندکس دستی مقالات در سرچ کنسول‎

 4. مرحله چهارم

  در این صفحه برگه شما در حال آنالیز شدن است.
  نحوه ایندکس دستی مقالات در سرچ کنسول‎

 5. مرحله پنجم

  هنگامی که پیغام URL is not on Google را مشاهده می کنید، به این معنا است که صفحه شما در گوگل ایندکس نشده است. حال برای ایندکس شدن صفحه تان، REQUEST INDEXING را بزنید.
  نحوه ایندکس دستی مقالات در سرچ کنسول‎

 6. مرحله ششم

  در این صفحه، در خواست شما برای ایندکس صفحه تان، در حال اجرا می باشد.
  نحوه ایندکس دستی مقالات در سرچ کنسول‎

 7. مرحله هفتم

  پس از اتمام ایندکس شدن، پیغام زیر برای شما نمایش داده خواهد شد. GOT IT را بزنید و منتظر ایندکس شدن برگه تان بمانید.
  نحوه ایندکس دستی مقالات در سرچ کنسول‎

همانطور که مطالعه کردید به همین راحتی می شود صفحات را در گوگل ایندکس کرد. امیدوارم از مطالعه مقاله نحوه ایندکس دستی مقالات در گوگل سرچ کنسول‎ نهایت استفاده را برده باشید.