آپدیت ژوئن 2021 گوگل، تغییرات زیادی را به همراه داشته است که این تغییرات گاها باعث ایجاد مشکلاتی برای وب سایت ها و جابجایی رتبه های آن ها در گوگل شده است. نیل پتل یکی از تاثیرگذاران دنیای دیجیتال مارکتینگ و سئو، در رابطه با این آپدیت مقاله ای را منتشر نموده است که در اینجا می خواهیم ترجمه ای از آن را در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین آنچه که در ادامه آمده است، مقاله ای از زبان نیل پتل می باشد.‎

در تاریخ 2 ژوئن گوگل یک به روز رسانی اصلی را منتشر کرد و در ماه جولای نیز یک به روزرسانی دیگر وجود دارد. در طی چند روز اول، بیشتر ما بازاریاب ها و سئوکاران هیچ تغییری در رتبه بندی یا ترافیک جستجو نداشته ایم. اما در روز یکشنبه 6 ژوئن، بسیاری از افراد متوجه تغییراتی شدند.

برخی از دوستان من شاهد کاهش و برخی دیگر شاهد دستاورد بودند. به یاد داشته باشید وقتی کسی در رتبه بندی سقوط می کند، شخص دیگری جای او را می گیرد. بنابراین وقتی بازنده وجود دارد، برنده نیز وجود دارد.

اما آنچه زیباست این است که من یک آژانس تبلیغاتی دارم و از آنجا که ما صدها مشتری در سرتاسر جهان در صنایع مختلف داریم، من خیلی سریع می توانم روندها را ببینم.

و من در این به روزرسانی متوجه چیزی شدم که کمی منحصر به فرد بود. اما ابتدا:

ترافیک من کاهش یافت

من به روزرسانی های اساسی داشته ام که به من کمک کرده و هم به من آسیب زده است. به همین دلیل معتقدم شما به عنوان یک بازاریاب باید رویکردی همه جانبه داشته باشید.

به عنوان مثال، از طریق موارد زیر در آژانس من مشتری ایجاد می کنیم:

  • سئو
  • تبلیغات
  • بازاریابی دهان به دهان / مشتری
  • برنامه مشارکت
  • فروش خروجی
  • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
  • پادکست
  • سخنرانی در کنفرانس ها
  • استخدام افرادی که روابط عمومی خوب و بالایی دارند و به طور موثر می توانند باعث افزایش مشتری شوند.
  • Ubersuggest

این ها تنها برخی از راه های جذب مشتری است. از این رو، من دوست ندارم که فقط به یک روش اعتماد کنم، زیرا این کار ریسک بالایی دارد.

به عنوان مثال، ما یک تبلیغ تلویزیونی داریم که به زودی در حال اجرای آن هستیم (تبلیغ هنوز به ویرایش نیاز دارد و هنوز انجام نشده است).
اما میزان بازدید من تقریباً 9٪ کاهش یافته است. ممکن است طی چند روز یا هفته آینده حتی بیشتر کاهش یابد، اما در حال حاضر این جایی است که من در آن قرار دارم.

صفحه سرچ کنسول

اما زمانی که به مشتریانی که در حین این آپدیت عملکرد خوبی داشته اند، توجه کردم، متوجه چیزی شدم‎.

گوگل به دنبال متن اضافه و بی حاصل نیست!

بیشتر افت ترافیک من در صفحات وبلاگم تاثیر گذاشت.
به عنوان مثال، در اینجا پست من در مورد SEO است و من در حال حاضر در صفحه 1 رتبه بندی شده ام.

آپدیت ژوئن 2021 گوگل

اما به برچسب عنوان من نگاه کنید …

SEO Made Simple: راهنمای گام به گام سال 2021

و در اینجا چند پاراگراف اول ارسال شده است …

حدس بزنید افراد روزانه چه تعداد پست وبلاگ منتشر می کنند.
کاربران وردپرس به تنهایی هر روز بیش از 2 میلیون پست منتشر می کنند. هر ثانیه 24 پست وبلاگ منتشر می شود.
این بدان معناست که کاربران در حالی که این پنج جمله را می خواندید، حدود 216 پست وبلاگ منتشر کرده اند.
و این فقط برای کاربران وردپرس است. اگر بخواهیم همه پست های وبلاگ را بشماریم، مطمئناً این تعداد بیشتر خواهد بود.

این باعث می شود که کار سخت شود. اما اگر می خواهید وبلاگ خود را به یک وبلاگ موفق تبدیل کنید، مجبور هستید.
در حالی که من اغلب 4-5 ساعت را برای نوشتن پست های وبلاگ خود صرف می کنم، ده دقیقه ای را به بهینه سازی هر پست اختصاص می دهم که مهم ترین قسمت آن است.

نحوه نوشتن پست های من به صورت قصه گویی است و وقتی می نویسم به طور معمول به گونه ای می نویسم تا افراد را به درون خود جذب کنم.

اما سایت هایی که در بسیاری از موارد بالاتر از من رتبه بندی شده اند، با محتوای معمولی (خوب نوشته شده و با کیفیت بالا)، از اینفوگرافیک یا فیلم یا داستان پردازی زیاد استفاده نمی کردند. آن ها فقط سریع تر از من مخاطب را به جواب سوال می رساندند.

وقتی کسی عبارت “سئو” را در گوگل جستجو می کند، معمولا به دنبال درک اساسی از سئو و نحوه انجام آن است.
به ندرت پیش می آید که کاربران حرفه ای در جستجوی این اصطلاح باشند و اگر اینگونه بود، بسیاری از مقالات مبتدی را در بالای صفحه نمی دیدید.

بنابراین، پس از آن من شروع به تغییر بسیاری از مطالب خود کردم که کار زیادی دارد و مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.

اکنون عنوان جدید این پست “سئو چیست؟ (در 5 دقیقه سئو یاد بگیرید)”.
من اکنون با ارائه تعریفی که از آن دارم، پست را دقیقاً در مورد سئو جستجو می کنم. آیا این باعث افزایش بازدید من خواهد شد؟ زمان مشخص خواهد کرد و من برای انجام درست آن مجبورم چندین آزمایش را روی همه برچسب های عنوان و محتوای خود انجام دهم.

اما بهترین راه برای رتبه بندی خوب، در دراز مدت، این است که خود را به جای جستجوگر قرار دهید و آنچه را که می خواهند به آن ها بدهید. به این معنی که بهینه سازی را به گونه ای انجام دهید که کاربر هر چه سریع تر به درخواست خود برسد.

نتیجه

مطالب خود را مرور کنید، به ویژه پاراگراف های مقدماتی را در پست های وبلاگ خود بررسی کنید و اضافه گویی ها را حذف کنید. به اصل مطلب توجه کنید و آنچه کاربران به آن نیاز دارند را ارائه دهید. این یک روش عالی برای بهبود تجربه کاربری است.
تمرکز خود را بر این بگذارید تا کاربران هرچه سریع تر به خواسته خود برسند.

منبع: neilpatel