WordPress Gutenberg 7.1 با پیشرفت های زیادی به روز شده است. با اینکه این نسخه از گوتنبرگ عملکرد به نسبت کندتری دارد اما با توجه به پیشرفت هایی که کرده است ممکن است این نگرانی چندان با اهمیت جلوه نکند.

رابط کاربری جدید پنل خوشامدگویی

پنجره خوشامدگویی در آپدیت جدید گوتنبرگ، تغییر پیدا کرده و از این پس کاربران جدید راحت تر می توانند با این ویرایشگر ارتباط برقرار کرده و آموزش های اولیه را دریافت کنند.

شرح تصاویر

در این نسخه شرح های جدول آورده شده است. این به کاربران امکان می دهد زیرنویس ها را به قسمت زیر جدول اضافه کنند. همچنین یک UI جدید برای پیمایش بین حالت های Edit و Select وجود دارد.

حالت ویرایش به شما امکان می دهد تا درون جدول ویرایش کنید و حالت انتخاب به کاربر امکان می دهد عنصر جدول را انتخاب کند.

شرح تصاویر

این باعث می شود، عملکرد جدول گوتنبرگ مفیدتر شود و کاربر را از نیاز به نصب افزونه های اضافی نجات دهد. با این حال، کاربران علاقه مند به ایجاد جداول با ویژگی های پیشرفته، ممکن است علاقه مند به استفاده از یک افزونه باشند.

به عنوان مثال، یک افزونه جدول Premium مانند League Table توسط DAEXT دارای چندین ویژگی است که ممکن است برای یک کاربر حرفه ای مفید و انعطاف پذیر باشد.

شرح تصاویر

بهبود ویرایشگر موبایل

دو بروزرسانی بعدی برای ویرایشگر رابط کاربری قرار ارائه شده اند. اکنون نوار ابزار ثابت موبایل برای انتخاب عناصر ویرایش مانند پاراگراف ها، پیوندها و غیره وجود دارد.

پیشرفت ها بر اثر تغییرات موبایل

در اینجا مثالی است از نوار ابزار جدید موبایل که در عمل از صفحه ابزار وردپرس موبایل GitHub آورده شده است وجود دارد:

پیشرفت دیگر، امکان انتخاب چندین بلوک در حین ویرایش موبایل است:

پیشرفت ها بر اثر تغییرات موبایل

WordPress همچنین کد سازگاری PHP 5.2 را از بلوک RSS کوتاه کرده است. این امر یک مسئله بسیار مهم برای کاربران وردپرس است تا اطمینان حاصل کنند که آنها از جدیدترین نسخه PHP، که هم اکنون در نسخه 7 است، استفاده می کنند.

به روزرسانی نسخه PHP سایت WordPress شما، راهی آسان برای سرعت بخشیدن به سایت و همچنین مقاوم سازی وب سایتتان در برابر هک شدن است.

رفع بیش از دو جین باگ

در اطلاعیه وردپرس آمده است که دوجین از باگ های گوتنبرگ در نسخه جدید رفع شده است. در میان آنها رفع سبک های CSS از مؤلفه ColorPicker نیز بود.

معیارهای عملکرد گوتنبرگ

از معیارهای عملکردی که به نظر می رسد نسخه جدید گوتنبرگ کندتر از نسخه قبلی است، در زیر آمده است:

زمان لودینگ به ثانیه:

گوتنبرگ 7.1.0: 7.45 ثانیه
گوتنبرگ 7.0.0: 6.84 ثانیه
وردپرس 5.3: 6.33 ثانیه

اما در سرعت دریافت کلیدهای کیبورد، پیشرفت نسبی حاصل شده است.

زمان کیپرس (Keypress(

گوتنبرگ 7.1.0: 88.56 میلی ثانیه
گوتنبرگ 7.0.0: 94 میلی ثانیه
وردپرس 5.3: 75.19 میلی ثانیه

اگرچه تفاوت بین نسخه 7.0 و 7.1 کمتر از یک ثانیه است اما غیر منطقی نیست که عملکرد در صورت عدم بهبود حداقل در حالت ثابت باقی بماند.