وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود ناخودآگاه بحث امنیت آن نیز پیش می آید، آیا می توانیم مطمئن باشیم که اطلاعاتی که ما در آنجا قرار داده ایم امنیت کافی دارد؟ آیا افراد می توانند پیج های خصوصی ما در اینستاگرام را هک کنند؟ یا آیا این فقط یک داستان است که توسط رسانه ها و تعداد زیادی از کلاهبرداران آنلاین ابداع شده است؟ بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم و ببینیم آیا چنین چیزی امکان پذیر است یا خیر.

هرگز اطلاعات خود را به اشتراک نگذارید!

ابتدا بگذارید درباره بدیهی ترین خطر صحبت کنیم … هک شدن.

مسئله این است که این افراد برای دستیابی به اطلاعات شخصی شما و سرقت آن آموزش دیده اند، اما در سطح بسیار ابتدایی و برای دسترسی به حساب های رسانه های اجتماعی شما هرگز علاقه ای ندارند که بخواهند وقت صرف کنند.

بسیار ساده است، در حقیقت هکر ها پول می خواهند و بهترین راه برای به دست آوردن آن از طریق دسترسی به اطلاعات کارت اعتباری شما است.

از آنجا که اکثر مردم چیز هایی را در رسانه های اجتماعی خریداری نمی کنند، به احتمال زیاد بر روی سایر اطلاعات آنلاین شما مانند حساب های بانکی، تلفن های همراه محافظت نشده و یا حساب خرید آنلاین متمرکز می شوند.

ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید از حملات مخرب به اطلاعات خود جلوگیری کنید.

هک پیج خصوصی

بنابراین اگر بپذیریم هکرها توانایی دستیابی به اطلاعات شخصی شما را دارند و به عنوان تهدیدی برای سیستم امنیتی اینترنتی ما محسوب می شوند، آیا باز هم شخص دیگری می تواند اطلاعات شخصی اینستاگرام شما را ببیند؟

خیر، هیچ کس نمی تواند پیج خصوصی شما را هک کند!

تعدادی از شرکت های خارج از کشور وجود دارند که این اطمینان را به شما می دهند که می توانند از شما محافظت کنند.

خود اینستاگرام اظهار دارد که نه، هیچ کس نمی تواند اطلاعاتی را که شما خصوصی کرده اید ببیند.

آن ها با قاطعیت می گویند که اطلاعات خصوصی شما کاملاً خصوصی برای شما باقی خواهند ماند.

اگر هکرها را فاکتور بگیریم و مسئولیت اینستاگرام خود را در نظر داشته باشید، در مقابل مشتری ها نیز کم و بیش احتمال دارد که اطلاعات خصوصی شما آسیب پذیر باشد.

مطالعه بیشتر…

برای آشنایی با “راهکار های بالا بردن امنیت اینستاگرام” به لینک مشخص شده مراجعه نمایید.

اما در مورد شرکت هایی که می گویند می توانند به اطلاعات یک صفحه خصوصی دسترسی داشته و آن را در اختیار شما قرار دهند آیا واقعا امکان پذیر است؟

ما سه راه برای امتحان کردن و مشاهده پروفایل خصوصی امتحان کردیم.

  • راه اول این است که به سادگی از خود شخص سؤال کنید!
  • راه دوم ساخت اکانت جعلی و برقراری ارتباط با آن ها از این طریق است.
  • راه سوم این است که یکی از آن شرکت های بالقوه ناکارآمد را امتحان کنید که قول بازیابی اطلاعات را به شما می دهد.

هرچند که به شما توصیه می شود به هیچ وجه از این شرکت های کلاه برداری استفاده نکنید!

بنابراین این شرکت ها چه کسانی هستند و چگونه آن ها را پیدا می کنید و مهمتر از همه این است که آیا آن ها کاری را که قول داده اند واقعاً انجام می دهند؟

خوب با یک جستجوی آنلاین در گوگل می توان به تعدادی از این شرکت ها دسترسی پیدا خواهید کرد که قول چنین کاری را می دهند اما کاملاً کلاهبرداری هستند.

لطفاً فریب وب سایت هایی که از عباراتی همچون “نمایش مشخصات عمومی اکانت های پرایوت” استفاده می کنند نخورید و هرگز رمز خود را وارد نکنید و نظرسنجی ها را پر نکنید.

هک پیج خصوصی

چنین وب سایت هایی حقیقت را به شما نشان نمی دهند!

بیایید یکی از این وبسایت ها را مورد بررسی قرار دهیم.

اگر اطلاعات این صفحات را بخوانید می بینید که آن ها آشکارا اعتراف می کنند که چند “برنامه نویس” هستند که می خواهند “رسانه های اجتماعی را بهبود ببخشند” … اما چگونه؟

با هک کردن حساب رسانه اجتماعی؟ تمام اطلاعات شخصی را دزدیده و دوباره آن را به فروش می رسانند؟ آن ها یک شرکت معتبر نیستند.

بنابراین اگر کسی وعده این کار کاملاً غیرقانونی را به شما بدهد، به طور بالقوه دروغ می گوید.

برای نتیجه گیری به نظر می رسد بسیار بعید است که کسی بتواند جزئیات پیج خصوصی در اینستاگرام و اطلاعات شخصی شما را بدون اینکه به آن ها اجازه داده باشید، هک کند.

تنها راهی که به طرز مبهمی قابل قبول به نظر می رسد این است که کسی از طریق یک حساب جعلی شما را دنبال کند.

اما اکثر ما فقط افرادی را که قبلاً با آن ها ملاقات کرده ایم به حساب های رسانه های اجتماعی خود اضافه می کنیم.

همیشه وعده واگذاری چنین اطلاعاتی از شرکت های کلاهبرداری وجود دارد، پول دریافت می کنند بدون اینکه به تعهدات خود عمل کنند …

بنابراین مراقب باشید، امنیت در دنیای آنلاین دشوار است

اما اگر قوانین را رعایت کنید به خطر نخواهید افتاد، هیچ کس هرگز اطلاعات شخصی شما را در اینستاگرام بدون اجازه شما نمی تواند مشاهده کند.