در این مطلب قصد داریم بعضی از ابزار های تجزیه و تحلیل اینستاگرام را که باید از آن استفاده کنید را معرفی کنیم. مردم تعامل با افراد دیگر را دوست دارند. بدون ایجاد تعامل شبکه های اجتماعی بی معنی خواهند بود و تعامل در اینستاگرام بیشتر از سایر رسانه های اجتماعی اهمیت دارد. در حقیقت، میزان مشارکت در اینستاگرام از چهار تا دوازده برابر بیشتر از شبکه های اجتماعی دیگر اندازه گیری شده است.

اینستاگرام بیشتر به دلیل مزایای بالای آن در بازاریابی شناخته می شود. مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که تلاش های شما برای بازاریابی ممکن است همیشه موفقیت آمیز نباشد. این بدان معنی است که شما باید روش های دیگری برای اندازه گیری عملکرد، برای توجیه تمام وقت و هزینه صرف شده خود در اینستاگرام ایجاد کنید.

خوب حالا می پرسید چگونه این کار را انجام دهید؟ خوشبختانه چند ابزار وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام

1. ابزار تجزیه و تحلیل Insights

این ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام تمام نکات کلیدی داده های حساب اینستاگرام شما مانند رشد تعداد فالوورها، نرخ تعامل، فعالیت هشتگ، حساب های رقبا و نرخ کلیک را ارزیابی می کند، در حالی که به شما اطلاعات دائمی در استفاده آسان از داشبورد می دهد. اما این تمام کاری نیست که می تواند انجام دهد.

شما در مورد مواردی مانند جذاب ترین فیلترهای عکس و فیلم، برچسب های برتر بر اساس تعاملات، بهترین زمان برای ارسال، پست هایی که بیشترین میزان بازدید و تعامل را دریافت کرده اند، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

نمودار تجزیه و تحلیل Insights اینستاگرام

استفاده از هشتگ برای استراتژی خوب اینستاگرام بسیار مهم است، بنابراین شما باید دقیقاً در مورد چگونگی سود بردن (یا آسیب رساندن) به نام تجاری خود نظارت داشته باشید. تصویر زیر نمونه ابزار تحلیلی instagram است که معدنی از اطلاعات را برای استراتژی سازی محتوا ایجاد می کند. در مورد نرخ تعامل پست و بهترین عملکرد در پست ها، به صورت روزانه اطلاعات دریافت خواهید کرد.

نمودار هشتگ ابزار Insights اینستاگرام

2. ابزار تحلیل Iconosquare

Iconosquare با کمک به شما در درک چگونگی ارتباط تعداد دفعات ارسال پست به دنبال کنندگان جدید و یا دنبال کنندگان از دست رفته روزانه شروع می شود.

نمودار ابزار تجزیه و تحلیل Iconosquare اینستاگرام افزایش و کاهش فالوورها

Iconosquare به شما ابزاری شبیه Buffer می دهد تا بتوانید همزمان نحوه ارسال پیام در چندین حساب مختلف را مدیریت کنید. این ابزار را برای فریلنسرها یا آژانس هایی که می خواهند هنگام مدیریت چندین مشتری (یا حتی چندین بخش در یک شرکت) از همان داشبورد استفاده کنند، آن را به یک ابزار مناسب تبدیل می کند.

ابزار تجزیه و تحلیل Iconosquare اینستاگرام حتی نظرات و تعاملات روی هر پست را به شما نشان می دهد. ویژگی محبوب Iconosquare این است که کتابخانه ای از محتوای عالی ارائه می دهند که می توانید با آمادگی کامل از آن استفاده کنید. همچنین می توانید نحوه عملکرد هشتگ های فردی خود را مشاهده کنید، بهترین روزها و زمان های ارسال آن را مشاهده کنید و نرخ تعامل خود را در برابر رقبا محک بزنید.

استفاده از این برنامه به مدت دو هفته رایگان است، بعد از آن باید هزینه آن را پرداخت کنید.

3. ابزار تحلیل Sprout Social

از لحاظ ترکیبی از نظر تجزیه و تحلیل اینستاگرام و ابزارهای تولید و مدیریت محتوا، شبیه Iconosquare است. آن ها همچنین دارای یک پلت فرم قدرتمند تجزیه و تحلیل اینستاگرام هستند. این ابزار یک تقویم ویراستاری کاملاً ویژه برای برنامه ریزی محتوای جدید در چندین سیستم شبکه اجتماعی (از جمله توییتر و فیس بوک) دارد.

نمودار ابزار تجزیه و تحلیل Sprout Social اینستاگرام

Sprout Social برای سازمان های بزرگتر با راهنمایی های دقیق نیز مناسب است، زیرا دارای یک کتابخانه رسانه ای متمرکز برای مدیریت با ابزار ویرایش داخلی است. همچنین می توانید در عملکرد هشتگ یا مکان هایی که برچسب جغرافیایی دارند، بیشتر تمرکز کنید و به دقت مقایسه کنید که عملکرد شما در کدام یک مقایسه می شود.

4. ابزار Keyhole

هر کدام از ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام که تاکنون بررسی کرده ایم، ویژگی های گزارش گیری روزانه را به شما می دهد که برای بررسی میزان پیشرفت خود به آن معیارها نیاز دارید. پست هایی که در هر هفته منتشر شده است را از لحاظ بازدید و نرخ تعامل و ردیابی هشتگ بررسی می کند. به عنوان مثال می توانید یک هشتگ، کلمه کلیدی یا حساب خاص وارد کنید تا ببینید چه روندهایی را به شما نشان می دهد.

نمودار ابزار تجزیه و تحلیل Keyhole اینستاگرام

ابزار تجزیه و تحلیل Keyhole به شما کمک می کند تا بفهمید، کدام یک از روند های داخلی شما بهترین نتیجه را دارد و در یک نگاه به شما اطلاعات می دهد که چه فعالیت هایی بیشترین میزان افزایش فالوور اینستاگرام را در طول زمان دارند.

نمودار میزان افزایش فالوور در ابزار تجزیه و تحلیل Keyhole

همچنین می توانید یک فید ایجاد کنید که به طور خودکار حساب های اینستاگرام رقیب شما را ردیابی کند تا ببیند چه عواملی برای آن ها مفید نیست.

5. ابزار تجزیه و تحلیل SquareLovin اینستاگرام

مانند برخی از ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام در این لیست، ابزار SquareLovin به شما بهترین بازه های زمانی ارسال پست را براساس معیارها می گوید. با این حال، این ابزار همچنین به شما اطلاع می دهد که چه زمانی نباید پست بگذارید. اگر اکثر اوقات پست می گذارید، دریافت این اطلاعات می تواند برای شما ارزشمند باشد.

نمودار تجزیه و تحلیل SquareLovin اینستاگرام

6. ابزار تحلیل Minter.io

بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام که قبلاً گفته شد، به شما اطلاعاتی درباره نحوه عملکرد حساب اینستاگرام یا پست های منفرد شما براساس KPI های خاص شما می دهند. Minter.io با ارائه بینشی تاکتیکی از تصمیمات محتوایی که می گیرید، گام بعدی را برمی دارد.

به عنوان مثال، این ابزار می تواند به شما کمک کند تا براساس مقایسه چندین معیار اندازه گیری، کدام فیلتر عکس در بین مخاطبان شما بهترین عملکرد را دارد و کدام یک از نظر آن ها محبوب تر هستند. این ابزار عملکرد هر کدام از پست ها را به صورت جداگانه بررسی می کند و نرخ تعامل هر یک در کنار ارائه تحلیل آن ها وجود دارد.

نمودار ابزار تجزیه و تحلیل Minter.io اینستاگرام

همچنین، این ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام به شما کمک می کند که فعالیت فالوورهای خود را ببینید. به عنوان مثال، می توانید مشاهده کنید که هر یک از دنبال کنندگان شما هر روز چند پست را به صورت زنده ارسال می کنند تا بتوانید فرکانس مورد نظر برای دنبال کنندگان خود را تقلید کنید. اگر فقط دو بار در روز پست می گذارید، اما اکثر مخاطبان شما چهار بار در روز پست می گذارند، می توانید به راحتی و بدون ترس، شروع به افزایش دفعات ارسال خود کنید.

نمودار ابزار تجزیه و تحلیل Minter.io جهت نمایش فعالیت فالوورهای اینستاگرام

7. ابزار SocialRank

SocialRank معیارهای دقیق مخاطب را برای اینستاگرام و توییتر ارائه می دهد. بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام که در بالا ذکر شده است، بر داده های سخت یا معیارهای عملکرد فردی پست های شما متمرکز هستند. SocialRank برخی از این کارها را انجام می دهد، اما بیشتر به شناسایی الگوهای فالوورها مربوط می شود تا بتوانید به روزرسانی های محتوای خود را بهتر برای مخاطبان خود تنظیم کنید.

این بدان معنی است که جزئیاتی مانند کلمات کلیدی مورد استفاده در بیوگرافی و پست های دنبال کنندگان شما را ارائه می دهد. حتی می توانید محبوب ترین ایموجی ها را مشاهده کنید. در واقع می توانید از قابلیت های این ابزار برای تولید محتوای مخاطب استفاده کنید.

ابزار تجزیه و تحلیل SocialRank اینستاگرام

نتیجه گیری

🔸 شبکه های اجتماعی کاملاً ساده هستند. ابتدا باید درک کنید که مخاطب شما چه می خواهد و به دنبال چه چیزی است. دوم، شما باید آن را به طور مداوم به آن ها بدهید. ممکن است سخت به نظر برسد، اما این طور نیست. اگر از ابزارهای مناسب تجزیه و تحلیل اینستاگرام استفاده می کنید تا به شما بگوید مخاطب شما به چه چیزی علاقه دارد، درمورد آن صحبت می کند و به صورت آنلاین واکنش نشان می دهد.

🔹 اینستاگرام ابزاری قدرتمند برای بازاریابی جذب فالوورهای جدید، افزایش دید برند شما و تعمیق روابط با افرادی است که از قبل می شناسید. متأسفانه، همیشه نمی توانید آن موارد را مثل اهداف جدید در Google Analytics بررسی کنید.

🔸 به معنای ساده شما باید به دنبال روش های مختلف برای اندازه گیری پیشرفت و نتایج باشید. در حالی که تجزیه و تحلیل داخلی اینستاگرام مفید است، ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام که در اینجا ذکر شده بسیار فراتر از این معیارها است.

🔹 شما قادر خواهید بود به سرعت مشتریان مورد نظر خود را شناسایی کنید، چیزهایی که آن ها به آن علاقه دارند را بشناسید و یاد بگیرید که چگونه با چیزهای جدید، بهتر به آن ها خدمات بدهید. به هر حال، ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام برای هر کاری مناسب است. کمپین بازاریابی خود را به روز کنید و سریع تر رشد کنید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد.🌹😊

منبع: neilpatel