استفاده تجاری از لینکدین سال هاست که توسط برند ها و کمپانی های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. فرقی نمی کند که کسب و کار شما بزرگ یا کوچک است با استفاده از این ابزار مارکتینگ لینکدین می توانید تجارت خود را آسان تر کنید.

بعد از ساخت اکانت لینکدین، ابزار مارکتینگ لینکدین می توانند کمک زیادی به شما بکنند.

1. Canva

با استفاده از canva می توانید تصاویر شخصی سازی شده به طور رایگان بسازید ( پرداخت دورن برنامه ای نیز وجود دارد)

به یاد داشته باشید که پست های LinkedIn بیشتر ماهیت بصری دارند. canva یک کتابخانه تصاویر است که می توانید با اعمال تغییر برروی آن ها به شیوه دلخواه طراحی شان کنید.

صفحه canva
ابزار مارکتینگ لینکدین : canva

با استفاده از canva همچنین می توانید GIF و ویدئو بسیازید و دارای یک کتابخانه موزیک نیز است که به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید.

2. SlideShare

آیا می خواهید اسلاید یا ارائه ای را در LinkedIn به اشتراک بگذارید؟ SlideShare یکی از ابزار های داخلی اشتراک گذاری محتوا در لینکدین است. با استفاده از آن فایل های PDF, PowerPoint, Word, یا OpenDocument خود را آپلود کنید و با فالوور های تان به اشتراک بگذارید.

آپلود کردن چنین فایل هایی در پست های خود باعث جذب مخاطب بیشتری می شود. جای تعجب نیست که 90% از حرفه های LinkedIn از این پلتفرم برای به اشتراک گذاشتن فایل های خود استفاده می کنند.

حتی اگر محتوای خود را آپلود نکنید، آپلود های SlideShare، ماهانه می توانند به بیش از 70،000 بازدید کننده برسند. SlideShare به LinkedIn Analytics متصل است. بنابراین می توانید ببینید مردم چه صفحاتی را بیشتر کلیک و به اشتراک می گذارند و می توانید اسلاید های متعدد را در یک پست قرار دهید.

SlideShare می تواند یک مرجع خوب در لینکدین باشد. اگر مردم فایل ارائه شده شما را ببینند و دوست داشته باشند، ممکن است شما را دنبال کنند. پس بنابراین در ارائه خود دکمه کال تو اکشن برای فالو کردن را قرار دهید.

صفحه SlideShare

3. LinkedIn Groups

همه ابزار ها به نرم افزار بازاریابی یا مارکتینگ LinkedIn متکی نیستند. LinkedIn Groups نیز می تواند ابزار بازاریابی مفیدی باشد.

همانند Facebook Groups، در LinkedIn Groups شما را با فرم های آنلاین مرتبط می سازد. به عنوان یک برند، می توانید بخشی از انی گفتگو باشید، مه فقط در ارتباط با موضوع بلکه می توانید با مشتریان نیز ارتباط بگیرید.

گروه هایی در لینکدین وجود دارند که برای ادمین پیج ها و صاحبان کسب و کار مفید است.

سعی کنید گروه های موجود در محدوده خود را پیدا کنید، شاید با فعالیت در این گروه ها ایده تجاری بهتری برای کسب و کارتان پیدا کنید.

4. Open for Business

اگر کسب و کاری کوچک یا تک نفره دارید، ویژگی Open for Business می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

صفحه Open for Business

این ویژگی بیشتر مناسب پیج های شخصی است تا شرکت ها. برای ثبت نام، بر روی Showcase services you offer در پروفایل خود کلیک کنید.

از آنجا می توانید اطلاعات مربوط به خدمات تان را وارد کنید. این ویژگی به تازگی در حال ارائه شدن است و ممکن است هنوز در محدوده شما نباشد.

پروفایل لینکدین

یک بار که این کار را انجام دهید، اعضای لینکدین می توانند شما را در بخش “ارائه دهنگان سرویس” یا “service provider” پیدا کنند. اگر جذب پیشنهاد شما شوند می توانند به طور رایگان به شما پیام دهند.

5. Hootsuite

روزی یک بار پست گذاشتن، سریعا جواب کامنت ها را دادن و دنبال کردن آنالیز صفحه، کار زیادی برای ادمین صفحه محسوب می شود. با استفاده از Hootsuite انجام دادن این وظایف بسیار راحت تر می شود. نه فقط برای لینکدین بلکه در تمام شبکه های اجتماعی تان می توانید استفاده کنید.

  • برنامه ریزی در تقویم محتوا
  • حفظ زمان با برنامه ریزی پیشرفته پست گذاری
  • پاسخ دادن به کامنت ها پیام ها با تعامل بالا
  • اندازه گیری عملکرد با analytics
  • بازگشت سرمایه با گزارش های مرتب
استفاده از تقویم hootsuit

با Hootsuite می توانید پست های ارگانیک با عملکرد بالا را ایجاد کنید و آن ها را به محتوای حمایت شده تبدیل کنید، بنابراین می توانید حتی به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که LinkedIn یکی از شبکه های حرفه ای است که به شما کمک می کند تا به برندتان اعتبار بخشید، یک شبکه با معنی ایجاد کنید و با متخصصان صنعت خودتان در ارتباط باشید، پس سعی کنید از تمام فرصت های موجود در آن استفاده کنید.