همانطور که میدانیم، برای آنالیز کردن بخش های مختلف وب سایت، ابزار های آنالیز وب سایت وجود دارد و هر متخصصی با توجه به نیازش باید از آن ها بهره برداری کند. در این بخش قصد داریم شما را با بهترین و مشهور ترین ابزار های آنالیز وب سایت، آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

گوگل آنالیتیک

google.com/analytics 

ابزار های آنالیز وب سایت

یکی از مشهور ترین و بهترین ابزار برای آنالیز وب سایت شما می باشد. شما با استفاده از آن متوجه خواهید شد که کدام کلمات کلیدی بیشترین بازدید کنندگان را به صفحات شما هدایت می کند و چه جنبه هایی از طرح های شما پراکنده کردن آنها را نشان می دهد. این ابزار کاربردی گوگل گزارشی را برای وب سایت شما ایجاد می کند که شامل اطلاعاتی درباره بازدید کنندگان، منابع ترافیکی، اهداف، محتوا و تجارت الکترونیکی است. نکته منفی گوگل آنالیتیکس این است که به روزرسانی آن زمان ببرد. (نسخه واقعی هنوز در حال آزمایش بتا است.) ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که اکنون به روزرسانی داده های شما را ارائه می دهند.

spring metrixاسپرینگ متریکس

https://www.springmetrics.com

Spring Metrics ابزار آنالیز را گرفته و آن را ساده تر کرده است. شما لازم نیست که یک متخصص سئو باشید و راجع به آن اطلاعات شخصی داشته باشید تا بتوانید پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. شما می توانید تجزیه و تحلیل واقعیه منابع تبدیل برتر، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل صفحهات اصلی، گزارش عملکرد الکترونیکی و تنظیمات نقطه و کلیک ساده را دریافت کنید. بر خلاف Google Analytics ،Spring Metrics مسیر بازدید کننده را از طریق وب سایت شما، از زمان ورود تا زمان ترک سایت شما دنبال می کند. همه این موارد در برنامه استاندارد بهار متریک با قیمت 49 دلار در ماه گنجانده شده است. وقتی برای اولین بار ثبت نام کنید، می توانید به مدت 14 روز آن را امتحان کنید. سادگی این ابزار صاحبان وب سایت های زیادی را از Google Analytics جابجا می کند.

Woopra ابزاری دیگر است که آنالیز را در زمانی که هستید، واقعی به شما ارائه می دهد، در حالی که Google Analytics می تواند هر ساعت به روز شود. این یک برنامه دسک تاپ است که به شما این امکانات را می دهد آمار بازدید کنندگان را به طور زنده برایتان نمایش می دهد، از جمله در کجا زندگی می کنند، نامشان چیست، جایی که در سایت شما و مرورگر وب آنها بوده است، همه و همه توسط این ابزار قدرتمند به شما نمایش داده می شود. همچنین شما می توانید چت را بصورت زنده با بازدید کنندگان سایت انجام دهید. این می تواند یک ویژگی عالی برای تعامل با سایت تجارت الکترونیکی شما باشد. Woopra یک طرح فریبی محدود و همچنین چندین گزینه پرداخت شده را ارائه می دهد.

gtmetrixs

جی تی متریکس

https://gtmetrix.com/analyze.html

این یک ابزار تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت است، ایجاد شده توسط GT.net، که در فضای دیجیتال، برای ابزار نظارت بر سرعت، Pingdom شناخته شده است. هدف اصلی GTMetrix تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت شما و ارائه لیستی از توصیه های عملی برای بهبود آن است.
GTmetrix بیشتر از وارد کردن URL و کلیک مواردی برای تجزیه و تحلیل وجود دارد. نتایج به دست آمده از گزینه های آزمون پیش فرض ما شروع خوبی است، اما ممکن است بهترین تجربیات بازدید کننده شما باشد.

فاینتزا

https://www.finteza.com

ابزار های آنالیز وب سایت

Finteza یک ابزار تجزیه و تحلیل دقیق وب سایت برای ردیابی و اندازه گیری عملکرد وب سایت شما است. این برنامه فقط ویژگی های اصلی تجزیه و تحلیل مانند ترافیک و تجزیه و تحلیل منابع را ارائه نمی دهد، بلکه بینشی در مورد آمار جمعیتی و تبدیل مخاطبان شما نیز فراهم می کند. علاوه بر این، Finteza دارای یک موتور تبلیغاتی داخلی است که می تواند به شما در فروش فضای تبلیغ در وب سایت خود و پذیرش پرداخت کمک کند. این ابزار کمک می کند تا مکان های فروش ایجاد کنید و تجزیه و تحلیل رفتار مخاطبان را در تمام مراحل فرآیند ارائه می دهد. Finteza به شما امکان می دهد مکان هایی را در تمام صفحات وب سایت ایجاد کنید، رفتار کاربر را از منابع مختلف کاوش کرده و مناطق ضعیف را پیدا کنید. این سیستم دارای 15 گزارش است که به شما امکان می دهد تا مخاطبان مورد نظر خود را با جزئیات مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. علاوه بر این، با تجزیه و تحلیل جامع بات نت و ردیابی رفتار پیچیده کاربر، Finteza قادر به شناسایی 12 نوع ترافیک کم کیفیت از هر کانال است.

mo

موس فلو

https://shanebarker.com/go/Mouseflow

بهترین ابزارهای تحلیل وب: اگر می خواهید بازدید کنندگان از وب سایت شما استفاده کنند، باید از Mouseflow استفاده کنید. ضبط جلسات و ویژگی های آنها یک راه حل ایده آل برای شماست. آنها می توانند به شما در مشاهده رفتار بازدید کنندگان وب سایت خود، درک مشکلات کاربران با مشکل روبرو شوند و فوراً نقاط ضعف را برطرف کنند.

همچنین می توانید جزئیات مربوط به نحوه تعامل کاربران با فرم های شما را مشاهده کنید و این که کدام زمینه ها باعث می شوند که آنها قبل از تکمیل فرم خود را ترک کنند.

در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با مشاوران آنلاین ما در ارتباط باشید.