اگر بخواهید ترافیک جستجوی بیشتری برای سایت خود داشته باشید، تولید محتوا موردی است که همواره باید در نظر داشته باشید. محتوای خوب یکی از بهترین راه ها برای جذب مخاطب است. بعد از اینکه جامعه هدف شما مشخص شد باید به دنبال محتوایی باشید که بیشترین جذابیت را برای مخاطب شما دارد، در نتیجه شما به ابزار مدیریت محتوا نیاز دارید.

در اینجا ابزارهای بازاریابی محتوای رایگان ارائه شده است که می توانند به شما کمک کنند ترافیک جستجوی زیادی برای سایت خود داشته باشید.

Animalz Revlve

در بسیاری موارد پیش می آید که با گذشت زمان رتبه سایت شما کاهش پیدا می کند. تنها دلیل این امر به روز رسانی های الگوریتم گوگل نیست. وجود محتوای قدیمی باعث می شود تا این محتوا به خوبی توسط گوگل بررسی نشوند. به همین دلیل همواره توصیه می شود تا محتوای جدید برای سایت خود داشته باشید.
Animalz Revive به شما نشان می دهد ارزش کدام قسمت های محتوا با گذشت زمان از بین می روند.

Animalz Revlve
Animalz Revlve

به این ترتیب می دانید که باید روی چه چیزی تمرکز کنید. فقط کافی است به مواردی نگاه کنید که بیشترین کاهش را پیدا کرده اند و سپس آنها را اصلاح می کنید تا بتوانید رتبه های بیشتری کسب کنید. همچنین شما می توانید مطالبی را که با گذشت زمان ارزش خود را حفظ می کنند تقویت نمایید.

نکته جالب در مورد این ابزار مدیریت محتوا این است که باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. به عنوان مثال، تنها در مواردی لازم است که ماهانه 90 قطعه از مطالب را به روز کنید. آخرین کاری که شما لازم است انجام دهید این است که یک بار وقت خود را برای محتوایی بگذارید که ترافیک زیادی نداشته است.

Google Search Console

افراد از گوگل سرچ کنسول استفاده می کنند تا ببینند کدام کلمات کلیدی باعث ایجاد ترافیک برای وب سایت آن ها می شود. می توان به راحتی فهمید کدام محتوا باعث جذب ترافیک بیشتر به سایت شده است. همچنین نرخ کلیک را نیز در این موارد می توان بدست آورد و از مقایسه آن ها نتیجه گیری کرد.

Google Search Console
Google Search Console

در نتیجه می توان به هر یک از صفحات وارد شد و کلمه کلیدی مناسب را در برچسب های متا قرار داد. این یکی از بهترین روش ها برای تقویت محتوا است. از طرف دیگر می توان کلمات کلیدی را که در رتبه بندی ها قرار گرفته اند اما هنوز هدف گذاری محتوایی برای آن ها انجام نشده است را تعیین کرد. در مرحله بعد برای این کلمات کلیدی تولید محتوا را انجام داد.

Contant Ideas

Ubersuggest از ویژگی هایی مشابه Buzzsumo برخوردار است اما 100٪ رایگان است. در آن قسمتی وجود دارد که به آن ایده های محتوا گفته می شود.

Contant Ideas
Contant Ideas

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک کلمه کلیدی یا عبارت را وارد کنید، سپس تمام پست های وبلاگ که حاوی آن اصطلاح هستند را به شما نشان می دهد.

پست های وبلاگ بر اساس میزان اشتراک در شبکه های اجتماعی، بک لینک ها و ترافیک جستجو طبقه بندی می شوند. این کار به شما کمک می کند تا درمورد موضوعاتی که مایل هستید تا افراد بخوانند، محتوا ایجاد کنید و این به معنی ترافیک بیشتر برای سایت شما خواهد بود.

Hreflang Tag Generator

متن بسیاری از سایت ها به زبان های دیگر ترجمه می شود. این ابزار برچسب هایی را برای شما ایجاد می کند تا در کد HTML خود قرار دهید تا Google بداند که شما در حال هدف قرار دادن زبان های خاص و کشورهایی هستید که دارای صفحات خاصی هستند.

Hreflang Tag Generator
Hreflang Tag Generator

Portent Title Generator

از بین هر 10 نفری که عنوان محتوای شما را می بینند، به طور متوسط ​​فقط 2 نفر مطالب شما را می خوانند. به عبارت دیگر، در بازاریابی محتوا همه چیز مربوط به عنوان است. اگر شما در تلاش برای ایجاد عناوین هستید، می توانید ابزار ساخت عنوان Portent را بررسی کنید.

Portent Title Generator
Portent Title Generator

فقط یک کلمه کلیدی یا عبارت را که در این ابزار وارد کنید، ده ها پیشنهاد برای شما ایجاد می کند که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

Title Capitalization Tool

این ابزار از عنوان شما همانند یک سرمایه گذاری مراقبت می کند. ممکن است برای شما مهم به نظر نرسد، اما اگر عناوین شما برجسته نباشند، ممکن است افراد برای خواندن مطالب شما روی نتایج SERP کلیک نکنند، این می تواند رتبه شما را با گذشت زمان کاهش دهد.

Title Capitalization Tool
Title Capitalization Tool

Grammarly

 هر سئوکاری باید از این ابزار استفاده کند. برای گوگل بسیار مهم است که محتوا غلط املایی و گرامری نداشته باشد. استفاده از این ابزار به این امر کمک بسیاری خواهد کرد. این ابزار به شما کمک می کند تا از اشتباهات املایی جلوگیری کنید. اگر بخواهید در گوگل رتبه بندی شوید، این امر واقعاً مهم است.

Google SERP Tool

برخی از لیست ها در Google قطع می شوند به دلیل اینکه عنوان آن ها خیلی طولانی است. یک تصور غلط بزرگ این است که Google از تعداد کاراکترها برای برچسب های متا استفاده می کند. در واقعیت، پیکسل ها هستند که شمارش می شوند.

Google SERP Tool به شما می گوید که برچسب های متا چند پیکسل دارند و تعیین می کند که آیا توسط Google قطع می شود.

Google SERP Tool
Google SERP Tool

همچنین پیش نمایشی از آنچه در صفحات وب شما در Google ظاهر خواهد شد را به شما نشان می دهد.

در این مقاله انواع ابزار مدیریت محتوا برای شما بیان شد. با مراجعه به مقاله ابزارهای رایگان برای کلمه کلیدی نیز می توانید از ابزار کاربردی برای کلمات کلیدی آگاه شوید.