یکی از مؤثر ترین روش های ارتباط با مخاطبان، پیدا کردن ترند های پرطرفدار در تقویم سرمقاله ها و رسانه های اجتماعی است. همه چیز هایی که منتشر می کنید نباید به یک رویداد فعلی مرتبط باشد، اما استفاده از ترند های پرطرفدار به صورت استراتژیک به شما امکان می دهد موج تقاضا را در هر دو پلتفرم های موتور جستجو و رسانه اجتماعی بهبود دهید. در این جا 14 مورد از بهترین ابزار ها برای پیدا کردن ترند های پرطرفدار وجود دارند که به شما کمک می کند بفهمید چه چیزی اخیراً مورد توجه است.

Google Trends ابزار استانداردی برای شناسایی و پیدا کردن موضوعات جستجوی پرطرفدار و ترند در صنعت خودتان است. این ابزار ترند های جستجوی جهانی را جمع آوری می کند و داده های زیادی را بر اساس محدوده تاریخ، موقعیت جغرافیایی، دسته، نوع جستجو (به عنوان مثال جستجوی وب در مقابل YouTube) و موارد دیگر ارائه می دهد.

محبوب ترین جستجو های سال 2020

یکی از پیشرفت های اخیر Google Trends در چند سال گذشته، استفاده از آن در جستجوی Google است. گوگل نه تنها برای وارد کردن یک کوئری بلکه برای خواندن جدید ترین داستان های پرطرفدار بر اساس علایق شما تبدیل به مقصد اول شده است.

Exploding Topics

این ابزار برای کارآفرینان، سرمایه گذاران یا کسانی که به دنبال شناسایی ایده ها، دسته بندی ها یا شرکت های تجاری هستند مفید است. Explosing Topics به اندازه سایر ابزار های پیدا کردن ترند های پرطرفدار محتوا ارائه نمی دهد، بنابراین شما یا باید در خبرنامه آن ها اشتراک بگیرید یا از این ابزار به همراه ابزار های دیگر برای دریافت کامل ترند ها استفاده کنید.

SparkToro Trending

وقتی Inbound.org تعطیل شد، Sparktoro یک خلأ مهم را برای بازاریابان پر کرد. Sparktoro Trending جدید ترین مقاله های بازاریابی، SEO و فناوری را در بر می گیرد. Sparktoro این ترند ها را بر اساس تعداد به اشتراک گذاری های محتوا در شبکه های اجتماعی توسط افرادی که به ابزار متصل شده اند (همراه با موارد دیگر) نشان می دهد.

FrontPageMetrics

ابزار ترند FrontPageMetrics

تقریباً در هر زمینه ای که سرچ می کنید یک موضوع Reddit وجود دارد. Frontpagemetrics.com برای تشخیص اینکه کدام زیرشاخه ها بیشترین رشد روزانه، هفتگی و ماهانه را دارند، مفید است. با بیش از 3 میلیون subreddit، موارد مناسب الهام گرفتن زیادی وجود دارد که به تعیین نقشه راه محتوای شما کمک می کند.

Feedly

هنگامی که مهم ترین نشریات یا منابع خبری مورد استفاده مخاطبان خود را مشخص کردید، این ابزار یکی از بهترین ابزار ها برای پیدا کردن آخرین ترند ها در یک مکان است. Feedly یکی از قوی ترین ابزار ها برای پیدا کردن موضوعات پرطرفدار و به روز ماندن در صنعت خودتان با نشان دادن جدید ترین داستان های منتشر شده از لیست موارد مورد نظر شما است.

Feedly همچنین دارای برخی از اکانت های پولی ارزشمند مانند توانایی پیگیری خبرنامه ها، توییتر یا فید های Google News است. یا می توانید از ربات مجهز به هوش مصنوعی آن که در سراسر وب برای موضوعات خاصی تجهیز شده است، استفاده کنید.

Podcast Notes

Podcast Notes ابزار پیدا کردن ترند

پادکست ها یک قهرمان ناشناخته در پیدا کردن ترند های پرطرفدار هستند. پادکست یک صنعت 1 میلیارد دلاری است که انتظار می رود سالانه 10 درصد شنوندگان بیشتری به دست آورد. این ابزار یک فرصت بزرگ برای پیدا کردن ترند های پرطرفدار برای مشتریان یا سازمان شما است. همچنین حوزه تبلیغات در پادکست ها بسیار پر طرفدار است.

متأسفانه پادکست ها برای هضم محتوا به زمان و تمرکز زیادی نیاز دارند و برای همه ایده آل نیستند. Podcast Notes مشکل شناسایی موارد مهم در پادکست های فردی را در قالب روزنامه وار و سریع خواندن حل می کند.اگر وقت ندارید به بیش از 10 پادکست در هفته گوش دهید، Podcast News در زمینه تناسب اندام، تغذیه، استارتاپ ها، فناوری، امور مالی، رمزنگاری و سبک زندگی و غیره، محتوای جالبی را برای شما ارائه می دهد.

Buzzsumo

بهترین مدیران دارای سیستم ها و ابزار های خوبی برای پیدا کردن ترند های پرطرفدار رسانه های اجتماعی به صورت متداول هستند. Buzzsumo از دیرباز یکی از بهترین ابزار های این کار برای کمک به شما در شناسایی محتوای ویروسی در رسانه های اجتماعی بوده است و به حوزه های بیشتری از کشف محتوا که در وب سایت های ویدیویی و پرسش و پاسخ نیز وجود دارد، حرکت کرده است.

اگر به دنبال محتوای ویدئویی پرطرفدار در کانال های خود هستید، Buzzsumo می تواند به شما نشان دهد چه محتوایی بیشترین جذب را در YouTube دارد و بازاریابی یوتوب شما چگونه عمل کرده است.

Trends.co

Trends.co یک ابزار کامل اما آسان برای پیدا کردن ترند های جدید در صنایع ارائه می دهد. خبرنامه Trends موضوعی را با پوشش دادن موارد زیر بیان می کند:

  • چرا این موضوع مهم است؟
  • مشکلی که این ترند را ایجاد کرده است چیست؟
  • راه حل چیست؟
  • بازیگران اصلی
  • پیش بینی ها
  • فرصت ها
  • درس های کلیدی
  • Haters (یا دیدگاه های مخالف ترند)
  • منابع اضافی برای عمیق تر شدن موضوع

همچنین اگر می خواهید تحقیقات عمیق تری در مورد هر موضوع انجام دهید، چندین ویژگی و راه های پولی برای همکاری با سایر اعضای جامعه Trends وجود دارد. این ابزار موضوعی پرطرفدار بهترین کار را برای ارائه ترند ها، منابع و زمینه مناسب برای درک موضوعات پیچیده تر انجام می دهد.

Treendly

Treendly ابزار ترند قدرتمند

این ابزار خود را به عنوان Google Alerts for Google Trends معرفی می کند. یکی از چالش های Google Trends این است که به طور سنتی هیچ راه عالی برای عضویت در یک موضوع خاص وجود نداشت.

Google Trends در حال حاضر این قابلیت را ارائه می دهد، اما راه حل های شخص ثالثی مانند Treendly وجود دارد که هدف آن ها ایجاد تجربه کاربری بهتر و دنبال کردن منبع دقیق تر از طیف وسیع تری از منابع فراتر از Google Trends است.

Product Hunt Topics

Product Hunt جدید ترین محصولات (عمدتا دیجیتالی) را در صنایع نشان می دهد و هرکسی می تواند محصول خود را ارسال کند. سپس انجمن PH رای مثبت می دهد و آن ها را بررسی می کند که این امر نشان می دهد که محصول در سایت چقدر خوب رتبه بندی می شود.

موضوعات Product Hunt’s به شما امکان می دهد در دسته ای از محصولات منتشر شده که شامل بهره وری، ابزار های توسعه دهنده، هوش مصنوعی، UX، بازاریابی، طراحی و اینترنت اشیا می باشد، مشترک شوید.

Trendwatchers

مشابه برخی از ابزار های موضوعی پرطرفدار قبلی، Trendwatchers به شما امکان می دهد تا بر اساس یک دسته بندی یا کلمه کلیدی ترند ها را دنبال کنید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد Trendwatchers این است که آن ها داده های ترند ها را با انواع عملکرد های “ایجاد کننده موضوع برای وبلاگ” ترکیب می کنند. این به کاربر اجازه می دهد هم موضوعات مورد نظر را راحت پیدا کند و هم آن ترند را در قالب استایلی با کلمه خوب (با نام مستعار clickbait-y) بکار گیرد.

Conference Agendas

Conference Agendas یکی از بهترین ابزار ها برای پیدا کردن ترند های پرطرفدار، جلسات اصلی و کنفرانس ها در صنعت شما است. جلسات کنفرانس عمدتا توسط متخصصان موضوعی به صورت تخصصی هدایت می شوند که اغلب تأثیرگذارانی هستند که ترند های جدید یا پرطرفدار را نقد و بررسی می کنند.

Publications’ Editorial Calendars

Publications’ Editorial Calendars، مانند Conference Agendas، بر اساس گرایش های جستجوی فصلی طراحی شده است که برای مخاطبان آن ها طنین انداز می شود. همانطور که در حال جمع آوری موضوع برای تقویم محتوایی خود برای سال آینده هستید، از Publications’ Editorial Calendars برای الهام بخشیدن یا پیدا کردن ترند هایی استفاده کنید که می دانید در مناسبت های فصلی یا فرهنگی به اوج خود می رسد.

Publications’ Editorial Calendars ابزار پیدا کردن ترند پر طرفدار

Trendhunter

در نهایت، Trendhunter یکی از بزرگترین ارائه دهندگان داده های ترند است. Trendhunter یک نام تجاری رسانه ای است که داده های رایگان ترند (در قالب مقاله) را ارائه می دهد و همچنین چندین پیشنهاد دیگر از جمله تحقیقات سفارشی، کتاب ها، خدمات سخنرانی عمومی، رویداد ها و موارد دیگر دارد.

همانطور که می بینید، هیچ کمبودی در ابزار های تشخیص ترند ها وجود ندارد. بهترین سیستم ها برای بازاریابان این امکان را فراهم می کند که مقالات، خبرنامه ها، اعلان ها و مناسبت های الهام بخش برای کمپین های آینده را جمع آوری کنند.

منبع: searchenginejournal