آیا می خواهید کلمات کلیدی مناسبی برای افزایش ترافیک ارگانیک به وب سایت خود پیدا کنید؟ اگر چنین است، دانستن نحوه استفاده از ابزار Google Keyword Planner برای شما واقعاً مفید خواهد بود. برنامه‌ریز کلمه کلیدی گوگل ابزار قدرتمندی است که می‌توانید از آن برای شناسایی ایده‌های جدید برای کلیدواژه و موضوعات پست وبلاگ استفاده کنید و رتبه‌بندی موتور جستجوی خود را افزایش دهید. با این اوصاف، اگر در استفاده از این ابزار تازه کار هستید، فهمیدن نحوه استفاده از آن می تواند کمی گیج کننده باشد.

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ابزار Google Keyword Planner استفاده کنید و آن را برای بهبود عملکرد سئو خود به کار برید.

اکنون به آموزش خود در مورد نحوه استفاده از Google Keyword Planner بپردازیم.

مرحله 1: یک حساب Google Ads تنظیم کنید

قبل از شروع استفاده از ابزار Google Keyword Planner، به یک حساب گوگل نیاز دارید. اگر ندارید، ایجاد یک حساب کاربری فقط چند دقیقه طول می کشد. پس از ایجاد حساب کاربری، به صفحه اصلی Google Ads بروید و روی Start Now کلیک کنید. اکنون حساب گوگل خود را برای ورود انتخاب کنید.

شروع ساخت حساب گوگل

در مرحله بعد، اطلاعات کسب و کار خود مانند کشور، منطقه زمانی و ارز رایج را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات، روی ارسال کلیک کنید.

وارد کردن اطلاعات برای ایجاد حساب گوگل

شما اکنون یک حساب Google Ads ایجاد کرده‌اید. اکنون روی Explore Your Account کلیک کنید تا به پنل Google Ads بروید.

مرحله 2: به Google Keyword Planner دسترسی پیدا کنید

برای باز کردن ابزار Google Keyword Planner، روی Tools & Settings در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. سپس از منوی کشویی، Keyword Planner فهرست شده در زیر برنامه ریزی انجام شده را انتخاب کنید.

دسترسی به ابزار keyword planner گوگل

سپس دو گزینه را مشاهده خواهید کرد:

  • کشف کلمات کلیدی جدید: این گزینه به شما ایده های جدیدی برای کلمات کلیدی می دهد که می توانید از آن‌ها برای افزایش ترافیک وب سایت خود استفاده کنید.
  • دریافت حجم جستجو و پیش بینی ها: می توانید از این گزینه برای یافتن ترند های تاریخی، حجم جستجو و پیش بینی آینده برای لیستی از کلمات کلیدی استفاده کنید.
گزینه های ابزار برنامه ریزی کلمه کلیدی گوگل

ما در مورد هر دو گزینه و نحوه استفاده از آن‌ها در آموزش خود بحث خواهیم کرد. بیایید با کشف کلمات کلیدی جدید شروع کنیم.

مرحله 3: گزینه Discover New Keywords را امتحان کنید

پس از انتخاب گزینه Discover new keywords، دو تب را مشاهده خواهید کرد: شروع با کلمات کلیدی (Start with Keywords) و شروع با وب سایت (Start with a Website).

شروع با کلمات کلیدی

در قسمت شروع با کلمات کلیدی، می توانید کلمات (به عنوان مثال: Google Analytics) یا عبارات (مثال: نحوه استفاده از Google Analytics) را برای یافتن کلمات کلیدی وارد کنید. شما می توانید حداکثر 10 کلمه / عبارت کلیدی را وارد کنید و در صورت تمایل می توانید دامنه ای را وارد کنید تا از آن به عنوان فیلتر استفاده کنید. پس از وارد کردن عبارات جستجو، روی دریافت نتایج کلیک کنید.

شروع استفاده از ابزار Google Keyword Planner با کلمات کلیدی

شروع با وب سایت

اگر با گزینه شروع با وب سایت پیش می روید، می توانید آدرس وب سایت را برای یافتن ایده های کلمه کلیدی وارد کنید. ابزار Google Keyword Planner از وب‌سایتی که وارد کرده‌اید به عنوان منبع استفاده می‌کند و عبارات جستجو را برای شما به نمایش می‌گذارد.

این ابزار قدرتمند حتی به شما این امکان را می دهد که کل وب سایت یا یک صفحه خاص را جستجو کنید. پس از وارد کردن URL، روی دریافت نتایج کلیک کنید.

شروع استفاده از ابزار Google Keyword Planner با وب سایت

این گزینه برای نگاه کردن به آنچه رقبای شما انجام می دهند و یافتن ایده از کلمات کلیدی آن‌ها بسیار عالی است. فقط URL وب سایت آن‌ها را وارد کنید و کلمات کلیدی که روی آن‌ها کار می کنند را ببینید.

هنگامی که روی دکمه دریافت نتایج کلیک کردید، Google Keyword Planner نتایج را با استفاده از URL یا کلمات کلیدی که وارد کرده‌اید نشان می‌دهد و بسیاری از ایده‌های کلیدواژه جدید را پیشنهاد می‌کند.

به عنوان مثال، وقتی گوگل آنالیتیکس را به عنوان عبارت جستجوی خود وارد کردیم، این ابزار 674 ایده کلیدواژه موجود را به ما نشان داد. همچنین کلمات کلیدی دیگری را برای گسترش نتیجه جستجوی شما پیشنهاد می کند.

مشاهده نتایج جستجو در ابزار گوگل

برای هر کلمه کلیدی نشان داده شده توسط ابزار Google Keyword Planner، چهار معیار را مشاهده خواهید کرد:

  • میانگین جستجوهای ماهانه: این نشان می‌دهد که این عبارت در ماه چند جستجو دریافت می‌کند، بنابراین می‌دانید کدام کلمات کلیدی بیشترین بازدید را دارند.
  • رقابت: این نشان می دهد که چقدر سخت است برای قرار دادن یک تبلیغ مکانی پیدا کنید(معمولاً به عنوان کم، متوسط یا زیاد توصیف می شود)، اما شما همچنین می توانید از آن به عنوان یک معیار اساسی برای مشاهده رقابت در کلمه کلیدی ارگانیک نیز استفاده می کنید.
  • قیمت پیشنهادی قرار گرفتن در بالای صفحه: این نشان می دهد که کمترین قیمتی که تبلیغ کنندگان برای قیمت پیشنهادی قرارگیری در بالای صفحه پرداخت می کنند چقدر است.
  • بیشترین قیمت پیشنهادی بالای صفحه: این عدد نشان می‌دهد که تبلیغ‌کنندگان بالاترین قیمتی را که برای قیمت پیشنهادی صفحات برتر پرداخت می‌کنند، چقدر است.

همچنین می توانید از فیلترهای اضافی برای یافتن کلمات کلیدی جدید بر اساس مکان، زبان، شبکه جستجو و دوره زمانی استفاده کنید.

مرحله 4: گزینه Get Search Volumes and Forecasts را امتحان کنید

اکنون، بیایید به گزینه دیگری برای یافتن کلمات کلیدی که می توانیم انتخاب کنیم نگاهی بیندازیم. حجم جستجو و پیش بینی ها می توانید در این بخش دریافت کنید. کافی است کلمات یا عبارات کلیدی خود را در کادر به صورت جدا شده با کاما یا در خط بعدی وارد کنید و روی شروع کلیک کنید.

 Get Search Volumes and Forecast

برای کلیدواژه‌هایی که وارد می‌کنید، ابزار Google Keyword Planner تعداد کل کلیک‌ها، نمایش‌ها (تعداد دفعاتی که تبلیغ شما نمایش داده می‌شود)، هزینه کلی، موقعیت متوسط و هزینه به ازای هر کلیک (CPC) را پیش‌بینی می‌کند. شما می توانید برای 30 روز آینده انتظار خوبی از آن داشته باشید.

نمایش حجم جستجو

همچنین این بخش هر پیش‌بینی کلمه کلیدی را به کلیک‌ها، نمایش‌ها، هزینه، نرخ کلیک (CTR) و میانگین CPC تقسیم می‌کند.

هزینه ctr

هیچ ایده ای برای کلمه کلیدی در این گزارش وجود ندارد، زیرا این بخش به منظور نمایش اطلاعات برای کلمات کلیدی خاصی است که وارد کرده اید طراحی شده است. بنابراین، برای استفاده بیشتر از این گزارش، به برگه معیار های تاریخی (Historical Metrics) بروید و میانگین جستجوها و رقابت ماهانه برای هر کلمه کلیدی را مشاهده خواهید کرد.

نمایش گزارشات طبق اطلاعات ورودی شما

ابزار Google Keyword Planner بیشتر برای تبلیغات در نظر گرفته شده است، اما ارزش سئو زیادی دارد. برای شروع، 100٪ رایگان است و نقطه شروع خوبی برای یافتن کلمات کلیدی برای کسب و کار شما است.

می توانید عبارات جستجوی فردی را جستجو کنید یا آدرس وب سایت را برای دیدن کلمات کلیدی وارد کنید. ارزش های پیشنهادی و سطح رقابت برای درک میزان سودآوری کلمات کلیدی عالی است. این به شما کمک می کند کلمات کلیدی پولی را انتخاب کنید که می تواند به شما در افزایش فروش کمک کند.

منبع: monsterinsights.com