برای هر آژانس سئو، بازاریابی و ارائه خدمات سئو، باید ماهیت دوم باشد. از این گذشته، برای اینکه آژانس سئوی شما، انتخابی برای بسیاری از مشاغل باشد، مهم است که بدانید چگونه در گفتگو پیش بروید.

مطالعه کنید

موفقیت در بازاریابی ارائه خدمات سئو.

نکات مهم در ارائه خدمات سئو

هیچ فرمول مشخصی در مورد چگونگی بازاریابی و ارائه خدمات سئو وجود ندارد، اما در ادامه مراحل کلیدی را، برای شروع کار ارائه می دهیم:

1. بدانید چه می فروشید

وقتی کلمه “سئو” مطرح می شود، معمولا اولین چیزی که به ذهن می رسد “رتبه بندی” است. هنگامی که با مشتریان احتمالی وارد گفتگو می شوید، به احتمال زیاد این مکالمه حول محور این سوالات خواهد چرخید:

 • چگونه وب سایت ها را رتبه بندی می کنید؟
 • چقدر طول می کشد تا رتبه وب سایت را مشاهده کنید؟
 • استراتژی شما چه تفاوتی با سایر متخصصان سئو دارد؟

اگر متوجه شده اید، اکثر این سوالات حول تخصص شما می چرخد. این اولین قدم در بازاریابی و ارائه خدمات سئو شما است. برای بازاریابی خدمات سئو، باید واضح باشد که شما تخصص خود را دارید. هر مکالمه یا پیام بازاریابی که به زبان می آورید، باید حول محور چگونگی و چرایی ارائه خدمات سئوی شما، برای کسب و کار مشتری احتمالی باشد.

2. برند خود را تاسیس کنید

تاسیس برند خود به طوری که از دیگر برند ها متمایز باشید.

اگر می خواهید مشاغل به شما اعتماد کنند، باید بدانند شما کی هستید. با ایجاد زمینه، برای برند تجاری آژانس خود و آنچه که آن را نشان می دهد شروع کنید. باید چیزی را پیدا کنید که شما را از بقیه متمایز کند تا بتوانید یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنید که از نقاط قوت آژانس شما استفاده کند.

در ادامه، چند نکته هنگام ایجاد برند نمایندگی، ذکر می شود:

ارزش پیشنهادی: چه چیزی باعث می شود مشتریان، آژانس خدمات سئو شما را انتخاب کنند؟ برخی از آژانس ها خدمات سئو را با قیمت مناسب به عنوان نقطه قوت خود ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر سابقه چندین دهه خود را در اولویت قرار می دهند.

مشتریان مورد هدف: می خواهید به چه نوع مشتریانی خدمات دهید؟ آیا به دنبال ارائه خدمات سئو، برای مشاغل کوچک هستید؟ آیا می خواهید مجموعه مشتریان خود را متنوع کرده و وارد شرکت ها شوید؟ هنگامی که شروع به بازاریابی خدمات سئوی خود می کنید، دانستن “هدف” باعث می شود شما شروع و پایه محکم تری داشته باشید.

صنعت: باید بدانید تیم شما در کدام صنعت بیشترین تجربه را دارد و از این آشنایی به نفع خود استفاده کنید. بسیاری از آژانس های موفق بازاریابی دیجیتال، خدمات خود را متناسب با نیاز های تخصصی خود، خواه مشاغل کوچک محلی یا مشاغل گسترده، تنظیم می کنند.

ایجاد برند و صنعت، به شما این امکان را می دهد که مخاطب مورد نظر خود را بدست آورید.

3. روی سئوی وبسایت شخصی خود کار کنید

“قبل از کمک به دیگران، ابتدا باید به خود کمک کنید.” همه می دانیم این ضرب المثل قدیمی چگونه است. با سئوی خود شروع کنید.

به دنبال بهترین شیوه ها برای توسعه وب و ارائه خدمات سئو، حضور آنلاین خود را تقویت کنید. اطمینان حاصل کنید که در شبکه های اجتماعی اصلی مانند فیسبوک، توییتر و لینکدین، حضور فعال دارید. مقالات سئو را بنویسید و آن ها را به سایت های معتبر ارسال کنید تا خوانندگان را به دست آورید و تخصص خود را به دست آورید. به روزرسانی های منظم را در وب سایت خود انجام دهید و هنگامی که کاربران در مورد خدمات شما سؤال می کنند به طور مداوم با آن ها در ارتباط باشید.

کار بر روی سئوی وبسایت شخصی شما نه تنها برتری شما را نسبت به سایر آژانس های بازاریابی دیجیتال به ارمغان می آورد، بلکه نشان می دهد که آژانس شما آنچه را که تبلیغ می کنید، اجرا می کند.

4. یک رهبر فکری باشید

رهبر فکری مناسب، برای بازاریابی ارائه خدمات سئو.

“رهبر با فکر” دقیقاً چیست؟ به گفته “Matt Sweetwood”، رهبر با فکر، فردی است که نظرات او در مورد برخی مسائل، معتبر و تأثیرگذار تلقی می شود. مردم به رهبران فکری گوش می دهند زیرا آن ها دائماً چیزی عاقلانه و تازه، برای افزودن به مهارت انتخابی خود دارند.

هیچ کس یک شبه رهبر فکری، نمی شود. کار سخت، خلاقیت و فداکاری شدید برای تبدیل شدن به یک رهبر فکری، نیاز است. شما از طریق تحصیلات و تجربه، مدارک خود را به دست می آورید، در حالی که آنچه را که می دانید با دیگران به اشتراک می گذارید.

به عنوان یک آژانس بازاریابی و ارائه خدمات سئو، یک راه مطمئن برای تبدیل شدن به یک رهبر فکری، مدیریت یک وبلاگ است. محتوای خود را حول محور برند خود قرار دهید و به خوانندگان خود، توصیه های مفیدی ارائه دهید. در مورد هر پست و در مورد چیز جدیدی صحبت کنید؛ اما مطمئن شوید که از هر ادعایی، با داده ها و تحقیقات پشتیبانی می کنید. این شما را به عنوان یک منبع معتبر، برای اطلاعات دقیق و در نهایت، یک وب سایت برای مواردی که مربوط به حوزه تخصص شما است، قرار می دهد.

5. جمع آوری نظرات مشتری

برای مشاغلی که به دنبال خدمات بازاریابی و ارائه خدمات سئو هستند، گوگل پیشنهاد می کند ابتدا این سه سؤال را از یک آژانس بازاریابی دیجیتال بپرسید:

 • تجربه شما در حوضه صنعت من چیست؟
 • تجربه شما در شهر/کشور من چیست؟
 • آیا مجموعه ای از کار های قبلی و داستان های موفقیت مشتریانی که با آن ها کار کرده اید دارید؟

مشاغل می خواهند ببینند شما برای شرکای قبلی خود به چه چیزی دست یافته اید. اینجاست که آن ها می توانند ارزش شما را بسنجند و ارزیابی کنند که آیا شما آژانس سئو مناسبی برای آن ها هستید یا خیر.

6. ارسال ایمیل برجسته

بسیاری از ایمیل های مؤثر در لحظه دریافت، نادیده گرفته می شوند یا حذف می شوند. اما این فقط به این دلیل است که آن ها این کار را به درستی انجام نمی دهند.

هدف این است که ایمیل های شما برجسته شود. از نوشتن خطوط موضوعی عمومی، مانند “ما خدمات سئو ارائه می دهیم” خودداری کنید. کلمات و عبارات کلیدی فروش، مانند “بهترین قیمت”، “اکنون $ $ $ را دریافت کنید” و “100٪ رایگان” نیز کار نمی کند. در عوض، نقاط حساس ذهن مشتری خود را هدف قرار دهید و با خیال راحت، خلاق تر و هوشمند تر شوید. برخی از نمونه های خوب عبارتند از:

 • استراتژی محتوای جدید برای [فلان شرکت]
 • سلام، ما شنیده ایم که شما به دنبال افزایش کمّی در سئو، هستید.
 • [اتصال شماره شرکت شما] توصیه می کند با ما تماس بگیرید.
 • ایده ای درباره نحوه رتبه بندی سریع در گوگل.

عاقلانه نیست که با یک ایمیل جامع، به یک لیست کامل تماس، دسترسی پیدا کنید. ایمیل های خود را با توجه به گروه ها یا زیر گروه ها و همچنین نیاز های خاص آن ها شخصی سازی کنید. این به شما میزان موفقیت بسیار و در کوتاه ترین زمان، پاسخ مثبت بیشتری می دهد.

سخن پایانی

بازاریابی ارائه خدمات سئو شما، یکی از طوفان هایی است که به عنوان مالک آژانس با آن روبرو خواهید شد. این کار را به درستی انجام دهید. این کار را با برنامه ریزی و ظرافت عالی انجام دهید و به زودی نمایندگی خود را در مسیر رشد خواهید یافت.

 • بدانید چه می فروشید و بر ارزش خدمات خود تمرکز کنید.
 • برند خود را تثبیت کنید. متفاوت بودن می ارزد.
 • روی سئوی خود کار کنید. مشتریان را با نتایجی که می توانند از وب سایت شما مشاهده کنند، متقاعد کنید.
 • تبدیل به یک رهبر فکری شوید و اقتدار خود را در این زمینه نشان دهید.
 • بر هنر ارسال ایمیل های سرد، مسلط باشید.
 • گفتگو را ادامه دهید. از یک ابزار اتوماسیون بازاریابی برای پرورش بهتر مشتریان خود استفاده کنید.

این ها اصول اولیه هستند، اما اگر آن ها را پشتیبانی کرده و فرآیند بازاریابی ارائه خدمات سئو خود را ایجاد کنید، به آژانس خود کمک می کنید که یک قدم به موفقیت نزدیک شود.

منبع: seoreseller