قبل از ایجاد استراتژی تولید محتوا اینستاگرام، باید به چند نکته فکر کنید. مانند، آیا اینستاگرام را به طور کامل بررسی کرده اید؟ دانستن اینکه اینستاگرام یک پلتفرم بزرگ با میلیون ها کاربر فعال است برای موفقیت آمیز بودن حضور شما کافی نیست. مهم ترین بخش داشتن یک حساب کاربری موفق در اینستاگرام، پست کردن مداوم است. این چیزی است که اگر قبل از ایجاد حساب کاربری اینستاگرام آن را بررسی نکرده باشید، ممکن است ندانید. در این مقاله بررسی این نکات را به شما خواهیم آموخت.

پست کردن فقط گهگاه باعث می شود که سایر کاربران کمتر به پست های شما علاقه مند شوند یا حساب شما را به کلی فراموش کنند. اگر به دفعات زیاد پست می کنید، فالوور های شما خسته یا آزرده می شوند. این منجر به آنفالو کردن شما می شود.

هنگامی که اینستاگرام را بررسی کردید، می توانید بدانید نقاط ضعف شما کجاست و چگونه آن ها را برطرف کنید. اینجاست که استراتژی تولید محتوا اینستاگرام وارد عمل می شود. ایجاد یک استراتژی محتوای اینستاگرام باعث می شود که پست های شما تا حد امکان موفق باشند.

ایجاد استراتژی تولید محتوا اینستاگرام

یک فرد معمولی که از اینستاگرام استفاده می‌کند می‌تواند با پیمایش پراکنده در اینستاگرام، لایک کردن تصادفی عکس‌ها و پست کردن پرتره سگ خود برای چهارمین بار در یک هفته به موفقیت دست یابد. با این حال، این نتایجی را که برای برند اینستاگرام خود به دنبال آن هستید، به شما نمی دهد.

برای یافتن موفقیت برند، اینستاگرام مستلزم ایجاد یک برنامه بازاریابی خاص برای اینستاگرام است. اگر می خواهید یک جامعه فعال بسازید و نتایج واقعی برای برند خود ببینید، این امر ضروری خواهد بود. چهار چیز کلیدی وجود دارد که استراتژی شما باید شامل آنها شود.

1. چه زمانی و چند وقت یکبار پست کنید؟

نام تجاری اینستاگرام شما برای مرتبط ماندن با موضوع، به یک برنامه منظم پست نیاز دارد، اما مراقب باشید که دنبال کنندگان خود را با پست های زیاد بمباران نکنید. برای اینکه بفهمید چه چیزی برای برند شما بهتر کار می کند، باید پست ها را در فواصل زمانی و زمان های مختلف آزمایش کنید و سپس نتایج را بررسی کنید. وقتی آنچه را که برای شما مناسب است پیدا کردید، می توانید یک تقویم محتوای مشترک ایجاد کنید تا آنچه را که می خواهید پست کنید و زمان انتشار آن را پیگیری کنید. همچنین می توانید از اپلیکیشن های آنالیز اینستاگرام استفاده کنید.

استراتژی تولید محتوا اینستاگرام با پلنر پست

2. قالب های محتوا

مضامین محتوای مختلف می تواند چیزها را برای دنبال کنندگان شما جالب نگه دارد و به شما در دستیابی به اهداف مختلف کمک کند. برای مثال، اگر به دنبال افزایش آگاهی و جذب فالوورهای جدید هستید، ممکن است مسابقات، داستان‌ها و نمونه‌هایی از زندگی برند خود را به عنوان بخشی از موضوعات محتوای اصلی خود بگنجانید.

3. سبک خود را مشخص کنید

چگونه می خواهید توسط فالوورهای خود دیده شوید؟ آیا استفاده از ایموجی در زیرنویس‌هایتان اشکالی ندارد؟ آیا دستورالعمل های دستور زبان خاصی برای برند خود دارید؟ از چه نوع هشتگ هایی استفاده خواهید کرد؟ چه نوع عکس هایی پست می کنید؟ ایجاد یک سبک خاص و یک دستورالعمل سبک مورد نظر شما، تمام راه هایی را که باعث می شود برند شما متمایز و سازگار باشد، پوشش می دهد. فراموش نکنید که از برچسب های اینستاگرام هوشمندانه استفاده کنید.

4. دستورالعمل برای تعامل صفحه شما

دستورالعمل های تعامل با محتوا در صفحه شما باید شامل استراتژی نحوه تعامل برند شما با سایر حساب های اینستاگرام باشد. این بدان معناست که چگونه عکس‌های دیگران را لایک می‌کنید و روی آن‌ها نظر می‌دهید و چگونه با نظرات ورودی در حساب خود برخورد می‌کنید.

تعامل پیج شما جایی نیست که بتوانید آن را نادیده بگیرید. سعی نکنید تعامل خود را خودکار کنید. کار نخواهد کرد.

ساختن برند اینستاگرام خود

از آنجایی که اینستاگرام تماماً در مورد جلوه های بصری است، باید هدف خود را برای ایجاد یک هویت برند منسجم و قابل تشخیص داشته باشید. چند راه اساسی برای انجام این کار وجود دارد.

ثبات بصری داشته باشید

استراتژی تولید محتوا اینستاگرام با ثبات بصری

60 درصد از برند های برتر در اینستاگرام از فیلتر یکسانی برای هر پست استفاده می کنند. استفاده مکرر از فیلتر های مشابه سبکی را ایجاد می کند که برای فالوور های شما قابل تشخیص است.

با توجه به اینکه یکی از اهداف شما این است که کاربران اینستاگرام با دیدن تصویر شما از اسکرول کردن خودداری کنند و سپس با لایک کردن یا کامنت گذاشتن با آن درگیر شوند، هرچه عکس های شما فوراً قابل تشخیص باشند، وضعیت بهتری خواهید داشت.

استفاده از برنامه‌های ویرایش عکس موبایل مانند لایت روم یا snapseed می‌تواند فیلترها و گزینه‌های ویرایش بیشتری را در اختیار شما قرار دهد تا به شما در یافتن سبک خود کمک کند. اگر این گزینه را انتخاب کردید، به یاد داشته باشید که عکس هایی که در جای دیگری ویرایش یا فیلتر شده اند همچنان می توانند به اینستاگرام وارد شوند.

روی موضوع خود تمرکز کنید

برند اینستاگرام شما باید تصمیم بگیرد که روی چه استراتژی هایی برای محتوا در قالب پست ها یا استوری ها تمرکز کند. گاهی اوقات این واضح است. یک رستوران تصاویری از غذاهای خود پست می کند. یک خط برند لباس لباس های خود را نشان می دهد. با این حال، برند شما ممکن است چنین هدف مشخصی نداشته باشد که ممکن است گیج کننده باشد.

مهم است که به یاد داشته باشید که برای پست محتوای لایف استایل، لازم نیست یک برند سبک زندگی باشید. فید اینستاگرام شما ممکن است با محتوای دیگری که در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید متفاوت باشد. در اینستاگرام، می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای اعضای کارکنان، حیوانات خانگی یا دفاتر خود را پست کنید. این بستگی به آنچه می خواهید و ظاهری که می خواهید دارد.

یک هشتگ برندسازی شده ایجاد کنید

استراتژی تولید محتوا اینستاگرام هشتگ برندسازی شده

این یکی از عناصر غیر بصری است که می توانید در برند اینستاگرام خود بگنجانید. افزودن یک هشتگ برندسازی شده لزوماً به معنای استفاده از نام شرکت خود به عنوان هشتگ نیست. ایجاد یک هشتگ مارک دار در واقع ایجاد هشتگی است که برند شما را قابل تجسم می کند و فالوورهای شما را تشویق می کند تا عکس های متناسب با همان تصویر را به اشتراک بگذارند. جایگاهی را در برند خود پیدا کنید و از آن برای الهام بخشیدن به هشتگ برند خود استفاده کنید.

مخاطبان خود را به خاطر بسپارید

تقلید از استراتژی برندهای دیگر راهی برای تضمین موفقیت شما در اینستاگرام نیست. آنچه برای برند های دیگر کار می کند لزوماً برای شما کار نمی کند، به خصوص اگر برند های دیگر با برند شما مرتبط نباشند.

روی مخاطبان خود تمرکز کنید و مطمئن شوید که علایق و انتظارات آن ها را برآورده می کنید. آنچه را که برای کسب و کار شما مفید است در حساب های دیگر رسانه های اجتماعی در نظر بگیرید، به محتوای دیگری که مخاطبان شما در اینستاگرام به اشتراک می گذارند نگاه کنید و حد وسطی را برای استفاده در حساب برند اینستاگرام خود بیابید.

با محتوای اینستاگرام خود خلاق باشید

استراتژی تولید محتوا اینستاگرام شما برای مرتبط ماندن نیاز به خلاقیت دارد. وقتی اینستاگرام هنوز در مراحل ابتدایی خود بود، می‌توانستید بلافاصله عکس بگیرید، فیلتر اضافه کنید و پست کنید، اما این روش دیگر کار نمی‌کند. اینستاگرام به بلوغ رسیده است، که به شما فرصت های زیادی برای متمایز شدن از سایر مشاغل می دهد.

به اشتراک گذاری انواع مختلف محتوای تعاملی و جلب توجه برای برجسته شدن ضروری است.

کپشن های خود را فراموش نکنید

استراتژی تولید محتوا اینستاگرام کپشن های خود را فراموش نکنید

اینستاگرام بیشتر بر روی تصاویر خود تمرکز می کند، اما این بدان معنا نیست که می توانید از کپشن هایی که با هر عکس پست می کنید غافل شوید. این زیرنویس ها فرصتی عالی برای بیان داستان برند شما هستند.

اضافه کردن یک عنوان به شما امکان می دهد تصویر خود را گسترش دهید. در اینجا می‌توانید به آن زمینه بدهید و آن را دوباره به کسب‌وکار خود متصل کنید.

از آلبوم های عکس و ویدیو استفاده کنید

اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا حداکثر 10 عکس و ویدیو را به یک پست اضافه کنید. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد که هر قسمت از محتوا را بکشند و ببینند. افزودن آلبوم به کسب‌وکارها راهی برای ترکیب عکس‌ها و ویدیوهایشان برای گفتن داستان‌هایی ارائه می‌دهد که اطلاعات را به شیوه‌ای جذاب‌تر منتقل می‌کنند.

از استوری اینستاگرام بهینه استفاده کنید

استوری اینستاگرام به طور متوسط روزانه 250 میلیون کاربر دارد. مشاغل و افراد می توانند به طور مساوی از آن ها استفاده کنند و آن ها را راهی بدون خطر برای جلب توجه بیشتر دنبال کنندگان خود می کند.

استوری های اینستاگرام دارای محتویات ناپدید شده و ویژگی های پخش زنده هستند. این امکان آنها را راهی عالی برای افزودن عکس ها و فیلم های قابل جلب توجه می کند.

با اینفلوئنسرها کار کنید

افراد تأثیرگذار در اینستاگرام را پیدا کنید که با برند شما مرتبط هستند و شروع به ایجاد رابطه با آن ها کنید. کار با اینفلوئنسرها می تواند راهی عالی برای رشد برند شما و یافتن فالوورهای جدید باشد.

استراتژی تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از آسان ترین روش ها برای برجسته کردن محتوا و پست های اینستاگرام شما می باشد و افزایش فالوور سریع و قابل توجهی خواهید داشت.

برخی از اینفلوئنسرها برای خدمات خود هزینه دریافت می کنند، اما کار با اینفلوئنسرهای محلی ممکن است به شما امکان دهد از این هزینه صرف نظر کنید. پیدا کردن شخصی در حد بودجه شما می تواند کار با اینفلوئنسرها را برای مشاغل کوچک و متوسط، نه فقط شرکت های بزرگ، امکان پذیر کند.

نتیجه گیری

اگر استراتژی تولید محتوا اینستاگرام را به درستی انجام دهید، افزودن اینستاگرام به بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند برند شما را تقویت کند. ایجاد یک استراتژی محتوای اینستاگرام به شما کمک می کند تا از برخی از دام های اولیه که بسیاری از برندها در آن قرار می گیرند اجتناب کنید و در عین حال به شما کمک می کند تا از رقبای خود جدا باشید. استراتژی خود را به خاطر بسپارید و اهداف خود را بنویسید. این بهترین راه برای پیگیری جایی است که در آن هستید و قدم بعدی به جایی که می خواهید باشید.

منبع: digitalbrandinginstitute.com