آیا برای ارتباط با مشتریان جدید با تجارت خود از Google Ads استفاده می کنید؟ در این صورت، شما باید در مورد تغییری که گوگل در نحوه مطابقت با کلمات کلیدی ایجاد کرده است مطلع شوید، تغییراتی که می تواند بر روی میزان دسترسی شما به تبلیغات و میزان هزینه شما تأثیر بگذارد. از ژوئیه 2021، broad match modifier (BMM) با phrase match ترکیب می شود. نمی دانید تفاوت این دو چیست؟ قابل درک است. Google چندین روش برای تنظیم کلمات کلیدی کمپین تبلیغاتی اش و پیگیری آن ها دارد.

بررسی انواع تطابق کلمات کلیدی در Google Ads

به طور خلاصه، هنگامی که یک کمپین تبلیغاتی گوگل را راه اندازی می کنید، تصمیم می گیرید که چگونه می خواهید کلمات کلیدی باعث نمایش تبلیغات شما شوند:

 • کلمات کلیدی Exact match فقط تبلیغ شما را به جستجوگرانی نشان می دهد که در همان عبارت دقیق یا همان عبارتی با همان هدف تایپ می کنند. به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی Exact match شما [لباس سگ] باشد، تبلیغ شما در جستجو برای عبارت هایی مانند لبای برای سگ و لباس سگ نشان داده می شود، اما نه عباراتی مثل قلاده سگ یا لباس تعطیلات سگ.
 • کلمات کلیدی Phrase match تبلیغات شما را به جستجوگرانی که در همان عبارت یا عبارت مشابه تایپ می کنند نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی مطابقت عبارت شما “کوله پشتی خرگوش” باشد، تبلیغ شما در جستجو برای کوله پشتی خرگوش و حامل خرگوش، به علاوه حامل حیوانات خانگی و لوازم خرگوش نشان داده می شود.
 • کلمات کلیدی Broad match گسترده ترین هستند. یک کلمه کلیدی Broad match برای غذای گربه تنظیم کنید و تبلیغ شما می تواند در جستجوهای تشویقی گربه، غذای خانگی گربه و غذای مخصوص بچه گربه و تعاریف واژه نامه از این اصطلاح نشان داده شود. جستجوهای تطبیق گسترده برای کمک به تبلیغ شما در جستجوی رقبای شما مفید است زیرا تمرکز آن ها بر اهداف کلی است.
تفاوت انواع کلمات کلیدی در Google Ads

پس چه چیزی با کلمات کلیدی Google Ads مطابقت دارد؟

از آنجا که Broad match بسیار گسترده است، گوگل مدتی قبل گزینه اصلاح کننده Broad match را اضافه کرد. در واقع تفاوت چندانی در عملکرد Broad match و Phrase match نیست. برای ایجاد یک کلمه کلیدی اصلاح شده Broad match، علامت های مثبت را در مقابل اصطلاحات در عبارت کلمه کلیدی خود قرار می دهید. سپس، گوگل می داند که شما می خواهید همه آن کلمات کلیدی در جستجو هایی که با همان هدف گسترده مطابقت دارند نشان داده شوند. در ماه ژوئیه، به جای اینکه BMM یک چیز جداگانه باشد، گوگل اساساً بخش اصلاح کننده Broad match را از گزینه مطابقت عبارتی که در داشبورد تبلیغات خود مشاهده می کنید، ایجاد می کند. همچنین، از ژوئیه:

 • با استفاده از علامت + نمی توانید کلمات کلیدی جدید BMM ایجاد کنید.
 • Phrase match به طور خودکار شامل عملکرد BMM می شود.
 • هر کلمه کلیدی BMM که اکنون دارید به نسخه جدید Phrase match منتقل می شود.

اگر کمپین ها را به بیش از یک زبان اجرا کنید، ممکن است شاهد اعمال این تغییر در زمان های مختلف باشید. مانند اکثر تغییرات گوگل، این مورد نیز به صورت فاز هایی آغاز می شود، در ابتدا انگلیسی و چند زبان پرطرفدار دیگر و بقیه بعداً در سال 2021 ارائه می شوند.

افراد برای اطمینان از ادامه برنامه های تبلیغاتی خود چه مراحلی را باید انجام دهند؟

آنچه گوگل پیشنهاد می کند در اینجا است:

 1. به جای کلمات کلیدی BMM شروع به ایجاد کلمات کلیدی Phrase match کنید:
  به هر حال آن ها به زودی تغییر می کنند و اگر کلمات کلیدی BMM خود را ویرایش کنید، به صورت خودکار متناسب با عبارت را به روز می کنند.
 2. اگر می خواهید آمار عملکرد آن ها را حفظ کنید، کلمات کلیدی موجود BMM خود را به Phrase match تبدیل نکنید:
  اکنون با تغییر آن ها داده ها پاک می شوند.
 3. برنامه خود را مرور کنید تا ببینید آیا لازم است کلمات کلیدی را اضافه یا تغییر دهید:
  کاری که اینجا انجام می دهید به پول و اهداف شما بستگی دارد.

آیا می خواهید بودجه تبلیغاتی کمی را کاهش دهید؟ اگر بودجه تبلیغات شما بسیار کم است، بهتر است به کلمات کلیدی Exact match پایبند باشید، خصوصاً اکنون که این عبارت منطبق به طور خودکار قصد گسترده تری داشته باشد. این تنظیم می تواند به شما کمک کند به جای مصرف هزینه تبلیغاتی خود برای افرادی که ممکن است فقط در حال مرور باشند، به مشتریانی که قصد خرید دارند، برسید.

بودجه تبلیغاتی بیشتری دارید و می خواهید مشتری های بیشتری پیدا کنید؟ شما می توانید از Broad match و Phrase match و پیشنهادات هوشمند گوگل به عنوان ابزاری برای کشف استفاده کنید، به شرطی که محدودیت کمی در بودجه خود نداشته باشید و بتوانید دو تا چهار هفته منتظر الگوریتم گوگل باشید تا یاد بگیرید چگونه افراد با کلمات به دنبال شما می گردند و در مرحله بعدی چه کاری انجام می دهند.

نگاهی دوباره به کلمات کلیدی منفی خود بیندازید

گوگل می گوید که به روزرسانی روی آن ها تأثیری نخواهد گذاشت، اما در حالی که شما در حال به روزرسانی هستید، بهتر است مطابقت های منفی خود را تا آنجا که می توانید دقیق کنید، بنابراین همه چیز هایی را که نمی خواهید با آن ها مطابقت داشته باشید در آنجا داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر فقط تی شرت های بزرگ می فروشید، باید متوسط و کوچک را به عنوان کلمات کلیدی منفی وارد کنید، بنابراین تبلیغات شما در آن نتایج جستجو نشان داده نمی شود.

برای تطبیق عبارت آماده شوید

پس از آماده شدن همه چیز، به یاد داشته باشید که پس از تغییر در ماه جولای، بر معیار های Google Ads خود نظارت کنید. برای دستیابی به مشتریان مناسب با هزینه تبلیغات ممکن است لازم باشد تنظیمات بیشتری انجام دهید.