در این مقاله قصد داریم استفاده بهینه از مقالات قدیمی را به شما عزیزان آموزش بدهیم و همچنین این نکته را به شما متذکر شویم که با مقالاتی که از گذشته در وب سایت خود دارید باید چه کاری انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه استفاده بهینه از مقالات قدیمی3

در اوایل قرن 21، کسب و کار های بزرگ و قدتمند متوجه شدند، حلقه گم شده بازاریابی آنلاین، مقالات تخصصی و اصولی است. نوشتن مقاله و ایجاد لینک های داخلی مرتبط باعث می شود تا بسیاری از افراد به صفحه اول و صفحات هدف سایت شما هدایت شوند و بتوانند خدمات شما را ببینند و بسیاری از تماشا کنندگان سایت، تبدیل به مشتری شما بشوند.

بسیاری دیگر از کسب و کار ها و سایت های فروش آنلاین نیز از وبلاگ هایشان بیشتر برای تبلیغات استفاده می کردند.

اولین وبلاگ های تولید شده نتیجه رضایت بخشی نداشتند و بیشتر آن ها با شکست مواجه شدند، زیرا تولید کننده های محتوا هیچ توجهی به کیفیت، جذابیت محتوا و اصول محتوا نویسی نداشتند و مقاله های آن ها تنها سیاهه ای از متون بود و این برای کاربران و گوگل اصلا جذابیتی نداشت.

نحوه استفاده از مقالات قدیمی3

امروزه شرایط وبلاگ ها بسیار بهتر از گذشته شده است و تقریبا می توان گفت اکثر صاحبین سایت، برای این که سایتشان بازدهی خوب و مناسبی داشته باشد، تولید کننده های محتوایی را در شرکت خود استخدام می کنند که با قوانین گوگل آشنایی لازم را داشته باشند و در مورد سئو، اطلاعات کافی را بدانند تا بتوانند وبلاگی کاملا بهینه شده داشته باشند و بتوانند از آن بازدهی لازم را به کسب و کار برسانند.

اما نکته ای که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم این نکته است که در بسیاری از سایت ها، مقاله های قدیمی بدون رعایت قوانین سئو رها شده اند و این نکته، آزار دهنده است، با این مقاله ها چه می توان کرد؟ آیا راه حلی برای خلاص شدن از این مقاله ها وجود دارد؟ آیا حذف این مقاله ها باعث از دست رفتن سئو و جایگاه سایتمان می شود؟

مشکلاتی که مقالات قدیمی به وجود می آورند

توجه بیش از حد مدیران وب سایت به تعداد مقالات تولید شده باعث می شود تا بسیاری از آن ها به کیفیت محتوا توجه نکنند و این نکته باعث غفلت مدیران وب سایت، از اهمیت کیفیت مقاله ها می شود.

استفاده بهینه از مقالات قدیمی2

بیایید برای شما عزیزان مثالی بزنیم تا راحت تر متوجه اهمیت کیفیت وبلاگ در سایتتان شوید. فرض کنید وبلاگ شما مانند گل خانه است، گلخانه علاوه بر مراقبت و توجه، به حذف علف های هرز نیز، احتیاج دارد. با توجه به این مثال از بین بردن مقاله های قدیمی بهترین و راحت ترین راه برای خلاص شدن از دست این مقاله ها حذف آن ها است و از بین بردن محتوا های قدیمی و سئو نشده، که این کار باعث می شود ربات های گوگل در وب سایت شما بهتر عمل کنند.

اگر علف های هرز را به حال خودشان رهایشان کنید و بگذارید تا از انرژی خاک و منابع استفاده کنند. این نکته باعث می شود تا انرژی کمتری به گیاهان اصلی شما برسد و اکثر انرژی اتلاف علف های هرز گلخانه شما خواهد شد.

استفاده از مقالات قدیمی

مدت زمانی که ربات های گوگل، وب سایت شما را مورد بررسی قرار می دهند محدود است، پس نگذارید این وقت، برای بررسی این مقالات بی ارزش به هدر برود. ما به شما عزیزان یاد می دهیم که چگونه، این مقالات قدیمی را ارزش گذاری کنید.

اولین گامی که باید بردارید این است که اطلاعات و آمار کافی از عملکرد این مقالات قدیمی به دست آورید. می توانید اطلاعات را از طریق آموزش های ابزار گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول، بدست آورید.

پس از این که اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کردید، به بررسی و ارزیابی مقالات قدیمی بپردازید. پس از ارزیابی مقالات به سخت ترین کار دنیا می رسید: تصمیم برای حذف و یا نگهداری مقالات قدیمی؟؟

ارزیابی مقالات قدیمی

در هنگام ارزیابی مقالات مواردی است که باید به آن ها توجه کنید. ما برای شما عزیزان سوالاتی مطرح کردیم، چند سوال مهمی که در زیر برای شما عزیزان بازگو می کنیم باید در هنگام ارزیابی مقاله از خودتان بپرسید.

 1. آیا محتوای مقاله برای کاربران مفید است یا خیر؟
  محتوای مفید محتوایی است که کاربران را سرگرم می کند و به آن ها اطلاعات مفید و ارزشمندی را ارائه می دهد. یک محتوای مفید باید به گونه ای باشد که اگر کاربر سوالی در ذهنش پیش آمد در ادامه پاسخ سوال خود را دریافت کند. این محتوا می تواند شامل تمامی حالت های محتوا مانند: محتوای عکس، ویدئو، متن و… . باشد.
 2. آیا محتوا، ارزشی دارد یا خیر؟
  صفحاتی ارزشمند، صفحاتی هستند که از طریق موتور های جست و جو، بازدید های بالایی را دریافت کرده باشند. مقالاتی که موفق به دریافت بک لینک از طریق وب سایت های دیگر شده باشند.
 3. آیا محتوا به قدر کافی خوب است؟
  در بعضی موارد ممکن است که مقاله شما موضوع خوب و مناسبی را داشته باشد اما دارای اشکالات فراوان نگارشی باشد. منظور ما از محتوای خوب این است.
 4. مقاله مورد نظر با موضوع کسب و کار، مرتبط است؟
  محتوا باید برای بولد کردن کسب و کار شما عزیزان باشد و باید توضیحاتی باشد، در محدوده کاری که شما انجام می دهید.
 5. آیا مقاله ها تکراری اند یا خیر؟
  در ادامه جست و جو ممکن است به مقالاتی بر بخورید که از نظر موضوعی مشابه هم دیگر هستند و یا محتوای آن ها به طور کامل کپی است. در این صورت ممکن است برای وب سایت شما مشکل مقالات کپی، پیش بیاید که این اصلا خوشایند نیست!

اتمام آنالیز

پس از آنالیز، شما محتوا و مقالاتی را دارید که قدیمی اما، ارزشمند هستند. از نظرتان با این مقالات چه باید کرد؟

مقالات شما بعد از آنالیز به دو دسته ارزشمند و بی ارزش تقسیم می شوند:

نحوه استفاده بهینه از مقالات قدیمی2

مقالات بی ارزش

شما پس از در نظر گرفتن موارد بالا، می توانید در مورد مقالات قدیمی وب سایتتان تصمیم بگیرید. آنهایی را که به هر دلیلی می خواهید حذف کنید می توانید توسط Redirect 301 به مقاله ای که بیشترین ارتباط را با آن موضوع دارد و یا صفحه اصلی وب سایتتان ارجاع دهید.

مقالات با ارزش

هنگامی که مقالات بی ارزش را از مقالات ارزشمند جدا کردید، لازم است برای مقالات ارزشمند اقداماتی مانند، بروز رسانی، افزایش محتوا، عکس و هر رسانه ای را که مد نظرتان است، انجام دهید تا بتوانید از آن مقالات به صورت کاملا بهینه در وب سایتتان استفاده کنید.

بهبود کیفیت مقالات

برای بهبود کیفیت مقالات قدیمی بهتر است ابتدا آن ها را از نظر نگارشی اصلاح کنید و توجه داشته باشید که محتوا بیان ساده و خوبی داشته باشد و برای کاربر مفهوم باشد.

مرحله بعدی رعایت سئو و قوانین و مقررات گوگل در مقالات است. لینک های داخلی و خارجی، توضیحات متا، متن جایگزین تصاویر و تمامی مواردی که به سئو وب سایتتان مربوط می شود، باید چک شوند.

مقالات قدیمی

سعی کنید اطلاعات مقاله های قدیمی را بروز رسانی کنید و مطالب جدید و جذاب، برای کاربران قرار دهید.

نشر مقالات در شبکه های اجتماعی

لازم است پس از استفاده بهینه از مقالات قدیمی و اعمال تغییرات، محتوا را راحت تر در معرض نمایش کاربران قرار دهید. سعی کنید مقالات را در شبکه های اجتماعی نیز منتشر کنید تا بازدید های آن، چندین برابر شود.

شما با مطالعه مقاله استفاده بهینه از مقالات قدیمی به راحتی متوجه خواهید شد که با مقالات قدیمی خود، باید چه کاری انجام دهید.