استفاده درست از برچسب ها و دسته بندی های وردپرس، نقش مهمی در سازماندهی صحیح پست های سایت شما دارند. آن ها می توانند به شما در کسب رتبه بهتر در گوگل و سایر موتور های جستجوی برجسته، کمک کنند. با این کار، رتبه سئو سایت خود را بالا برده و همچنین بازدید صفحات خود را افزایش می دهند.

با استفاده درست از برچسب ها و دسته بندی ها در وردپرس، می توانید هم به کرال کردن موتور جستجو و هم به خوانندگان وب کمک کنید، تا صفحات مختلف سایت خود را به سرعت و به راحتی مرور کنند. آن ها نه تنها کل ساختار سایت را مدیریت می کنند، بلکه قابلیت استفاده و دسترسی را نیز افزایش می دهند، که این جنبه کلیدی یک کسب و کار موفق وب است.

اصول برچسب گذاری و دسته بندی درست در سایت وردپرس.

این بدان معناست که شما نمی توانید هنگام ایجاد یا استفاده از برچسب ها و دسته بندی ها در سایت وردپرس خود اشتباهات احمقانه ای انجام دهید. این امر، به شدت بر موفقیت تجربه کاربری و رتبه سئو سایت شما تأثیر می گذارد. از آنجا که برچسب ها و دسته ها جزء جدا نشدنی سایت شما شده اند، مطمئن شوید که آن ها را در مراحل اولیه، ایجاد کرده اید، در غیر این صورت ممکن است بک لینک های بالقوه و رتبه سئو را از دست بدهید. بنابراین استفاده درست از برچسب ها در وردپرس، تاثیر زیادی برتعداد بازدید های وبسایت شما خواهد داشت.

نکات مهم در ایجاد دسته بندی در وردپرس.

نقش “دسته بندی ها” در وردپرس چیست؟

دسته بندی ها در وردپرس به شما کمک می کند تا همه پست های مرتبط را در یک گروه خاص سازماندهی کنید. دسته بندی درست، کاربران وب را تشویق می کند تا به سرعت و به آسانی در مورد پست های شما کاوش کنند. به عبارت ساده تر، موتور های جستجو و خوانندگان وب، محتوای سایت شما را بسیار آسان تر پیدا می کنند.

آن ها را می توان در بالا یا پایین پست ها در منو، در نوار کناری یا نمای پست جداگانه نمایش داد. بهترین ویژگی آن، این است که می توانید دسته بندی های متنوعی را در هر پست اختصاص دهید تا محتوای شما به راحتی پیدا شود.

نکات مهم برچسب گذاری در وردپرس.

نقش “برچسب ها” در وردپرس چیست؟

طبق گفته وردپرس، استفاده از برچسب ها، همچنین به مدیران وبسایت کمک می کنند تا پست های مرتبط را با هم نمایش دهند. وقتی بازدید کنندگان، بر روی یک برچسب خاص کلیک می کنند، به صفحه ای می رسند که در آن همه پست ها با برچسب یکسان، نمایش داده می شوند.

این به آن ها اجازه می دهد به راحتی به دنبال محتوای مورد نظر خود باشند. همچنین به صاحبان وبسایت کمک می کند تا بازدید کنندگان بیشتری در وبسایت خود داشته باشند و شانس تعامل با بازدید کنندگان را داشته باشند. به طور خلاصه، برچسب ها خاص تر از دسته ها هستند. اما، هنوز هم بسیاری از مردم بین این اصطلاحات گیج می شوند، به ویژه مبتدیان وردپرس. در مقاله ای دیگر، به طور اختصاصی تفاوت برچسب گذاری و دسته بندی به زبان ساده را، برای شما توضیح داده ایم.

نکات مهم در استفاده از دسته بندی ها و برچسب های وردپرس

برخی نکات مشترکی که باید در برچسب گذاری و دسته بندی، رعایت شود، در ادامه ذکر خواهند شد. فقط نکات ذکر شده را در نظر داشته باشید و از مزایای SEO آن ها برای سایت وردپرسی خود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر برچسب گذاری در سئو، می توانید به این مقاله سر بزنید.

تحقیق گسترده و دقیق در انتخاب کلیدواژه.

برای کلمات کلیدی، تحقیقات گسترده انجام دهید

اگر می خواهید رتبه وبسایت خود را در موتور های جستجو، ارتقا دهید و ترافیک وب با کیفیت را افزایش دهید، باید از دسته بندی ها و برچسب های غنی از کلمات کلیدی برای سایت وردپرس خود استفاده کنید.

با انجام یک تحقیق کلمات کلیدی عمیق، تجزیه و تحلیل رقابتی می تواند به شما کمک کند مجموعه ای از مناسب ترین عبارات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کنید که می توانید از آن ها در برچسب ها و دسته بندی های خود استفاده کنید تا موتور های جستجو و مخاطبان وب فوراً شما را پیدا کنند.

فقط مطمئن شوید که برچسب ها و دسته بندی، به پست های وبلاگ شما مرتبط هستند. توجه به این مورد می تواند دسترسی و خوانایی پست وبلاگ شما را افزایش دهد.

قبل از انتشار ساختار سازمانی ایجاد کنید

قبل از انتشار محتوا در وبسایت خود، بهتر است ساختار سازمانی سایت را ایجاد کنید. هنگامی که مجبورید دسته ها، زیر گروه ها و برچسب های موجود را تغییر دهید، نیازی به تغییر مسیر صفحات نیست.

بسته به تحقیقات کلمات کلیدی خود، می توانید از برچسب ها و دسته بندی ها برای افزایش بازدید پست های وبلاگ خود استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که نباید از بیش از 5 تا 10 دسته، در وبسایت خود استفاده کنید. زیرا این کار باعث پیچیده شدن سایت شما می شود.

استفاده از برچسب WP.com یا استفاده از برچسب WP.org.

از برچسب های WP.com و برچسب های WP.org با دقت استفاده کنید

وردپرس در دو نسخه مختلف موجود است:

  • WordPress.com (بستر وبلاگ نویسی رایگان)
  • WordPress.org (بیشترین استفاده از CMS)

این دو نسخه وردپرس، اساساً دارای انواع مختلفی از خدمات هستند، بنابراین باید مراقب استفاده درست از این برچسب ها و دسته بندی ها در وردپرس باشید.

  • هنگام کار با WordPress.com، می توانید از تعدادی برچسب استفاده کنید. این به اپراتور های وبسایت وردپرس اجازه می دهد تا طرفداران زیادی ایجاد کنند و به بازدید کنندگان کمک کند پست های مورد علاقه خود را در زیر گزینه های مختلف برچسب، پیدا کنند.
  • هنگامی که یک وبسایت WordPress.org را اجرا می کنید، استفاده از برچسب های متعدد می تواند منجر به مشکلات تکراری شود و می تواند بر عملکرد کلی آن تأثیر مخرب داشته باشد. موتور های جستجو ممکن است عملکرد شما (با استفاده از چندین برچسب) را به عنوان تکراری از دسته ها فرض کنند و ممکن است محتوای شما را برای نمایش در نتایج خود مرتبط نبینند.

دسته بندی جداگانه ای برای نویسندگان ایجاد نکنید

هنگامی که از وبسایت های وردپرس چند نویسنده استفاده می کنید، اکثر سرپرستان سایت، دسته بندی های خاصی را برای هر نویسنده در نظر می گیرند، تا پست های خود را جدا کرده و آثار خود را ساده کنند. اما، این مورد لازم نیست. چرا؟ زیرا وردپرس در حال حاضر دارای سیستم طبقه بندی نویسنده است.

وقتی پست جدیدی را در سایت وردپرس با نام خود منتشر می کنید، نام شما در آن صفحه نمایش داده می شود.

در استفاده از دسته ها و برچسب ها از تکراری شدن اجتناب کنید

از آنجا که دسته بندی ها و برچسب ها برای کمک به افراد برای یافتن محتوای دقیق، راحت و سریع استفاده می شود، نباید از یک دسته و برچسب در وبسایت خود با همان نام استفاده کنید.

دسته ها و برچسب ها را نادیده نگیرید

موتور های جستجو ممکن است وبسایت هایی را که دارای دسته ها و برچسب های نامناسب هستند مجازات کنند. این باعث ایجاد موجی از وحشت در میان اپراتور های مختلف وبسایت می شود. در نتیجه، برای جلوگیری از احتمال مجازات شدن توسط موتور های جستجو، آن ها هنگام انتشار محتوای خود به هیچ وجه از دسته ها و برچسب های غیر ضروری استفاده نمی کنند.

این یک روش عادلانه در بهینه سازی وبسایت نیست. اگر از دسته بندی ها و برچسب ها در وبسایت خود استفاده نمی کنید، کاربران در جستجوی پست ها در سایت شما، مشکل خواهند داشت. همچنین بر عملکرد صفحات وب تأثیر می گذارد و ممکن است جایگاه پایینی در نتایج موتور های جستجو و کلیک های کمتر در وبسایت خود، داشته باشید.

از نام های ساده، واضح و توصیفی برای دسته ها استفاده کنید

برای استفاده بیشتر از دسته بندی های وردپرس خود، مطمئن شوید که از نام های واضح و توصیفی استفاده می کنید. این کار، به بازدید کنندگان جدید اجازه می دهد تا ایده روشنی در مورد وبسایت شما و نوع پست های شما داشته باشند. آن ها به راحتی می توانند محتوای مورد نظر را با کمک نام دسته بندی، ساده و واضح پیدا کنند.

بنابراین، به جای پیچیده کردن مسائل، باید بر ایجاد دسته های کاربر محور و توصیفی برای چندین پست و وبلاگ خود تمرکز کنید.

از برچسب های وردپرس زیاد استفاده نکنید

استفاده از برچسب های زیاد می تواند بر قابلیت استفاده و دسترسی سایت شما تأثیر بگذارد. خب، مشخص نیست که چند تگ برای استفاده در یک پست وبلاگ کافی است، اما باید از این واقعیت آگاه باشید که هر تگ ایجاد شده یک صفحه بایگانی جداگانه در سایت شما ایجاد می کند.

دسته بندی های خود را به درستی ایجاد کنید

اگر می خواهید همه پست های مرتبط شما متعلق به یک دسته خاص باشند، ساختار دسته بندی های خود را فراموش نکنید. از آنجا که وردپرس می خواهد هر پست حداقل به یک دسته تعلق داشته باشد، قبل از انتشار محتوای خود مطمئن شوید که این کار را انجام می دهید.

نتیجه گیری

استفاده از دسته ها و برچسب ها تا حد زیادی توسط کلمات کلیدی و محتوایی که استفاده می کنید تعیین می شود. اگر می خواهید در SERP ها رتبه بالاتری کسب کنید، از دسته بندی ها و برچسب های سایت وردپرسی خود به همراه محتوای مناسب SEO و دوستانه استفاده کنید.

منبع: themegrill