گوگل یک ویژگی اسکرول بی نهایت را برای اکثر جستجوهای انگلیسی در گوشی همراه در ایالات متحده آغاز کرد. اگر این راه حل موفقیت آمیز باشد، به زودی در سطح جهانی در دسترس خواهد بود. قبل از به‌ روزرسانی، کاربران مجبور بودند روی دکمه‌ ای کلیک کنند تا بتوانند صفحه جدیدی از نتایج را مشاهده کنند.

گوگل در بیانیه ای مطبوعاتی با اعلام این تصمیم گفت: «در حالی که اغلب می توانید آنچه را که به دنبال آن هستید در چند نتیجه اول پیدا کنید، گاهی اوقات نیز ممکن است بخواهید به جستجو و مشاهده صفحات دیگر ادامه دهید».

سئو اسکرول بی نهایت
نحوه کار اسکرول بی نهایت گوگل

در واقع، افرادی که به دنبال اطلاعات بیشتری هستند، تمایل دارند تا چهار صفحه از نتایج جستجو را مرور کنند. با این به روزرسانی، اکنون افراد می توانند به طور یکپارچه این کار را انجام دهند و بدون نیاز به کلیک بر روی دکمه “See more” (مشاهده بیشتر)، با اسکرول کردن تمام صفحات نتایج جستجو را ببینند.

این شرکت تخمینی برای عرضه کامل اسکرول بی نهایت یا زمان ارائه این ویژگی در خارج از ایالات متحده ارائه نکرده است.

احتمالاً با تجربه اسکرول بی نهایت در رسانه های اجتماعی آشنا هستید. فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین همگی اسکرول بی نهایت را در فیدهای اجتماعی خود پیاده سازی می کنند.

منتقدان اسکرول بی نهایت می گویند که این اسکرول باعث می شود کاربران زمان بیشتری را به صورت آنلاین در وب بگذرانند. مخترع این ویژگی، آزا راسکین، ادعا می کند که به خاطر ایجاد آن احساس گناه می کند.

اگر کاربران نتایج جستجوی بیشتری را مشاهده کنند و در معرض تبلیغات بیشتری قرار گیرند، اسکرول بی نهایت به نفع گوگل خواهد بود.

یکی از جنبه های جالب تغییر طراحی این است که موقعیت تبلیغات را در نتایج جستجو تغییر می دهد: به این معنی که تبلیغات به جای اینکه در بالا و پایین هر صفحه قرار گیرند، در سراسر جریان بی نهایت نتایج جستجو قرار می گیرند.
این می‌ تواند به نفع گوگل باشد، زیرا تشخیص نتایج جستجوی پولی و ارگانیک را برای کاربران دشوارتر می‌ کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای کسب درآمد از گوگل ادسنس

آیا اسکرول بی نهایت در گوگل روی سئو تاثیر می گذارد؟

در این مرحله، می‌ توان پیش‌ بینی کرد که اجرای چنین راه‌ حلی باعث افزایش CTR (نرخ کلیک) صفحاتی می‌ شود که در رتبه‌ بندی پایین‌ تری قرار دارند. به این ترتیب این سایت ها می توانند ترافیک ارگانیک بگیرند.

صفحه دوم رشد خواهد کرد در عین حال، می‌ توان انتظار داشت که سئوی On-SERP اهمیت پیدا کند.

منبع: protocoldelante