انجام اشتباهات در خبرنامه ایمیل یکی از اتفاقات رایجی است که هر وب سایت انجام می دهد.

با شنیدن کلمه “خبرنامه” چه فکری می کنید؟ آیا آن کلمه برای شما مفهوم خوبی دارد یا بد است؟

چرا؟

چون اکثر خبرنامه های ایمیلی افتضاح هستند!

آن ها می توانند بسیار خسته کننده و تکراری باشند. بیشتر بازاریابان به خبرنامه ها به عنوان راهی برای بالا بردن ذهن مشتریان خود نگاه می کنند. (یعنی تا وقتی ماهی یک بار در صندوق ورودی آن ها هستیم، شاید بالاخره وقت خرید فرا برسد و به من هم فکر کنند!)

چه B2B و چه B2C ، همه ما مرتکب این اشتباه اصلی شده ایم: ما خبرنامه های خود را به جای اینکه بر روی نوع محتوایی که خوانندگان ما در صندوق ورودی خود می خواهند متمرکز کنیم ، به ایده “آنچه در آن برای ماست” متمرکز شده ایم.

اما سرانجام همه ما متوجه می شویم که محتوای خبرنامه خسته قدیمی ما هدف اصلی ما را برآورده نمی کند: هدایت بازدید، هدایت و فروش به تجارت ما.

بنابراین واضح است که ما نیاز به تغییر دنده و تغییر استراتژی خود داریم و بهترین راه برای انجام این کار ایجاد تعامل است تا بتوانید نرخ کلیک بر روی خبرنامه را افزایش دهید.

اشتباهات خبرنامه ایملیی که باعث از بین رفتن نرخ کلیک ایمیل شما می شوند

در اینجا هشت اشتباه اساسی وجود دارد که باید هنگام ایجاد استراتژی خبرنامه از آن ها جلوگیری کنید:

1. به سختی برای فروش تلاش می کنید

اگر به دنبال یک روش عالی برای از بین بردن سریع مخاطبان و از دست دادن دوستان خود هستید، سعی کنید ماهانه خبرنامه هایی ارسال کنید که هیچ کاری به جز تبلیغ محصولات خود ندارند. (اما به طور جدی … این کار را نکن!)

هیچ کس دوست ندارد با او صحبت شود یا به او فروخته شود، بنابراین هنگام طراحی لحن خبرنامه ایمیل خود این نکته را به خاطر بسپارید! با یک هدف ساده وارد شوید: مفید باشید.

اگر با ارائه مشاوره مفید و تفسیرهای متفکر لحن صحیح را تنظیم کنید، با مخاطبان خود اعتماد ایجاد کرده و در نهایت کسب و کار آن ها را برنده خواهید شد.

2. به نظر نمی رسد که خبرنامه شما توسط یک انسان نوشته شده باشد

صحبت از لحن شد، آیا خبرنامه ایمیل شما مانند این است که توسط یک انسان نوشته شده است؟ از همه مهمتر، آیا این از طرف شخصی واقعی (با آدرس ایمیل واقعی) ارسال شده است یا هنوز محتوای team@companyname.com را بیرون می کشید؟

اعتماد سازی با مخاطبان با قرار دادن خود در آنجا شروع می شود. به نحوی بنویسید که انگار شخصا این ایمیل برای مخاطب تان نوشته شده است.

3. شکست در شخصی سازی

وقتی نوبت به خبرنامه های الکترونیکی می رسد، بهترین راه برای برقراری ارتباط در سطح انسان به انسان است.

اگر قصد دارید خود واقعی را به مهمانی بیاورید، پس باید اطمینان حاصل کنید که خواننده شما احساس می کند این محتوا شخصی شده است تا متناسب با آن ها نیز باشد.

چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟

از رمزهای شخصی سازی استفاده کنید تا نام مخاطب خود را وارد کنید یا محتوای هوشمند را برای ارجاع به تجارت، صنعت یا شاید علایق آن ها درج کنید.

پیمودن مسافت بیشتر به خواننده نشان می دهد که برایتان مهم است!

اشتباهات خبرنامه ایمیل
اشتباهات خبرنامه ایمیل

4. اوووه! خبرنامه ایمیل تان سازگار با موبایل نیست

طبق گزارش اخیر HubSpot در مورد وضعیت ایمیل مارکتینگ در سال 2020، 46٪ از کل ایمیل ها در یک دستگاه تلفن همراه مشاهده می شود.

این قسمت عظیمی از مخاطبان بالقوه شما است، به همین دلیل مهم است که هنگام طراحی خبرنامه، تجربه تلفن همراه را در ذهن داشته باشید.

اکثر نرم افزارهای ایمیل مارکتینگ به شما امکان می دهد از چندین دستگاه پیش نمایش مطالب خود را انجام دهید، اما اگر چنین امکانی ندارید، یک چک ساده این است که یک ایمیل آزمایشی برای خود ارسال کنید و مطمئن شوید که به راحتی می توانید مطالب موجود را در دستگاه تلفن همراه خود را بخوانید.

5. کلمات، کلمات، کلمات (کلمات بسیار زیاد!)

بله، شما می توانید خیلی چیزهای خوبی داشته باشید! من مدافع بزرگی هستم که “نامه” را در خبرنامه ماهانه ایمیل خود قرار می دهم، اما سنگین بودن بیش از حد متن قطعاً خوانندگان را دور می کند.

بگذریم، خوانندگان آنلاین شما به هر حال قصد دارند محتوای شما را اسکن کنند.

مطالعه انجام شده توسط مایکروسافت نشان داد که یک انسان به طور متوسط اکنون فقط هشت ثانیه، طول مدت توجه دارد (که مطمئناً آنقدر طولانی نیست که بتوانید مقاله خود را بخوانید!)

بر روی تجزیه محتوای خود به قطعات کوچک تمرکز کنید؛ که به راحتی قابل هضم هستند.

6. فراموش کردن عکس در متن خبرنامه

صحبت از بهم ریختن چیزها شد، فراموش نکنید که با افزودن تصاویر به خبرنامه ها، علاقه بصری بیشتری ایجاد کنید.

در حالی که باید به دستورالعمل ها و لحن برند خود وفادار بمانید، فقط راه آسان را انتخاب نکنید و عکس های آماده را بگذارید! سعی کنید کارتون ها، تصاویر تیم خود یا حتی تصاویر گیف و الگوهای رفتاری را برای جالب نگه داشتن خبرنامه در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، لیز مطمئن می شود که در هر شماره از آخرین موارد کمی “مزاح” وارد کند تا همه چیز را با تعادل حفظ کند:

اضافه کردن تصویر به خبرنامه

7. فراموش کردن درج دستورالعمل های خاص در مورد آنچه که باید بعدا انجام دهید

یکی از بهترین راه ها برای بهبود میزان کلیک شما ارائه مرحله بعدی واضح است (یعنی اینکه کاملاً مشخص کنید کجا کلیک کنید!).

اگر من در حال خواندن یک خبرنامه کاملاً شگفت انگیز درباره روند خرید در بازار املاک و مستغلات هستم، چگونه می توانم بدانم که برای تأمین بهترین نرخ بهره باید چه اقداماتی انجام دهم؟ یا چگونه می دانم یک بنگاه املاک و مستغلات قابل اعتماد پیدا کنم؟

این ها سوالاتی است که شایسته پاسخ است و شما به عنوان نویسنده برای پاسخ دادن به آن ها باید لینک های مفیدی به سایر مطالب ارائه دهید!

از همه مهمتر، شما باید زمینه چرایی خواننده خود را فراهم کنید. انتظارات واضحی از آنچه اتفاق می افتد اگر هنگامی که آن ها تصمیم گرفتند کلیک کنند، تعیین کنید.

8. تست A/B همان کال تو اکشن نیست

کال تو اکشن
a/b تستینگ
اشتباهات خبرنامه ایمیل

همه ما در دام استفاده مجدد از یک قالب خبرنامه بارها و بارها افتاده ایم ، انتظار داریم نرخ کلیک های ما به طرز جادویی بالا برود.

اما ، همانطور که کوین فیلیپس ، مربی اصلی بازاریابی محتوای IMPACT می گوید، به همین دلیل تست A / B بسیار مهم است:

اگر واقعاً نگران نرخ کلیک در ایمیل های خود هستید، سعی کنید A / B لینک های خود را آزمایش کنید. آیا برای هدایت افراد به صفحات وب خود از دکمه های CTA یا متن انکر استفاده می کنید؟ اگر به طور معمول از دکمه های CTA استفاده می کنید، نسخه ای را اجرا کنید که به جای آن از متن لنگر استفاده می کند. اگر به طور معمول از متن لنگر استفاده می کنید، دکمه های CTA را امتحان کنید.
در آزمایش خود برای جدیدترین، با استفاده از هایپرلینک ها تعامل بیشتری پیدا کردیم. اما ممکن است در مورد شما اینگونه نباشد. پس تستش کن!

چگونه می توانم یک مخاطب درگیر ایجاد کنم؟

همه این اشتباهات خبرنامه ایمیل به یک مشکل بزرگ در استراتژی خبرنامه فعلی شما اشاره دارد: شما درگیر ایجاد تعامل نیستید.

برای اینکه بدانید آیا درگیر ایجاد مشارکت هستید، باید بتوانید آن را اندازه بگیرید.

و برای اندازه گیری میزان جذب مخاطبان در خبرنامه، باید وقت و انرژی خود را بر روی یک معیار اصلی متمرکز کنید: نرخ کلیک ایمیل.

چرا نرخ کلیک معیار نهایی تعامل با بازاریابی از طریق ایمیل است؟ زیرا این موضوع به قلب نحوه تعامل خوانندگان با محتوای شما دامن می زند، در صورتی که اصلاً اینگونه نیست.

برخی از بازاریاب های ایمیل با دیدن نرخ باز کردن بالا (مثلاً درصد افرادی که ایمیل شما را ارسال کرده اند و آن را باز کرده اند تا ببینند چه چیزی فراتر از موضوع است) بسیار هیجان زده می شوند.

اما نرخ باز کردن بالا می تواند در هنگام ارزیابی موفقیت در بازاریابی از طریق ایمیل، احساس موفقیت کاذب را به شما القا کند.

ممکن است فقط یک موضوع جذاب داشته باشید یا ممکن است شخصی ایمیل شما را روی دستگاه تلفن همراه خود باز کرده باشد تا در یک ثانیه بعد آن را حذف کنید.

برخی از بازاریابان ایمیل با ردیابی نرخ کلیک سوگند یاد می کنند (یعنی درصد افرادی که ایمیل شما را تحویل داده اند و روی لینک کلیک کرده اند.)

در حالی که کلیک مهم است، اما تصویر کامل را نشان نمی دهد. (آیا یک گیرنده فقط بر روی تعداد زیادی لینک کلیک می کند تا این معیار را افزایش دهد؟)

به همین دلیل ردیابی نرخ کلیک تعادل کامل را ارائه می دهد. می توانید ببینید که چند خواننده بر روی لینک کلیک کرده اند در رابطه با اینکه چند گیرنده ایمیل شما را باز کرده اند – گرفتن هر دو نقطه تأثیرگذار داده ها در یک اندازه گیری.

در پایان روز، همه چیز این است که مخاطبان خود را به محتوای خود ارجحیت دهید.

مطالعه بیشتر:
ایمیل مارکتینگ چیست و چرا باید آن را در کسب و کار خود به کار ببریم؟‎
نحوه تغییر نام فرستنده در ایمیل خروجی وردپرس
7 سرویس ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک

منبع: impactplus.com