در این مقاله قصد داریم تا درباره اشتباهات رایج در اینستاگرام که مارکترها نباید آن ها را انجام دهند، صحبت کنیم. متاسفانه این اشتباهات به طور عمومی قابل دیدن هستند، پس پیش از منتشر کردن هر چیزی بهتر است ابتدا این مشکلات را شناسایی کنیم.

1. خرید لایک و فالور

برای دریافت لایک و دنبال کننده بیشتر یک میانبر وجود دارد: خرید لایک و فالور.

درست است. در واقع می توانید برای حساب اینستاگرامی خود دوست یا دنبال کننده خریداری کنید، دقیقاً مانند این که برای عروسی خود مهمان اجاره کنید.

مشکل اینجاست … هنگام خرید لایک و دنبال کننده، کمیت بالا می رود نه کیفیت. مطمئناً، آمار و ارقام در پیج تان بالاتر رفته است، اما اگر مخاطبان شما فقط روبات هایی هستند که هیچ چیز با ارزشی نمی گویند، چه فایده ای برای تان دارند؟

یکی از اشتباهات رایج در اینستاگرام خرید لایک و فالور فیک است.

برای نظرات خودکار نیز چنین موردی وجود دارد. اگر ارتباط واقعی با طرفداران خود نداشته باشید، چه فایده ای دارد؟

برندهای موفق در شبکه های اجتماعی، برندهایی هستند که با افراد واقعی ارتباط برقرار می کنند. پول شما بهتر است برای هدف قرار دادن تبلیغات به سمت مخاطبان درست استفاده شود یا برگزاری یک مسابقه برای افزایش دنبال کننده های علاقه مند به آنچه که انجام می دهید.

2. استفاده از تصاویری با کیفیت پایین

یکی دیگر از اشتباهات رایج در اینستاگرام استفاده از عکس های بی کیفیت می باشد.

عکس لوبیا از نماری نزدیک، نشان دهنده محتوای بی کیفیت که یکی از اشتباهات رایج در اینستاگرام است.

اینستاگرام یک رسانه تصویری است. بنابراین اگر می خواهید چیزی ارسال کنید، باید زیبا باشد – یا حداقل جالب به نظر برسد!

به عنوان مثال: یک عکس لوبیا از نمای نزدیک اصلا جالب توجه نیست.

حتی اگر به مهارت های عکاسی حرفه ای یا دوربین درجه یک دسترسی ندارید، سعی کنید با نور طبیعی یا در پس زمینه های خنثی عکس بگیرید.

واقعاً بهتر است هیچ عکسی ارسال نکنید تا یک عکس بد به نمایش بگذارید. اما با وجود بسیاری از ابزارهای عالی برای ویرایش عکس و طراحی گرافیک، هیچ بهانه ای برای ارسال نامرتب و نامناسب وجود ندارد.

3. خیلی زیاد یا خیلی کم پست گذاشتن

فهمیدن تعداد مناسب پست ها در اینستاگرام – یا هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگر کار بسیار ظریفی است.

اگر تعداد پست های شما بسیار کم باشد، ممکن است فراموش شوید و یا اگر تعداد آن ها بسیار زیاد باشد، ممکن است برای مخاطب اذیت کننده باشد.

بنابراین میزان مناسب برای ارسال در اینستاگرام چقدر است؟ به یاد داشته باشید که با پیشرفت و درگیر شدن عادت های کاربران با صفحه شما، خواهید فهمید که چه زمانی نیاز است تا پست بگذارید . این نیز به برند شخصی و فالورهای شما بستگی دارد.

برای یک خبرگزاری، ارسال چندین پست در روز مناسب خواهد بود، اما برای یک برند آرایشی، چند بار در هفته ممکن است منطقی تر باشد.

بنابراین به زمان آنلاین بودن فالورهای تان توجه کنید، به تجزیه و تحلیل ها نیز توجه کنید و برنامه زمان بندی خود را چندین بار آزمایش کنید تا بفهمید که زمان مناسب محتوا گذاری چه وقت است.

4. توجه نکردن به تجزیه و تحلیل ها

عدم توجه به تجزیه و تحلیل ها: اشتباه بزرگ دیگر بازاریابان در اینستاگرام این است که داده ها را نادیده می گیرند.

شما باید با وسواس معیارهای مهم را ردیابی کنید تا بتوانید روندها و رشد را شناسایی کنید.

به این فکر کنید که بازیکنان فوتبال، فیلم بازی پیروز خود را تماشا می کنند. چگونه دفعه بعد، از برخورد با شما جلوگیری می کنند؟ چطور می خواهید آن مأموریت بزرگ، میدان بزرگ و … را تکرار کنید؟

5. استفاده از هشتگ های زیاد

استفاده از هشتگ های زیاد در یک پست

هرکسی که تا به حال به یک فست فود رفته باشد، می داند که گزینه های زیادی برای تجربه چیزهای خوب هستند. هشتگ ها یک روش عالی برای کاربران اینستاگرام است تا مطالب شما را پیدا کنند. آن ها همچنین یک روش عالی برای spam به نظر رسیدن محتوای شما هستند، که یکی از اشتباهات رایج در اینستاگرام می باشد.

شما می توانید حداکثر 30 هشتگ استفاده کنید، اما متداول ترین هشتگ هایی که در اینستاگرام مشاهده خواهید کرد بین یک تا سه مورد در هر پست است. AdEspresso پیشنهاد می کند که حداکثر 11 هشتگ قابل قبول است. باید آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهترجواب می دهد.

6. ارسال پست خسته کننده

در اینستاگرام یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند بیافتد ارسال پست های خسته کننده یا spam است.

اگر می خواهید کاربران با نام تجاری تان تعامل داشته باشند، باید به آن ها چیزی بدهید تا با آن ارتباط برقرار کنند. فقط به خاطر اینکه کاری کرده باشید پست ارسال نکنید. پست هایی ایجاد کنید که برای آن ها مهم باشد – چیزی جذاب، آموزنده یا سرگرم کننده.

به فالورهای خود ارزش دهید تا نظر بدهند، لایک کنند و به اشتراک بگذارند … و در حالت ایده آل، رابطه عمیق تری با نام تجاری شما برقرار کنند. ارائه محتوای با کیفیت به افراد جدید نیز دلیلی می دهد تا شما را دنبال کنند.

7. نداشتن هیچ برنامه ای

آیا ترافیک بیشتری می خواهید؟ آیا امیدوارید که فالورهای خود را رشد دهید؟ فروش بیشتری در فروشگاه اینستاگرامی خود انجام دهید؟

رسیدن به موفقیت دشوار است مخصوصا اگر نمی دانید که برای رسیدن به چه چیزی در حال تلاش هستید.

اگر در اتومبیل یک سفر جاده ای را دنبال کنید و هیچ مقصدی را در ذهن خود نداشته باشید، ممکن است یک ماجراجویی شگفت انگیز داشته باشید … اما ممکن است در یک شهر شبح وار با یک پمپ بنزین و هتلی که به شما تختخوابی بد ارائه می دهد گیر بیافتید.

برای شروع یک هدف انتخاب کنید و یک برنامه استراتژیک برای رسیدن به آنجا ایجاد کنید. به این ترتیب، شما چیزی برای راهنمایی هر تصمیمی و راهی برای اندازه گیری رشد خود خواهید داشت.

8. نام تجاری نامتناقض

حساب اینستاگرام شما تنها بخشی از کل اکوسیستم برند است.

احتمالاً شما یک وب سایت، سایر صفحات رسانه های اجتماعی و شاید حتی ویترین فروشگاهی از آجر و ملات دارید. همه این عناصر باید یک موضوع ثابت داشته باشند که آن ها را به هم متصل کند تا مطمئن شوید نام تجاری شما قوی و شفاف است.

آرم شما باید در هر صفحه ای باشد. هر عنصر باید از سبک بصری و لحن نوشتاری مشابهی برخوردار باشد.

تصور کنید اگر مارک لوکس Louis Vuitton وب سایت مجلل خود (عکس سمت چپ) را با یک حساب Instagram مانند تصویر سمت راست مرتبط کند، چقدر گیج کننده خواهد بود:

نام تجاری متناقض، تصویر صفحه Louis Vuitton واقعی و فیک

بسته به مخاطبان تان برای هر پلتفرم، ممکن است در نوع محتوایی که به اشتراک می گذارید یا تعاملات شما تغییرات نامحسوسی وجود داشته باشد – شاید همه شما در مورد الگوهای رفتاری در توییتر بدانید- اما به طور کلی، همه سیستم عامل های تان باید مرتبط با یکدیگر باشند.

9. تصاویر ناسازگار

ما عاشق اینترنت هستیم، اما کتاب ها را به یاد دارید، درست است؟ خوب، با هر پستی که ارسال می کنید، یک صفحه دیگر به داستان کلی برند خودتان اضافه می کنید.

وقتی به صفحه پروفایل اینستاگرام برند خود نگاه می کنید، این داستان منطقی است؟ “شبکه” به طور کلی چه می گوید؟

در اینجا دو نسخه مختلف از مشخصات اینستاگرام یک بوتیک لباس بسیار جعلی وجود دارد.

استفاده از تصاویر نامتناسب و ناسازگار

سمت چپ، یک عکس جذاب است – برخی از عکس های اصلی شرکت، برخی تصاویر اینترنتی، برخی عکس های محصول، همه در سبک های مختلف. در سمت راست، همه تصاویر از یک پالت رنگی یکسان برخوردارند و با هم کار می کنند تا یک نمایش بصری جامد از یک برند ایجاد کنند.

اگر چندین نفر هستید که در تولید محتوای اجتماعی مشارکت دارید، یک راهنمای سبک ایجاد کنید که به همه کمک کند ماموریت بصری را درک کنند.

10. توجه نکردن به غلط های املایی

اشتباه تایپی بخشی از زندگی در اینترنت است. حتی برخی از نویسندگان حرفه ای نیز ممکن است گاهی اشتباه کنند.

اما کمی غلط املایی یا گرامری می تواند یک پست جلا خورده را بی دقت جلوه دهد. بنابراین قبل از ارسال پست، یک نگاه سریع و نگاه دوم را به پست های خود قبل از ارسال کردن بیاندازید.

مطالعه بیشتر
شیوه صحیح نوشتن کپشن اینستاگرام ؛ با راه کارهای حرفه ای و کاربردی!

11. استفاده نکردن از Story اینستاگرام

مارکترهای شبکه های اجتماعی به اندازه کافی در صفحه خود محتوا دارند، اما اگر از این قسمت اینستاگرام به طور مرتب استفاده نکنید، فرصت دیده شدن توسط 500 میلیون کاربر را از دست خواهید داد.

شما در قسمت استوری های ایسنتاگرام می توانید با روش تگ کردن در اینستاگرام، توجه آن ها را به خود جلب کنید و به این ترتیب یک فرصت برای ایجاد تعامل با آن ها ایجاد کنید.

12. تعامل نداشتن با کاربران

شبکه های اجتماعی یک صفحه پخش کننده یک طرفه نیستند، بلکه محلی برای تعامل هستند. یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در اینستاگرام نداشتن تعامل با فالورهاست.

جواب ندادن به کامنت های پست

اگر با فالورهای خود تعامل ندارید، سیستم عامل و زمان خود را هدر می دهید. هر بار که کاربری نظر می دهد یا سوالی می پرسد، این فرصتی برای ایجاد رابطه و ایجاد یک تجربه مثبت است. پس وقت چت کردن است.

13. به اشتراک گذاری لینک های نامناسب

به اشتراک گذاری لینک در زیر پست ها

اینستاگرام URL ها را در قسمت کامنت ها قرار نمی دهد، بنابراین ارسال یک لینک طولانی و نامناسب اصلا جالب نیست و مانند این است که نمی دانید که در حال انجام چه کاری هستید. به علاوه، بیایید واقع بین باشیم: هیچ کس حاضر نیست آن URL را در مرورگر خود تایپ کند.

برندهای دارای 10،000 فالور می توانند لینک هایی را در Stoty اینستاگرام خود داشته باشند. کسانی که چنین امکانی را ندارند اغلب از ترفند “لینک در بیو” استفاده می کنند.

گزینه hd دیگر برای برندهایی که مرتباً لینک می گذارند، ایجاد لینک Catchall است. این نشانی اینترنتی است که همه پیوندهای اخیراً ارجاع شده شما را در یک مکان نشان می دهد.

سایت هایی مانند Campsite یا Linktree دو گزینه عالی هستند. شما همچنین می توانید یک صفحه خاص در وب سایت خود بسازید که محل لینک های موضوعی شما باشد.

اگر در حال انجام اشتباهات رایج در اینستاگرام هستید، نکته ای که در مورد یک پلتفرم دیجیتال وجود دارد این است که برای اصلاح کردن هرگز دیر نیست. اشتباهات Insta خود را به فرصت تبدیل کنید و برند خود را به اوج برسانید.