ریدایرکت ها اغلب بخشی از تکامل یک سایت هستند، اما اشتباهات می توانند بر میزان بازدید و رتبه بندی تأثیر بگذارند. بیاموزید که چگونه از اشتباه های معمول ریدایرکت جلوگیری کنید. ریدایرکت ها یک قسمت طبیعی از تکامل یک سایت هستند. می توانید یک صفحه خدمات یا پست وبلاگ ایجاد کنید که مربوط به امروز باشد. اما ممکن است در آینده زمانی برسد که دیگر زنده نگه داشتن آن منطقی نباشد.

خوب ، شما چکار می کنید؟ آن را به صفحه مشابهی در سایت خود هدایت کنید. اگر در حال انتقال سایتی هستید یا ساختار سایت خود را تغییر می دهید، می توانید ده ها بار هدایت در محل داشته باشید.

ریدایرکت چیست؟

ریدایرکت راهی برای ارسال یک URL به آدرس دیگر است. برای مثال، فرض کنید شما ابزارک می فروشید و چندین صفحه دارید:

  • example.com/products/widgets
  • example.com/products/blue-widgets
  • example.com/products/white-widgets

اگر دیگر فقط ابزارک های آبی یا سفید نمی فروشید یا می خواهید همه صفحات را در یک صفحه ترکیب کنید، ممکن است صفحات ویجت آبی و سفید خود را به صفحه اصلی ویجت های خود ریدایرکت کنید.

این به سازماندهی سایت شما کمک می کند، برای قرار گرفتن در صفحه به کلیک های کمتری نیاز دارید و به شما امکان می دهد تمام تلاش های بهینه سازی خود را به جای بسیاری از موارد، روی یک صفحه متمرکز کنید.

شما می توانید انواع مختلفی از ریدایرکت ها را استفاده کنید، 301، 302، 307، 308، و می توانید با استفاده از بازخوانی متا، جاوا اسکریپت، هدر های HTTP و سایر موارد، ریدایرکت انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف ریدایرکت ها و اشتباه های رایجی که در مورد آن ها صورت می گیرد به “چند نکته کلیدی در مورد سئو در هنگام ریبرندینگ و تغییر دامنه ها” مراجعه کنید.

6 اشتباه ریدایرکت که می تواند به بازدید سایت شما آسیب برساند

هر نوع روشی که برای ریدایرکت استفاده می شود می تواند برای بازدید و جستجوگر سایت شما مفید باشد، یا باعث کاهش بازدید و رتبه بندی می شود. این یکی از مناطقی است که حتی یک اشتباه ساده می تواند عواقب عمده ای را برای بازدید سایت شما به همراه داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که از این اشتباهات ریدایرکت خودداری کرده و در صورت کاهش ترافیک مراقب آن ها باشید.

ریدایکت کردن همه موارد به صفحه اصلی خود

ریدایکت کردن همه موارد به صفحه اصلی خود

اگر در تلاش برای رتبه بندی از نظر رقابتی هستید، هر صفحه را به صفحه اصلی خود ریدایرکت می کنید، ممکن است بیشتر از این صدمه داشته باشد. جان مولر از گوگل چند سال پیش در این باره صحبت کرد:

“ریدایرکت همه موارد فقط به صفحه اصلی یک عمل واقعاً بد است زیرا همه سیگنال های مرتبط با محتوای قدیمی را از دست می دهیم.”

جان مولر

او توضیح می دهد وقتی بسیاری از صفحات به صفحه اصلی شما هدایت می شوند، این یک پرچم قرمز برای خزنده های جستجو است. چه اتفاقی می افتد؟ گوگل همه آن سیگنال های مثبتی را که در URL های قدیمی ایجاد کرده اید، نمی بیند. ارزش آن محتوا از بین می رود. پس حواستان به صفحاتی که به آن ها هدایت می کنید باشد، ریدایرکت همه ی صفحات به صفحه ی اصلی یک اشتباه بزرگ است!

لوپ های ریدایرکت بی پایان را از بین ببرید

لوپ های ریدایرکت بی پایان را از بین ببرید

با آزمایش هر ریدایرکت جدید می توان به راحتی از اشتباه لوپ ریدایرکت جلوگیری کرد. این لوپ ها هنگام هدایت صفحات مانند این اتفاق می افتد:

صفحه 1> صفحه 2> صفحه 3> صفحه 1

در این حالت، ریدایرکت شخص را به صفحه 1 بازمی گرداند و احتمالاً توسط مرورگر شما متوقف می شود، که لوپ را تشخیص می دهد. از دیدگاه کرالر، به احتمال زیاد باید صفحات را از فهرست خارج کنید زیرا خزنده نمی داند چه خبر است. اگر این صفحات اصلی ترین لندینگ پیج ها باشند یا ترافیک زیادی برای سایت شما ایجاد کنند، در این صورت درآمد زیادی از دست خواهید داد.

فرستادن کرالر ها به سمت کابوس های زنجیره ای ریدایرکت!

فرستادن کرالر ها به سمت کابوس های زنجیره ای ریدایرکت!

آیا می خواهید موفقیت تجربه کاربری را کاهش داده و بر رتبه بندی سایت خود تأثیر بگذارید؟ زنجیره های ریدایرکت ایجاد کنید. این موارد زیاد اتفاق می افتد، و اگر چندین نفر در سایت شما کار می کنند، ایجاد این موارد بسیار آسان است. چطور؟

مثال:

  • /about به /aboutus ریدایرکت می شود
  • /aboutus به /ourcompany ریدایرکت می شود
  • /ourcompany به /aboutourcompany ریدایرکت می شود

شما می خواهید کاری انجام دهید برای جلوگیری از اشتباه زنجیره ریدایرکت که می تواند:

نکته: اگر به نکته 6 بروید، یک راه مطمئن برای جلوگیری از این کابوس های زنجیره ای ریدایرکت پیدا خواهید کرد.

فراموش کردن حساسیت نسبت به حروف

حساسیت نسبت به حروف هنگام نوشتن قوانین ریدایرکت اهمیت دارد. خوشبختانه، جان مولر در پست توییتر خود گفت: “URL ها به حروف کوچک و بزرگ حساس هستند، اما هر حرفی را که می خواهید انتخاب کنید.”

اگر بخواهید می توانید “/ about” یا “/ About” داشته باشید.

اما اگر کسی URL شما را در مرورگر تایپ کند، به احتمال زیاد به خاطر نمی آورد که شما از چه پرونده ای استفاده کرده اید یا نه. بیشتر افراد حروف کوچک URL را حفظ می کنند.

روش های زیادی برای ایجاد ریدایرکت وجود دارد، اما بسیاری از افراد از .htaccess در سرور های Apache استفاده می کنند. یک روش برای کمک به از بین بردن مسائل حساس به حروف بزرگ، استفاده از پارامتر “NC” هنگام استفاده از RewriteRule است.

به عنوان مثال، می توانید بدون استفاده از حساسیت حروف کوچک، صفحه زیر را ریدایرکت کنید:

Redirect 301 /about http://www.domain.com/about-new [NC]

و اگر فرد “About، About، ABout” یا سایر موارد ترکیبی را تایپ کند، همه آن ها بدون مشکل به “About-new” هدایت می شوند.

استفاده از 302 Redirect به جای 301 Redirect

آیا شما در حال برنامه ریزی هستید یا از ریدایرکت 302 استفاده می کنید؟ در عوض آیا باید یک ریدایرکت 301 باشد؟ بسیاری از دارندگان سایت فکر نمی کنند که از چه نوع ریدایرکت استفاده می کنند مهم است زیرا صفحه A هنوز به صفحه B هدایت می شود. اما این دارندگان سایت اشتباه می کنند.

ریدایرکت 301 هدایت مجدد دائمی است.

آیا می خواهید به موتور های جستجو اطلاع دهید که ریدایرکت دائمی است؟ در این صورت از ریدایرکت 301 استفاده کنید. ارزش سئو صفحه یا وب سایت اصلی در جای خود حفظ می شود و فهرست یا سایت اصلی متوقف می شود.

ریدایرکت 302 ریدایرکت موقت است.

ریدایرکت 302 می گوید: “سلام گوگل، این صفحه به طور موقت هدایت می شود اما به زودی برمی گردد.”

شما می خواهید هنگام انتقال موقت، از این ریدایرکت ها استفاده کنید، مثلاً وقتی یک طرح جدید را آزمایش می کنید یا کاربران را به دلیل انجام دوباره طراحی به صفحه جدید می فرستید.

شما به موتور های جستجو می گویید که صفحه باز خواهد گشت، بنابراین:

  • تمام PageRank را حفظ کنید.
  • ایندکس شده باقی بماند.

صفحه جدیدی که به آن هدایت می شوید هیچ یک از حق لینک های صفحه اصلی را دریافت نمی کند. شما در حال ترک کردن PageRank با یک ریدایرکت 302 هستید.خب چکاری باید انجام داد؟

اگر صفحه به زودی باز خواهد گشت، ازریدایرکت 302 استفاده کنید. در غیر این صورت، ریدایرکت 301 ایده آل است. اگر 302 ریدایرکت برای مدت طولانی نگه داشته شود، موتور های جستجو مانند گوکل ممکن است آن را در واقع ریدایرکت 301 بدانند.

پیگیری نکردن ریدایرکت هایتان

اگر یک سایت سازمانی، صد ها یا هزاران صفحه دارید یا با بسیاری از متخصصان سئو کار می کنید، باید پروتکل هایی را برای پیگیری ریدایرکت های سایت خود ایجاد کنید. برای پیگیری ریدایرکت های ایجاد شده به نقاط مرجع نیاز دارید تا بتوانید تجزیه و تحلیل و رمزگشایی خود را انجام دهید که ریدایرکت هایی که منجر به افزایش یا کاهش ترافیک شده است.

از آنجا که هدایت مجدد می تواند در سطح صفحه یا سرور انجام شود، پیگیری آن ها ضروری است. شما می توانید فایل .htaccess خود را باز کنید، هدایت صفحه خاصی را مشاهده نکنید و فرض کنید که یکی از آن ها در محل نیست.

ممکن است شخص دیگری در تیم شما از JavaScript یا meta refresh در صفحه استفاده کرده و باعث ایجاد حلقه ریدایرکت که یک اتشتباه بزرگ بود، شود.

پیگیری ریدایرکت های شما به متخصصان فعلی و آینده سئو کمک می کند تا از اشتباهات معمول ریدایرکت که می توانند بر بازدید و درآمد سایت شما تأثیر بگذارند، جلوگیری کنند. همچنین باید پروتکل هایی را تنظیم کنید که برای اطمینان از عملکرد صحیح آن ها نیاز به آزمایش و تأیید همه ریدایرکت های های جدید است.

سخن آخر

ریدایرکت سایت یک ابزار قدرتمند است که به شکل گیری میزان بازدید شما کمک می کند و می تواند برای بهبود تجربه کاربری مورد استفاده قرار گیرد. با افزایش اندازه و پیچیدگی سایت شما، احتمالاً شما باید در بعضی از مواقع از ریدایرکت ها استفاده کنید. اجتناب از اشتباهات کلیدی فوق می تواند به شما کمک کند تا در آینده از مسائل پر هزینه و وقت گیر جلوگیری کنید.

منبع: searchenginejournal