جستجوی محلی و استفاده از مپ ها( در صورتی که به درستی انجام شوند)، باعث افزایش ترافیک سایت می شوند. در این میان باید مراقب چند اشتباه رایج و مهم در سئو محلی باشید که بروز آن ها، مشکلات بیشتری را به بار می آورد. در ادامه مقاله، این اشتباهات رایج را به شما معرفی کرده و راه های جلوگیری از آن را نیز به شما ارائه خواهیم کرد.

اشتباهات رایج سئو محلی.

سئو محلی، محرک اصلی ترافیک ارگانیک، برای مشاغل محلی است. با حدود 5 میلیارد جستجو در روز، جستجوی گوگل، محلی است که می توانید کسب و کار خود را توسط افرادی که به دنبال محصولات یا خدماتی مانند شما هستند، پیدا کنید.

اما بهینه سازی سئو محلی همیشه کار ساده ای نیست. برای تبدیل وب سایت شما به یک ماشین ایجاد کننده ترافیک محلی، به تحقیقات کلمات کلیدی، بهینه سازی روی صفحه و موارد دیگر نیاز است. حتی برترین متخصصان سئو محلی نیز در این راه اشتباه می کنند.

مطالعه کنید👇

چگونه رقبای محلی و لوکال خود را در سئو شناسایی کنیم؟

1- اهداف کلمه کلیدی غیر محلی

یک اشتباه رایج که در رابطه با سئو محلی مشاهده می شود، هدف قرار دادن کلمات کلیدی گسترده و نامشخص است. در حالی که همه ما دوست داریم بهترین رتبه را کسب کنیم، این کلمه کلیدی به اندازه کافی مشخص نیست تا ترافیک محلی مورد نظر ما را هدایت کند.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

در اجرای سئو محلی، باید کلمات کلیدی جغرافیایی خاص و خدمات را مشخص کنید که به احتمال زیاد، مخاطبان مورد نظر شما را جذب می کند.
بنابراین، به جای بهینه سازی برای به طور مثال کلمه [بهترین وکیل]، کلمات کلیدی مانند [وکیل خانواده سیاتل] یا [وکیل طلاق در سیاتل] بسیار مناسب تر خواهد بود.

2- عدم توجه به نظر مشتری

بسیاری از صاحبان مشاغل، نظرات آنلاین را بعنوان یک افزودنی “خوب” در استراتژی بازاریابی خود تلقی می کنند، نه یک “ضرورت”. اما در سئو محلی، در نظر نگرفتن نظرات مثبت مشتریان، یک اشتباه بزرگ است، در حالی که می تواند به کسب و کار شما در رتبه بندی بهتر در جستجوی محلی، کمک کند.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

برای ایجاد نظرات مثبت در وب سایت، نمایه های رسانه های اجتماعی و نمایه های آنلاین باید از اولویت بالایی برخوردار باشد. بررسی ها نه تنها به ایجاد اعتماد با مشتریان کمک می کند، بلکه به گوگل نشان می دهد که شما یک تجارت معتبر را اداره می کنید. این سیگنال ها می توانند به شما کمک کنند تا در رتبه های بالای گوگل مپ و نتایج جستجوی ارگانیک، قرار بگیرید.

توجه به حقوق مشتری

3- داده های ناسازگار NAPW

NAPW مخفف “نام، آدرس، شماره تلفن و وب سایت” است و مهمترین اطلاعاتی را که باید در لیست آنلاین شما گنجانده شود، پوشش می دهد.
متأسفانه، یک اشتباه رایج دیگر در سئو محلی، وجود ناهماهنگی در NAPW شما در چندین لیست است. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که مکان ها را جابجا کنید، شماره تلفن خود را تغییر دهید یا آدرس وب سایت خود را تغییر دهید.

اما ناسازگاری های دیگر عبارتند از نداشتن شماره مجموعه دفتر، فراموش کردن “ave” یا “st” در آدرس، یا استفاده از آدرس وب سایت اشتباه.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

در ایجاد یا بروز رسانی لیست های آنلاین موجود، مطمئن شوید که از NAPW دقیقاً در همه لیست ها استفاده می کنید. بسیاری از دایرکتوری ها مانند Google My Business، به شما امکان می دهد این اطلاعات را به راحتی بروز کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اغلب اطلاعات شما، به لیست های مختلف در سراسر وب منتقل می شوند، بنابراین بدست آوردن اطلاعات برای اولین بار و نظارت مداوم بر آن ها بهترین گزینه است تا از این اشتباه در سئو محلی، اجتناب کنید.

4- عدم وجود نمایه فهرست

ارسال اطلاعات کسب و کار خود به فهرست هایی مانند Google My Business، Bing Places، Yelp و Yellow Pages می تواند به رتبه کسب و کار شما در جستجوی محلی کمک کند.
بسیاری از صاحبان مشاغل از ایجاد فهرست های محلی خود به طور کلی غفلت می کنند، یا اکیداً از یک فهرست استفاده می کنند، که این هم یک اشتباه دیگر در سئو محلی است که بعدا به مشکل گسترده تری، تبدیل خواهد شد.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

در واقع، قرار دادن کسب و کار شما در چندین فهرست می تواند به افزایش ترافیک وب سایت شما، کمک کند. زیرا به کاربران فرصت های متعددی می دهید تا کسب و کار خود را در جستجو، پیدا کنند.

هدف این است که طیف وسیعی از فهرست های معتبر را شناسایی کرده و اطلاعات کسب و کار خود را برای افزایش ترافیک ارسال کنید. فقط به یاد داشته باشید که NAPW خود را در همه لیست ها ثابت نگه دارید.

5- عدم وجود فهرست Google My Business

اگر می خواهید کسب و کار شما در گوگل مپ رتبه بندی شود، Google My Business اصلی ترین مکان است. نداشتن فهرست Google My Business، می تواند باعث اشتباه در سئو محلی و مانع شما در جستجوی محلی شود و پیدا کردن شما را برای مشتریان، دشوار تر کند.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات خود را به Google My Business ارسال کنید یا یک لیست جدید ایجاد کنید. سپس می توانید NAPW، ساعات کاری، دسته ها، نظرات مشتریان، عکس ها و موارد دیگر را وارد کنید.
داشتن یک نمایه کامل و بهینه شده از Google My Business، بهترین شانس شما برای هدایت ترافیک محلی از طریق گوگل است.

6- نادیده گرفتن نظرات منفی

در حالی که بسیاری ممکن است تصمیم بگیرند این نظرات منفی و مشتریان ناراضی را نادیده بگیرند، انجام این کار در واقع یک اشتباه بزرگ برای سئو محلی است و می تواند به کسب و کار شما آسیب بیشتری برساند.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

مطمئن باشید که به نظرات منفی مشتریان پاسخ می دهید تا به ایجاد اعتماد با مشتریان، کمک کنید. پاسخ شما می تواند به کاهش برخی از آسیب ها کمک کند.
علاوه بر این، اغلب می توانید هرزنامه یا نظرات نادرست را به دایرکتوری گزارش دهید و آن ها را حذف کنید، اما این ویژگی، از پلتفرمی به پلتفرم دیگر، متفاوت است.

اجتناب از اشتباهات سئو محلی

7- عدم وجود Backlink

بک لینک ها یک عامل مهم رتبه بندی در سئو هستند. اما ایجاد بک لینک، اغلب برای مشاغل محلی نادیده گرفته می شود که این یک اشتباه بزرگ در سئو محلی است.
برای رتبه بندی بالا در جستجوی محلی، نمی توانید تنها به بهینه سازی وب سایت و فهرست، تکیه کنید. شما همچنین به بک لینک با کیفیت بالا احتیاج دارید.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

برای ارتقاء اعتبار سایت خود، استراتژی ایجاد لینک را حتماً داشته باشید. برای مشاغل محلی، این اغلب شامل انتشار پست های مهمان در سایر وب سایت های محلی یا ایجاد محتوای جغرافیایی خاص است که به طور طبیعی پیوند ها را جذب می کند.

8- وب سایت برای موبایل بهینه نشده است

کاربران بیشتری نسبت به گذشته در جستجوی مشاغل از طریق دستگاه های تلفن همراه خود هستند. در حالی که اکثر وب سایت ها برای رایانه های رومیزی بهینه شده اند. یک اشتباه دیگر در سئو محلی، غفلت از بهینه سازی سایت برای جستجوی تلفن همراه است که می تواند پتانسیل ترافیک شما را به میزان قابل توجهی محدود کند.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

با یک متخصص سئو یا توسعه دهنده، کار کنید تا مطمئن شوید وب سایت شما برای موبایل مناسب است. گزارش Google PageSpeed Insights، اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد وب سایت شما در انواع دستگاه ها به شما می دهد. وب سایت شما باید سریع، آسان جهت یاب و کاربرپسند باشد؛ صرف نظر از این که کاربر از چه دستگاهی جستجو می کند.

9- محتوای وب سایت با کیفیت پایین

صرفاً عدم درج کلمات کلیدی مورد نظر در وب سایت، باعث کاهش کیفیت آن نمی شود. بلکه داشتن محتوای نازک، نامربوط یا بهینه نشده نیز کیفیت محتوای سایت را پایین می آورد که این، یکی از بزرگترین اشتباه هایی است که مشاغل در مورد سئو محلی خود، مرتکب می شوند.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

وب سایت شما باید دارای محتوای ارزشمند، دقیق، مرتبط و متمرکز بر کلمات کلیدی باشد تا در جستجو رتبه بندی شده و ترافیک بیشتری ایجاد کند. این شامل محتوای صفحات وب اصلی و مقالات وبلاگ شما می شود.
مطمئن شوید که بهترین شیوه های سئو را در صفحه دنبال می کنید تا محتوای خود را به طور کامل بهینه کنید.

10- لیست های تکراری

دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است فهرست مشاغل متعددی برای یک کسب و کار وجود داشته باشد. شاید تجارت تغییر کرده و فهرست جدیدی با آدرس جدید ایجاد شده است. یا صاحب مشاغل لیست موجود را فراموش کرده و به طور تصادفی لیست جدیدی ایجاد کرده است.

به هر صورت که باشد، داشتن لیست های تکراری اشتباه دیگری در سئو محلی است که می تواند گوگل و کاربران را در مورد اینکه کسب و کار شما کجاست و کدام یک لیست صحیح است، گیج کند.

این همچنین می تواند باعث شود که در صورت ایجاد تغییرات در آینده، بروزرسانی لیست ها را از دست بدهید و اعتماد گوگل را به اطلاعاتی که در مورد برند شما می بیند، از بین ببرد.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

پاکسازی یک وظیفه مهم در استراتژی سئو محلی شما است. شما باید هدف خود را حذف لیست های تکراری، به روزرسانی NAPW خود و اطمینان حاصل کنید که تنها یک لیست واحد و دقیق برای کسب و کار خود در هر پلتفرم معین، دارید.

برخی از دایرکتوری ها این کار را دشوار می کنند، بنابراین همیشه بهتر است از همان ابتدا از این اشتباه جلوگیری کنید. مطمئن شوید که موارد تکراری جدید را زیر نظر دارید زیرا ممکن است به دلایل مختلف در هر زمان رخ دهد.

جلوگیری از ایجاد لیست های مخرب سئو

11- اطلاعات تماس در وب سایت وجود ندارد

از دست دادن اطلاعات تماس باعث می شود ارتباط مشتریان با شما مشکل شود که این هم یک مورد اشتباه در انجام سئو محلی است. همچنین یک فرصت از دست رفته برای ارائه زمینه های اضافی به موتور های جستجو، در مورد محل کسب و کار شما و نحوه دسترسی کاربران به شما است.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

اطمینان حاصل کنید که وب سایت تجاری شما، دارای صفحه تماس واضح با اطلاعات دقیق است. اطلاعات مکان خود را با یک گوگل مپ جاسازی شده، وارد کنید و مطمئن شوید که با سایر فهرست های شما، مطابقت دارد. مطمئن شوید که پین نقشه در مکان مناسب قرار دارد.

12- بهینه سازی ضعیف تصویر

آیا تصاویر شما دارای متن جایگزین بهینه شده نیستند؟ آیا حجم فایل ها سرعت وب سایت شما را کاهش می دهد؟
بهینه سازی ضعیف تصویر، می تواند تجربه کاربری ضعیفی را ایجاد کند و باعث شود از جستجوی تصویر و نتایج جستجوی غنی، ترافیک بیشتری را از دست بدهید؛ که همین، یک اشتباه در سئو محلی بوجود می آورد.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

برای بررسی فایل های تصویری خود و یافتن مسائل بهینه سازی موجود، می توانید از ابزار هایی مانند Screaming Frog استفاده کنید.
متداول ترین مسائل شامل از بین رفتن متن alt، حجم فایل بزرگ یا ساختار URL نامناسب است. بهتر است متن مربوطه و توصیفی را برای همه تصاویر درج کرده و تصاویر خود را فشرده کنید تا سرعت بارگذاری وب سایت افزایش یابد.

13- پر کردن کلمه کلیدی

ما به این نکته اشاره کردیم که باید کلمات کلیدی مربوط به موقعیت جغرافیایی را برای استفاده در وب سایت خود بیابید؛ اکنون در این کار زیاده روی نکنید!

پر کردن کلمات کلیدی عبارت است از، این که کلمات کلیدی خود را در قسمت های مختلف وب سایت یا لیست خود قرار دهید، به طوری که سایت شما اساساً “بیش از حد بهینه شده” است و کاربر پسند نیست. نتیجه یک تجربه ضعیف برای کاربران و ظاهر ناخواسته برای موتور های جستجو است.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

تا حد امکان به طور طبیعی از کلمات کلیدی مورد نظر خود در وب سایت خود استفاده کنید. این شامل عناوین صفحه شما، توضیحات متا، محتوای اصلی و حتی متن جایگزین تصویر است، اما به روشی کاربر پسند.

همچنین به یاد داشته باشید که گوگل بسیار باهوش تر از آن چیزی است که فکر می کنید. گوگل، کلمه را در مقابل مفرد، مترادف و سایر تفاوت ها درک می کند، بنابراین نیازی نیست که سعی کنید از هر شکل مختلف یک کلمه برای بهینه سازی آن استفاده کنید.

14- محتوای بلاگ بهینه نشده

اگر عادت دارید در وبلاگ خود پست بگذارید، احتمالاً هدف شما افزایش ترافیک بیشتر است. اما محتوا های وبلاگ بدون تمرکز بر کلمات کلیدی واضح یا سئو درون صفحه، بعید است در جستجو رتبه بندی شود.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

برای یافتن کلمات کلیدی جغرافیایی خاص که در مقالات وبلاگ مورد نظر قرار می گیرند، تحقیقات کلمات کلیدی محلی را انجام دهید.

سپس، بهترین شیوه های سئو را برای بهینه سازی مقالات خود برای جستجو، با توجه دقیق به عناصری مانند برچسب عنوان، محتوای اصلی، پیوند های داخلی و تصاویر دنبال کنید.

15- سئو فنی ضعیف

SEO فنی، برای هر استراتژی سئو، مهم است. سئو فنی، معماری وب سایت شما، قابلیت نمایه شدن سایت شما توسط گوگل و طیف وسیعی از عوامل دیگر را پوشش می دهد.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟

سئو ی فنی وب سایت شما، به کشف هر گونه مشکل فنی موجود که ممکن است نیاز به رفع آن باشد کمک می کند، مانند از دست دادن HTTPS، امنیت ضعیف سایت یا محتوای تکراری.

یک متخصص فنی سئو یا توسعه دهنده وب سایت باید بتواند همه این مسائل را برای شما حل کند، اطمینان حاصل کنید که سایت شما از نظر فنی سالم است و آماده رتبه بندی در جستجوی محلی است.

سخن پایانی

در حالی که بسیاری از موارد هنگام بهینه سازی وب سایت شما “اشتباه” می شوند، اگر از استراتژی خود با اطلاعات مناسب استفاده کنید، به راحتی می توانید از این اشتباهات جلوگیری کنید.

این راهنما به شما کمک می کند بسیاری از رایج ترین اشتباهات را کنار بگذارید و بهترین شیوه ها را برای بهینه سازی کسب و کار خود برای ترافیک محلی دنبال کنید.

منبع: searchenginejournal