پروتکل IndexNow با با فعال کردن قابلیت اشتراک گذاری فوری داده ها بین موتور های جستجو ارتقاء می یابد. مایکروسافت با اطمینان از اینکه URL های ارسالی به طور همزمان بین موتور های جستجو به اشتراک گذاشته می شوند، اجرای پروتکل IndexNow را آسان تر می کند. IndexNow در اکتبر 2021 راه‌ اندازی شد تا به وب‌ سایت‌ ها کمک کند تا محتوای خود را سریع‌ تر ایندکس کنند و در همه موتور های جستجو به‌ روز رسانی کنند.

قبل تر به موضوع انتشار IndexNow در پست دیگری پرداختیم که شما می توانید آن را در همین وب سایت مطالعه کنید.

پروتکل IndexNow تضمین می کند که همه URL های ارسال شده به هر موتور جستجویی که IndexNow در آن فعال است، بلافاصله به همه موتور های جستجوی مشابه دیگر ارسال می شوند. این بدان معناست که مدیران وب‌ سایت‌ ها فقط باید یک API را در مورد به روز رسانی یا منتشر شدن محتوا مطلع کنند، زیرا همه URL‌ ها با هر موتور جستجویی که از پروتکل IndexNow پشتیبانی می‌ کند به اشتراک گذاشته می‌ شود.

این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان و تلاش برای منتشر کنندگان محتوا، به موتور های جستجو نیز در تلاش‌ برای کشف محتوای جدید در سراسر وب کمک می‌ کند، که باعث می‌ شود بستر وب در کل کارآمد تر شود.

مایکروسافت بینگ قبلاً به اشتراک گذاری URL ها از IndexNow با Yandex و بالعکس را آغاز کرده است و به نظر می رسد موتور های جستجوی دیگر نیز پس از راه اندازی زیرساخت های مورد نیاز، از این پروتکل پیروی خواهند کرد. همه موتور های جستجویی که از پروتکل IndexNow استفاده کنند، موافقت می کنند که URL های ارسال شده به طور خودکار با سایر موتور های جستجوی شرکت کننده به اشتراک بگذارند.

IndexNow

در اطلاعیه ای، تیم مایکروسافت بینگ وب مستر تولز بیان می کند:

“پروتکل IndexNow می تواند به کل صنعت جستجو کمک کند تا محتوا را سریع تر ایندکس کند، در حالی که از منابع کمتری استفاده می کند. پذیرش زودتر پروتکل IndexNow توسط موتور های جستجو می‌ تواند به کسب‌ و کار ها کمک کند تا اطلاعات جدید را به موقع در موتور های جستجو به کاربران خود ارائه دهند و از مزایای پیش‌ رو بودن بهره ببرند.”

مایکروسافت بینگ وب مستر تولز

IndexNow با پیاده سازی توسط وب سایت های بیشتر، به پیشرفت ادامه خواهد داد. هدف کلی IndexNow، به حداکثر رساندن ایندکس کردن در موتور جستجو، بهینه سازی مدیریت بار کرال و ارائه جدید ترین محتوا به کاربران است. IndexNow توسط Microsoft و Yandex ایجاد شده است، اما این پروتکل منبع باز است و در دسترس همه موتور های جستجو قرار گرفته است.

منبع: SEJ