یکی از راه های بسیار موثر در افزایش بازدید و بهبود رتبه صفحات، به اشتراک گذاشته شدن مقالات شما در شبکه های اجتماعی، توسط کاربران است. به این معنی که محتوایی که شما تولید کرده اید، توسط دیگران در پروفایل های شبکه اجتماعی آن ها به اشتراک گذاشته شود. در این مقاله قصد داریم در مورد ایده های کاربردی برای جذب کاربران و افزایش به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مقدمه

هنگامی که صحبت از بازاریابی شبکه های اجتماعی می شود بیشتر شبیه یک بازی است تا بازاریابی. داشتن محتوا با کیفیت بالا بسیار عالی است، اما اگر کسی در واقع آن را مطالعه نکند عملا کار شما بی فایده و بیخود است. جذب کاربر و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی قوانین خاص خودش را دارد که در بخش زیر “نیل پتل” یکی از تاثیرگذاران دنیای سئو، به آن پرداخته است.

استراتژی های مختلفی برای افزایش دسترسی به شما در شبکه های اجتماعی وجود دارد. برخی از این تاکتیک ها، مثل تبلیغات یا ترافیک ارگانیک می تواند کمک کننده باشد، اما چیزی بهتر از تبلیغات مردمی برای محصول یا خدمات شما نیست.

در صورت توصیه سایر مشتریان، مشتریان بیشتری کالای شما را خریداری می کنند. داده های زیر از Impact نشان می دهد که صحبت دیگران در مورد کار شما تا چه اندازه تأثیرگذار است:

تبلیغات زبانی بسیار مؤثر است زیرا بدست آوردن شهرت در بین مردم بسیار دشوار است و به سختی می توان تحت تأثیر آن قرار گرفت. برای بهره مندی از این استراتژی بازاریابی، باید محتوا و مشارکت های شما توسط سایر کاربران در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود.

البته، گفتن آن ساده است و انجام آن به این سادگی ها که به نظر می آید نیست. یکی از ساده ترین راه ها برای بدست آوردن این نوع اعتبارسنجی، این است که مخاطبان خود را برای به اشتراک گذاری محتوا خود در شبکه های اجتماعی تشویق کنید.

مصرف کننده معمولی ​​احتمالاً از یک محصول یا خدمات شما پشتیبانی نخواهد کرد مگر اینکه واقعاً به کیفیت و قیمت مناسب آن اعتقاد داشته باشد. قبل از اینکه از مردم بخواهید شما را به اشتراک بگذارند، ابتدا باید مطمئن باشید که محتوای شما شایسته اشتراک گذاری است.

پس از انجام این کار، باید از مخاطبان خود بخواهید (مستقیم و یا غیرمستقیم) مطالب شما را به اشتراک بگذارند. این می تواند مشکل بزرگی باشد، به خصوص از آنجا که به نظر می رسد اکثر اکانت های شبکه اجتماعی پست های خود را با “فراموش نکنید که این را دوست داشته باشید و به اشتراک بگذارید!” منتشر می کنند و از این نظر رقابت بسیار تنگاتنگ است.

ایستادگی بر روی شبکه های اجتماعی به طور مستقیم روی این که این روش ها تا چه میزان روی دیده شدن شما تأثیر می گذارد، مهم است. به همین دلیل لیستی از ایده های اصلی مورد علاقه خود را برای افزایش اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی جمع کرده ام.

اگر از همان روش های دیگران استفاده می کنید، قطعا می خواهید با همان نتایج و در معرض همان نتیجه ها قرار بگیرید. من در مورد شما نمی دانم، اما می خواهم اگر دوست دارید یک استراتژی موفق تر در بازاریابی رسانه های اجتماعی داشته باشید، تلاش بیشتری را برایتان انجام دهم.

این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا شما در مسیر افزایش تعامل و قرار گرفتن در معرض رسانه های اجتماعی قرار بگیرید.

از تأثیرگذاری افراد به درستی استفاده کنید

معمولا ، به نظر می رسد صاحبان مشاغل (و برخی از ثروت مندان دنیای بازاریابی رسانه های اجتماعی) تصور می کنند که استفاده از تأثیرگذاری نوعی ضعف است. صادقانه بگویم من مطمئن نیستم که این افراد تصویر بزرگی از موفقیت که در شبکه های اجتماعی وجود دارد را ببینند.

وقتی به نقشی که افراد مشهور در دنیای بازاریابی ایفا کرده اند توجه کنیم، جای تعجب نیست که کسانی را که امروز آن ها را از طریق شبکه های اجتماعی می شناسیم، افراد بیشتری دوست داشته باشند و از طرفداران آن ها باشند.

برای لحظه ای زندگی مصرف کننده مدرن را در نظر بگیرید. به احتمال زیاد افراد تحت تاثیر این نوع زندگی، با تبلیغ در رادیو یا تلویزیون و با گوش دادن به تبلیغات بزرگ شده اند. آن ها عادت داشته اند که مارک های تبلیغاتی نادرست را دریافت کنند.

افراد مشهور که مردم با آن ها آشنا هستند معمولاً شامل یک ورزشکار یا ستاره فیلم می شوند که درباره محصولی که به آن اعتقاد ندارند یا هرگز از آن استفاده نمی کنند صحبت می کنند. خیلی ناراحت کننده است، درست است؟

سپس ناگهان اینترنت آمد و نحوه تعامل مصرف کنندگان با تبلیغات را تغییر داد. به طور خاص، مصرف کنندگان دیگر مجبور به تعامل با این افراد نیستند. این بدان معنی است که آن ها فقط بخشی از تبلیغاتی را که برای آن ها بهینه شده است را مشاهده می کنند.

سرویس های پخش موسیقی مانند Spotify و Apple Music خدمات برتر خود را به عنوان تجربه گوش دادن بدون تبلیغات به بازار عرضه می کنند، زیرا می دانند مردم چقدر از تبلیغات آزار دهنده فراری اند.

تاکتیک هایی مانند تأیید افراد مشهور هنوز هم کار می کنند اما آن ها اکنون به طور قابل توجهی هدفمند تر شده اند.

به جای اعتماد به چهره ای مبهم برای معرفی یا مشاوره در مورد این که چه نوع هدفونی برای خرید مناسب است، افراد به احتمال زیاد انگیزه خود را از یک فرد مشهور یا حرفه ای می گیرند. چرا؟ زیرا اصالت اهمیت دارد. به ویژه هنگامی که شما انتظار دارید سطح وفاداری به برند لازم را ایجاد کنید تا یک مصرف کننده بتواند به طور مداوم محتوای شما را به اشتراک بگذارد.

ایده های کاربردی برای جذب کاربر و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

اینفلوئنسر ها و تأثیر گذاران در رسانه های اجتماعی، برای برطرف کردن نیازهای مصرف کننده مدرن کاملاً مناسب هستند.

برای افراد عادی، اینفلوئنسرها فقط نمادهای متمایز نیستند. آن ها تمایل دارند با مخاطبان خود ارتباط داشته باشند که سایر افراد مشهور را تحت تاثیر قرار دهند.

یک یوتیوبر معمولی را در نظر بگیرید. گذشته از مطالبی که در کانال خود ارسال می کند، او معمولاً حداقل یک روش دیگر برای تعامل با مخاطبان خود دارد.

گاهی اوقات این یک کانال vlog است که محتوای پشت پرده را نشان می دهد یا فقط جزئیاتی از زندگی روزمره آنها را نشان می دهد. بسیاری دیگر، یک حساب شخصی اینستاگرام با محتوای کاملاً منحصر به فرد دارند. نکته این است که تأثیرگذارها فقط به دلیل محتوایی که تولید می کنید قدرتمند نیستند. آنها تأثیرگذار هستند زیرا مخاطبان، ارتباط عمیق تری با نام تجاری خود و آنچه را که آن ها نشان می دهند احساس می کنند.

شایان ذکر است که محتوایی که آن ها تولید می کنند، از بیشتر افراد مشهور هدفمندتر است. هنگامی که یک ستاره فیلم برای یک ساعت مچی یا اتومبیل تبلیغ می کند، هیچ کس انتظار ندارد که در صنعت یاد شده صاحب نظر باشد. اما می توانید انتظار داشته باشید که حداقل یک یا دو چیز را در مورد صنعت مورد نظر، بداند.

مسابقات، تخفیف ها و UGC

اکثر ما طرفدار این هستیم که مسائلی را که به صورت بزرگ جلوه می کنند به سادگی حل کنیم؛ اما اگر تلاش می کنید میزان توجه دیگران را به میزان بیشتری به سمت شبکه های اجتماعی خود جلب کنید، یک مسابقه می تواند یک راه عالی برای افزایش مخاطبان رسانه های اجتماعی شما باشد.

برای ساده نگه داشتن چیزها می توانید برای این مسابقه یک جایزه بزرگ ارائه دهید. می توانید چندین جوایز کوچک برای اطمینان به این که فرصتی برای برنده شدن وجود دارد، به مخاطبان خود ارائه دهید.

شما حتی می توانید با ارائه کد تخفیف به هر یک از شرکت کنندگان در پایان مسابقه برای یک فرد تصادفی، هدیه ای بزرگ در نظر بگیرید.

بخش تعجب آور، جذاب ترین تصاویر Airbnb در صفحه اینستاگرام خود در واقع UGC یا “کامنت های تولید شده توسط کاربر” است.

ایده های کاربردی برای افزایش اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

تنها مشکل واقعی UGC این واقعیت است که این یک استراتژی بازاریابی است که تقریباً کاملاً به تمایل مخاطبان شما برای ایجاد محتوا وابسته است.

راه حلی که بیشتر مشاغل از آن استفاده می کنند، سعی در ارائه ایده ای قانع کننده دارد و نوید می دهد که بهترین محتوا را در اکانت های رسمی رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارد.

بدیهی است که اجرای واقعی UGC شما برای افزایش میزان اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی متفاوت است. تمام آنچه مهم است این است که فعالیت به نوعی قانع کننده یا درگیر کننده است.

در اینجا نگاهی به جام تعطیلات قرمز Starbucks می اندازیم. آن ها از تشویق مصرف کنندگان برای خلاقانه تر کردن محتوا و به اشتراک گذاری محتوا با دوستان خود، استفاده می کنند.

یک کمپین بازاریابی UGC با یک مسابقه ایجاد کنید که تنها راه ورود در آن، اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی از طریق UGC باشد. با این کار شما یک قدم به افزایش اقتدار آنلاین خود نزدیک خواهید شد.

از دکمه های CTA و رسانه های اجتماعی استفاده کنید

اگر واقعاً می خواهید افراد محتوای شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، باید مفهوم اصطکاک را درک کنید. هر چیزی که بین مخاطبان شما و عملکردهایی که شما می خواهید انجام دهید، نقطه پایان ایجاد می کند، نوعی اصطکاک بوجود می آورد و این چیزی است که می خواهید از آن خلاص شوید.

هرچه اقدامی برای مخاطبان شما سخت تر باشد، احتمال اقدام آنها نیز کمتر است.

اگر می خواهید شانس اینکه مخاطب شما اقدام خاصی را انجام دهد، افزایش دهید، سعی کنید تا حد امکان اصطکاک را بین مخاطب خود و جایی که می خواهید وجود داشته باشد، حذف کنید.

با فرض اینکه شما قبلاً محتوایی تولید کرده اید که به اندازه کافی قانع کننده است، این سؤال مطرح می شود “چگونه برند شما می تواند مردم را به اشتراک گذاری محتوا تولید شده توسط شما در اکانت های شبکه اجتماعی خود ترغیب کند؟”

خوب، آنها می توانند با استفاده از اثبات اجتماعی که ناشی از همسویی با تأثیرگذاری صنعت است، شروع کنند. جذابیت مخاطبان هدفمند قطعاً به افزایش سهم رسانه های اجتماعی شما کمک می کند.

اما می توانید فراتر از آن بروید و بفهمید که ارائه ارزش از طریق مسابقات و نمایش ها یکی از ساده ترین راه ها برای اطمینان از اینکه مخاطب شما دلیلی برای به اشتراک گذاری مطالب شما دارد می باشد.

اگر واقعاً احساس جاه طلبی دارید، یاد بگیرید که UGC و مسابقات را با هم ترکیب کنید تا در آخر کمپینی بی نظیر و جذاب داشته باشید.

مطمئن شوید که با ارائه CTA های آسان برای دنبال کردن مخاطبان و پانل دکمه های اشتراک اجتماعی، به اصول اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی پرداخته اید.

جذب افراد برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما در زمینه رسانه های اجتماعی، 50٪ وابسته به محتوایی است که شما تولید می کنید و 50٪ وابسته به روشی که شما برای تبلیغ آن محتوا از طریق پلتفرم های رسانه اجتماعی خود استفاده می کنید، می باشد.

با بکار گرفتن این ترفند ها می توانید تبلیغاتی عالی با بازدهی مناسب داشته باشید. امیدورام از مطالعه مقاله ایده های کاربردی برای جذب کاربر و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی نهایت استفاده را برده باشید. با ما همراه باشید.😉👇