این مقاله از دیدگاه نیل پاتل در رابطه با ” اصول و استانداردهای سئو در موتور جستجوی بینگ ” نوشته شده است: وقتی در مورد سئو صحبت می کنیم برای بیشتر بازاریاب های موتور جستجو، گوگل به ذهن می آید و معقول است اگر بتوانید از غول جستجو لذت ببرید، سایر موتور های جستجو مانند بینگ نیز همراه شما خواهند بود و ترافیک را به وب سایت شما ارسال می کنند.

بیشتر بازاریابان به این فکر نمی کنند که موتور جستجوی دوم نیز پر کاربرد است و می تواند یک کانال سودآور باشد. به همین دلیل است که بهینه سازی نتایج جستجوی بینگ می تواند درمانی واقعی برای شما باشد …

از آنجا که همه بازاریابان از گوگل پیروی می کنند، بینگ از رقابت کمتری برخوردار است و در ایالات متحده سهم بازار مناسبی با 21.3٪ (از جمله جستجوی یاهو که توسط بینگ ایجاد شده است) است. علاوه بر این شبکه یاهو-بینگ نیز مخاطب اختصاصی دارد.

موتور جستجوی بینگ

همچنین ترافیک بینگ ممکن است نرخ گزاف گویی کمتری داشته باشد. برای مسیو وودوارد، ترافیک بینگ از کیفیت بالاتری نسبت به گوگل برخوردار بود. بازدید کنندگان صفحات بیشتری را مشاهده کردند و روی لینک های وابسته بیشتر کلیک کردند.

ترافیک بینگ

همچنین بیشتر تکنیک های بهینه سازی موتور های جستجو همانند گوگل باقی می مانند (گرچه الگوریتم های هر دو موتور جستجو متفاوت است).

اکنون که از مزایای بی شماری برای اجرای سئو بینگ آگاه هستید، بیایید با بهترین قدم در Bing شروع کنیم.

نقش بک لینک در بینگ

برای نمایش در صفحه اول گوگل، لینک ها همچنان نقش اصلی را ایفا می کنند. در مورد بینگ، هیچ مدرک و مطالعه قطعی در مورد چگونگی نقشی که لینک ها در صنایع مختلف ایفا می کند، وجود ندارد.

بیشتر بازاریابان بهینه سازی موتور های جستجو، بک لینک های شخصی خود را به اشتراک گذاشته اند. بگذارید آنچه را که می دانیم برای شما تعریف کنیم.

طبق مطالعه 300000 وب سایت توسط پارامتر های گوگل:

 • تعداد بک لینک ها ارتباط بالایی با 0.29 نحوه رتبه بندی یک سایت دارد.
 • 52 تا 53٪ بک لینک های وب سایت هایی که در بین 30 نتیجه برتر بینگ قرار گرفته اند حاوی کلمات کلیدی در انکر تکست (anchor text) هستند (این آمار 10٪ بیشتر از گوگل است).
 • 2٪ بک لینک ها به صفحاتی که در زیر 30 مورد برتر در بینگ رتبه بندی شده اند دارای کلمه stop هستند (در گوگل این آمار 10٪ است).

بنابراین در حالی که در گوگل لینک های با کیفیت از دامنه های معتبر به تنهایی باید این ترفند را انجام دهند، بینگ شما را ملزم می کند که پروفایل لینک های خود را با لینک های do-follow و متن دقیق انکرمطابقت (حاوی کلمات کلیدی مورد نظر) دهید. به طور کلی مقدار بک لینک های با کیفیت را در بینگ مغلوب می کند.

در اینجا نظر های رسمی درباره بک لینک ها، از دستورالعمل های بینگ مدیر وب است:

“لینک هایی که به سایت شما می دهند، به بینگ کمک می کند تا صفحات جدیدی را در سایت شما کشف کند. به طور سنتی، آن را نیز به عنوان یک سیگنال محبوبیت در نظر می گیرند. سایتی که به محتوای شما لینک می دهد در اصل به بینگ می گوید که به محتوای شما اعتماد دارد. “

دو نوع بک لینک وجود دارد که بینگ کاملاً طرفدار آن است:

 • لینک های ارگانیک از وب سایت های مرتبط و قابل اعتماد که کاربران واقعی را به سمت سایت شما سوق می دهند. بخصوص لینک های .edu ، .org و .gov
 • بینگ از لینک های حوزه های قدیمی طرفداری می کند، زیرا سن را نشانه اعتماد می داند. همین امر باعث می شود بینگ حساس تر از اسپم شود. لن از Telapost، از دهه 1990 چند سایت را مدیریت می کند و آن ها درست در صدر نتایج جستجوی بینگ قرار می گیرند.

همانطور که قبلاً به شما گفته ام، بهترین لینک ها ترافیک را به وب سایت شما هدایت می کنند. اما این ها سخت ترین لینک ها برای بدست آوردن هستند.

یک عامل مهم دیگر وجود دارد که بینگ، علاوه بر بک لینک برای رتبه بندی صفحات از نظر سئو در نظر گرفته است و ما بعداً در مورد آن فاکتور صحبت خواهیم کرد.

انواع لینک هایی که باید از آن ها دوری کنید!

داستان متفاوتی نیست. مانند گوگل، بینگ نیز از شما می خواهد که از لینک های متقابل، لینک های پرداخت شده، لینک های اسکیما، لینک هایی از وب سایت های هک شده و موارد مشابه خودداری کنید.

در غیر این صورت وب سایت شما ممکن است از فهرست موتور جستجوی بینگ خارج شود.

بهترین راه برای درک نمایه بک لینک شما، انجام ممیزی بک لینک در Ubersuggest است .

مرحله شماره 1: URL خود را وارد کرده و روی “Search” کلیک کنید.

دکمه Search

مرحله شماره 2: روی “Backlinks” در نوار سمت چپ کلیک کنید.

Backlinks

مرحله شماره 3: پروفایل بک لینک خود را تجزیه و تحلیل کنید.

آنالیز بک لینک

در اینجا اطلاعات ارزشمند زیادی وجود دارد، اما به خاطر این تمرین شما در درجه اول روی بخش بک لینک متمرکز هستید. اینجاست که پیدا خواهید کرد:

 • عنوان و آدرس سورس – عنوانی که در جستجوی گوگل برای URL نشان می دهد
 • امتیاز دامنه – قدرت کلی وب سایت از 1 (پایین) تا 100 (بالا)
 • نمره صفحه – قدرت کلی URL از 1 (پایین) تا 100 (بالا)
 • نوع لینک – خواه لینک متن باشد یا مبتنی بر تصویر
 • انکر تکست – متن قابل کلیک در لینک
 • اولین بازدید – اولین بار Ubersuggest بک لینک را شناسایی کرد
 • آخرین بازدید – آخرین باری که Ubersuggest بک لینک را تأیید کرد

اگر وب سایت های اسپم را مشاهده می کنید که به وب سایت شما لینک دارند، ابتدا سعی کنید آن ها را پایین بیاورید. اگر مدیر وب سایت لینک دهنده به درخواست شما برای حذف لینک احترام نمی گذارد، باید لینک را در اینجا غیرفعال کنید .

مطالب درون صفحه اهمیت بیشتری دارند: مطابقت دقیق دامنه ها، تگ های عنوان و محتوای با کیفیت بالا

در حالی که گوگل الگوریتم جستجوی بسیار پیچیده ای را توسعه داده است، بینگ هنوز به برخی از عوامل قدیمی اعتماد دارد. شاید احساس کنید 5 سال پیش وب سایت خود را برای الگوریتم گوگل بهینه کردید.

بگذارید جنبه های خاص و درون صفحه ای را برای شما تعریف کنم که به خصوص برای رتبه بندی در بینگ اهمیت دارد.

1. مطابقت دقیق دامنه ها

وقتی کلمه کلیدی “بهترین چاقو های سوییسی” را در گوگل جستجو می کنید، نتایج زیر را دریافت می کنید.

با این حال در بینگ، اولین نتیجه از دامنه “bestpocketknifetoday.com” است. این علامت اثری از مطابقت دقیق دامنه را به عنوان یک عامل مهم رتبه بندی موتور های جستجوگر بینگ نشان می دهد. در گوگل، این نتیجه را در بین 10 مورد برتر پیدا نمی کنید.

جستجوی بهترین چاقو های سوییسی

من توصیه نمی کنم که فقط برای رتبه بندی در نتایج بینگ و یاهو، یک دامنه دقیق جدید خریداری کنید. این فقط یکی از عواملی است که باید از آن عبور کنید.

2. استفاده دقیق از کلمات کلیدی در تگ های H1 و H2 و همچنین در توضیحات متا اهمیت دارد.

درست مانند دامنه، استفاده از کلمات کلیدی دقیق در تگ های Heading 1 و Heading 2 به شما در رتبه بندی بینگ کمک می کند. برخلاف گوگل، بینگ در مورد استفاده دقیق از کلمات است نه متن و معانی.

من هنوز هم توصیه می کنم تا حد امکان از کلمات کلیدی به طور طبیعی در محتوای خود استفاده کنید.

همچنین باید تگ های alt و توضیحات متا کلمات کلیدی خود را به صورت طبیعی به کار ببرید.

William Kammer مشتری داشت که در بینگ و یاهو رتبه خوبی نداشت اما در گوگل بسیار خوب عمل می کرد.

با آنالیز بیشتر آن ها دریافتند که وب سایت آن ها فاقد کلمات کلیدی و توضیحات متا است. بنابراین آن ها وب سایت را برای کلمات کلیدی بهینه کردند و در اینجا صعود در رده بندی SERP است که منجر به رتبه در بینگ و یاهو شد.

افزایش رتبه بندی

در حالی که گوگل کلمات کلیدی و توضیحات متا را به عنوان یک عامل رتبه بندی رد کرده است، عنوان قانع کننده و توضیحات متا می تواند در بالا بردن CTR شما کمک کند و این به طور غیر مستقیم بر رتبه بندی موتور های جستجوگر بینگ از نظر استاندارد های سئو برای شما تأثیر خواهد گذاشت.

3. مطالبی با کیفیت بالا بنویسید.

بینگ عاشق وب سایت هایی است که دارای محتوای منحصر به فرد و جذاب هستند که به سؤالات خواننده پاسخ می دهند.

حال این بدان معنا نیست که برای افزایش تراکم کلمات کلیدی برای کلمه کلیدی مورد نظر خود، باید بارها و بارها کلمات کلیدی را درون محتوای خود قرار دهید.

مطابق گفته بینگ، در اینجا 3 ستون محتوای با کیفیت ارائه شده است:

مطالب با کیفیت

اگر آن را بشکنیم، بینگ از شما می خواهد:

 1. به وضوح به نویسنده مطالب اشاره کرده و منبع اطلاعات خود را بیان کنید.
 2. با جزئیات به سؤال پاسخ دهید و مطمئن شوید که به کاربران کمک می کند.
 3. با یک تشخیص واضح بین تبلیغات و محتوای خود، محتوای خود را به خوبی قالب بندی کرده و ارائه دهید.

در اینجا یک مثال از محتوا وجود دارد که باعث ایجاد برش برای بینگ نمی شود. محتوا یک نویسنده لیست نمی کند!

این صفحه پر از آگهی هایی است که مسلط بر صفحه هستند و حتی قبل از محتوای اصلی ظاهر می شوند. علاوه بر این، تبلیغات می توانند به راحتی با محتوای اصلی اشتباه گرفته شوند.

تبلیغات در صفحه

علاوه بر این 3 ستون، بینگ عاشق چندرسانه ای است و نگران ” ظاهر زیبایی شناختی و توانایی عملکردی یک وب سایت برای کاربران نهایی است. “

همانطور که ممکن است بدانید، گوگل آن را ساده دوست دارد با متن و HTML. خواندن محتوای Flash بد است.

بنابراین من توصیه نمی کنم که تلاش بیشتری کنید و یک وب سایت مبتنی بر Flash، فقط برای بینگ ایجاد کنید. (Flash یک ابزار مدیر وب است و به راحتی در دسترس می باشد که برای بهبود نتایج جستجو کاربرد دارد.)

شما هنوز هم می توانید با پر کردن تصاویر و فیلم ها در محتوای خود، یک تجربه غنی تر برای خوانندگان خود ایجاد کنید. به عنوان نمونه بیایید نتایج جستجوی تصویر را برای کلید واژه “کفش برای مردان” در بینگ و گوگل مقایسه کنیم.

اگر به نتایج گوگل نگاه کنید، به سادگی تصاویر زیادی نشان داده می شود که می توانید از طریق آن حرکت کنید. چند جستجوی تصویر مرتبط با متن در بالا آورده شده است.

نتایج گوگل

حال آن را با نتایج بینگ مقایسه کنید، جایی که نتایج تصویر با جستجو های مربوطه که ممکن است علاقه مند شویم بهتر سازماندهی می شوند. این به نتیجه جستجوی تجربه کاربر بهتر تبدیل می شود.

نتایج بینگ

اگر به پایین بروید، حتی پیشنهاد هایی را برای اصلاح جستجوی خود و جستجو های مرتبط پیدا خواهید کرد.

بنابراین با افزودن تصاویر مرتبط و ظریف در محتوا، ممکن است نام تجاری شما در نتایج جستجوی تصاویر بینگ به نتیجه برسد.

فراموش نکنید که برای بدست آوردن این ترافیک جستجوی تصویر، متن alt توصیفی را به تصاویر خود اضافه کنید.

پاداش: در وب سایت خود از نشانه گذاری اسکیما استفاده کنید. 😉

در سال 2011 گوگل، یاهو و مایکروسافت اتحاد خود را اعلام کردند تا لیست های جستجو را با جزئیات بیشتری از طریق داده های ساختاری غنی کنند.

در اصل نشانه گذاری اسکیما راهی برای کمک به موتور های جستجو در درک مطالب شما و در نتیجه ارائه نتایج جستجوی غنی از اطلاعات است.

من قبلاً به تفصیل در مورد نشانه گذاری اسکیما نوشته ام و بسیار توصیه می کنم آن را در وب سایت خود اجرا کنید.

نشانه گذاری اسکیما

این کار در افزایش نرخ کلیک (CTR) نتایج جستجوی شما کمک می کند و مطابق با یک پست وبلاگ بینگ، فرصت شما برای ورود نیز افزایش می یابد.

در اینجا ابزار اعتبار سنجی Bing Markup Validator برای تأیید نشانه گذاری که به صفحات خود اضافه کرده اید، آمده است.

گزینه های مختلف در این ابزار وجود دارد که به شما کمک می کند تا مستقیماً در تلاش های جستجوی بینگ کمک کنید.

رسانه های اجتماعی یکی از موارد تاثیر گذار در الگوریتم بینگ است!

به یاد داشته باشید که من قبلاً به شما گفتم که علاوه بر بک لینک، یک عامل در الگوریتم بینگ نیز نقش اساسی دارد!

من در مورد سیگنال های رسانه های اجتماعی صحبت می کردم.

بینگ رسما اعلام کرده است که آن ها از بخش اجتماعی استفاده می کنند تا دریابند آیا صفحه ای در بین کاربران محبوب است یا خیر.

اگر محتوای شما به طور گسترده توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود، سیگنال های مثبتی را به بینگ ارسال می کند.

در دراز مدت رتبه بندی ارگانیک شما به دلیل تأثیرگذاری اجتماعی، ممکن است روند صعودی را نشان دهد.

ما حتی یک نمونه مستند نیز داریم:

در مطالعه ای توسط سیگنال های جستجو، سیگنال های اجتماعی با رتبه بندی ارگانیک بالاتر همبستگی دارند.

اما بینگ همچنین از تاکتیک های مشکوک در رسانه های اجتماعی طرفداری می کند که به شما امکان می دهد خیلی سریع پیروان (فیک) کسب کنید.

به عنوان یک قانون اساسی، برای نتایج جستجوی بینگ یا هر موتور جستجوی دیگری با همین موضوع، خرید دنبال کننده های رسانه های اجتماعی به شما کمک نمی کند.

ابزار های اهرم Bing Webmaster

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، بلافاصله سایت خود را درون ابزار های Webmaster تنظیم کنید. این یک منبع عالی برای پیدا کردن کلمات کلیدی شما برای رتبه بندی، بک لینک های ایندکس شده شما، لینک های اسپم برای رد کردن و موارد دیگر است.

بنابراین برای یک حساب کاربری Webmaster Bing رایگان ثبت نام کنید و وب سایت خود را اضافه کنید.

در صورت تمایل می توانید یک نقشه سایت تهیه کرده و برای هشدار درباره وب سایت خود مشترک شوید.

از شما خواسته می شود با قرار دادن یک فایل XML در وب سرور یا کپی کردن تگ متا در وب سایت خود یا اضافه کردن یک رکورد CNAME به DNS، وب سایت خود را تأیید کنید.

پس از تأیید، داشبوردی با جزئیات مهم در مورد چگونگی نمایش وب سایت خود در بینگ مشاهده خواهید کرد.

داشبورد با جزئیات مهم

همچنین می توانید وب سایت خود را از طریق مجموعه ابزار های تشخیصی مانند SEO Site Analyzer و Keyword Research اجرا کنید. شما حتی می توانید از ربات بینگ بخواهید که در زمان اوج ترافیک وب سایت شما را crawl نکند.

مراقب کاربر باشید

من بار ها و بار ها پیشنهاد کرده ام که شما محتوای با کیفیت بنویسید؟

چند قطعه دیگر وجود دارد که بینگ برای تکمیل پازل از آن ها استفاده می کند – Context و Relevance

قبل از ایجاد محتوا تحقیق در مورد کلمات کلیدی را انجام داده و هدف اصلی جستجوگران را درک کنید. برای محتوای موجود، کلمات کلیدی موجود در صفحه و سئو خود را اصلاح کنید و فقط در جایی که معقول باشد این کار را انجام دهید – نه فقط برای رتبه بالاتر در بینگ، زیرا موتور جستجو کلمات کلیدی را در عنوان و توضیحات متا دوست دارد.

بینگ نیز هر روز با درک دقیقتر از نمایش داده ها باهوش تر می شود. به تازگی آن ها به روزرسانی خودکار کامل خود را برای جستجو های علمی و فیلم ها به اشتراک گذاشتند.

نگه داشتن کاربران راضی و درگیر از اهمیت ویژه ای برای همه مشاغل برخوردار است.

بنابراین اگر وب سایت شما به سرعت بازدید کنندگان شما را با محتوای ضعیف و سئو ضعیف ترساند، آنگاه سیگنال اشتباهی را به بینگ ارسال می کند. باز هم مانند گوگل، توضیحات متا یا برچسب متا در نتایج جستجو کمک می کند.

اگر یک جستجوی محلی است، پس اطمینان حاصل کنید که با استفاده از Bingplaces یک لیست کسب و کار محلی بهینه شده را تهیه کرده اید.

در نتایج جستجو برای “مدل موهای لس آنجلسی” (دقیقاً زیر تبلیغات) آمده است. اگر یک لیست بهینه دارید و چند بررسی را مشاهده می کنید، در اینجا یک مکان را به دست خواهید آورد.

به همین ترتیب علاوه بر سئو طراحی مناسب، سرعت سایت و پیمایش درست نیز مهم هستند. آن ها در بالا بردن رتبه بندی بینگ شما مشارکت می کنند.

نتیجه

سئو برای بینگ تفاوت چندانی با گوگل ندارد. بینگ و گوگل هم از محتوا با کیفیت بالا در موتور های جستجوگر خود دفاع می کنند.

اما چند جنبه خاص دیگر وجود دارد که نیاز به توجه بیشتر در بینگ دارند. یکی از آن ها برجسته بودن سئو درون صفحه است.

حالا که شما در مورد آن می دانید آیا نمی خواهید سئو سایت خود را برای بینگ بهینه کنید؟ اگر در حال حاضر سئو سایت خود را برای بینگ بهینه کرده اید، درصد ترافیکی که در سایت شما داشته است را با ما به اشتراک بگذارید.

این مقاله تحت عنوان اصول و استانداردهای سئو در موتور جستجوی بینگ بود که امیدواریم برای شما به اشتراک گذاشته شد.