گوگل مپس (Google Maps) چهار ویژگی جدید را برای بهبود تجربه خرید محلی برای مشتریان راه اندازی می کند که به نوبه خود می تواند منجر به فروش بیشتر برای اکثر مشاغل شود. علاوه بر این، گوگل آمار مربوط به خریدهای محلی در فصل تعطیلات را منتشر کرده است. این اطلاعات شامل محبوب‌ترین زمان‌ها برای بازدید از دسته‌های خاصی از بیزینس ها و موارد دیگر می‌شود.

در ادامه ویژگی های جدیدی که اکنون در گوگل مپس در سراسر جهان در دسترس هستند را معرفی خواهیم کرد. بیزینس های مختلفی می توانند از این اطلاعات استفاده کنند تا در میان کاربران بیشتر دیده شوند و سود بهتری داشته باشند.

1. شلوغی منطقه

مشتریان اکنون می توانند قبل از رسیدن به هر مکانی مشاهده کنند که یک منطقه خاص چقدر شلوغ است. این ویژگی به کسانی که ترجیح می دهند از مکان های با جمعیت زیاد دوری کنند کمک می کند. ویژگی جدید گوگل مپس که Area Busyness نام دارد، ترند های مشغول بودن به صورت زنده را از مشاغل فردی که در مجاورت یکدیگر هستند ترکیب می کند.

برای دسترسی به داده‌های Area Busyness، گوگل مپس را باز کنید و روی یک منطقه ضربه بزنید تا ببینید در ساعات مختلف روز چقدر شلوغ است. Google Maps به شما نشان می دهد که در حال حاضر آن منطقه چقدر شلوغ است و تخمین زده می شود که در طول روز چقدر شلوغ باشد.

اطلاعات مرتبط با شلوغی مناطق در گوگل مپس

داده‌های سال گذشته نشان می‌دهد که شلوغ‌ترین فروشگاه‌ها برای خرید هدیه تعطیلات مکان‌هایی مانند مغازه های فروش جواهرات، اکسسوری ها و مناطق مختلف دیگری هستند. جستجوی نقشه‌ها برای این مکان‌ها از نوامبر تا دسامبر ۲۰۲۰ حدودا ۱۰۰٪ افزایش یافته است. مراکز خرید در عصر سه‌شنبه کمترین شلوغی را دارند و محبوب‌ترین زمان آن بعد از ظهر شنبه است.

2. بخش دایرکتوری

گوگل مپس در حال گسترش تب دایرکتوری به صورت جهانی در اندروید و iOS برای همه فرودگاه ها، مراکز خرید و ایستگاه های حمل و نقل است. برگه فهرست به شما نشان می دهد که کدام فروشگاه ها در یک ساختمان هستند و به مکان یابی سالن های فرودگاه، اجاره خودرو، پارکینگ ها و موارد دیگر کمک می کند.

به عنوان مثال، اگر در یک مرکز خرید بزرگ هستید، تب دایرکتوری لیستی از مشاغل را نشان می دهد و به شما نشان می دهد که آیا باز هستند، رتبه ستاره آن ها چقدر است و هر کسب و کار در چه طبقه ای قرار دارد.

اطلاعات بخش دایرکتوری در گوگل مپس

3. خرید مواد غذایی

گوگل مپس در اوایل سال جاری قابلیتی را به صورت آزمایشی اجرا کرد که به مشتریان اجازه می‌دهد مواد غذایی سفارش دهند. خرید مواد غذایی در Google Maps اکنون به بیش از 2000 مکان فروشگاه در بیش از 30 ایالت در سراسر ایالات متحده گسترش یافته است.

مشتریان می توانند از این ویژگی برای سفارش مواد غذایی از فروشگاه هایی مانند Kroger، Fry’s، Ralphs و Marianos استفاده کنند. پس از ثبت سفارش، Google Maps وضعیت سفارش را ردیابی می‌کند و به مشتریان اجازه می‌دهد تا ETA خود را به اشتراک بگذارند تا فروشگاه از زمان رسیدن آن ها مطلع شود.

گوگل تخمین می زند افرادی که از این ویژگی استفاده می کنند معمولا کمتر از پنج دقیقه منتظر می مانند تا سفارششان برای تحویل گرفتن آماده شود.

4. اطلاعات بیشتر درباره رستوران ها

گوگل مپس اکنون وقتی مشتریان رستوران‌های محلی را جستجو می‌کنند، اطلاعات بیشتری را نشان می‌دهد که همگی بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط مشتریان دیگر است. وقتی مشتریان نظرات خود را می‌نویسند، اکنون می‌توانند جزئیاتی را درباره محدوده قیمت رستوران و اینکه آیا امکاناتی مانند نشستن در فضای باز، تحویل در کنار خیابان و غیره ارائه می‌دهند به اشتراک بگذارند.

اطلاعات بیشتر درباره رستوران ها

اطلاعات ارائه شده در نظرات مشتریان در فهرست اصلی رستوران نشان داده خواهد شد.

منبع: searchenginejournal.com