در این مقاله راه هایی برای افزایش اعضای کانال تلگرام قرار داده شده است. با ما همراه باشید تا بهترین روش ها را برای شما بیان کنیم.

شکی نیست که تلگرام یکی از بهترین شبکه های مجازی در سراسر جهان است و از نظر کاربران رتبه اول را در ایران دارد، به طوری که بیش از 40 میلیون نصب انجام شده است. با گسترش تلگرام، کانال های تلگرامی زیادی ساخته شد و اندک اندک درآمد از تلگرام راهی برای درآمدزایی شد که امروزه هزاران نفر از تلگرام درآمد کسب می کنند.

علاوه بر تلگرام، اینستاگرام نیز از دیگر شبکه های اجتماعی است که تعداد کاربران ایرانی زیادی را در خود جای داده است. ما در گذشته در رابطه با روش های افزایش فالوور در اینستاگرام نیز مباحثی را مطرح کرده بودیم که در لینک مشخص شده، قابل دسترس می باشد. اما در این مقاله قصد داریم بیشتر در رابطه با تلگرام و روش های افزایش اعضای کانال در این برنامه پیامرسان را مورد بررسی قرار دهیم.

اما سوال اساسی و مهم این است که….

چگونه اعضای کانال تلگرام را افزایش دهیم؟

اگر می خواهیم اعضای واقعی تلگرام را افزایش دهیم، باید خلاق باشیم و اگر می خواهیم سرعت بگیریم به پول احتیاج داریم! این بدان معنا نیست که نمی توانید بدون هزینه کردن پول در تلگرام درآمد زیادی کسب کنید زیرا بر اساس تجربیات و آمار و اطلاعات مربوط به درآمد تلگرامی در ایران، این کار اشتباه و غیر منطقی است.

آموزش افزایش اعضای تلگرام با 13 ترفند

بنابراین برای افزایش اعضای واقعی کانال تلگرام، اول از همه باید صبور باشید و باید تمام کارهایی را که برای افزایش تعداد کاربر ها لازم است، انجام دهید.

1- قوانین اساسی را جدی بگیرید

داشتن یک تصویر پروفایل خاص و زیبا برای کانال تلگرام خود بسیار مهم است. همچنین باید اطلاعات جامع و خوبی را در بخش اطلاعات کانال خود وارد کنید و بهترین متن ها را بنویسید و با ایجاد این کانال اهداف خود را مشخص کنید.

اگر هدف شما کسب درآمد از طریق تلگرام است، باید یک ایده عالی پیدا کنید. در ایجاد کانال عجله نکنید.

2- با دوستان خود شروع کنید

همانطور که می دانید، در ابتدا جذب افراد مشکل تر است زیرا عضوی ندارید و اگر کسی از کانال شما بازدید کند می فهمد که شما تعداد زیادی عضو ندارید و سریعاً کانال شما را ترک می کند. بنابراین بهتر است با خود شروع کنید. دوستان خود را به کانال اضافه کنید و از آن ها بخواهید که چند نفر را به کانال شما عضو کنند.

3- در ابتدا با چند عضو جعلی شروع کنید

روش های مختلفی برای ساخت اعضای جعلی وجود دارد، مانند نرم افزارهای تبادل عضویت در کانال های تلگرام. در بدو شروع می توانید 500 عضو جعلی را به کانال خود اضافه کنید (منظورم بی اثر است) اما بیشتر از آن اضافه نکنید.

4- وبلاگ و پیوند خود را به اشتراک بگذارید

برای درک بهتر، مثالی را برای شما می آورم. فرض کنید کانال شما در مورد خرید اعضای کانال تلگرام است، بنابراین اکنون باید به وبلاگ های سازنده وب سایت هایی مانند blogfa مراجعه کرده و یک وبلاگ ایجاد کنید و بعد از ایجاد وبلاگ خود، متنی را در مورد کانال خود در آن بنویسید. به عنوان مثال: عضویت برای خرید لینک کانال اعضای تلگرام.

در مورد کانال خود به طور خلاصه توضیح دهید و لینک کانال خود را به اشتراک بگذارید. اگر کسی در گوگل به دنبال کانال خرید اعضای تلگرام باشد، شما ممکن است یکی از نتایج آن باشید.

5- شبکه های اجتماعی راهی خوب برای افزایش اعضای واقعی تلگرام شما هستند.

توجه کنید که باید در شبکه های اجتماعی به درستی تبلیغ کنید تا اعضای زیادی را جذب کنید. به عنوان مثال اگر کانال شما در مورد تصاویر حیوانات است، کافی است # توییتر، تصاویر در توییتر، اینستاگرام، فیس بوک و غیره را جستجو کنید و سپس زیر هر یک نظر بدهید که در مورد حیوانات کانال دارید و اگر دوست دارید می توانید به کانال من سر بزنید.

6- گروه های تلگرام و سوپر گروه ها را فراموش نکنید

برای جذب اعضای بیشتر بهتر است در گروه های مرتبط تلگرام فعال باشید، اما مشکل اینجاست که اگر در یک گروه تبلیغ کنید، حذف می شود یا اخراج می شوید (توسط روبات ها)، بنابراین اکنون به روش خلاقانه ما گوش دهید.

مشخصات خود را نامگذاری کنید سپس آدرس کانال تلگرام و سایر اطلاعات خود را در پروفایل خود قرار دهید. این یکی از بهترین راه های افزایش اعضای تلگرام است. بسیاری از افراد توانسته اند با این روش تعداد زیادی را به خود جذب کنند.

7- با کانال های مشابه مبادله کنید

برای یافتن کانال هایی مشابه کانال های خود، از سایت هایی که قبلاً آنها را ذکر کرده ایم استفاده کنید. در آن سایت ها، کانال های مشابه را در کانال های خود پیدا کنید و پیغام خود را به مدیران آن ها ارسال کنید و در مورد تعامل صحبت کنید.

لازم نیست یک کانال کاملاً مشابه پیدا کنید. به عنوان مثال اگر شما یک کانال در مورد لباس دارید، می توانید با یک کانال در مورد روسری ارتباط برقرار کنید.

8- چالش ها و مسابقات را برگزار کنید

یکی دیگر از راه های عالی برای افزایش اعضای کانال تلگرام، برگذاری چالش ها و مسابقات است. باز هم به عنوان مثال ، فرض کنید کانال شما مربوط به تلفن های همراه است، از کاربران خود بخواهید که عکسی از تلفن های خود ارسال کرده و در کانال شما قرار دهند. هر فردی که تعداد مشاهده یا view بیشتری گرفت، برنده است و جایزه متعلق به اوست.

9- از نوشته ها و تصاویر اصلی استفاده کنید

کپی کردن پست های شما بسیار مهم است و اگر آدرس کانال خود را در گوشه ای از عکس های خود بنویسید، می توانید تعداد افرادی زیادی را جذب کنید.

10- تعامل کاربر با کانال به تولید محتوا

این یک روش خوب برای نگه داشتن اعضا و رضایت و تعامل با آنهاست. شناسه را در کانال خود بفرستید و به کاربران خود بگویید که اگر پستی در مورد کانال دارند، آن را برای شما ارسال کنند تا از آن ها در کانال استفاده کنند.

11- از هشتگ های تلگرام استفاده کنید

این به اعضای شما کمک می کند تا در مورد موضوعات مورد علاقه خود جستجو کرده و آنها را به راحتی پیدا کنید، بنابراین باعث رضایت اعضای شما می شود.

12- فکر کنید و خلاق باشید

این 12 روش برای افزایش اعضای کانال تلگرام بسیار مفید است اما شما باید خودتان فکر کنید و خلاق باشید و به خود بگویید چگونه می توانم اعضای کانال تلگرام خود را افزایش دهم؟ شاید روشی جدید و شگفت انگیز پیدا کنید که دیگر مدیران کانال به آن ها فکر نکرده اند.

اما مهمترین چیزی که باید بدانید این است که….

چگونه اعضای کانال تلگرام خود را حفظ کنم؟

مهمتر از افزایش اعضای کانال شما نگه داشتن آنهاست! توجه داشته باشید که اولین کاری که باید انجام دهید این است که اعضای فعلی خود را راضی نگه دارید و سپس اعضای جدید را اضافه کنید. نباید تعداد اعضای کانال شما کاهش یابد. این بدان معنی است که اعضای شما راضی نیستند و شما آنها را بی هدف اضافه می کنید ، بنابراین این نکات را به خاطر بسپارید تا اعضای تلگرام خود را حفظ کنید.

چگونه اعضای کانال تلگرام خود را حفظ کنم؟

1- شما اعضای خود را با تبلیغات زیاد خشمگین می کنید

لطفا توجه داشته باشید که تنها هدف شما از ایجاد کانال کار تجارت نیست. شما باید از اعضای خود لذت ببرید و به گونه ای سودآوری کسب کنید که اعضا احساس بدی نداشته باشند. این بدان معناست که شما نباید بیش از 2 تا 5 تبلیغ در روز داشته باشید.

2- در کنار تبلیغات خود، پست های خوبی ارسال کنید

این یک روش جالب دیگر است. به عنوان مثال قبل از ارسال آگهی شخصی، یک پست خوب تهیه کنید و بلافاصله آگهی و سپس پست خوب دیگری را در زیر آن ارسال کنید. این باعث می شود مردم ناراضی نباشند و در نتیجه باعث بهبود کانال شما می شود.

3- ارسال در زمان مناسب و البته به موقع

سعی کنید برای زمان خاص ارسال کنید، به عنوان مثال هر روز ساعت 6:00 بعد از ظهر یا حتی روزها ساعت 12:00 ظهر. به طور کلی شما باید وقت خاصی داشته باشید و نباید این تایم در صبح زود یا اواخر شب باشد زیرا برخی از اعضای شما اعلان خود را خاموش نمی کنند، بنابراین این کار به طور کلی در افزایش اعضای تلگرام بسیار مهم است.

4- کمتر یا بیشتر از یک تعداد خاص در روز ارسال نکنید

به این نکته توجه کنید. شما نباید بیش از 20 پست در روز ارسال کنید، زیرا حوصله اعضای شما سر می رود. همچنین نباید کمتر از یک پست در هفته منتشر کنید. به طور کلی حداقل یک و حداکثر 10 تا 15 پست در روز خوب است.

5- پست های طولانی ننویسید، تلگرام کتاب نیست

اگرچه به کانال شما بستگی دارد اما پست شما نباید خیلی طولانی باشد. هرچه کوتاه تر باشد بهتر است. فرض کنید در توییتر هستید، بنابراین در یک پست کوتاه از کلمات موثر استفاده کنید.

6- دو پست فوق العاده بهتر از 10 پست بد است

شما باید به این نکته بسیار توجه کنید که کیفیت در هر شرایطی سودآورتر از کمیت است، بنابراین سعی کنید موارد خاصی را ارسال کنید که تعداد زیادی از پست های روزانه را نداشته باشید که بی هدف و افتضاح باشد.

7- نظرسنجی ارسال کنید

این بسیار با ارزش است که اگر کانال شما در مورد موسیقی است، یک نظرسنجی ارسال کنید و بپرسید: “دوستان عزیز، کدام نوع موسیقی را بیشتر دوست دارید؟”با این کار می توانید علایق مخاطب خود را درک کنید یا می توانید دکمه” مانند” را در زیر هر پست قرار دهید.