بازاریابی ویدیویی فیسبوک، فرصتی عالی برای ایجاد کاربران بیشتر و در نهایت منجر به موفقیت بیشتر برای مشاغل است. رعایت برخی نکات و مدیریت درست محتوا می تواند تاثیر بسزایی در افزایش بازخورد های ویدیویی در فیسبوک داشته باشد.

مردم به طور مداوم روزانه از طریق چندین کانال مانند فیسبوک، TikTok ، Instagram ، ایمیل ، پیامک ، تبلیغات آنلاین و موارد دیگر بمباران تبلیغاتی می شوند. جلب توجه دیگران و حفظ آن، حتی به طور مختصر، در این عصر و روز، می تواند کاملاً چالش برانگیز باشد.

ایجاد پیامی که مردم را مجذوب خود کند بسیار مهم است. مهم ترین هدف، هنگام ایجاد ویدیوی فیسبوک دقیقاً همین است: افزایش بازخورد های ویدیو در فیسبوک. در نظر داشته باشید که فقط چند ثانیه فرصت دارید این کار را انجام دهید.

در ادامه نکاتی را مطرح خواهم کرد که با در نظر گرفتن آن ها می توانید نتایج بهتری را، دریافت کنید.

نکات مهم در ساخت ویدیو برای بازخورد های بیشتر در فیسبوک.

1. ابتدای ویدیو را خالی نگذارید( زمان را هدر ندهید)

وقتی صحبت از ساخت ویدیو های فیسبوک (و به طور کلی ویدیو های کوتاه) می شود، نیازی نیست یک مقدمه طولانی بسازید که به طور پیوسته به اوج استادانه ای برسد که بازدیدکنندگان را شوکه و هیجان زده می کند.

برای افزایش بازخورد ویدیو های فیسبوک، شما باید بتوانید این کار را با استفاده از تصاویر جذاب انجام دهید، نه فقط ویدیو همراه با صدا.

چند ایده که به شما در انجام این کار کمک می کند:

  1. از تصاویر جزئی اما قدرتمند استفاده کنید.
  2. یک جمله در همان ابتدای تیزر اضافه کنید که نشان می دهد ویدیو درباره چیست.

2. از زیرنویس استفاده کنید

هیچ مدرک قطعی در مورد تعداد کاربرانی که ویدیو را با صدای روشن تماشا می کنند وجود ندارد( اگرچه این تعداد 85 درصد تخمین زده می شود اما قطعی نیست). البته اکنون فیسبوک به طور اتوماتیک، ویدیو ها را با صدا پخش می کند. اگر تلفن کاربر در حالت بی صدا باشد، می توان این تنظیم را غیر فعال کرد و فیلم ها بدون صدا در تلفن همراه پخش می شوند.

زیرنویس ها می توانند به کاربران کمک کنند ویدیوی شما را بفهمند، حتی اگر صدا وجود نداشته باشد. یک مطالعه نشان داد که کلیک CTA در صورت عدم استفاده از زیرنویس ها تقریباً 26 درصد کاهش می یابد. بنابراین، در صورت عدم درک ویدیو بدون صدا، استفاده از زیرنویس به کاهش احتمال از دست دادن کاربر و افزایش بازخورد ویدیو ها در فیسبوک، کمک می کند.

3. یک عنوان عاقلانه برای ویدیو انتخاب کنید

مطمئن شوید که ویدیوی شما دارای عنوان توصیفی و فریبنده است تا کاربران بتوانند به راحتی آن را جستجو کنند. درست مانند بهینه سازی صفحات وب جداگانه (برچسب های عنوان و توضیحات متا)، ویدیوی فیسبوک شما باید دارای عنوان مناسب با کلمات کلیدی هدفمند باشد تا دید آن افزایش یابد. این امر نیز فضای کمی برای سردرگمی برای کاربران باقی می گذارد.

4. محتوای ویدیو را برای کاربران توصیف کنید

از( post copy) فیسبوک برای توصیف محتوای ویدیوی خود استفاده کنید. این به متقاعد کردن کاربران برای تماشای ادامه ویدیو کمک می کند. صرف وقت برای توقف و مشاهده ویدیو به صورت آنلاین می تواند برای برخی تعهد زمان زیادی به نظر برسد.

با ارائه خلاصه ای مختصر از محتوای مربوط به کاربران فیسبوک، می توانید شانس این را افزایش دهید که ویدیو علاقه آن ها را برانگیزد و آن ها تمایل به تماشای آن داشته باشند. البته یک جمله آموزنده و یک تصویر کوچک مناسب هم می تواند افزایش بازخورد ویدیو ها در فیسبوک را آسان کند.

5. دکمه CTA را اضافه کنید

CTA می تواند نرخ کلیک را بیشتر کند. مکان های ایده آل برای قرار دادن CTA:

  • داخل کپی پست.
  • در کل خود ویدیو.
  • در پایان ویدیو با متن همپوشانی.

6. شکل کادر ویدیو اهمیت دارد

هنگام قالب بندی ویدیو های فیسبوک، توجه زیادی به استفاده از ویدیوی مربع یا ویدیوی افقی داشته باشید. ویدیو های مربع میزان بیشتری از مشارکت، بازدید ها و دسترسی را دریافت می کنند( به ویژه در تلفن همراه).

7. محتوای ویدیو را برای کاربران پیچیده نکنید

سعی نکنید با یک ویدیوی فیسبوک بیش از حد ذهن کاربران را درگیر هضم آن کنید. بینندگان ویدیو های فیسبوک معمولاً به دنبال مقاله های ویدیویی پیچیده نیستند، بلکه به دنبال محتوای قابل هضم و قابل اشتراک گذاری هستند.

اگر می خواهید به راحتی میزان بازخورد ها و اشتراک گذاری ویدیو ها را در فیسبوک افزایش دهید، باید بر یک نکته ساده و قابل درک تأکید کنید. با هضم و درک آسان مطالب، شانس به اشتراک گذاری ویدیو های شما توسط کاربران، افزایش می یابد.

8. افراد مهم را تگ کنید

اگر افراد یا مشاغل و برند های دیگر به ویدیوی فیسبوک شما کمک کردند( یا در ویدیو نشان داده شد یا در آن ذکر شده است)، یا اگر فکر می کنید دیگران علاقه مند به دیدن آن هستند، بهتر است آن ها را تگ کنید.

تگ کردن بسیار آسان است. علامت “@” را قبل از شخص یا عنوان صفحه ای که می خواهید تگ کنید، تایپ کنید.

9. ارسال مستقیم به فیسبوک

افزودن مستقیم ویدیو ها به فیسبوک، هم به افزایش بازخورد ها کمک می کند و هم باعث می شود تا در جایگاه برجسته تری در “News Feed” رتبه بندی شوند. اگر ویدیوی یوتیوب دارید که دوست دارید در فیسبوک نیز به اشتراک بگذارید، از کپی و چسباندن پیوند YouTube خودداری کنید و در عوض آن را مستقیماً در فیسبوک پست کنید.

10. از قالب های ویدیویی مناسب استفاده کنید

در حالت ایده آل، مطلوب ترین قالب ویدیویی برای فیسبوک MP4 است. فیسبوک از فرمت های مختلف پشتیبانی می کند، اما آن ها به طور خاص فرمت های MP4 یا MOV را توصیه می کنند.

استفاده از قالب مناسب برای ویدیو، در افزایش بازخورد ها در فیسبوک مناسب است.

نتیجه

در دنیایی که کمتر از 3 ثانیه فرصت دارید تا توجه کاربر را جلب کنید، مهم است که مدتی را صرف استراتژی بهترین راه ها کنید. فیسبوک یک منبع فوق العاده قدرتمند است. از ویدیو های فیسبوک خود به صورت استراتژیک استفاده کنید تا از مزیت کامل آن بهره ببرید.

منبع: searchenginejournal