افزایش رتبه الکسا
افزایش رتبه الکسا

در این مقاله به بحث در مورد رتبه الکسا (Alexa) و نحوه محاسبه آن پرداخته می شود.

همچنین توضیحاتی در رابطه با میزان تاثیر تغییر ترافیک وبسایت بر کاهش رتبه Alexa و راه‌های بهبود آن ارائه می شود.

دلیل اهمیت رتبه الکسا (Alexa)

بر اساس سایت الکسا، رتبه بندی Alexa معیاری است که خلاصه ای از عملکرد وب سایت شما و رقیبان موجود در حوزه شما را در مقایسه با تمام وب سایت های مربوطه در سرتاسر جهان نمایش می دهد و با بهینه کردن رتبه Alexa سایت و کاهش رنک الکسا می‌ توانید مشتریان بیشتری را جذب و در نتیجه  درآمد بیشتری کسب کنید.

شرکت Alexa که متعلق به آمازون می باشد، تعداد بازدید کنندگان سایت ها را تخمین زده و هر کدام از وبسایت‌ ها را با سایر وبسایت‌ ها مقایسه می‌ کند. سایت‌ هایی با تعداد بازدیدکننده بیشتر، رتبه Alexa کمتری (بهتر) خواهند داشت. البته معیارهای دیگری مانند زمان سپری شدن کاربران در وبسایت، نرخ کلیک (CTR)، نرخ پرش (bounce rate)، کیفیت بازدید کاربران، سرعت سایت،‌ رابط کاربری سایت و … نیز در کاهش رتبه Alexa تاثیر دارند.

بر اساس سایت الکسا، رتبه بندی Alexa تخمینی از میزان محبوبیت سایت شما در مقایسه با دیگر سایت ها می باشد.


نحوه محاسبه رتبه Alexa به چه صورت می باشد؟

بهبود رتبه الکسا
بهبود رتبه الکسا

شما برای مشاهده رتبه Alexa وبسایت‌های مختلف می‌ توانید به سایت الکسا مراجعه کرده و با وارد کردن سایت مورد نظر خود، رتبه Alexa آن سایت را مشاهده کنید. همچنین، برای اطلاع از رتبه Alexa وبسایت‌ هایی که به آن‌ ها مراجعه می‌ کنید، می‌ توانید افزونه الکسا را به مرورگر کروم خود اضافه کنید و همزمان با ورود به هر سایت،‌ رتبه Alexa آن را نیز مشاهده کنید.

رتبه الکسا و سئو

متخصصان سئوعقیده دارند که هنگام بهبود سئو سایت به رتبه بندی های الکسا توجهی نکنید. پس از آن متوجه می شوید که بهبود رتبه Alexa نیز صورت پذیرفته است.

دلیل اهمیت بهبود رتبه الکسا

معیارهای Alexa بر اساس ترافیک وب سایت طراحی شده است و هدف از اعمال تاکتیک های سئو نیز جذب بیشتر مخاطب به وب سایت می باشد. اما معیارهای بسیاری مانند رتبه ی صفحه و قدرت دامنه در اینترنت نیز جهت بررسی عملکرد سایت موجود می باشد.

بسیاری از فعالان اینترنت برای قرار دادن تبلیغات در سایت شما به رتبه ی شما در الکسا توجه می کنند.

تاثیر عدم توجه به رتبه الکسا

رتبه Alexa نشان می‌ دهد که سایت شما به نسبت سایر رقبا خود تا چه حد محبوب است. از این رو، رتبه Alexa تنها به ترافیک وبسایت شما وابسته نیست، بلکه به میزان تغییرات ترافیک سایر وبسایت‌ ها نیز بستگی دارد.

نحوه جمع آوری داده

الکسا، دارای یک پلتفرم بزرگ اطلاعات ترافیکی می باشد که تمام وب سایت ها را شامل می شود و براساس این اطلاعات، تعداد بازدید کنندگان همه وب سایت ها را در فضای وب پیش بینی می کند. این محاسبات به دلیل اینکه باید ترافیک های صحیح را از فیک تشخیص دهند، بسیار پیچیده هستند که می توان با کمک این اطلاعات برای ارتقای برند خود، بهترین تصمیمات را گرفت.

روش های افزایش بهبود رتبه الکسا

مواردی جهت افزایش الکسا
افزایش الکسا

ممتاز سئو

تحلیل و آنالیز سایت


بررسی سایت از جهات مختلف

avatar

سئو

بررسی مطالب شما بر اساس اخرین پارامتر های سئو

avatar

رقبای حوزه کاری

شناسایی رقبای شما و تکنیک های مورد استفاده توسط آن ها

avatar

کلمه کلیدی

انتخاب مناسب ترین و مرتبط ترین کلمه کلیدی در حوزه کاری شما

avatar

مشاوره

مشاوره جهت افزایش رتبه و بهینه سازی سایت در حوزه چالشی وب

avatar

تبلیغات

تبلیغ در شبکه های اجتماعی، طراحی بنر و … جهت بهتر دیده شدن

avatar

بهبود الکسا
بهبود الکسا

بازی الکسا را به رقبا باخته اید؟ 

نگران نباشید هنوز دیر نشده است …..