با اطلاعات فراوانی که در اینترنت موجود است، شهرت آنلاین ما نقشی اساسی در جستجو برای شغل و گرفتن پروژه های تازه بازی می کند. مردم بر اساس ظاهری که در نتایج جستجوی اینترنت از خود نمایش می دهند، کار یا مشتری به دست می آورند یا از دست می دهند. اگر نمی دانید که شهرت آنلاین تا چه اندازه اهمیت دارد و به دنبال راه هایی برای تقویت و افزایش شهرت آنلاین خود هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا نکاتی را در این رابطه به شما بگوییم.

ارزیابی انجام دهید

قدم اول برای افزایش شهرت آنلاین ارزیابی موقعیت فعلی است. حضور آنلاین هر شخصی منحصر به فرد است و نمی توانید چیزی که در رابطه با آن اطلاع ندارید را بهبود ببخشید. خودتان را در گوگل جستجو کنید و ببینید در اولین صفحات گوگل چه مطالبی نمایش داده می شود. این کار را با یاهو و بینگ نیز انجام دهید.

راه های افزایش شهرت آنلاین با ارزیابی

آیا افراد زیادی با همین نام در نتایج جستجو شما نمایش داده می شود یا فقط خودتان در این نتایج نشان داده می شوید؟ آیا صفحه ای وجود دارد که اطلاعات مثبتی از شما ارائه دهد، یا اینکه اطلاعات همه منفی و بی ربط هستند؟ تصاویر را بررسی کنید و ببینید چه نوع تصویرهایی برای نام شما نمایش داده می شوند.

برای اینکه روند حرکت رو به رشد خود را پیگیری کنید، در سایت BrandYourself  ثبت نام کنید. در این سایت می توانید نتایج جستجو را مثبت، منفی یا خنثی علامت گذاری کنید. همچنین همان طور که شهرت آنلاین خود را تغییر می دهید، می توانید به آسانی پیشرفتتان را پیگیری کنید و به محض نمایش یک مورد منفی در این روند یک هشدار دریافت می کنید.

خرید دامنه و فعالیت در شبکه های اجتماعی

زمانی که ارزیابی کردید، وقت آن است که شروع به کار کنید. ابتدا به یک ارائه دهنده دامنه مراجعه کرده و دامنه خود را که شامل نام/کلیدواژه کامل شما است، خریداری کنید. خوب است که دامنه یا yourname.com یا دامنه ای که شما را حرفه ای نشان می دهد خریداری کنید.

اگر دامنه .com قبلا گرفته شده است، می توانید حروف اختصاری به نام تان اضافه کرده یا یک خط تیره بین نام و نام خانوادگی خود قرار دهید. اگر از نظر مالی مشکلی ندارید، توصیه می کنیم بقیه دامنه های سطح بالا مانند .ir .net .org و .info را نیز خریداری کنید. این ها دارایی های ارزشمند آنلاینی هستند که نمی خواهید کسی در آینده آن ها را بدست آورد. ممتاز سرور ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه و هاستینگ است که به خوبی در این زمینه می تواند به شما کمک کند.

خرید دامنه و فعالیت در شبکه های اجتماعی برای افزایش شهرت آنلاین

هدف از این کار این است که زمانی که دیگران نام شما را در گوگل جستجو می کنند، به عنوان یک منبع اصلی اطلاعات شما عمل کند. مطمئنا اطلاعات زیادی درباره شما از قبل در اینترنت وجود دارد، بنابراین این فرصتی است که می توانید ویژگی های مثبت خودتان را برجسته نشان دهید.

نمی دانید چه چیزهایی درباره خودتان در سایت قرار دهید؟ به این موارد توجه کنید: وبلاگ، بیوگرافی، تجربه کاری، صفحه تماس با ما، جوایز و افتخارات. داشتن پروفایل و فعالیت در رسانه های اجتماعی نیز به همین اندازه مهم هستند. این یک راه مناسب برای قرار گرفتن در مقابل دید مخاطبان شما است و به احتمال زیاد در نتایج جستجوی شما نیز رتبه خوبی خواهند داشت.

تا جایی که ممکن است یک نام نزدیک به نام خود را انتخاب کنید و اگر امکان پذیر نبود، برای داشتن یک نام کاربری منحصر به فرد از علامت هایی مانند (نقطه، زیر خط، خط تیره) استفاده کنید. همچنین پروفایل های رسانه های اجتماعی را برای حداکثر میزان سئو بهینه کنید.

اهداف (UVP) خود را مشخص کنید

نتایج جستجوی شما فقط به دلیل خریدن نام دامنه و ایجاد چند پروفایل در رسانه های اجتماعی تغییر نخواهد کرد. دو قسمت مهم که برای افزایش و بهبود شهرت آنلاین شما از قسمت های دیگر اهمیت بیشتری دارد، فعالیت آنلاین مداوم و جلب توجه و تعامل برای آن فعالیت است.

اما از کجا می فهمید که چه کارهایی را به صورت آنلاین انجام دهید و از کجا می دانید چه چیزی موثرتر خواهد بود؟ ما به شما پیشنهاد می دهیم که ابتدا اهداف خود را مشخص کنید. دلیل تلاش تان برای بهبود بخشیدن به حضور آنلاین چیست؟ آیا در جستجوی شغل تازه ای هستید یا می خواهید تمرکز مسیر حرفه ای خود را تغییر دهید؟ می خواهید پروژه های بیشتری را به سمت خود جذب کنید یا امید دارید که در چند سال آینده فعالیت های اقتصادی خودتان را آغاز کنید؟

پاسخ شما به این سوال ها در هدایت تصمیمات تان درباره محتوا و رسانه های اجتماعی بسیار موثر خواهد بود. بعد از آن باید ارزش های (unique value proposition:UVP) خود را مشخص کنید. درواقع این به معنای آن است که سود یا فایده ای که به مردم می دهید را مشخص کنید. به چه کسی کمک می کنید، چه مشکلی را برای آن ها حل می کنید و چه چیزی شما را از بقیه افرادی که سعی دارند همان مشکل را حل کنند متمایز می کند؟

اگر پاسخ دادن به این سوالات برایتان دشوار است، بهتر است ابتدا مشخص کنید که چرا به کاری که انجام می دهید اشتیاق دارید. از پاسخ به این سوالات می توانید بفهمید که دوست دارید به کدام مخاطب بیشتر کمک کنید و چطور می توانید این کار را از دیگران بهتر انجام دهید.

استراتژی مشخص محتوایی و اجتماعی

بعد از اینکه یک استرتژی برای هدایت فعالیت خود به صورت آنلاین تهیه کردید، زمان آن رسیده است که یک برنامه واقعی برای خود تنظیم کنید. یکی از روش های انجام این کار پاسخ به این سوال است: “چگونه می توانم مخاطب خود را خوشحال و تحت تأثیر قرار دهم و همزمان برند شخصی خود را توسعه دهم؟”

یک روش دیگر برای آن این است: “مخاطبان هدف من در حال حاضر از من یا محصول من چه می دانند؟ و وقتی آن ها به طور آنلاین من را جستجو می كنند چه چیزی باید در مورد من یا محصول من بدانند كه به من در رسیدن به هدف كمک كند؟”

اگر دقیقا متوجه شوید که مخاطب تمایل دارد چه اطلاعاتی درباره شما یا محصولتان به دست آورد، در این صورت در یک مسیر مناسب برای کسب توجه زیاد و افزایش دنبال کنندگان قرار خواهید گرفت.

به شکایات مشتری به صورت عمومی پاسخ دهید

زمانی که کاربران به صورت آنلاین درباره کسب و کار شما نظرات نامطلوبی می نویسند، مطمئنا این می تواند شرایط دشواری را ایجاد کند. بدیهی است که شما می خواهید از خود دفاع کنید. اما در عین حال نمی خواهید با کسی بحث کنید. از طرفی نادیده گرفتن شکایات نیز روش خوبی نیست. زیرا افراد دیگران می خواهند ببینند، چگونه از پس شرایط منفی برمی آیید.

قانون اول تجارت را به خاطر دارید؟ همیشه حق با مشتری است. حتی وقتی اشتباه می کنند باید به درستی با آن ها رفتار کنید. به جای اینکه حالت دفاعی بگیرید و سعی کنید خود را خوب جلوه بدهید، مودبانه پاسخ دهید و روی خوشحال کردن آن ها تمرکز کنید.

امیدوارم مطلب روش های افزایش شهرت آنلاین برایتان مفید باشد. شاد و پیروز باشید.

منبع: entrepreneur