آیا می خواهید در پینترست جذابیت پیدا کنید و فالوور های خود را افزایش دهید؟ در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا نکات مربوط به این موارد را به شما بگوییم. اگر از پینترست برای رشد کسب و کار خود استفاده نمی کنید، زمان زیادی را از دست می دهید. به خصوص اینکه پینترست یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است.

مانند سایر شبکه های اجتماعی، فالوورهای بیشتر برابر است با اعتبار و اقتدار بیشتر در جایگاه شما. اما در مورد Pinterest که یک موتور جستجوی بصری به حساب می آید، معنای بسیار بیشتری دارد.

روش های جذب و افزایش فالوور در پینترست

در ادامه به بررسی روش های جذب فالوور خواهیم پرداخت.

1. پروفایل پینترست خود را بهینه کنید

اولین قدم برای جذب فالوور در پینترست بهینه سازی پروفایل است. شما می خواهید کاربران Pinterest را جذب کنید که از طریق کلیک کردن، ذخیره کردن و نظرات با پین های شما درگیر شوند.

برای اینکه مخاطبان پینترست شما به پین های شما بیشتر علاقه نشان دهند پروفایل خود را بهینه کنید تا توسط کاربران مناسب Pinterest پیدا شوید.

2. فالوورهای رقیب خود را دنبال کنید

یک تاکتیک قدرتمند برای ایجاد فالوور، پیروی استراتژیک از فالوورهای رقیب است. از آنجایی که هر دوی شما مخاطبان هدف یکسانی دارید، اگر آنها رقیب شما را دنبال کنند، احتمال دارد که شما را نیز دنبال کنند.

یک راه سریع برای یافتن رقبا:

عباراتی را که ممکن است در پروفایل های رقبای شما وجود داشته باشد را در نوار جستجو، جستجو کنید. برای مثال، اگر محتوای شما در مورد وبلاگ نویسی است، می توانید «نکات مربوط به وبلاگ نویسی» را جستجو کنید.
چهار گزینه مختلف را مشاهده خواهید کرد – روی “People” کلیک کنید.
هرکسی که “blog”، “blogging” یا اصطلاح مرتبطی در پروفایل خود دارد، در زیر «People» نشان داده می شود:

افزایش فالورر در پینترست با دنبال کردن فالوور های رقبا

پروفایل های رقبای خود را یک به یک بررسی کنید. از آنجا می توانید فالوور های آن ها را دنبال کنید و خواهید دید که بسیاری از آن ها نیز با خوشحالی شما را دنبال می کنند.

3. از نوار جستجو استفاده کنید

اکثر افراد می دانند که کلمات کلیدی در پینترست ارزشمند هستند. کلمات کلیدی به جستجوگران کمک می کنند مواردی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

اما مهم تر از همه، کلمات کلیدی کمک می کنند تا فالوور ها، راحت تر شما را پیدا کنند. هرگز قدرت سئو پینترست را دست کم نگیرید.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع سئو پینترست

بهترین راه برای یافتن کلمات کلیدی مرتبطی که در عناوین بورد، توضیحات بورد، توضیحات پین و در پروفایل خود استفاده خواهید کرد، استفاده از نوار جستجو است.

فرض کنید وبلاگ شما در مورد کسب درآمد در خانه است. برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط، می‌ توانید برای شروع، عبارت make money (درآمد کردن) را در نوار جستجو تایپ کنید:

یافتن کلمات کلیدی مرتبط

پیشنهادات زیادی به شما داده خواهد شد. پیشنهاد ما این است که تا حد امکان خاص باشید – با در نظر گرفتن یک کلمه کلیدی عمومی و تبدیل آن به یک کلمه کلیدی طولانی.

به عنوان مثال، کلمه کلیدی کلی که با آن شروع کردید: کسب درآمد.

پیشنهادات زیر را ببینید. می‌ توانید کلمات کلیدی عالی مانند «در خانه کسب درآمد کنید» یا «با وبلاگ نویسی کسب درآمد کنید» ایجاد کنید.

راهنمای استفاده از کلمات کلیدی در پینترست

4. استفاده از sections (بخش های) پینترست را شروع کنید

یکی دیگر از روش های افزایش فالوور در پینترست استفاده از sections است. Pinterest یک ویژگی جدید به نام بخش ها را معرفی کرد.
sections به شما این امکان را می دهند که پین های خود را به گونه ای سازماندهی کنید که برای مخاطب هدف جذاب باشد.

این کار باعث می شود که مخاطب شما دقیقا همان چیزی را که به دنبالش است پیدا کند، بدون اینکه نیاز باشد بین صدها پین جستجو کند.

فقط به تابلویی که می‌ خواهید در بخش‌ ها مرتب کنید بروید و روی «Add Sections» کلیک کنید:

افزایش فالوور در پینترست با استفاده از sections

هر چند بخش که می خواهید ایجاد کنید. مرتبط ترین دسته ها را برای مخاطبان هدف خود در بالای صفحه قرار دهید.

5. از پین های تبلیغاتی استفاده کنید

اگر قبلاً از Pinterest برای اهداف بازاریابی استفاده می کردید، احتمالاً یک حساب تجاری دارید. یکی از مزایای داشتن یک حساب تجاری این است که می توانید پین های خود را تبلیغ کنید.

پین‌های تبلیغاتی مربوط به زمانی است که برای اجرای تبلیغات در پینترست هزینه می‌ کنید تا در معرض دید و بیشتر دیده شدن پین‌ های خود قرار بگیرید. مشابه اجرای تبلیغات فیس بوک.

آیا آماده‌ اید که محتوای خود را در همه جا به نمایش بگذارید؟

به فید Pinterest خود بروید و روی دکمه “Ads” کلیک کنید:

افزایش فالوور در پینترست با استفاده از پین های تبلیغاتی

از آنجا، می توانید اولین پین تبلیغاتی خود را ایجاد کنید و شاهد افزایش تعداد دنبال کنندگان خود باشید.

6. کلمات کلیدی و هشتگ های مرتبط را اضافه کنید

پینترست اساسا یک موتور جستجو است، بنابراین محتوای شما باید برای دیده شدن و کشف شدن بهینه سازی شود. مطمئن شوید که توضیحات شما شامل کلمات کلیدی و هشتگ های مرتبط است تا در جستجو های مرتبط دیده شوید.

7. اینفوگرافیک های مفید و مناسب ایجاد کنید

اینفوگرافیک ها مجذوب کننده هستند و بسیاری از افراد جذب آن ها می شوند.

چرا اینفوگرافیک ها موثر هستند:

  1. اینفوگرافیک ها بیشتر از پست های متنی وبلاگ خوانده می شوند.
  2. آنها داده ها را به روشی بصری و جذاب منتقل می کنند.
  3. اینفوگرافیک ها در فیدهای Pinterest برجسته می شوند.
  4. اکثر مردم واکنش بهتری نسبت به اطلاعات بصری نشان می دهند.
افزایش فالوور در پینترست با استفاده از اینفوگرافی

استفاده از اینفوگرافیک ها را در استراتژی Pinterest خود قرار دهید تا متوجه شوید که تعداد فالوورهایی که دارید به حداکثر می رسد.

8. Rich Pins را تنظیم کنید

Rich Pins جزئیات بیشتری را به پین ​​شما اضافه می کند. چهار نوع Rich Pins وجود دارد که می توانید به حساب خود اضافه کنید، از جمله پین ​​برنامه، مقاله، محصول و دستور پخت.

اگر برند شما محصولاتی را می فروشد، Rich Pins جزئیات قیمت و در دسترس بودن را در زمان واقعی نمایش می دهد. پین های مقاله برای ناشران یا وبلاگ نویسان عالی هستند زیرا عنوان، نویسنده و شرح داستان را نشان می دهند.

9. دکمه Save را به وب سایت خود اضافه کنید

می‌ توانید با دکمه Save، بازدیدکنندگان وب‌سایت خود را از حضور برند خود در Pinterest آگاه کنید. با دکمه Save، بازدیدکنندگان می توانند هر تصویری را از وب سایت شما در Pinterest به اشتراک بگذارند.

10. یک ویجت بسازید

یکی دیگر از راه‌ های ادغام حساب پینترست با وب‌ سایت تان، ابزارک‌ ها است. علاوه بر دکمه Save و Follow، می توانید پین ها را جاسازی کنید، پروفایل خود را به نمایش بگذارید، یا یک board (تابلو) در وب سایت خود نمایش دهید.

بازدیدکنندگان وب‌ سایتی که دارای حساب‌ های پینترست هستند، پس از دیدن این پیش‌ نمایش‌ های محتوای پینترست، مجبور می‌ شوند شما را دنبال کنند.

11. نام پروفایل خود را بهینه کنید

اگر از فضای موجود در نام پروفایل خود با بهینه سازی آن با کلمات کلیدی استفاده نمی کنید، فرصت زیادی را برای افزایش فالوور در پینترست از دست می دهید.

نام پروفایل خود را بهینه کنید. با نام پروفایل بهینه شده، فالوورها می توانند به راحتی شما را از طریق نوار جستجو پیدا کنند. کمی تحقیق کنید و 1-3 کلمه کلیدی با کیفیت را انتخاب کنید تا بتوانید در نام پروفایل خود استفاده کنید.

سخن آخر

افزایش فالوور در پینترست ممکن است در ابتدا کار سختی به نظر برسد. اما مانند هر کاری به زمان نیاز دارد. هنگامی که این نکات را رعایت کنید، شاهد جذب فالورر های خود در پینترست خواهید بود.

افزایش فالوور های پینترست مزایای ویژه ای را برای شما رقم خواهد زد. از جمله اعتبار ویژه ای در جایگاه خود بدست خواهید آورد. از جمله افزایش ترافیک وبلاگ، بیشتر شدن مشترکین ایمیل و کسب و کار شما.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد. موفق و پیروز باشید.

منبع: bloggingwizard