Google به زودی ظاهر جدیدی را برای نتایج جستجو پیدا می کند که شامل موارد دلخواه SERP است. در این حالت کاربران سریع تر و راحت تر به هدفشان می رسند که گوگل نیز هدف اصلی اش بدست آوردن رضایت کاربران است.

این ویژگی به مدت چند روز، برای سیستم های pc و لپ تاپ نیز، نمایش داده می شد. اما ظاهرا گوگل قصد دارد این قابلیت را تنها برای جستجوی موبایلی قرار دهد.

نمایش فاوآیکن در نتایج گوگل

همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، نام وب سایت و موارد دلخواه آن در بالای عنوان نتایج ظاهر می شود و در جدید ترین تغییر گوگل، فاو آیکن هر سایت را نیز در کنار عنوان سایت نمایش داده می شود. همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، نام وب سایت و آدرس آن در بالای عنوان نتایج ظاهر می شود و در جدید ترین تغییر گوگل، فاو آیکن هر سایت نیز در کنار عنوان سایت نمایش داده می شود.

این روزها اکثر کاربران به جای استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ، با تلفن همراه خود به سرچ کردن می پردازند. به همین دلیل است که گوگل به فکر پیشرفت در نمایش دادن نتایج جست و جو در صفحات موبایل است.

در این تغییر جدید، در صفحه نتایج جستجو خواهید دید که در ابتدا فاوآیکن سایت و سپس نام وب سایت نمایش داده می شود و بعد از آن عنوان و توضیحات اسنیپت نشان داده خواهند شد.

با این طراحی جدید، نام تجاری وب سایت می تواند بالاتر و محور باشد. فاو آیکن آن سایت به شما کمک می کند اطلاعات بهتری را بدست آورید و متوجه شوید که باید از چه سایت هایی استفاده کنید.

گوگل می گوید این ظاهر جدید برای جستجوگرها مفید است زیرا می توانند صفحه نتایج را آسان تر اسکن کنند و تصمیم بگیرند از کدام منبع برای دریافت اطلاعات خود استفاده کنند.

این تغییر همچنین بر نحوه نمایش تبلیغات تأثیر می گذارد. یک برچسب “تبلیغ” سیاه جایگزین برچسب سبز می شود، که در بالای عنوان به همراه آدرس اینترنتی نمایش داده می شود.

متن یک تبلیغ اکنون از زیر برچسب ‘تبلیغات شروع می شود که باعث می شود تشخیص تبلیغات از نتایج جستجوی ارگانیک آسان شود.

سرانجام، این ظاهر جدید در حالی که همچنان رو به پیشرفت است، طراحی شده است.

نمایش فاوآیکن در نتایج گوگل2

گوگل می گوید:

“از آنجا که ما همچنان به تولید قالب های جدید محتوا و اقدامات مفید از جمله خرید بلیط فیلم تا پخش پادکست ها ادامه می دهیم” این طراحی جدید به ما امکان می دهد دکمه های اکشن بیشتر و پیش نمایش های مفید را به بخش های نتایج اضافه کنیم، با این شرایط همه در عین حال حس بهتری از وب دریافت می کنیم.”