استفاده از نشانه گذاری های اسکیما یکی از قوی ترین راه ها برای بهینه سازی وب سایت شما برای رتبه بندی بهتر است. با این حال، کمتر از آن استفاده می شود. ممکن است قطعات غنی را در نتایج جستجو دیده باشید. این قطعات شامل رتبه‌بندی ستاره‌ها، پرسش‌ های متداول، شماره تلفن، نام و تصویر نویسنده، تاریخ‌ ها، زمان و موارد دیگر است. در این مقاله، من قصد دارم بهترین افزونه اسکیما وردپرس یعنی Schema pro را برای اضافه کردن نشانه گذاری های اسکیما و قطعات غنی به اشتراک بگذارم.

اما قبل از اینکه وارد بحث شویم، بیایید در مورد نشانه گذاری های اسکیما و مزایای آنها صحبت کنیم.

نشانه گذاری اسکیما چیست؟

Schema Markup اساساً کدی است که در وب سایت خود قرار می دهید تا به موتور های جستجو کمک کند اطلاعات مفیدی را برای کاربران نمایش دهند. به عبارت دیگر، نشانه‌ گذاری اسکیما به موتور جستجو می‌گوید داده‌ های شما چه معنایی دارند. نشانه گذاری اسکیما از فرهنگ لغات معنایی در فرمت میکروداده برای برگرداندن نتایجی استفاده می کند که معانی خاصی دارند.

انواع مختلفی از افزونه های Schema برای اهداف مختلف وجود دارد که می توانید در مقاله افزونه های اسکیما وردپرس درباره آن ها بخوانید.

افزونه وردپرسی Schema Pro

افزونه وردپرس Schema Pro سریع ترین راه را برای خودکار کردن نشانه گذاری اسکیما شما ارائه می دهد. ایجاد نشانه‌ گذاری اسکیما را آسان‌تر می‌کند و می‌توانید آن را در چند دقیقه تنظیم کنید. این افزونه توسط تیم Brainstorm Force توسعه یافته است، این ابزار کامل ترین افزونه وردپرس برای نشانه گذاری اسکیما است.

تغییرات در نتایج جستجو قبل و بعد از افزونه Schema pro

انواع اسکیما های پشتیبانی شده در این افزونه عبارتند از:

 • Review
 • بیزینس محلی
 • مقاله
 • خدمات
 • محصول
 • دوره آموزشی
 • شخص
 • دستور آشپزی
 • آگهی های شغلی
 • کتاب
 • اپلیکیشن نرم افزاری
 • رویداد
 • شیء ویدیویی

Schema Pro یکی از معدود افزونه های وردپرس است که از انواع اسکیما ها پشتیبانی می کند. علاوه بر این، از فیلد های سفارشی نیز پشتیبانی می کند تا بتوانید مقادیر خود را اضافه کنید.

این یک افزونه Premium است. لایسنس 1 ساله این افزونه 79 دلار هزینه دارد و شما می توانید از این افزونه در وب سایت های نامحدودی استفاده کنید و همه ویژگی‌های به‌روزرسانی‌ ها و پشتیبانی را برای یک سال دریافت می‌کنید.

Schema Pro چگونه کار می کند؟

فرآیند نشانه گذاری اسکیما Schema Markup می تواند پیچیده شود، اما Schema Pro با یک رابط کاربری جذاب، بدون نیاز به کدنویسی و فرآیند ساده 3 مرحله ای آن را آسان می کند.

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

نحوه ایجاد اسکیما با افزونه Schema pro در وردپرس

 1. مرحله 1: یک نوع اسکیما را انتخاب کنید

  Schema Pro همه انواع اصلی اسکیما، از جمله دستور آشپزی، کتاب، مقاله، آگهی شغلی و موارد دیگر را ارائه می دهد. به سادگی موردی را که می خواهید اجرا کنید از منوی کشویی انتخاب کنید.

 2. مرحله 2: صفحه/پست را برای اجرای Schema انتخاب کنید

  افزونه وردپرس Schema Pro شما را قادر می سازد تا اسکیما را در کل وب سایت خود کنترل کنید. از یک اسکیما را در همه جا استفاده کنید یا مکان و زمان ظاهر شدن آن را کنترل کنید.انتخاب پست یا صفحه برای ایجاد اسکیما

 3. مرحله 3: محتوا را جایگذاری کنید

  Schema Pro به شما امکان می دهد داده های پیش فرض مانند عنوان صفحه، تصویر برجسته، نویسنده، تاریخ و موارد دیگر را ترسیم کنید. اسکیما خود را هر طور که دوست دارید تنها با چند کلیک پیکربندی کنید.مپ کردن داده ها

پیکربندی آسان، نتایج خیره کننده!

آیا می دانید که Schema Pro و Yoast در کنار هم کار خواهند کرد؟ شما می توانید از دو افزونه با هم استفاده کنید و از قدرت ترکیبی آن ها برای تقویت سئوی صفحه خود استفاده کنید. این شما هستید که تصمیم می گیرید چه افزونه ای با استفاده از چه تنظیماتی، چه ویژگی هایی را کنترل کند.

افزودن نشانه‌گذاری اسکیما زمان بر است، اما افزونه وردپرس Schema Pro می‌تواند به‌طور خودکار مقادیر را جایگذاری کند و نشانه‌گذاری اسکیما را در کل وب‌سایت شما تنها در عرض چند دقیقه اضافه کند.

برخی از فیلد ها مانند عنوان، نام نویسنده و غیره مقادیر خود را به طور پیش فرض دریافت می کنند. فیلد های داده پیش‌فرض و سایر ورودی‌ها را می توانید به سرعت و به راحتی با Schema Pro بازنویسی کنید.

با افزونه Schema Pro خیالتان از بابت صحت داده ها راحت است. با اعتبار سنجی فیلد داخلی و لینک هایی به ابزار تست داده های ساختاریافته گوگل، می توانید طرح خود را در عرض چند ثانیه اعتبار سنجی کنید.

سوالات متداول درباره افزونه Schema pro

برای استفاده از Schema Pro چه چیزی لازم است؟

Schema Pro یک افزونه وردپرس است و بنابراین توصیه می کنیم آخرین نسخه وردپرس و PHP نسخه 5.3 و بالاتر را روی وب سایت خود نصب کنید.

آیا برای استفاده از افزونه Schema Pro به مهارت های کدنویسی نیاز دارم؟

قطعا نه! افزونه Schema Pro برای استفاده اکثر افراد ساخته شده است. کاربران وردپرس را در نظر داشته باشید. رابط کلیک و انتخاب به شما امکان می دهد در عرض چند دقیقه یک نشانه گذاری اسکیما ایجاد و پیاده سازی کنید. اگر بتوانید ایمیل ارسال کنید، می توانید از Schema Pro نیز استفاده کنید.

افزونه Schema Pro چه نوع نشانه گذاری های اسکیمایی را ارائه می دهد؟

Schema Pro شامل تمام انواع اصلی اسکیما های مورد نیاز شما می باشد. اگر به چیز بیشتری نیاز دارید، ابزار نشانه گذاری اسکیما سفارشی به شما امکان می دهد ابزار خود را ایجاد کنید!

پس از اجرای اسکیما، چند قطعه غنی در نتایج جستجو ظاهر می شود؟

فقط برای اینکه بدانید، Schema Pro واسطه ای است که از طریق آن اطلاعات مورد نیاز را در اختیار گوگل قرار می دهید. درک و تفسیر آن داده های اسکیما به عهده گوگل است و ما هیچ کنترلی روی آن نداریم. ما اطمینان می‌دهیم که همه اسکیما ها از قالب‌بندی تأیید شده استفاده می‌کنند، اما بقیه آن به عهده Google است.

نتیجه ای که می توانم با افزونه Schema Pro انتظار داشته باشم چیست؟

افزونه وردپرس Schema Pro به شما امکان می دهد داده های ساختار یافته را به وب سایت خود اضافه کنید. این به شما امکان می دهد اطلاعاتی را که موتور های جستجو درک می کنند ارائه دهید. وقتی همه چیز را روشن می کنید و اطلاعات دقیقی ارائه می دهید، موتور های جستجو تمایل دارند فهرست شما را به صورت خلاقانه برای جستجو های مرتبط نمایش دهند.
تحقیقات نشان می‌دهد که وب‌سایت‌ هایی که با داده‌های ساختاریافته بهینه‌سازی شده‌اند، به خوبی در نتایج جستجو نمایش داده می‌شوند، ترافیک ارگانیک بالاتری دریافت می‌کنند، شاهد افزایش CTR و افزایش قابل توجهی در رتبه‌بندی هستند.

آیا می توان از افزونه های Schema Pro و Yoast SEO با هم در یک وب سایت استفاده کرد؟

بله، قطعا می توانید از پلاگین های Schema Pro و Yoast SEO با هم استفاده کنید.

آیا باید نشانه گذاری Schema را به صورت دستی در هر صفحه پیاده سازی کنم؟

Schema Pro دارای یک رابط کاربری آسان است که به شما امکان می دهد نشانه گذاری اسکیما را در تمام صفحات، پست ها یا دسته بندی ها به طور همزمان پیاده سازی کنید.

منبع: wpschema.com