به روزرسانی جدید وردپرس 5.5 قابلیت های بروزرسانی خودکار سیستم مدیریت محتوا را در تم ها و افزونه ها گسترش خواهد داد.

در حال حاضر بروزرسانی خودکار فقط برای هسته CMS وردپرس در دسترس است. با انتشار نسخه جدید وردپرس 5.5 برای همه، می توان تم ها و افزونه ها را تنظیم کرد که به صورت خودکار بروزرسانی شوند.

احتمالاً به منظور جلوگیری از هک سایت، قابلیت بروزرسانی خودکار به تم ها و افزونه ها افزوده شده است.

همین چند هفته پیش مقاله ای را منتشر کردیم در مورد 8 افزونه محبوب وردپرس كه توسط هكرها مورد سوء استفاده قرار گرفت.

در هر افزونه هکرها با بهره گیری از آسیب پذیری در افزونه توانستند یک سایت را هک کنند.

با بروزرسانی سریع می توان آسیب پذیری ها را به راحتی برطرف کرد. چراکه سازندگان افزونه ها و قالب ها به محض شناسایی آسیب پذیری، به رفع آن پرداخته و افزونه یا قالب خود را آپدیت می کنند.

با این حال بسیاری از کاربران این برنامه ها، ممکن است حتی تا چند هفته بعد از ارائه آخرین آپدیت، همچنان از نسخه های قدیمی استفاده کنند که این باعث سو استفاده از آسیب پذیری مذکور توسط هکرها خواهد شد.

آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس

با نسخه 5.5 صاحبان سایت می توانند از لحاظ تئوری افزونه هایی را نصب کنند و حتی در صورتی که فراموش کنند آن را بروزرسانی کنند همچنان ایمن باشند، زیرا افزونه ها به صورت خودکار به روز می شوند.

اجرای ویژگی بروزرسانی خودکار مدت زمان طولانی به طول انجامید

این عملکرد از سال 2019 در دسترس است. در ماه فوریه تیم رسمی وردپرس افزونه ای را با این قابلیت دقیق منتشر کرد.

اگر آن را دانلود می کنید مراقب باشید، زیرا در حال حاضر افزونه در حال آزمایش بتا است. این افزونه خاطر نشان می کند که این ویژگی در ابتدا برای انتشار در سال 2019 میلادی برنامه ریزی شده بود.

هر چند به موقع منتشر نشد اما فراموش هم نشد. پیش بینی می شود که به روز رسانی خودکار تم ها و افزونه ها با نسخه بعدی وردپرس (v5.5) منتشر شود.