انتخاب آژانس خدمات سئو می تواند به پیشرفت کسب و کار محلی شما کمک کند. در اینجا نحوه ارزیابی گزینه های خود را بیاموزید. آیا تصمیم گرفته اید که زمان آن رسیده است که سئوی خود را 100٪ داخلی انجام ندهید؟ آیا زمان آن فرا رسیده است که به دنبال یک آژانس خدمات سئو باشید تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند؟ این تصمیمی است که اکثر مشاغل باید در یک زمان بگیرند، به ویژه هنگامی که همه چیز برای یک برند شروع به افزایش می کند.

برای بسیاری از کسب و کار ها، راه حل این است که یک آژانس خدمات سئو محلی را استخدام کنند تا نه تنها کار های اضافی را برایشان انجام دهند، بلکه از دانششان برای ارتقاء به سطح بعدی نیز کمک بگیرند. بسیار مهم است که شما سوالات مناسب را بپرسید و بدانید وقتی به فکر انتخاب یک آژانس خدمات سئو هستید، چه پاسخ هایی را باید انتظار داشته باشید. شما می خواهید مطمئن شوید که تناسب خوبی با شرکتی که با آن کار می کنید وجود دارد و سوالات زیر باید به شما در پاسخ به آن کمک کند.

قبل از شروع، اهداف سئوی خود را مشخص کنید

قبل از شروع به انتخاب آژانس خدمات سئو آماده سازی مهم است. ابتدا باید:

 • اهداف شرکت خود را بشناسید.
 • رقابت خود را بشناسید.
 • قبل از شروع به کار، از سئو محلی کافی برخوردار باشید تا بتوانید گزینه ها را ارزیابی کنید.
 • گزینه های خود را بشناسید.
 • برنامه یا راهی ایده آل برای نظارت بر پیشرفت و همکاری با شرکتی که در نهایت استخدام می کنید، داشته باشید.

سوالات کلیدی که باید هنگام انتخاب آژانس خدمات سئو بپرسید:

سپس، هنگام ارزیابی گزینه های خود، مطمئن شوید که این سوالات اساسی را از آن ها می پرسید:

آیا با مشاغلی در صنعت ما کار کرده اید؟

این واقعاً مفید است که از همان ابتدا مشخص شود که آیا آژانس خدمات سئویی که انتخاب می کنید با مشاغل دیگری مشابه شما کار کرده است یا خیر. این ممکن است به آن ها در دانستن نحوه انجام بهینه سازی های خاص از طرف کسب و کار شما کمک کند. سئو بسته به اندازه صنعت و شرکت می تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین هرچه یک آژانس تجربه مستقیم تری داشته باشد، بهتر است.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

در حالت ایده آل، شما می خواهید “بله” را بشنوید و نمونه هایی از شرکت هایی را که برای حمایت از ادعای خود با آن ها کار کرده اند، ببینید. با این حال، در صورت پاسخ منفی “نه”، شرکت را فوراً رد نکنید. این امکان وجود دارد که آن ها با برند های مشابه کار کرده باشند و به طور مساوی برای کمک به شرکت شما موفق باشند. در این مورد، کاری که می توانید انجام دهید، درخوایت مشاهده نمونه کار هایی است که آن ها ارائه می دهند، بنابراین می توانید قضاوت کنید تا ببینید آیا کار هایی که برای دیگران انجام می دهند به نفع شما خواهد بود یا خیر.

آیا می توانید نتایج سئوی مورد نظر را تضمین کنید؟

انتخاب آژانس خدمات سئو - تضمین نتایج

بسیاری از شرکت های سئو سعی می کنند ادعا کنند که می توانند نتایج را تضمین کنند یا به نوعی با موتور های جستجو رابطه “اثبات شده” داشته باشند. رایج ترین ضمانت چیزی شبیه به “تضمین رتبه یک صفحه برای هر کلمه کلیدی در 6 ماه اول” است.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

پاسخ به این سوال “نه” است، هیچ راهی برای تضمین نتایج سئو یا داشتن نوعی تخصص محرمانه که سایر شرکت ها (یا حتی متخصصان داخلی) از آن برخوردار نیستند، وجود ندارد. در حال حاضر، اگر آن ها آنقدر مطمئن هستند که می توانند به هدفی برسند که واقعاً برای تجارت شما اهمیت دارد و آن ها ضمانت بازگشت پول را ارائه می دهند، ممکن است بخواهید آن ها را در نظر بگیرید. اما رتبه بندی کلمات کلیدی تضمینی نیستند.

شما می خواهید یک آژانس پیدا کنید که مطمئن باشد می تواند به شما کمک کند اما در کاری که قرار است از طرف شما انجام دهد صادق، واقع بین و قانونی باشد. اگر آن ها از تاکتیک های کلاه سیاه برای پیشبرد استفاده می کنند، شما بسیار بیشتر از قبل در انتخاب آژانس خدمات سئو دچار مشکل خواهید شد و ممکن است مجبور شوید خود را از یک مشکل فوق العاده وقت گیر و پر هزینه بیرون بیاورید.

برون سپاری چه جنبه هایی از سئو را باید در نظر بگیریم؟

حتی سئوی محلی نیز چند بعدی است و اگر تصمیم دارید یک آژانس خدمات سئو را نتخاب کنید، لزوماً مجبور نیستید هر قسمت از کار سئوی خود را برون سپاری کنید. شرکتی که با آن مصاحبه می کنید باید بتواند حداقل سه جنبه از سئوی محلی را به شما ارائه دهد که می تواند به شما در بهبود کمک کند.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

بدیهی است، در یک دنیای ایده آل، آژانس سئو باید بتواند هر جنبه از کار سئو که به آن ها وارد می شود را مدیریت کند (شما می خواهید آن ها بیان کنند که می توانند هر قسمتی از فرایند را اداره کنند). با این حال، آن ها باید بتوانند توصیه هایی را در مورد جنبه های خاصی که می توانید با آن ها شروع کنید، به شما ارائه دهند.

به عنوان مثال، می خواهید آن ها تصدیق کنند که لینک سازی، مدیریت لیست های محلی و ایجاد محتوا را انجام می دهند. اگر می شنوید که هر یک از این سه جنبه برون سپاری شده است، احتیاط کنید زیرا این ها سه جنبه مهم سئو هستند که می خواهید مستقیماً توسط آژانس خدمات سئو به آن ها رسیدگی شود.

کدام معیار ها برای تجزیه و تحلیل ارزشمند تر هستند / کدام معیار ها در اولویت قرار دارند؟

این سؤال خوبی است برای بررسی اینکه بهترین عملکرد آن ها هنگام بررسی معیار های شما از همان ابتدا چیست. مشخص کنید که کدام معیار های سئو برای شما اهمیت دارد، سپس ببینید آیا آژانس می تواند انتظار شما را بر آورده کند یا نه.

به عنوان مثال، اگر شما به دنبال این هستید که تماس های بیشتری را با مشاغل و گردشگران در خانه دنبال کنید، اما آن ها امیدوارند با تعدادی از نقل قول های محلی و رتبه بندی های برتر در 20 کلمه کلیدی مورد نظر، موفق شوند، تناسب خوبی با شما ندارد.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

مدیریت مؤثر سئو باید بر افزایش بازدید و فروش متمرکز باشد، به همین دلیل است که برون سپاری می کنید. بنابراین، این دو معیار باید اولویت اصلی یک سازمان باشد. البته، تجزیه و تحلیل متریک چند وجهی است-رتبه بندی، ترافیک و پشتیبانی همه مهم هستند-و باید آن ها را نیز ذکر کنید.

به خاطر داشته باشید که سئو چیزی بیش از افزایش رتبه بندی، کاهش بانس ریت یا بهبود سطح ترافیک شما است. سئو مؤثر، خود کسب و کار را در اولویت قرار می دهد و هدایت/فروش برای بهبود سئو در کل تجارت ضروری است. این دلیلی است که استراتژی سئوی محلی برای بسیاری از شرکت ها بسیار مهم است.

بازدید هایی که از مناطقی که نمی توانید با آن ها کار کنید می آیند، چندان به نفع شما نخواهد بود، و آژانس هایی که مد نظر دارید باید این را درک کنند. بنابراین مشخص کنید که می خواهید چه چیزی را ببینید – برای راهنمای رانندگی کلیک کنید؟ بک لینک های محلی؟ ثبات استناد؟ بازخرید کوپن؟ و همه این ها چگونه اندازه گیری خواهد شد؟

چند تا از بهترین مشتریان یا نمونه هایی از مطالعات موردی خود را به ما نشان دهید.

نمونه کار ها برای انتخاب یک آژانس خدمات سئو بسیار مهم است و آن ها باید بتوانند چند نمونه از بهترین داستان های موفقیت مشتری خود را در اختیار شما قرار دهند. این باید شامل داده های فراوان و توصیفات به همراه نمونه های واقعی از صفحه نمایش باشد.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

“بگذارید به شما نشان دهیم!”

آن ها باید بتوانند چند سایت و مطالعات موردی را به شما نشان دهند که شما را به سوالات دیگری در مورد سایت تجاریتان سوق می دهد. اگر هیچ نمونه ای ندارند که بتوانند در رابطه با وضعیت شرکت شما ارائه دهند، محتاط باشید.

چه نوع گزارش یا مانیتورینگ نظارتی دریافت خواهیم کرد؟

انتخاب آژانس خدمات سئو - گزارش دریافتی

دانستن اینکه گزارشات هفته به هفته و ماه به ماه در این شرکت چگونه خواهد بود ضروری است. ارتباطات در سئو همیشه آسان نیست ، اما اگر می خواهید با یک شرکت شخص ثالث کار کنید ، باید این اتفاق بیفتد.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

شما می خواهید آن ها نه تنها گزارش هایی را که ارائه می دهند به شما نشان دهند، بلکه شما را نیز در جریان آن ها قرار دهند. شما می خواهید گزارشی داشته باشید که به روشنی برای شما و سایر اعضای تیم شما قابل توضیح باشد و به راحتی قابل درک باشد.

به طور خلاصه، یک گزارش باید بتواند به سوالات زیر پاسخ دهد:

 • چه شد و چرا؟
 • تغییرات آن ها چه تاثیری داشته است؟
 • چه نوع بازدهی ای ایجاد شده است؟
 • هنوز چه موانعی بر سر راهتان وجود دارد؟
 • برای غلبه بر آن ها چه باید کرد؟
 • مراحل بعدی چیست؟

اندازه گیری و گزارش در مورد تبدیل از بازدید ها در فروشگاه آنلاین بسیار مهم است، بنابراین وقت خود را صرف این سوال کنید و واقعاً در مورد ابزار هایی که استفاده می کنند تحقیق کنید. اگر آن ها می توانند مثال های واضحی را برای شما ارائه دهند، حتی بهتر. از آن ها بخواهید فرض کنند که شما در مورد این جنبه از بازاریابی چیزی نمی دانید و ببینید چگونه این موضوع را برای شما توضیح خواهند داد.

تیم ما می تواند روی چه مواردی به کار داخلی ادامه دهد؟

در بیشتر موارد، انتخاب یک آژانس خدمات سئو به این معنی است که اکثر مسائل مربوط به سئو از طریق برون سپاری حجم کار برطرف می شود. با این حال، این بدان معنا نیست که تیم شما از همه کار های داخلی خود غافل می شود.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

آن ها باید مجددا تأیید کنند که شرکت آن ها بیشتر حجم کار را بر عهده خواهد داشت، اما همیشه زمینه هایی وجود دارد که می توانید سئو را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، اگر هر یک از تیم ها هنوز به یک روش، شکل یا شکل توسعه محتوا را مدیریت می کنند (مانند استفاده مجدد از محتوا یا نوشتن پست های جدید وبلاگ)، مهم است که در مورد آنچه مخصوص آن محتوا باید انجام شود به آژانس سئوی خود متصل شوید.

در حالت ایده آل، آن ها تلاش های شما را افزایش خواهند داد و اقداماتی که هر یک از شما انجام می دهید به طور کلی از یک برنامه سئوی محلی موفق تر پشتیبانی می کند.

چگونه کلمات کلیدی برتری را برای نام تجاری ما انتخاب می کنید؟

همانطور که قبل تر در این مقاله توضیح دادیم، سئو چند بعدی است و هیچ چیز نمی تواند این پاسخ را هدایت کند. این یک سؤال است که در آن شما باید ذهن باز داشته باشید اما واقعاً بر دلایلی که یک آژانس ارائه می دهد تمرکز کنید.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

هیچ پاسخ دقیقی در این مورد وجود ندارد، و من به شما می گویم، قطعاً “ترافیک” تنها نیست. هنگامی که آن ها در مورد انتخاب کلمات کلیدی شما صحبت می کنند، می خواهید آن ها با این واقعیت صحبت کنند که ارتباط، هدف جستجو، حجم ترافیک و سطح رقابت همه جنبه های مهمی هستند که باید در انتخاب کلمات کلیدی مورد توجه قرار گیرند.

آیا پاسخ آن ها به شما نشان می دهد که آژانس واقعاً اهداف تجاری شما را درک می کند؟ این چیزی است که می خواهید بشنوید.

چقدر طول می کشد تا نتایج و پیشرفت ها را مشاهده کنید؟

بسته به میزان استقرار شرکت شما و پیشرفت هایی که باید انجام شود، این امر بسیار متفاوت خواهد بود. باز هم، شما باید در اینجا انعطاف پذیر باشید، اما بیان انتظارات واقع بینانه کلیدی است.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

شما می خواهید صداقت را بشنوید. با شنیدن هر چیزی مانند کمتر از 6 ماه باید باید شک کنید. مگر اینکه شما در حال حاضر یک منبع عالی برای صنعت خود باشید و بخواهید یک آژانس خدمات سئو برای تعمیر و نگهداری انتخاب کنید، آن ها باید بتوانند توضیح دهند که این کار زمان می برد و پیشرفت ها مطمئناً یک شبه نیستند.

موقعیت شرکت شما در شرایط کنونی تغییرات در دنیای سئو چگونه است؟

سئو به طور مداوم در حال پیشرفت است و اگر شما در حال پیشرفت نیستید، عقب می افتید. یک آژانس خدمات سئو باید بتواند توضیح دهد که چگونه آن ها در تغییر روند سئو پیشرو هستند و چگونه ارزیابی می کنند که کدام فرصت برای کسب و کار شما مناسب است.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

اگر آژانس سئویی که با آن مصاحبه می کنید در پاسخ به این سؤال اضحار داشت که سئو در طول زمان تقریباً ثابت بوده است، قطعاً باید محتاط باشید. جنبه های اصلی و اساسی سئو، تغییر چندانی نکرده است، اما بسیاری از تاکتیک های بسیار خاص وجود دارد که باید برای به روز نگه داشتن، به روز شوند.

اطمینان حاصل کنید که آن ها می توانند تغییرات اخیر را به شما نشان دهند و می توانند آنچه را که اتفاق می افتد بر اساس مفاهیمی که شما می فهمید توضیح دهند. بازار ها فض اهایی رقابتی و پویا هستند و باید بدانید که آژانس سئوی شما از دانش و انگیزه ای برخوردار است تا شما را به جلو حرکت دهد.

شما می خواهید مطمئن باشید که آن ها شرکتی هستند که بدون توجه به تغییراتی که در چند سال آینده رخ می دهد، قادر خواهند بود با موفقیت موقعیت شما را حفظ کنند.

آیا می توانید به Google My Business (GMB)،Yelp ،Apple Maps و سایر موارد اینچنینی رسیدگی کنید؟

انتخاب آژانس خدمات سئو - سئوی محلی

می خواهید بدانید که آن ها در مدیریت لیست ها برای مشاغل با اندازه و نوع شما مجرب هستند.

با این حال، فراتر از GMB، پلتفرم های محلی دیگری مانند Google و Apple Maps ،Yelp و هر چیز دیگری که مخصوص این صنعت باشد، وجود دارند.

ثانیاً، آن ها از چه ابزار هایی برای انجام این کار استفاده می کنند؟ چگونه آن ها اطمینان می یابند که هر گونه مشکل را تشخیص داده و به سرعت آن ها را برطرف می کنند؟

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

این کار بزرگ است. مدیریت فهرست Google برای مشاغلی مانند شما به تنهایی می تواند زمان بر باشد.

شما می خواهید راه اندازی محصولات جدید، پست های وبلاگ و غیره را در صفحه Google برای کسب و کار خود ادامه دهید، اما برای مقابله با اطلاعات نادرست، به ساعت ها و بررسی و عیب یابی نیاز دارید. GMB یک موضوع بزرگ است. شما باید بشنوید که یک آژانس خدمات سئو در اینجا تجربه دارد و باید انتظار شنیدن نمونه هایی از تیم را داشته باشید.

با این حال، آنچه بسیاری فراموش می کنند این است که وقتی صحبت از لیست های محلی می شود، GMB همه چیز نیست. اینجاست که می خواهید بشنوید که آن ها قبلاً در صنعت شما کار کرده اند. به عنوان مثال، فهرست در Yelp ممکن است برای رستوران فوق العاده مهم باشد، در حالی که لیست Thumbtack ممکن است برای یک پیمانکار عمومی فوق العاده مهم باشد.نام کسب و کار خود و/یا نام تجاری رقیبتان را در گوگل جستجو کنید، ببینید چه سایت های محلی ای رتبه بندی می شوند و سپس هنگام انتخاب یک آژانس خدمات سئو در مورد آن سایت ها حتماً سوال کنید.

اگر آن ها تجربه ای در مورد آن سایت ها ندارند (به عبارت دیگر، آن ها با صنعت شما آشنایی چندانی ندارند)، این باید کارساز باشد.

آیا نظارت و پاسخ بازبینی بخشی از خدمات است؟

برای یک تجارت، بررسی همه چیز است! طبق گزارشی، 82 درصد از مصرف کنندگان نظرات مشاغل محلی را می خوانند. این می تواند آخرین مرحله قبل از تبدیل باشد. ما می دانیم که بررسی ها نیز می تواند بر رتبه بندی و نمای جستجوی شما تأثیر بگذارد.

آنچه شما به دنبال شنیدن آن هستید:

شما می خواهید بشنوید که آن ها برای بررسی های جدید در GMB، فیس بوک و هر شبکه مهمی نظارت می کنند (به عنوان مثال، در مراقبت های بهداشتی Healthgrades ،Doctor.com و غیره). به جای اینکه بلافاصله شبکه های مهم خود را نام ببرید، ببینید آیا آن ها می توانند به تنهایی از آن ها نام ببرند یا خیر.

از این گذشته، در این مرحله، باید به خوبی ثابت شود که آن ها با دیگران در صنعت شما کار کرده اند، بنابراین این فرصت خوبی برای آژانس خدمات سئو برای اثبات آن است. ثانیاً، مطمئن شوید که می توانند نظرات را برای مداخله شما افزایش دهند.

معمولاً، وقتی نوبت به بازخورد های منفی می رسد، شما به عنوان صاحب مشاغل می خواهید با راهنمایی آژانس سئو پاسخ دهید تا اینکه آژانس محلی به جای شما پاسخ دهد. بگذارید آژانس این را به شما بگوید. اگر آن ها به شما بگویند که به نظرات منفی پاسخ می دهند و هرگز مجبور نخواهید بود آن ها را ببینید، این یک پرچم قرمز است.

نتیجه

قبل از تصمیم گیری برون سپاری سئوی سایت خود، محتاط و آگاه باشید. بهترین و موفق ترین روابط نمایندگی، مشارکتی و شریکی است و شراکت واقعی را ارائه می دهد که می توانید به تمام معنا به آن تکیه کنید. این سؤالات باید به شما کمک کند تا بدانید که آیا ن آژانس خدمات سئو که با آن مصاحبه می کنید مناسب کسب و کار شما است یا خیر. همچنین اگر شما به دنبال یک آژانس خدمات سئوی ایده آل برای کسب و کار آنلاین خود می گردید، می توانید با تماسی کوتاه از خدمات ممتاز سئو مطلع شوید. تیم مجرب ممتاز سئو آماده خدمت ریانی به تمامی مشتریان عزیز می باشد!