چگونه بهترین راه حل جستجوی سازمانی را برای سازمان خود انتخاب می کنید؟ شما باید بدانید که چگونه گزینه های خود را ارزیابی کنید و چه سؤالاتی بپرسید. اگر در سطح سازمانی سئو کار می کنید، تنهایی انجام دادن آن بک فاجعه است. اندازه و دامنه موارد قابل توجه و وظایف مربوط به جستجوگر ها به طور گسترده ای بیشتر از سایت های کوچک تر است. این بدان معناست که نه تنها باید یک تیم خوب و روابط عالی با سایر ذینفعان سازمان خود ایجاد کنید بلکه باید از خدمات ارائه شده توسط برخی شرکت های شخص ثالث نیز برای تصمیم گیری بهتر کمک بگیرید.

این مقاله معیار هایی را در اختیار شما قرار می دهد که باید هنگام تصمیم گیری برای ارائه خدمات سئو در شرکت خود در جستجوگر ها به آن ها توجه کنید. برای این بررسی اجمالی، ما بر روی پلتفرم هایی تمرکز خواهیم کرد که داده های جستجوی ارگانیک ضروری و تجزیه و تحلیل قابل مقیاس را برای سایت های بزرگتر ارائه می دهند، بنابراین من مواردی مانند جستجوی داخلی یا PPC را در حیطه کاری پلتفرم های جستجوی سازمانی بررسی نمی کنم. در اینجا معیار های اصلی شما برای انتخاب بهترین پلتفرم جستجوی سازمانی را مورد بررسی قرار می دهیم.

تمام اطلاعاتی که شما نیاز دارید در یک مکان باشد

یک پلتفرم واقعی راه حل سازمانی سئو باید “منبع واحد حقیقی” شما برای داده ها و تجزیه و تحلیل جستجوی ارگانیک باشد. چنین بستری شامل سرمایه گذاری کلانی از طرف شما می شود، بنابراین باید بتواند جایگزین بیشتر یا حتی همه ابزار های جستجوی سازمانی شما شود. اتکا به راه حل های پراکنده هزینه پنهان اما گرانی دارد. شما باید برای بارگیری، هماهنگی و تجزیه و تحلیل همه این داده ها هزینه کنید.

برای انتخاب توجه داشته باشید، بهترین جستجوی سازمانی برای خدمات سئو باید بتواند همه داده ها را به روش های مفیدی در ویژگی های خود پلتفرم ادغام کند. به عنوان مثال، شما باید بتوانید داده های تجزیه و تحلیل شخص ثالث همراه با داده ها و ابزار تجزیه و تحلیل خود پلتفرم را تجزیه و تحلیل کنید.

همچنین، حتماً توجه کنید که چه محدودیتی در داده های شما اعمال می شود. ممکن است در نگاه اول یک پلتفرم ارزان تر به نظر برسد، اما اگر به داده های زیادی نیاز دارید، ممکن است در طولانی مدت گران تر باشد. به طور خلاصه، این ها مهم ترین سؤالاتی است که می توانید هنگام بررسی توانایی داده های یک پلتفرم سئو بپرسید:

 • چه داده ای از این پلتفرم ارائه می شود و از چه منابعی؟
 • چقدر این پلتفرم با سایر منابع داده شخص ثالث مانند گوگل آنالیتیکس یا گوگل سرچ کنسول ادغام می شود؟
 • آیا محدودیتی در داده هایی که نیاز دارم به آن ها دسترسی پیدا کنم وجود دارد؟
 • اگر یک پلتفرم “داده های نامحدود” را ارائه دهد، این به معنای واقعی چیست؟ اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از موارد استثنایی برای شما حیاتی نیستند.
 • هر چند وقت یکبار داده ها به روز می شوند؟
 • پلتفرم به راحتی از داده های شخص ثالث یکپارچه در توابع مختلف تحقیق و تجزیه و تحلیل پلتفرم استفاده می کند؟

داده ها کاملاً قابل دسترسی باشند

بهترین جستجوی سازمانی سئو نه تنها باید در مورد منابع داده های خود کاملاً شفاف باشد بلکه باید دسترسی کامل به آن داده ها را به هر شکلی که نیاز دارید فراهم کند. مهم نیست که ابزار تجزیه و تحلیل یک پلتفرم چقدر کامل باشد، بعضی مواقع می خواهید داده ها را به دست آورید و تحلیل های خود را در خارج از پلتفرم انجام دهید.

راه حل ایده آل، خروجی گرفتن آن داده ها را به راحتی یا بارگیری مستقیم یا API است.

سؤالات اصلی:

 • داده های موجود در بستر برای استفاده در خارج از بستر چقدر قابل دسترسی است؟
 • به چه اشکال یا با کدام روش ها می توان به آن دسترسی داشت؟
 • آیا محدودیتی در میزان خروجی گرفتن داده برای خارج از پلتفرم وجود دارد؟
 • آیا این پلتفرم به ما امکان می دهد تا به راحتی داده های خود مانند عکس های فوری SERP را در ابزار تحقیق کلمات کلیدی خود به راحتی تأیید کنیم؟

شفافیت در قیمت گذاری، نوآوری، خدمات و موارد دیگر

انتخاب جستجوی سازمانی

برای انتخاب بهتر توجه داشته باشید، پلتفرم های راه حل جستجوی سازمانی معمولاً شامل قرارداد های مدت دار و سرمایه گذاری قابل توجهی از طرف شما، هم در هزینه پولی پلتفرم و هم در وقت شما برای یادگیری استفاده مؤثر از آن است.

مانند هر رابطه بالقوه بلند مدت، برای انتخاب راه حل جستجوی سازمانی شفافیت کامل برای موفقیت حیاتی است. این کار از نحوه ارائه و فروش بسته های مختلف پلتفرم آغاز می شود.

 • آیا قیمت گذاری هر بسته و همچنین آنچه برای آن دریافت می کنید به وضوح مشخص شده است؟
 • آیا هزینه های اضافی پنهانی مانند هزینه های داده های بیشتر یا دسترسی به سایر قسمت های پلتفرم وجود دارد؟
 • آیا محدودیت های نامعقولی وجود دارد که دلیل خوبی برای شارژ پلتفرم وجود نداشته باشد اما آن ها فقط به این دلیل که می توانند این کار را انجام دهند؟

هر پلتفرم محدودیت خاصی در استفاده یا دسترسی به داده دارد، اما اطمینان حاصل کنید که این محدودیت منطقی است، مانند محدود کردن برای جلوگیری از سوء استفاده یا ایجاد فشار غیر منطقی بر توانایی های پلتفرم. یک راه حل عالی شرکت نیز باید در مورد تعهدات خود و پیگیری نوآوری و ویژگی های جدید شفاف و صادق باشد.

 • آیا این پلتفرم دارای یک رودمپ قابل دسترسی از نوآوری ها و ویژگی های جدید است؟
 • آیا آن رودمپ مرتباً به روز می شود؟
 • آیا نشانه هایی وجود دارد که آن ها در رودمپ به وعده های خود عمل کنند؟ چه تعداد پروژه را آن ها انجام داده اند و چند بار؟
 • کاربران چه سطح از مشارکت در رودمپ را دارند؟ آیا آن ها می توانند ایده های جدیدی را پیشنهاد دهند؟ در مورد آن ها نظر می دهید؟ به آن ها ستاره می دهید؟ آیا نشانه ای وجود دارد که پیشنهادات کاربران به شدت بر آنچه پلتفرم می سازد تأثیر بگذارد؟

علاوه بر این، پلتفرم از نظر خدمات به مشتری چه پیشنهادی را ارائه می دهد و متعهد می شود؟ این ممکن است یکی از مهم ترین جنبه های ارزشی باشد. اگر به نظر نمی رسد که کار ها مطابق انتظار پیش می روند، بهترین مجموعه ابزار در دنیا نیز بی فایده است.

 • آیا موفقیت مشتری و پشتیبانی فنی در این بسته گنجانده شده است؟
 • آیا تعاملات با هر یک از آن ها محدودیتی دارد؟
 • آیا تیم موفقیت مشتری آموزش فعالانه ای را ارائه می دهد تا تیم شما را در اسرع وقت بر روی پلتفرم فعال کند؟
 • آیا آموزش آن ها فقط بر روی یادگیری پلتفرم متمرکز است یا در واقع به شما کمک می کند تا با استفاده از این پلتفرم در سئو موفق باشید؟
 • آیا پشتیبانی فنی 24/7 در دسترس است؟ گزینه های تماس و میانگین زمان پاسخ کدامند؟

از دیگر مواردی که باید شفافیت کامل وجود داشته باشد، می توان به امنیت و امکان شخصی سازی نیاز های شما اشاره کرد.

کرالینگ حسابرسی سایت نامحدود

یک راه حل کامل سازمانی برای جستجوگر ها باید یک کرالر قوی با پشتیبانی از ابزار های پیشرفته تجزیه و تحلیل ارائه دهد تا تصویری دقیق از سلامت سایت شما ارائه دهد. برای تأمین نیاز های یک سایت بزرگ تر، هیچ محدودیتی در تعداد کرالر هایی که می توانید اجرا کنید نباید وجود داشته باشد. سؤالات اصلی:

 • آیا کرال شدن و ممیزی سایت در بسته من موجود است یا اینکه هزینه ای اضافه می شود؟
 • آیا محدودیتی در تعداد یا اندازه کرالر هایی که می توانم اجرا کنم وجود دارد؟
 • ابزار های حسابرسی و تجزیه و تحلیل چقدر پیچیده ارائه شده است؟

بینش خودکار/ هوش مصنوعی

یک پلتفرم جستجوی ارگانیک سازمانی به روز باید فراتر از جمع آوری و نمایش داده ها باشد. بهترین پلتفرم های موجود امروزه شامل ابزار های پیشرفته مجهز به هوش مصنوعی هستند که کوه های داده و گزارش های حسابرسی شما را غربال می کنند تا مواردی را که ابتدا باید به آن ها توجه کنید، نشان دهند.

این ابزار ها باید بتوانند شما را از مجموعه ای از مسائل یا فرصت ها آگاه کنند، از جمله:

 • مسائل فنی که ممکن است ایندکس شدن را مختل کند.
 • سرعت صفحه یا سایر موارد قابل استفاده (امنیت، ریسپانسیو و غیره).
 • مسائلی که ممکن است بر رتبه بندی تأثیر بگذارد، از جمله برچسب گذاری نامناسب، فرصت های ویژگی SERP و cannibalization.
 • مسائلی که بر اقتدار صفحه تأثیر می گذارد مانند فرصت هایی برای لینک داخلی یا جایی که ممکن است لینک های خارجی بیشتری لازم باشد.

بنابراین، به دنبال قابلیت های هشدار مانند اعلان های خودکار برای تغییر در صفحات یا نوسانات در رتبه بندی باشید. سؤالات اصلی:

 • چه سطح از اتوماسیون تجزیه و تحلیل را شامل می شود؟
 • چه مقدار اطلاعات ارائه می دهند؟
 • آیا قابل تنظیم هستند؟
 • آیا ابزار های نظارت بر سایت و صفحه را شامل می شوند؟

بهینه سازی محتوا

یکی از مهم ترین مواردی که در انتخاب راه حل جستجوی سازمانی برای سئو باید به آن توجه کنیم، بهینه سازی محتوا است. محتوا و سئو به طور جدایی ناپذیری به یکدیگر وابسته اند. موفقیت در سئو هیچگاه به طور کامل و بدون تلاش برای ساخت بهترین و مرتبط ترین محتوا و بهبود مستمر عملکرد محتوای موجود، به دست نخواهد آمد. بنابراین، یک راه حل جستجوی سازمانی سئو برای شرکت باید شامل ابزار هایی باشد که به شما در تحقیق، ایجاد و بهینه سازی محتوا برای سایت شما کمک می کند.

همچنین بهترین پلتفرم ها دارای ابزاری برای ایجاد / بهینه سازی محتوا هستند که به شما امکان می دهد در داخل ابزار محتوا ایجاد کنید یا محتوای موجود را تجزیه و تحلیل کنید. این ابزار باید به شما بینش اثبات شده و عملیاتی درباره چگونگی بهبود محتوای خود بر اساس تجزیه و تحلیل صفحاتی که در حال حاضر برای موضوع انتخاب شده شما رتبه بندی می کنند، ارائه دهد.

سؤالات اصلی:

 • آیا این پلتفرم شامل ابزار های خاص برای تحقیق، تولید و بهینه سازی محتوا است؟
 • تحلیل شکاف محتوایی آن چقدر قوی است؟ آیا می تواند رقبای جستجوی واقعی شما را شناسایی کند (کسانی که در جستجوی موضوعات شما در واقع با شما رقابت می کنند، نه فقط کسانی که در “دنیای واقعی” آن ها را به عنوان رقبا تصور می کنید)؟
 • آیا ابزار تحقیق آن می تواند اصطلاحات مرتبط با معناشناسی را شناسایی کند؟ آیا می تواند به شما بگوید که این اصطلاحات تا چه اندازه با موضوع مشخص شده شما از جمله همپوشانی مخاطبان و قصد کاربر مرتبط هستند؟
 • آیا این پلتفرم ابزاری را برای محتوا ارائه می دهد که هنگام نوشتن آنالیز و پیشنهادات برای شما را ارائه دهد؟ آیا می توانید محتوای موجود را به این ابزار متصل کنید تا همان توصیه ها را دریافت کنید؟

انتخاب راه حل جستجوی سازمانی

این پست ویژگی های زیادی را برای انتخاب راه حل جستجوی سازمانی و سؤالاتی را برای شما فراهم کرده است. این نشانه خوبی است که فرایند یافتن راه حل مناسب برای شما مستلزم صرف وقت و تلاش زیادی است، اما با توجه به اینکه می خواهید این یک روند طولانی مدت باشد، سرمایه گذاری شما ارزش آن را خواهد داشت. در حقیقت، تعداد زیادی از این راه حل های سئو و مجموعه های نرم افزاری وجود دارد، اما فقط تعداد کمی از آن ها می توانند تمام نیاز های شما را در سطح و مقیاس سازمانی ارائه دهند.