این شرکت در توییتی تایید می کند که بروز رسانی هرزنامه گوگل در نتایج جستجو در سراسر جهان به پایان رسیده است. جزئیات دقیقی از بروزرسانی ارائه نشده است، اگرچه گوگل مرتباً بروزرسانی‌ های هرزنامه را برای حفظ کیفیت نتایج جستجوی خود منتشر می‌کند.

گوگل در سال جاری سه آپدیت اسپم را ارائه کرده است. این آخرین بروزرسانی، چهارمین بروزرسانی الگوریتم گوگل است که در این سال هرزنامه‌ ها را هدف قرار داده است. به لطف این بروزرسانی‌ ها، سیستم‌ های خودکار گوگل بیش از 99 درصد بازدید ها را از نتایج جستجو بدون هرزنامه نگه می‌ دارند.

سال گذشته سیستم‌ های خودکار گوگل هر روز ۲۵ میلیارد صفحه هرزنامه را از ایندکس شدن در نتایج جستجو مسدود کردند. وب‌ سایت‌ هایی که از دستورالعمل‌ های مدیر وب‌ سایت گوگل پیروی می‌ کنند، نباید نگران این بروزرسانی‌ های هرزنامه باشند.

جزئیات خبر

گوگل تعریف دقیقی از آنچه که هرزنامه می‌ داند دارد، که در درجه اول شامل سایت‌ هایی با کیفیت پایین است که کاربران را برای ارائه اطلاعات شخصی یا نصب بدافزار فریب می‌ دهند. انواع دیگر هرزنامه ها شامل کلاهبرداری های فیشینگ و وب سایت هایی است که خود را به عنوان سایر سایت های معتبر جا می زنند.

گوگل تأیید می کند که انتشار بروز رسانی هرزنامه انجام شده است

اگرچه محتوای با کیفیت پایین ممکن است با تعریف برخی افراد از هرزنامه مطابقت داشته باشد، اما با تعریف گوگل مطابقت ندارد. همانطور که در دستورالعمل های گوگل توضیح داده شده است، “هرزنامه” معمولاً دارای اهداف مخربی است.

با این اوصاف، حتی سایت‌ هایی که از دستورالعمل‌ های گوگل پیروی می‌ کنند نیز می‌ توانند اسپم باشند و حتی از آن اطلاعی نداشته باشند. اگر سایتی به اندازه کافی ایمن نباشد، در معرض هک شدن است، که می تواند منجر به ارائه هرزنامه و یا بدافزار توسط وب سایت به کاربران شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به پست دیگر ما در مورد محتوای نازک مراجعه کنید.

چه هرزنامه هک شده باشد و چه هرزنامه عمدی، در مورد بروزرسانی‌ های هرزنامه برای گوگل یکسان است. تفاوتی برای وب سایت های هک شده قائل نمی شود، زیرا مسئولیت حفظ امنیت آن بر عهده مالک سایت است. گوگل هر سال یک گزارش مبارزه با هرزنامه منتشر می کند که به وضوح نشان می دهد موارد هک در حال افزایش هستند.

اگر رتبه‌ بندی سایت شما به‌ دنبال بروزرسانی هرزنامه در این ماه به‌طور ناگهانی سقوط کرد، امنیت سایت خود را بررسی کنید و به دنبال نشانه‌ هایی از حمله احتمالی باشید. وقتی گوگل گزارش سالانه مبارزه با هرزنامه را در سال آینده منتشر کند، مطمئناً درباره تأثیر بروزرسانی هرزنامه نوامبر 2021 اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.

منبع: searchenginejournal