همه سایت ها در گوگل تا سپتامبر 2020 به Mobile First Indexing انتقال داده می شوند. کمپانی گوگل اعلام کرده است که تاکنون 70٪ سایت ها به این الگوریتم تغییر کرده اند و 30٪ باقیمانده حداکثر تا ماه سپتامبر به طور کامل منتقل می شوند.

یک علامت مطمئن مبنی بر اینکه سایت شما به Mobile First Indexing منتقل شده است، افزایش خزیدن Googlebot و زیاد شدن کاربران گوشی های اندروید است.

الگوریتم موبایل گوگل

همچنین می توانید در Search Console، جایی که وضعیت فهرست بندی یک سایت در صفحه تنظیمات و همچنین در ابزار URL نشان داده شده است را بررسی کنید.

برخی از موارد اصلی که باید در هنگام بهینه سازی برای Mobile First Indexing به آن ها توجه نمود، عبارتند از:

  • محتوای درون صفحه در نسخه های موبایل و دسکتاپ یکسان باشد.
  • داده های متا در هر دو نسخه یکسان باشد.
  • داده های ساختار یافته شده در هر دو نسخه یکسان باشد.

ابزار تست URL Google به صاحبان سایت اجازه می دهد تا نسخه های دسکتاپ و موبایل را به راحتی در یک صفحه بررسی کنند. بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که Google (و بازدید کنندگان) می توانند محتوای یکسان را در دسکتاپ و موبایل خود مشاهده کنند.

Google بطور خاص توصیه می کند از URL جداگانه برای گوشی ها، استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد مشکلات برای موتورهای جستجو و کاربران می شود.

همچنین استفاده از افزونه AMP برای سایت های وردپرسی که معمولا دارای سرعت پیمایش مطلوبی نیستند، برای رتبه بندی بهتر در Mobile First Indexing توصیه می شود.