گوگل اندازه گیری Core Web Vitals را در تعدادی از ابزار های مختلف برای متخصصین سئو و صاحبان سایت آسان تر کرده است. ما در ادامه این 6 روش را به طور خلاصه معرفی خواهیم کرد.

گوگل 6 راه برای اندازه گیری Core Web Vitals دارد

گوگل به سرعت تعداد راه هایی را که صاحبان سایت می توانند Core Web Vitals را اندازه گیری کنند، گسترش داده است، اکنون 6 روش قابل ارائه است.

Core Web Vitals درست چند هفته پیش معرفی شد و در این زمان فقط با استفاده از گزارش Chrome UX می شد آن ها را اندازه گیری کرد. ما در مطالب قبلی که در ابتدای مبحث لینک آن را قرار داده ایم، به معرفی این معیارهای جدید رتبه بندی صفحات در گوگل، پرداخته بودیم.

با اعلام اینکه Core Web Vitals در الگوریتم رتبه بندی گوگل قرار خواهد گرفت، این شرکت در بسیاری از ابزار های موجود خود قابلیت های اندازه گیری را اضافه می کند.

Core Web Vitals اکنون می تواند با استفاده از:

  • Search Console
  • PageSpeed Insights
  • Lighthouse
  • Chrome DevTools
  • Chrome UX Report
  • Web Vitals Extension

اندازه گیری شود.

در اینجا بیشتر در مورد استفاده از هر یک از این ابزار ها برای اندازه گیری Core Web Vitals صحبت می شود.

1. Search Console

Search Console

یک گزارش جدید در مورد Core Web Vitals در گوگل سرچ کنسول وجود دارد تا به صاحبان سایت کمک کند تا کل صفحات در یک سایت را ارزیابی کنند.

براساس داده های واقعی گزارش Chrome UX، گروه هایی از صفحات را که نیاز به توجه دارند، مشخص می کند.

به این گزارش ها توجه داشته باشید که در صورت نداشتن حداقل داده های گزارش، URL ها حذف می شوند.

2. PageSpeed ​​Insights

PageSpeed ​​Insights

PageSpeed ​​Insights برای استفاده از Lighthouse 6.0 به روزرسانی شده است که این امر باعث می شود تا بتواند Core Web Vitals را در هر دو بخش آزمایشگاهی و میدانی اندازه گیری کند.

همانطور که در شکل مشاهده می شود، Core Web Vitals با نوار آبی حاشیه نویسی می شوند.

3. Lighthouse

Lighthouse

Lighthouse به تازگی به نسخه 6.0 به روزرسانی شده است که از ممیزی های اضافی، معیار های جدید و یک امتیاز عملکرد جدید تشکیل شده است.

دو مورد از این معیار های جدید اضافه شده، (Largest Contentful Paint (LCP و (Cumulative Layout Shift (CLS هستند.

Lighthouse

این معیار ها پیاده سازی آزمایشگاه Core Web Vitals هستند و اطلاعات تشخیصی را برای بهینه سازی تجربه کاربر ارائه می دهند.

گفته می شود سومین متریک جدید کل مسدود کردن زمان (TBT) – با First Input Delay (FID) که یکی دیگر از معیار های Core Web Vitals است، ارتباط خوبی دارد.

4. Chrome UX Report

Chrome UX Report

این گزارش همچنین به عنوان CrUX نیز گفته می شود، یک مجموعه داده عمومی از داده های تجربه کاربر واقعی در میلیون ها وب سایت است.

Chrome UX Report نسخه های میدانی Core Web Vitals را اندازه گیری می کند، به این معنی که این گزارش به جای داده های آزمایشگاهی بر روی داده های واقعی گزارش می شود.

گوگل اخیراً این گزارش را با صفحه فرود جدید Core Web Vitals به روز کرده است.

5. Chrome DevTools

Chrome DevTools به روز شده است تا به صاحبان سایت کمک کند مشکلات نا پایداری بصری را در صفحه پیدا و برطرف کنند که می تواند در (Cumulative Layout Shift (CLS کمک کننده باشد.

Chrome DevTools

برای مشاهده جزئیات آن در برگه خلاصه، یک طرح بندی چیدمان را انتخاب کنید. برای تغییر مکان خود روی قسمت Moved کلیک کرده و به فیلد بعدی منتقل کنید.

Chrome DevTools همچنین مدت زمان مسدود کردن (TBT) را اندازه گیری می کند که این کار در هنگام بهبود اولین تأخیر ورودی (FID) مفید است.

Chrome DevTools

TBT هنگام اندازه گیری عملکرد صفحه، در پایین صفحه پنل عملکرد Chrome DevTools نشان داده شده است.

بهینه سازی عملکرد که باعث بهبود TBT در آزمایشگاه می شود نیز باید FID را بهبود ببخشد.

6. Web Vitals Extension

Web Vitals Extension

یک افزودنه ی جدید که اکنون در فروشگاه Chrome Web برای نصب در دسترس است، این افزونه Core Web Vitals را در زمان واقعی اندازه می گیرد.