امروز قصد دارید چه نوع محتوایی ایجاد کنید؟ من خودم این سوال را زیاد می پرسم. این روزها محتوای انبوهی از فرمت های مختلف را برای چشم گیر بودن و افزایش نرخ تبدیل به خود می گیرد. همه کار هایی که باید انجام داد تنها به پست های وبلاگ و اینفوگرافی ختم نمی شود. انواع محتوای تعاملی، از مهم ترین مسائلی است که در بازاریابی محتوا باید به آن توجه داشت.

اگر در تلاشید تا به محتوایی برسید که مخاطبان را به خود جلب کند و آن ها را در سایت شما نگه دارد، این مقاله برای شماست. با ما باشید تا انواع محتوایی را که باعث تعامل می شوند، کشف کنید.

داشتن محتوای عالی مهم است، اما نحوه ارائه آن نیز مهم است. برخی از اشکال محتوا به طور مداوم نرخ تبدیل بالا تر و تعامل بهتری را نسبت به سایر موارد ارائه می دهند. مطمئناً در نوع محتوایی که ایجاد می کنید محدود نیستید، اما اگر در جلسه بعدی تولید محتوای خود گیر افتاده اید، یک یا چند مورد از آن ها را در نظر بگیرید.

1- محتوای معتبر

محتوای معتبر نوع خاصی از محتوای تعاملی است که بر ایجاد اعتبار شما (یا برند تجاری شما) در یک صنعت تمرکز دارد. اگر می خواهید ترافیک سایت، توجه بازدید کنندگان، تعامل و لینک دهی ایجاد کنید، از محتوای معتبر که از مهم ترین انواع محتوای تعاملی است، در وب سایت خود استفاده کنید. گوگل به طور خاص به دنبال آن است و این محتوا را به یکی از بهترین روش ها برای بهبود SERP ها تبدیل کرده است.

اگر نکات زیر را رعایت کنید، محتوای معتبر تولید می کنید:

 • لینک به مطالعات علمی یا سایر منابع فوق معتبر.
 • وارد کردن جزئیات کامل در مورد یک موضوع و لینک دادن به زیرمجموعه ها در کل قسمت
 • ارائه دانش تخصصی که به دست آوردن آن در جا های دیگر دشوار است.
اهمیت اعتبار محتوا در انواع محتوای تعاملی

2- کتاب های الکترونیکی

از آگوست 2019 کتاب های الکترونیکی 18 درصد از کل فروش کتاب در جهان را تشکیل می دهند. Statista ارزش کل بازار کتاب های الکترونیکی را بین 15 تا 18 میلیارد دلار ارزیابی می کند و انتظار دارد که فقط افزایش یابد.

با این حال وقتی به محتوا برای بازاریابی فکر می کنیم، بندرت در بالای لیست هستند. تقریباً آنطور که شایسته است به کتاب های الکترونیکی توجه نمی شود. کتاب های الکترونیکی شسته و رفته هستند، زیرا در مقایسه با کتاب های چاپ معمولی، تولید آن ها بسیار آسان تر است. با داشتن یک استراتژی اختصاصی دیجیتال مارکتینگ، دسترسی به مخاطبان گسترده، آسان تر می شود.

3- نظرات برجسته

هنگامی که صحبت از نظردهی می شود، دقیقا می دانید منظورم چیست. هر فردی یک نظری دارد. شما به عنوان یک رهبر بیزینس بسیار قدرتمند تر از آنی هستید که فکر می کنید.

بستر های نرم افزاری مانند Medium و Huffington Post به اشتراک گذاشتن ایده های خود را برای رهبران اندیشه آسان کرده اند. به علاوه انتشار محتوا و ایده ها در آنجا شما را قادر می سازد تا از اعتبار دامنه خود استفاده کرده و نظرات خود را برای بسیاری از انواع مخاطبان در کانون توجه قرار دهید تا اینگونه یک محتوای تعاملی ایجاد کرده باشید.

همچنین این یک بک لینک آسان و با کیفیت برای وبلاگ خودتان است. اگر یک نظر برجسته در رابطه با موضوع یا رویدادی دارید، نوشتن نظر خود را جدی بگیرید. این یک روش مطمئن برای برجسته ساختن نام شما است.

4- محتوای چگونه به (How to)

آموزش ها و محتوا های چگونه به، همچنان متداول ترین شکل محتوای تعاملی موجود است. چرا؟ محتوای چگونه به یک روش خارق العاده برای الهام بخشیدن به خوانندگان و یک مقاله سئو شده کامل است تا تعامل خود را با برند تجاری شما به سطح بالا تری برسانند.

با چنین محتوایی خوانندگان فقط در مورد برند تجاری شما اطلاعاتی کسب نمی کنند، آن ها با راهنمایی شما در حال حل یک مشکل یا رفع نیاز خودشان هستند. از همه بهتر محتوای چگونه به، دارای فرمت خاصی نیست. می توانید فیلم، وبلاگ، اینفوگرافیک و موارد دیگر ایجاد کنید.

محتوای آموزشی از بهترین انواع محتوای تعاملی

5- محتوای تحقیقی

چه چیزی بهتر از محتوای معتبر تحقیق شده و خوب؟ محتوای معتبری که با تحقیقات پشتیبانی می شود، تعامل و لینک دهی بالایی برای وب سایت شما به ارمغان می آورد. بیشتر مطالب امروزه با توجه به مطالب دیگر الگو برداری شده است. در بعضی موارد آن محتوا با توجه به مطالب دیگر حتی کپی برداری می شود.

هنگامی این نوع تولید محتوا به درستی انجام شود، ترافیک بالایی را به وب سایت شما می کشاند. این فاکتور شامل محتوای منحصر به فردی است که نمی توان آن را در جای دیگری یافت زیرا ما خود آن را استخراج و بررسی کرده ایم. تحقیقات می تواند انواع مختلفی داشته باشد:

 • روزنامه نگاری تحقیقی
 • گزارش ها
 • موارد مطالعه
 • آزمایش ها
 • مصاحبه ها

6- محتوای پر طرفدار

وایرال شدن آرزوی هر بازاریاب محتواست. اما نحوه جهانی شدن محتوا برای خیلی ها رازآلود به نظر می رسد. مفهوم وایرال شدن برای اولین بار در دنیای ویدیوی رسانه های اجتماعی ظاهر شد، جایی که تخمین زده می شود تنها حدود 1٪ از فیلم ها به این وضعیت رویایی می رسند.

این روزها اما هر محتوایی به راحتی وایرال می شود. ایجاد محتوای پر طرفدار که جهانی می شود یک هنر است اما تقریباً آنچه در اینجا باید انجام دهید اینجاست:

 • همگام با صنعت خود باشید: برای ساختن سریع آن از یک منبع خبری یا رسانه های اجتماعی استفاده کنید.
 • کاملاً وقت بگذارید: محتوای وایرال به این معنی است که باید سریع باشد، در یک چشم به هم زدن مفهوم را برسانید.
 • قدرت نمایش آن را چند برابر کنید: یک نگاه به چیز هایی بیندازید که باعث می شود مردم دو برابر بیشتر به آن ها توجه کنند.
 • احساسات را تحریک کنید: خواه خنده باشد یا ناراحتی.

7- ویدئو ها

محتوای ویدئویی محبوب ترین محتوا

همه جا صحبت از فیلم های وایرال است، این رسانه همچنان نسبت به بقیه سلطه دارد. این نوع محتوا مطلقاً محبوب ترین شکل محتوای موجود است و از بهترین انواع محتوای تعاملی به شمار می رود.

مزایای محتوای ویدئویی کاملاً مشهود است اما ارزش تکرار را دارد. ویدیو عالی است زیرا:

 • از محتوای دیداری و شنیداری استفاده می کند.
 • متن یا سایر مطالب ایستا را تقویت می کند.
 • پشتیبانی از سئو را از طریق رونوشت ارائه می دهد.
 • قابل آپلود و به اشتراک گذاری در پلتفرم های دیگر است.
 • تعامل را به صورت محتوا یا به اشتراک گذاری دعوت می کند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و از همراهی شما سپاسگذاریم.

منبع: searchenginejournal.com