هدف اصلی از این مقاله آشنایی با اهداف سئو سایت و همچنین آموزش کلی سئو است. سئو مخفف Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. در واقع سئو از روش ها و دستور العمل هایی پیروی می کند که در تولید محتوا و طراحی سایت لازم است تا رتبه سایت با کلمات کلیدی در جایگاه بالاتری قرار بگیرد و همچنین بازدید کنند های سایت افزایش پیدا کنند، در نتیجه سبب بهبود رونق کسب و کار می شود.

فاکتورهای زیادی در سئو سایت تاثیر گذارند، از کلمات کلیدی موجود در متن گرفته تا لینک های خروجی و ورودی. کمک به وب سایت‌ ها برای رسیدن به جایگاه بهتر در رتبه بندی های گوگل یکی از اهداف سئو سایت است. این عمل باعث افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی در وب سایت شما می شود. هر چه تعداد کلیک های سایت شما بیشتر باشد این کار سبب بالا رفتن رتبه شما در نتایج موتور های جستجو نیز خواهد شد.

رعایت کردن فاکتور های سئو سایت و اجرای مراحل به نحو احسنت توانایی سایت شما را بالا می برد و در نتیجه جایگاه شما در نتایج موتور های جستجو بالا می رود. هرچه جایگاه شما بالاتر باشد قطعا رنکینگ سایت نیز بالا خواهد رفت و همین امر باعث ایجاد ترافیک بیشتر در سایت شما می شود. از جمله اهداف سئو سایت می توانند موارد زیر باشند که به ترتیب آنها را بازگو می کنیم:

بالا رفتن بازدید سایت

جذب بازدید کننده از طریق موتور های جستجو موفقیت وب سایت را تضمین می کند، حال اگر وب سایت شما فروشگاهی باشد که موفقیت فروشگاه شما را نیز صد در صد تضمین می کند. اکثر کاربران حتی برای دریافت پاسخ کوتاه ترین سوالات خود به موتور های جستجو مراجعه می کنند و صفحات مورد نظر خود را از طریق موتور های جستجو پیدا می کنند.

با توجه به این موضوع، اگر صفحات وب سایت شما از یک سئو خوب حاوی کلمات کلیدی مناسب، تگ های درست و همچنین محتوای خوب بهرمند باشد، کلید طلایی برای رسیدن به بازدید کنندگان بیشتر در دست شما قرار دارد. در واقع سئو خوب به موتور های جستجو کمک می کند تا وب سایت شما را به درستی بشناسد و همچنین زمینه فعالیت شما را بفهمد و بر اساس کلمات کلیدی وب سایت شما را در نتایج نخست موتور های جسجو قرار دهد سپس باعث بالا رفتن بازدید کننده های سایت می شود.

ایجاد برندینگ

در واقع برندینگ هنر ایجاد تصویری درست از یک شرکت یا وب سایت است که باعث می شود مصرف کننده کالا یا خدمات وب سایت را انتخاب کند. وب سایت هایی که از برندهای تجاری بهره مند اند، رتبه بندی بهتری در نتایج موتور های جستجو خواهند داشت. البته لازم به ذکر است وب سایت هایی که عملکرد مناسبی نداشتند گوگل آنها را براساس عملکردشان تنبیه خواهد کرد؛ اما بعد از چند هفته دوباره به صفحه اول یا جایگاه اصلی خود برمی گردند.

افزایش ترافیک سایت

این موضوع که روزانه چند نفر به سایت ما مراجعه می کند نکته بسیار مهمی است. در واقع ترافیک وب سایت شریان حیاتی وب سایت است. رابطه تعداد بازدید کنندگان با ترافیک وب سایت رابطه ای کاملا مستقیم است که با افزایش بازدید کننده باعث افزایش ترافیک وب سایت و همچنین کاهش بازدید کنندگان باعث کاهش ترافیک وب سایت می شود.

چگونه به افزایش بازدید کنندگان سایت خود کمک کنیم:

 • بروزرسانی مرتب وب سایت
 • تبلیغ در گوگل و سایر سایت ها
 • تبادل لینک وب سایت با سایر سایت ها
 • گسترش فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی
 • قرار دادن مقالات و مطالب مناسب و مفید

 رتبه بندی بهتر در نتایج موتور های جستجو

به طور کلی با رعایت موارد زیر نتایج بهتری در موتور های جستجو خواهیم داشت:

 • محتوای بهینه سازی شده
 • استفاده از لینک های داخلی و خارجی و بک لینک ها
 • سرعت لود شدن صفحات
 • تجربه کاربری طولانی در گوگل
 • و …

افزایش فروش محصولات و ارائه خدمات

رعایت سئو محتوای وب سایت تاثیر مستقیمی بر افزایش فروش وب سایت دارد. در سال های اخیر آمار ها این نتایج را نشان می دهند که کاربر از طریق موتور های جستجو به وب سایت هدایت می شود و بیش از نیمی از کاربران محصولات خود را از طریق فروشگاه های آنلاین خریداری می کنند. در نتیجه بهینه سازی و رعایت سئو برای گوگل بسیار مهم است و تاثیر زیادی بر جایگاه شما در گوگل و همچنین موفقیت شما در زمینه فروش محصولات دارد.

اکنون که به طور دقیق تر با اهداف سئو آشنا شدید، اگر قصد دارید بیشتر در زمینه سئو تخصص پیدا کنید برای اطلاعات بیشتر به مقاله چگونه متخصص سئو شویم مراجعه کنید.