محتوای طولانی اغلب می تواند تحت تأثیر محتوا های برجسته تر یا از نظر بصری جذاب تر، قرار گیرد. ما همیشه محتوا های پر زرق و برق را در پست‌ های وبلاگ، مطالعات موردی، تابلو های کنفرانس و در توییتر می‌بینیم. معمولاً محتوا های برجسته و پر زرق و برق چیزی است که توجه ما بیشتر به آن جلب می‌شود. البته، با تخصص و منابع مناسب، می توان از هر دو مورد استفاده کرد. اما برای بسیاری از ما سخت است که بار ها و بار ها کار خود را در سطح محتوا های طولانی اجرا کنیم.

حقیقت این است که ارزش محتوای طولانی را نباید نادیده گرفت، زیرا می تواند کار های زیادی برای یک برند انجام دهد:

  • ترافیک را هدایت کند.
  • اقتدار و اعتبار برای برند ایجاد کند.
  • به یک وب سایت به عنوان یک واحد کل ارزش اضافه کند.
  • ایجاد لینک انجام دهد و آگاهی از برند را برای مخاطب بالا ببرد.

نکته پایانی چیزی است که اخیراً در نظرسنجی های Moz تقویت شده است. در این نظر سنجی از بازاریابان دیجیتال پرسیده اند که بهترین شکل اجرا برای کمپین لینک بیلدینگ چیست؟

سوالشان هم این گونه بود:

وقتی نوبت به اجرای ایده شما برای کمپین لینک بیلدینگ می رسد، کدام یک از موارد زیر را در ایجاد لینک موثر تر می دانید؟

نظر سنجی محتوایی

این نتایج کمی شگفت‌ انگیز بود، زیرا همانطور که گفته شد، معمولاً محتوای بزرگ‌ تر و از نظر بصری جذاب‌ تر، باعث جلب توجه می‌ شود. واضح است که محتوای طولانی بسیار بیشتر از آنچه به نظر می رسد محبوبیت دارد. بیایید نگاهی عمیق‌ تر به این نوع تولید محتوا بیندازیم و اینکه چرا خوب کار می‌ کند؟ و چگونه آن را با موفقیت اجرا کنیم؟ را بررسی کنیم.

چرا محتوای طولانی به خوبی کار می کند؟

دلایل زیادی وجود دارد که نشان دهد چرا محتوای طولانی برای یک تجارت خوب کار می کند، اما برند ها به ندرت از همه اصول آن استفاده می کنند. اغلب ما آنقدر درگیر نوشتن محتوای واقعی می شویم که کار های مرتبطی را که باید انجام دهیم فراموش می‌ کنیم و مزایای آن را از دست می‌ دهیم.

بیایید به برخی از دلایلی که چرا محتوای طولانی می‌ تواند به خوبی کار کند و همچنین اینکه چگونه می‌ توانیم بیشترین بهره را از آن ببریم، نگاهی بیاندازیم.

محتوا طولانی پر از کپی است و ربات Google به راحتی در آن می‌ خزد

درک محتوای طولانی و نوشتاری برای گوگل و سایر موتور های جستجو بسیار آسان است. این می تواند تضاد کاملی با محتوای پیچیده تر مانند داده های تجسمی یا اینفوگرافیک های تعاملی باشد. در حالی که این محتوا ها واقعاً می‌ توانند زیبا به نظر برسند، اما وقتی نوبت به درک محتوای شما توسط Google می‌ رسد، مشکلی ایجاد می‌ کنند.

این به این دلیل است که بسیاری از دارایی هایی که این نوع قطعات محتوا را تقویت می کنند چیز هایی مانند تصاویر، فایل های داده و جاوا اسکریپت هستند. گوگل بات ها می توانند در محتوا بخزند و آن ها را فهرست کنند، اما تفسیر مطالب مانند یک انسان برای آن ها چالش برانگیز تر است.

محتوا های کاملاً بصری می تواند در دو زمینه تأثیر منفی بگذارند:

  1. پتانسیل محتوای تعاملی یا بصری برای رتبه بندی خوب در نتایج جستجوی ارگانیک کم است. اگر گوگل نتواند زمینه یک صفحه را درک کند، رسیدن به پتانسیل رتبه بندی برای آن بسیار سخت تر می شود (اما غیرممکن نیست).
  2. ارزش کل وب سایت شما کاهش می یابد زیرا صفحاتی را اضافه می کنید که ممکن است Google قادر به درک کامل آن ها نباشد.

اگر محتوا های این چنینی را با محتوا های طولانی و کپی شده، که درک آن بسیار ساده تر است، مقایسه کنیم. می توانیم ببینیم که محتوا های طولانی چگونه می توانند ارزش بسیار بیشتری را از بازدید های جستجوی ارگانیک دریافت کنند.

این محتوا طیف وسیعی از کلمات کلیدی را هدف قرار داده و ترافیک ارگانیک ایجاد می کند

محتوای طولانی همراه با قابلیت خزیدن، به شما امکان می دهد طیفی از کلمات کلیدی و موضوعات مختلف را هدف قرار دهید. این به این معنی است که می‌ توانید رتبه‌ بندی محتوای خود را بدست آورید و برای مدت طولانی ترافیک ایجاد کنید.

البته که سئو مثل گذشته ساده نیست و نمی‌ توانید کلمات کلیدی را فقط در محتوا رها کنید و انتظار رتبه‌ بندی را داشته باشید، مدیریت کلمات کلیدی هنوز بسیار مهم است و باید در فرآیند نوشتن و سفر خریدار گنجانده شود.

برخلاف محتوای کوتاه، محتوای طولانی می‌ تواند کلمات کلیدی را در کل یک موضوع هدف قرار دهد و پتانسیل رتبه‌ بندی و مخاطبان شما را افزایش دهد. حتی برای بهتر شدن این کار می توانید چندین سر فصل و بخش نیز به آن اضافه کنید.

همچنین با اعمال تغییراتی توسط Google که به کاربران کمک می‌ کند مستقیماً به بخشی از صفحه بپرند که بیشترین کمک را به آن ها می‌ کند. همچنین همراه با دسترسی های سریع ایجاد شده توسط خودتان برای یافتن قسمت‌ های خاص از یک صفحه، می‌ توان طیف وسیعی از موضوعات را به منظور ایجاد ترافیک در یک قطعه طولانی پوشش داد.

مثلاً به جستجو زیر توجه کنید که چگونه گوگل یک قسمت خاص از یک مطلب طولانی را بر حسب سرچ کاربر در اختیار آن قرار داده است:

نتیجه جستجو با قابلیت جدید گوگل

این بخش نمایش داده شده به کاربر در صفحه SERP می تواند بخش خاصی از مقاله طولانی باشد مانند عکس زیر:

قابلیت جدید گوگل

محتوای طولانی برای انجام بررسی عمیق در یک موضوع عالی است و خوشبختانه، احتمال اینکه جزئیات کوچکی مانند این توسط Google ظاهر شود در حال افزایش است، به این معنی که پتانسیل محتوا های طولانی برای ایجاد ترافیک ارگانیک در حال افزایش است.

محتوای طولانی می تواند لینک ها را جذب کرده وتبدیل به مرجع شود

مزیت دیگری که اغلب در بررسی محتوا های طولانی نادیده گرفته می شود، این است که این نوع محتوا ها می توانند لینک های بیشتری را از وب سایت های شخص ثالث جذب کند. این امر به این دلیل است که نویسندگان، وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران اغلب به جستجوی منابع کاملی می پردازند تا در محتوایی که می نویسند به آن ها ارجاع دهند. اگر محتوای شما محتوا و رتبه خوبی داشته باشد، ممکن است تبدیل ب منبع مرجعی شود که آن ها انتخاب می کنند.

مخصوصاً اگر که محتوای شما شامل نقاط داده یا داده های آماری باشد، بیشتر هم می‌ تواند توسط نویسندگان دیگر ارجاع داده شود. به عنوان مثال، این محتوای عظیم از HubSpot در آمار بازاریابی بیش از 10000 لینک به صفحه خود جذب کرده است. همچنین این مثال در تعداد زیادی از کلمات کلیدی که ممکن است افراد هنگام جستجوی داده ها یا آمار ها از آن ها استفاده کنند، رتبه بسیار خوبی دارد که این پیوند ها نقش مهمی در رشد این مطلب ایفا می کنند.

این نه تنها به این معنی است که برند شما در معرض دید مخاطبان بیشتی قرار می گیرد، بلکه پیوند های ایجاد شده نیز می توانند به رتبه بندی ارگانیک شما کمک کنند، زیرا پیوند ها هنوز هم بخش مهمی از سئو هستند.

محتوا طولانی می تواند همیشه سبز بوده و به طور منظم به روز شود

محتوای طولانی اغلب به راحتی به روز می شود و می تواند بار ها و بار ها منتشر شود. به عنوان مثال، اگر در سال 2021 مطالعه ای را در مورد یک موضوع کلیدی در صنعت خود انجام دهید، به روز رسانی مجدد آن محتوا در سال 2022 با اطلاعات یا داده های مطالعاتی جدید کاملاً مرتبط خواهد بود. اما وقتی صحبت از تولید محتوای بصری یا محتوای ویدیویی می‌ شود، این کار همیشه هم آسان نیست، تا جایی که ممکن است، هنگام بروز رسانی منابع تولید محتوای شما فشرده‌ تر و گران‌ تر شده باشند.

یک مثال عالی از این نوع محتوا ها Rover است، که هر سال این لیست از نام 100 سگ برتر را به روزرسانی می کند:

محتوای طولانی در سایت Rover

آن ها در چند سال گذشته هر سال این محتوا را به روز کرده اند، به این معنی که هر بار که این کار را انجام می دهند، فرصت دیگری برای تبلیغ آن دارند و ترافیک بیشتری را به این صفحه هدایت می کنند. این همچنین به تثبیت آن ها به عنوان یک مرجع در این موضوع نیز کمک می کند، زیرا کاربران هر ساله با ارائه این اطلاعات بیشتر و بیشتر با آن ها آشنا می شوند.

همچنین به URL انتخابی Rover برای این مطلب توجه کنید:

URL مقاله Rover

هیچ تاریخی در آن وجود ندارد، به این معنی که وقتی زمان به روز رسانی داده ها برای سال 2021 فرا می رسد، آن ها می توانند به سادگی صفحه موجود را بدون نیاز به ایجاد صفحه جدید یا تغییر URL و مشکلات پیرامون آن، به روز کنند. آن ها می توانن همه اشتراک‌ های اجتماعی تاریخی، پیوند ها، و رتبه‌بندی‌ های جستجوی ارگانیک موجود را در یک صفحه ادغام کنند و این باعث می‌ شود در طول زمان این صفحه دارای قدرت بیشتری باشد.

محتوای طولانی می توانند حاوی داستان های کوچک و چندین زاویه ای باشد

اگر در برند یا آژانسی کار می کنید که یک تیم روابط عمومی دیجیتال مارکتینگ داخلی دارد، آن ها شما را به خاطر این قابلیت محوا هایتان دوست خواهند داشت.

یک محتوای طولانی به شما این امکان را می دهد که زوایای مختلف و داستان هایی را که ممکن است برای اهداف تبلیغاتی استفاده شوند، بیان کنید. باز هم، Rover یک مثال عالی برای این موضوع است، زیرا در این قطعه محتوا، طیف وسیعی از زوایای کار آن ها وجود دارد، مثلاً در اینجا یکی در مورد بازی های ویدیویی و تأثیر آن بر حیوانات خانگی توضیح داده شده است:

داستان های کوچک در محتوا های طولانی

در قسمت دیگری از همین مطلب نیز مبحث دیگری وجود دارد که بر روی نام حیوانات خانگی با الهام از افراد مشهور تمرکز دارد:

محتوای بلند

از منظر روابط عمومی، این طرح به این معنی است که شما راه های متعددی را برای تبلیغ یک محتوا دارید. این نه تنها به شما امکان می‌ دهد تا وب‌ سایت‌ های بیشتری را هدف قرار دهید. بلکه محتوا را هم از بین نمی‌ برد، زیرا اگر یک بخش خاص از مطلب شما شکست بخورد، باید تلاش کنید از موارد بیشتری برای دریافت لینک و پوشش پیوند ها استفاده کنید.

نحوه اجرای محتوای طولانی

اکنون که به برخی از دلایلی که چرا محتوای طولانی می‌ تواند به برند شما کمک کند نگاهی انداختیم. بیایید به برخی از نکات کلیدی در ایجاد محتوا های طولانی توجه کنیم تا بتوانیم درک کنیم که آیا شما یا تیمتان اصلاً قصد ایجاد چنین محتوا هایی را دارید یا خیر.

در موضوعات اصلی که می خواهید در مورد آن ها بنویسید توافق کنید

با اصول اولیه شروع کنید: در مورد چه چیزی می خواهید بنویسید؟ ممکن است در حین طوفان فکری خود خیلی سریع از پیست خارج شوید و ایدهه بگیرید. با آن که ایجاد ارتباط بین ایده‌ ها چیز بدی نیست، اما باید بتوانید روی موضوعاتی تمرکز کنید که از این ساختار ها پیروی می‌ کنند:

1. چه اعتباری برای صحبت کردن دارید؟

شما اول باید بدانید دانش، خرد و تجربه جمعی شرکت شما چقدر است؟ چه موضوعاتی وجود دارد که می توانید به طور معتبر در مورد آن ها صحبت کنید و اغلب مردم نمی توانند در مورد آن صحبت کنند؟ چیزی که در اینجا باید از آن اجتناب کرد، ارائه موضوعاتی است که به نظر می رسد از آنچه برند شما انجام می دهد بسیار دور است. اگر کسی به موضوع شما نگاه کند و بپرسد “چرا در مورد آن صحبت می کنند؟”، ممکن است کار شما مشکل داشته باشد.

2. چه موضوعاتی با مخاطبان شما طنین انداز می شود؟

به موضوعاتی فکر کنید که مخاطبان شما می خواهند بخوانند و در مورد آن ها بیاموزند. آن ها چه مشکلات یا چالش هایی دارند که می توانید در آموزشش به آن ها کمک کنید؟ خود را به جای آن ها بگذارید و از آن ها بپرسید که وقتی از وب سایت شما بازدید می کنند انتظار دارند چه چیزی را بخوانند.

3. می خواهید به چه چیزی شناخته شوید؟

در نهایت باید بدانید، برند شما می خواهد با چه موضوعاتی شناخته شود؟ این یک سوال مهم است زیرا ممکن است موضوعاتی داشته باشید که با مخاطبان شما طنین انداز شده و برای نوشتن در مورد آن ها معتبر هستید، اما آیا می خواهید در مورد آن ها بنویسید؟ این امر به ویژه در صورتی مهم است که شرکت شما در تلاش است تا درک مردم را از خود تغییر دهد، یا شاید در حوزه‌ ها یا خطوط تولید جدید گسترش یافته است.

اجرای محتوای صحیح چیست؟

اجرای محتوای صحیح

ممکن است محتوای طولانی بهترین راه برای اجرای ایده شما نباشد. اما بدترین کاری هم که می‌ توانید انجام دهید این است که فرآیندکار خود را با گفتن «می‌ خواهم یک مقاله 5000 کلمه‌ای تولید بنویسم» یا «می‌ خواهم یک ویدیو تولید کنم» شروع کنید، زیرا ایده‌ تان را به این قالب محدود می‌ کنید.

یک راه خوب برای فهمیدن اینکه آیا محتوای طولانی بهترین راه برای اجرای ایده شما است یا خیر، این است که ابتدا با برنامه ریزی ساختار قطعه مورد نظرتان شروع کنید. سپس شما به سرعت ایده ای از آنچه که می خواهید تولید کنید به دست خواهید آورد. حتی ممکن است، ایده های شما به سرعت به نقاط و زوایای مختلفی تبدیل شود که در موضوع اصلی قرار می گیرند و محتوای طولانی ممکن است راه رو به جلو باشد.

علاوه بر این، دوباره خود را به جای مخاطبان قرار دهید و بپرسید. آیا محتوای طولانی همان چیزیست که اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد این موضوع باشید، انتظار آن را دارید؟ یا انتظار چیزی بسیار کوتاه تر و مختصر تر را دارید؟ یا آیا حتی چیزی که به دنبال ان هستید موضوعی است که نیاز به کپی های دقیق زیادی دارد؟

حتی اگر نخواهید همه این ها را با هدف خود مطابقت دهید، بینش خوبی در مورد انواع صفحاتی که گوگل در حال حاضر برای این کلمه کلیدی رتبه بندی کرده است به شما می دهد.

منابع خود را ارزیابی کنید

تمایل به تولید این نوع محتوا بسیار خوب است، اما آیا واقعاً می توانید آن را تولید کنید؟ آیا کپی رایتر ها، ویراستاران و طراحان ماهری در تیم خود دارید، که بتوانند ایده شما را پذیرفته و به آن جامه عمل بپوشانند؟ آیا خودتان می توانید هر کدام از این کار ها را انجام دهید؟

البته اگر جواب نه است، این پایان دنیا نیست، اما ممکن است مجبور شوید به دنبال کمک از عوامل خارجی باشید و در عوض با متخصصان آزاد درگیر شوید تا به شما کمک کنند. نکته مهم این است که در مورد آنچه شما و تیمتان قادر به انجام آن هستید صادق باشید. اگر به متخصص نیاز دارید، از رفتن و پیدا کردن آن نترسید، زیرا محصول نهایی برای آن ها بسیار بهتر خواهد بود.

جمع بندی:

ارزش محتوای طولانی تا کنون کاملاً مشخص شده است: این محتوا می تواند به روش های مختلفی به ارزش برند شما بی افزاید. البته که تآثیر برخی از آن ها بلافاصله مشخص نمی شود، اما امیدواریم اکنون ارزش آن برای شما واضح تر شده باشد. بینش در مورد این مسئله باید به شما کمک کند تا از آن ها بیشتر استفاده کرده و خروجی های خود را بهبود بخشید.

در نهایت، همیشه کیفیت کار شما به کیفیت ایده و نحوه اجرای شما مربوط می شود. مثلاً بعید است که یک اجرای شگفت انگیز یک ایده بد را نجات دهد، در حالی که یک ایده عالی هم اگر بد اجرا شود بعید است توجهی را که شایسته آن است به خود جلب کند. پس شما باید روی هر دوی این دو حوزه تمرکز کنید و بقیه چیز ها بسیار آسان تر خواهند شد.

منبع:

moz.com