جان مولر، مدافع گوگل، می‌گوید که لازم نیست همه وب‌ سایت‌ ها به‌ عنوان مرجع شناخته شوند تا بتوانند در نتایج جستجو رتبه خوبی داشته باشند. این موضوع در طول وبینار “پاتوق ساعات اداری SEO مرکزی جستجوی گوگل” که در 10 دسامبر ضبط شده است بیان شد. برایان هارنیش به این وبینار پیوست تا از مولر یک سوال بعدی درباره نظری که در Reddit درباره اعتبار وب سایت ها ارائه کرده است بپرسد.

مولر گفت پس از انتشار 30 مقاله در مورد یک موضوع خاص، به سختی می توان یک سایت را معتبر خواند. در این صورت، هارنیش می پرسد که گوگل چگونه وب سایت های تک صفحه ای را می بیند. این سؤال منجر به این شد که مولر زمینه بیشتری را به بیانیه ای که در Reddit بیان کرد اضافه کند و گفت که لازم نیست هر وب سایتی خود را به عنوان یک مرجع معرفی کند.

سخنان جان مولر گوگل در مورد سایت مرجع

در مورد وب سایت های تک صفحه ای، مولر می گوید که امکان ساخت وب سایت های خوب وجود دارد. نظر او در مورد نیاز یک سایت به بیش از 30 صفحه به عنوان یک مرجع، و در نظر گرفتن موضوعات و سطح بالا بود. به عنوان مثال، یک وب سایت نمی تواند فقط 30 مقاله در مورد یک وضعیت پزشکی منتشر کند و به عنوان یک مرجع پزشکی دارای اختیارات مشابهی در نظر گرفته شود.

“من فکر می کنم شما می توانید سایت های تک صفحه ای خوبی بسازید. بنابراین از این منظر من خیلی نگران آن نیستم. من فکر می کنم در پست Reddit، تا آنجا که من به یاد دارم، چیزی در همین راستا بود: “من 30 پست وبلاگ ایجاد کردم، و آن ها واقعا خوب هستند، و بنابراین وب سایت من باید معتبر باشد.

و از دیدگاه من، ایجاد 30 پست وبلاگ به طور خودکار وب سایت شما را معتبر نمی کند. و به خصوص برای موضوعات با رقابت بالاتر یا مهم تر، این چیزی است که شما نمی توانید فقط 30 پست وبلاگ در موردش ایجاد کنید و سپس بگویید: “من یک پزشک هستم و 30 مقاله نوشته ام.” در کل منظور من این بود.”

جان مولر

بیشتر سایت ها نیازی به این ندارند که خود را به عنوان یک مرجع در نظر ثابت کنند. افراد همچنان می توانند محتوا را در آنجا قرار دهند و در نتایج جستجو رتبه بندی شوند. مولر مثالی از یک تجارت کوچک می‌ زند که یک محصول یا خدمات را می‌ فروشد. برای اینکه مشتریان بتوانند محصولاتش را پیدا کنند، نیازی نیست که کسب و کار معتبر ترین مرجع در حوزه خود باشد.

“و برای بسیاری از وب‌ سایت‌ ها، اینطور نیست که شما به عنوان یک مرجع شناخته شوید. شما اساساً محتوای خود را در آنجا قرار می دهید. اگر یک کسب و کار کوچک هستید، چیزی را می فروشید. نیازی نیست شما یک مرجع باشید.

و به خصوص مواردی که مانند وب‌ سایت‌ های یک صفحه‌ ای، اغلب بر روی این یک چیز متمرکز هستند و شما برای انجام آن کار نیازی به یک مرجع ندارید. مثلاً برای فروش کتاب الکترونیکی یا دادن اطلاعاتی درباره ساعات کاری یک کسب‌ و کار. وقتی هدفتان فقط اطلاعات است، از این منظر، داشتن یک وب سایت یک صفحه ای، فکر می کنم کاملاً خوب است.”

جان مولر

مولر ادامه می دهد که یک وب سایت یک صفحه ای نقطه شروع خوبی است، اما همیشه می تواند از آنجا رشد کند و دیگر یک صفحه ای نباشد. در نظر بگیرید که چگونه می توان صفحات بیشتری را در آینده به سایت اضافه کرد تا در جایی که محتوای جدید مدام به یک صفحه اضافه می شود گیر نکند.

“با توجه به شروع کار با یک وب‌ سایت تک صفحه‌ ای، فکر می‌ کنم این خوب است، اما به این فکر می‌ کنم که می‌ خواهید از آنجا به کجا بروید. شاید بخواهید صفحات بیشتری ایجاد کنید و سعی کنید راهی پیدا کنید که خود را به گوشه ای نکشید و بگویید، خوب، من باید همیشه همه چیز را در یک صفحه قرار دهم. اما وقتی دیدید که مناسب است، آن را گسترش دهید.”

جان مولر

امیدواریم این پست ایهامات شما در رابطه با مرجع بودن وب سایتتان و ضرورت این موضوع برای گوگل را برطرف کرده باید. همچنین برای اطبلاعات بیشتر می توانید به پست دیگر ما در مورد 3 روش موثر برای افزایش اعتبار صفحه مراجعه کنید.

منبع: searchenginejournal