ابزار های اینستاگرام می توانند آنالیزهایی را برای اطلاع از استراتژی شبکه های اجتماعی و برنامه ریزی محتوا ارائه دهند. البته می توانید داده های Insights را در سه مکان مختلف در اینستاگرام پیدا کنید. برای دسترسی به Insights از صفحه حساب خود، روی نماد نمودار میله ای در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید. برای دیدن تجزیه و تحلیل برای یک پست شخصی، به پست بروید و روی View Insights در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید. اما اگر دنبال آنالیز و امکانات دقیق تری هستید، نیاز به ابزارهایی برای این کار دارید. امروز قصد داریم بهترین اپلیکیشن های آنالیز اینستاگرام را معرفی کنیم.

برخلاف بسیاری از پلتفرم های معروف دیگر رسانه های اجتماعی موجود، اینستاگرام داشبورد آنالیز اختصاصی خود را برای کاربران و مارک ها ندارد تا میزان جذابیت و اثربخشی پست های آن ها را اندازه گیری کند.

خوشبختانه، تعداد زیادی ابزار تحلیلی وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد، حتی برخی از بهترین ها رایگان هستند. با این اوصاف، در اینجا پنج تا از بهترین اپلیکیشن های رایگان آنالیز اینستاگرام وجود دارد که باید از آن ها استفاده کنید. همچنین اگر به مطالب آموزش اینستاگرام علاقه دارید، مقاله آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام را مطالعه کنید.

Iconosquare

اپلیکیشن Iconosquare برای آنالیز اینستاگرام

conosquare، که ممکن است برخی از شما آن را Statigram بدانید، هم به طور متوسط کاربر رسانه های اجتماعی و هم برند های بزرگی که از ابزار اجتماعی برای افزایش گستره تجارت استفاده می کنند، مورد توجه قرار می گیرد.

برنامه دسکتاپ تجزیه و تحلیل سطح بالا و عمیق را شامل می شود، از جمله تعداد کل لایک های دریافت شده، سابقه عکس های مورد پسند شما در طول مدت تشکیل اکانت، تعداد متوسط لایک ها و نظرات دریافتی در هر عکس، رشد فالوئر و موارد دیگر.

اما این به همین جا ختم نمی شود. اپلیکیشن Iconosquare علاوه بر آنالیز اکانت، به کاربران این امکان را می دهد که برای افزایش تعامل بین کانال، یک زبانه سفارشی اینستاگرام به صفحات فیسبوک خود اضافه کنید و همچنین این ابزار اجتماعی دارای یک ویژگی جاسازی شده برای نمایش گالری عکس اینستاگرام شما در وب سایت شما است. می توانید از قابلیت محتوای Iconosquare استفاده کنید، به شما این امکان را می دهد تا مسابقات و تبلیغات اینستاگرام را برای افزایش فالوور خود ایجاد کنید و با جامعه خود درگیر شوید.

SimplyMeasured

SimplyMeasured

اگر لازم است خلاصه ای از سطح بالای حساب کاربری اینستاگرام برند خود را به تیم یا مدیران خود ارائه دهید، ممکن است بخواهید گزارش رایگان اینستاگرام SimplyMeasured را بررسی کنید.

گزارش مبتنی بر وب برای حساب هایی که حداکثر 25000 دنبال کننده دارند در دسترس است و کاربران می توانند انتظار داشته باشند که یک گزارش جامع دو ماهه دریافت کنند که گزارش داده های تحلیلی مانند میانگین اشتغال در هر عکس، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی برای نظرات، فعال ترین دنبال کنندگان، بهترین زمان برای ارسال تا بیشترین میزان تعامل، مکان ها و فیلتر های برتر و موارد دیگر را دریافت کنید.

بدون شک برای یک گزارش رایگان، بهترین و آسان ترین گزارشی است که قصد دارید دریافت کنید.

InstaFollow

اپلیکیشن InstaFollow برای آنالیز اینستاگرام

این اپلیکیشن که هم برای کاربران iOS و هم برای کاربران Android در دسترس است، ابزاری ساده است که به طور خاص در مورد پایگاه فالوئرهای شما اطلاعاتی فراهم می کند.

با بارگیری برنامه و همگام سازی آن با حساب Instagram خود، قادر خواهید بود:

 • فالوئر های جدید را ردیابی کنید
 • فالوئرهایی را که دنبال نمی کنید فالو کنید
 • کاربرانی را که فالو می کنید و دیگر شما را فالو نمی کنند پیدا کنید
 • تعداد زیادی از کاربران را با یک حرکت فالو کنید

با در اختیار داشتن این نوع داده ها، می توانید در مورد افرادی که فالوئر شما هستند و اینکه چگونه می توانید موارد زیر را افزایش دهید، کنترل بهتری داشته باشید.

Union Metrics

Union Metrics

Union Metrics دارای ابزاری مبتنی بر وب است که به گفته این شرکت، کاربران می توانند آمار و اطلاعات مربوط به حساب اینستاگرام خود را “فقط در دو دقیقه” دریافت کنند.

اتحادیه متریک ها افتخار می کنند که برخی از الگوریتم های ابزار پرداخت شده خود را در گزارش رایگان گنجانده اند، که شامل داده هایی مانند بهترین زمان برای ارسال، چه هشتگ هایی بیشترین تعامل را دارند، طرفداران و پیروان برتر شما چه کسانی هستند و چه نوع محتوایی را باید تولید کنید یا مقدار آن را کاهش دهید.

اتحادیه متریک اگرچه به اندازه SimplyMeasured بصیرت آمیز نیست، اما برای برخی از داده های بسیار عالی هنوز دو دقیقه از وقت شما را می گذرد.

Crowdfire

Crowdfire

Crowdfire یک ابزار رایگان آنالیز رایگان اینستاگرام و توییتر است که می تواند در وب و به صورت اپلیکیشن از طریق گوشی همراه (در iOS و Android) استفاده شود.

این برنامه اساساً ابزاری برای مدیریت ارتباط است که به کاربران در یافتن و شناسایی پیروان غیرفعال آن ها و همچنین دنبال کردن پیگیری آن ها کمک می کند. این ابزار رایگان همچنین به شما کمک می کند تا فرصت های جدید فالوئر را پیدا کنید، کاربران مربوطه را برای دنبال کردن بر اساس عادت ها و هشتگ های فعلی خود دنبال کنید.

به علاوه، آیا تا به حال عکسی گرفته اید و فراموش کرده اید آن را به حساب IG خود ارسال کنید؟ با Crowdfire، می توانید برنامه را تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که در یک زمان مشخص عکس را برای ارسال در حساب خود بارگذاری کنید.

InStats

اپلیکیشن InStats برای آنالیز اینستاگرام

شما می توانید بلافاصله با استفاده از این اپلیکیشن جزئیات مربوط به حساب خود را بیاموزید! با کمک Instats می توانید بلافاصله پاسخ سؤالات زیر را پیدا کنید.

 • چه کسی پروفایل من را مرور کرده است؟
 • چه کسی من را دنبال نکرده است؟
 • طرفداران مخفی من چه کسانی هستند؟
 • آیا حساب های جعلی در اکانت خود دارم؟ اگر داشته باشم، آن ها چه کسانی هستند؟
 • فالوئر من چقدر افزایش و کاهش پیدا کرد؟
 • پست های مورد علاقه و نظر من بیشتر کدامند؟
 • پست های کم لایک و نظر داده شده من کدامند؟
 • آیا داستان هایی به صورت مخفیانه از من به اشتراک گذاشته شده است؟

بهترین ویژگی اپلیکیشن InStats آنالیز اکانت اینستگرام برای ig، مسدود کننده ها: کسانی که من را مسدود کرده اند، بازدید کنندگان اکانت: کسانی که اکانت من را مشاهده کرده اند و پاک کننده ای برای اینستاگرام: آنفالو کنندگان همه پیگیری های پیگیری را لغو کنید.

بینش فالوئران همچنین تجزیه و تحلیل برای فالوئر ها دنبال کننده را نشان می دهد. دنبال کنندگان جاسوسی یا مسدودکنندگان جاسوسی به این معنی هستند که ما فالوئران و فالوئینگ های شما را تجزیه و تحلیل می کنیم و سپس افرادی که شما را دنبال نکرده اند یا شما را در اینستاگرام مسدود کرده اند، می گیریم. ما آن ها را در لیست های مسدود کننده و دنبال کننده دنبال نمی کنیم. همچنین می توانید مسدود کننده های ig خود را در برنامه مسدود و رفع انسداد کنید. همچنین می توانید دنبال کنندگان شبح را دنبال نکنید.

به عنوان یک برند، اگر قصد ندارید نتایج را پیگیری، اندازه گیری و عمل کنید، فایده ای ندارد که یک باز گزارش تهیه کنید. اپلیکیشن ها و ابزار های آنالیز رایگان اینستاگرام را به کار بگیرید و تصمیمات تخصصی تری را در بازاریابی اینستاگرام خود شروع کنید.