صنعت سفر و آژانس مسافرتی به شدت رقابتی است. بیاموزید که چگونه کار هایی را انجام دهید که از طریق ایمیل مارکتینگ مورد توجه قرار گیرید و در تجارت آژانس های مسافرتی‎ برنده شوید. آژانس های مسافرتی‎ یک مکان رقابتی شدید است و صندوق های پستی ایمیل ها این روزها مملو از ایمیل های اینچنینی هستند. وقتی نوبت به ایمیل مارکتینگ آژانس مسافرتی می رسد، واقعاً باید تلاش کنید تا به چشم بیایید.

همه بهترین آژانس های مسافرتی در این تجارت از طریق ایمیل مارکتینگ برای برقراری ارتباط با مشتریان فعلی، تعامل با لید های با کیفیت بالا و ایجاد رابطه قوی و معنادار با مخاطبان خود استفاده می کنند. سریع، مقرون به صرفه است و یکی از بهترین نرخ های بازگشت سرمایه از هر کانال بازاریابی را دارد. اما با وجود این همه محتوای ایمیل برای مسافران، چگونه اطمینان حاصل می کنید که نامه شما خوانده نشده به سطل زباله ارسال نشود؟

درک بهترین روش ها برای جذب و الهام بخشیدن به مخاطبان هدف خود با محتوای ایمیل، یک فرآیند ساده است – به این معنی که هنگامی که شما در مورد چگونگی تقسیم بندی لیست های پستی و ساخت ایمیل های جذاب تلاش می کنید. در این ستون، نکات و مشاوره ای برای آژانس های مسافرتی خواهید یافت که می خواهند از طریق ایمیل مارکتینگ بازاریابی خود را به سطح بالاتری برسانند.

از آهنربای هدایتی برای هدایت مشتریان در ایمیل مارکتینگ آژانس های مسافرتی استفاده کنید

برخی از کارشناسان ایمیل مارکتینگ به شما می گویند تا جایی که ممکن است اطلاعات تماس را در سایت خود جمع کنید تا اطمینان حاصل شود که لیست مخاطبان شما گسترده است. مشکلی که در این رویکرد وجود دارد این است که اکثر خوانندگان علاقه ای به صحبت شما نخواهند داشت. اگر از آهنربای هدایتی با دقت بالا استفاده کنید و به جای استفاده از باکس ابتدایی “انتخاب”، از سرمایه تجربه افرادی که قبلاً ازآنچه شما ارائه می دهید استفاده کرده اند بهره مند شوید، بسیار موفق تر خواهید بود.

به عنوان مثال شما می توانید بگویید مقاله ای در وبلاگ وب سایت خود دارید که شامل توصیه های منحصر به فرد برای مسافران برنامه ریزی شده برای بازدید از ایتالیا با کودکان است. شما تجزیه و تحلیل سایت خود را مطالعه کرده اید و می دانید که این پست هر ماه تعداد زیادی بازدید کننده دارد.

همچنین می دانید که بخش قابل توجهی از مشتری شما والدینی هستند که با فرزندانشان سفر می کنند. این فرصت مناسب برای استفاده از آهنربای هدایتی است. در پایین این پست، می توانید یک فراخوان را درج کنید که به خواننده می گوید اگر آدرس ایمیل خود را وارد کنند، می توانند مشاوره تخصصی سفر را از خبرنامه ایمیلی شما دریافت کنند. البته راه های زیادی برای گرفتن ایمیل بازدیدکننده ها وجود دارد.

اگر از راه های مناسبی استفاده کنید آهنربای هدایتی مستقیم به پایگاه داده مشتری یا بستر بازاریابی ایمیل شما جاری می شود. می توانید از این فرآیند برای ایجاد آهنربای هدایتی در سرتاسر سایت خود استفاده کنید که اعضای مختلف مخاطبان شما را با اهداف و علایق مختلف هدف قرار دهند.

یک نقطه شروع خوب این است که تجزیه و تحلیل کنید کدام صفحات بیشترین میزان بازدید را دارند، شناسایی افرادی که از محتوای آنجا بازدید می کنند و با آن ها درگیر می شوند و ایجاد یک آهنربای هدایتی که به آن ها ارزش افزوده است. این روش دقت جذب مشتری شما را بالا می برد و در ایمیل مارکتینگ آژانس های مسافرتی بسیار کارآمد است.

یک جریان اتوماسیون برای راحتی ایمیل مارکتینگ آژانس های مسافرتی ایجاد کنید

ساده ترین راه برای استفاده از استراتژی ایمیل مارکتینگ آژانس های مسافرتی استفاده از نرم افزاری است که فرآیند را خودکار می کند. ما GetResponse را ترجیح می دهیم، اما ارائه دهندگان مختلف زیادی در این زمینه وجود دارد.

نرم افزار اتوماسیون به شما امکان می دهد مسیرهای ایمیل ویژه ای را برای مشتریانی که انتخاب می کنند ایجاد کنید و محتوای دریافتی خود را بر اساس آنچه در وهله اول آن ها را به سایت شما آورده و آنچه پس از آن تعامل دارند، تنظیم کنید.

این نه تنها کار شما را بسیار آسان می کند بلکه به شما امکان می دهد تا موفقیت هر مسیر ایمیل را دقیقاً رصد کنید و مشخص کنید که خواننده های شما در کجا درگیر می شوند و کجا ممکن است در حال بی اعتنایی باشند. یک مثال استاندارد از مسیر ایمیل خودکار با ورود مشتری احتمالی ایمیل خود به جایی از سایت شما آغاز می شود که توسط یک آهنربای هدایتی ایجاد می شود. سپس آن ها از طرف شرکت مسافرتی شما ایمیل خوش آمد گویی دریافت می کنند و در مورد آن ها توضیح می دهد که شما چه هستید و چه کاری انجام می دهید.

ایجاد جریان اتوماسیون

این ایمیل خوش آمد گویی همچنین دارای لینک های مختلفی به سایر مطالب یا صفحات مرتبط در وب سایت شماست که خواننده ممکن است سپس روی آن ها کلیک کند. محتوای موجود در این پیام خوش آمد گویی بسته به آنچه خواننده را ترغیب می کند ابتدا آدرس ایمیل خود را به شما بدهد، می تواند تنظیم شود.

بنابراین، اگر آن ها از طریق مقاله ای در مورد بازدید از ایتالیا با کودکان به لیست نامه های پستی شما آمدند، می خواهید آن ها را به مقالات بیشتری درباره تعطیلات خانوادگی، بازدید از ایتالیا یا فعالیت های دوستانه خانواده در ایتالیا لینک دهید.

مجموعه ای از ایمیل های خاص شاخه ای که در نرم افزار شما تنظیم شده اند، به طور منظم بر اساس داده هایی از جمله اینکه آیا خواننده روی لینک خاصی از طریق ایمیل کلیک می کند یا از سایت شما بازدید می کند و شروع به مرور می کند، ارسال می شود. شما ایده روشنی از آنچه مشتری شما به آن نگاه می کند و با آن درگیر می شود، می گیرید و اتوماسیون کار سخت را انجام می دهد.

فواید

تحویل این پیام های خودکار را می توان متناسب با مکان و منطقه زمانی گیرندگان آن ها نیز تنظیم کرد تا احتمال خواندن آن ها افزایش یابد. بسیاری از نرم افزارهای بازاریابی ایمیلی به شما امکان می دهند این مرحله را یک گام جلوتر بردارید و اطلاعاتی را در مورد اینکه در چه ساعتی از روز معمولاً گیرندگان ایمیل های شما را باز می کنند جمع آوری کنید.

سپس می توانید ایمیل های بیشتری را در این زمان ارسال کنید، که این امر تعداد افرادی را که محتوای شما را به اشتراک گذاشته و باز می کنند افزایش می دهد. برای یک اتوماسیون ساده بد نیست، درست است؟

مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید و هر گروه را هدف قرار دهید

وقتی نوبت به ارزش افزودن از طریق ایمیل مارکتینگ می رسد، تقسیم بندی مهم است. در حالی که برخی از آژانس های مسافرتی می توانند از ارسال ایمیل های عمومی به کل مشتریان خود فرار کنند، اما این امر برای اکثریت قریب به اتفاق نتایج مشابهی نخواهد داشت. تقسیم گیرندگان به گروه های مختلف بر اساس علایق آن ها و اینکه بیشتر با چه محتوایی درگیر می شوند، بهترین راه برای اطمینان از این است که شما فقط محتوای ارزشمندی را به مخاطبان خود تحویل می دهید.

با جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد موفقیت آمیزترین نامه ها و ایمیل ها در هر گروه، می توانید محتوای ارسالی خود را بیشتر شخصی سازی کنید. این می تواند تعامل را افزایش دهد و نرخ تبدیل را بهبود بخشد. درج لینک به سایر صفحات، پست ها و مطالب موجود در وب سایت شرکت شما، به شما امکان می دهد داده هایی را که هر گیرنده روی آن کلیک می کند، جمع آوری کنید. ایمیل های بعدی که کاربران دریافت می کنند براساس نوع محتوایی است که بیشتر با آن درگیر شده اند و از آن لذت بیشتری برده اند.

می توانید مسیر های ایمیل را برای هر یک از این گروه ها شخصی سازی کنید و بر اساس نحوه تعامل کاربر با ارتباطات خود، گزینه های موجود را انتخاب کنید. گنجاندن ایمیل های پیگیری در روند خودکار شما که می پرسد آیا خواننده شما از محتوای پیشنهادی لذت می برد، راهی عالی برای جذب مخاطب و به دست آوردن بازخورد ارزشمند است. داده هایی که از این طریق جمع آوری می کنید به شما امکان می دهد هوشمندانه مشتری خود را از کانال بازاریابی / فروش خود هدایت کرده و تبدیل های بیشتری را در اختیار داشته باشید.

با ادامه این روند، شما درک کاملی از آنچه لیست پستی شما به دنبال آن است به دست می آورید و می توانید ایمیل های آن ها را برای ادامه دادن اطلاعات با ارزش و جذاب ادامه دهید. شما همچنین در فضای خود به یک منبع اطلاعاتی مطمئن و یک رهبر فکر تبدیل می شوید. در واقع مطمئن ترین راه برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ محتوای مناسب است.

قصه بگویید

اگر “فروش، فروش، فروش” در صف اول ایمیلی که ارسال می کنید باشد، مخاطبان شما به سرعت علاقه خود را از دست می دهند. در عوض، یک راه اصلی برای جدا شدن از رقابت این است که با ایمیل های خود قصه بگویید، محصولات یا خدمات خود را در صورتی که به بینشی که می دهید مرتبط باشد، در این موارد ادغام کنید.

بهترین راه برای برقراری ارتباط با مردم، ایجاد تصویری است که نمی توانند خود را در آن تصور کنند. از توصیف حسی و داستان های شخصی استفاده کنید تا بلافاصله آن ها را گیر بیاندازید. این راهی هوشمندانه در ایمیل مارکتینگ آژانس های مسافرتی است.

قصه گویی در ایمیل مارکتینگ نه تنها باعث به یاد ماندنی تر شدن آن ها می شود بلکه تجارت شما را به عنوان منبع معتبر مشاوره سفر معرفی می کند. نوشتن محتوایی شخصی، توصیفی، کاملاً جالب و جذاب به معنای این است که خوانندگان شما به احتمال زیاد در معاملات خود به سر می برند، به اطلاعاتی که به آن ها می دهید اعتماد می کنند و هنگام شروع برنامه ریزی برای تعطیلات به فکر شما می افتند.

مثال

تصور کنید دو ایمیل مختلف در صندوق اینباکس خود دارید. هر دو از آژانس های مسافرتی هستند که به تعطیلات در ایتالیا توجه دارند و هر دو حاوی محتوایی هستند که به شما الهام می دهند تا سفر بعدی خود را با آن ها رزرو کنید.

اولین ایمیل با یک بنر که شرح معاملات فعلی شرکت در مورد بازدید از شهر های بزرگ ایتالیا است، باز می شود. یک تبریک، برخی از عکس های جذاب از مکان های دیدنی و یک مقاله کوتاه کاملاً مکتوب که حاوی پنج نکته برای بازدید از رم، ونیز و فلورانس است. ایمیل با پیامی بسته می شود که به شما اطلاع می دهد معاملات زیاد دوام نخواهند داشت و امروز باید سفر خود را رزرو کنید.

ایمیل دوم با سلام و احوالپرسی فردی به نام فرانچسکا، یک متخصص سفر ایتالیایی که هم اکنون در توسکانی زندگی می کند، باز می شود. او با توصیف آنچه باعث شده است او عاشق ایتالیا شود، شهرهای مختلفی که در آن ها اقامت داشته و حتی نمای تپه های توسکانی که او را در حین نوشتن محاصره کرده است شروع می کند.

در ادامه، فرانچسکا با استفاده از تجربیات خود، توصیه های منحصر به فرد و متفکرانه ای درباره بهترین مکان ها برای بازدید در ایتالیا در ماه های آینده ارائه داد. چند لینک به بسته های تعطیلاتی که شرکت او ارائه می دهد، در متن ادغام شده است، اما هیچ چیز “در چهره شما” نیست.

در انتهای ایمیل، چند لینک دیگر به محتوای دیگری که فرانچسکا نوشته است وجود دارد و آن ها توصیه هایی شخصی سازی شده اند تا متناسب با این علایق باشند. به احتمال زیاد کدام یک از این ایمیل ها را می خوانید، لذت می برید و با آن ها درگیر می شوید؟

نتیجه

نیازی نیست که رمان نویس بزرگی برای نوشتن ایمیل های جذاب باشد که داستانی را بیان می کند. در حقیقت، یکی از ساده ترین راه ها برای تولید محتوای ایمیل مانند قطعه ای که در بالا توضیح داده شد، استفاده از کارکنان یا شرکای خود به عنوان راویان در ایمیل خود، توصیف تجربیات آن ها و قرار دادن چهره به نام شرکت شما است. صحنه را تنظیم کنید، اعتبار خود را نشان دهید، مشاوره بدهید و اگر احساس می کنید در یک فروش بسیار ظریف قرار بگیرید.

به جای اینکه هر بار بخواهید محصول یا خدمات خود را بفروشید، بر ارزش افزودن به صندوق ورودی خواننده و جلب توجه و اعتماد آن ها تمرکز کنید. هرچه ایمیل بیشتری بنویسید و هرچه اطلاعات مشتری بیشتری جمع کنید، ایده بهتری در مورد مؤثر ترین نوع داستان پردازی خواهید گرفت. هرچه زمان می گذرد، می توانید روش خود را انتخاب کرده و محتوای برجسته ای را هر بار تولید کنید. به همین سادگی.

ادغام ویدئو

داده های یک مطالعه توسط Econsultancy نشان می دهد که 66٪ از مسافران هنگام تحقیق درباره مکان سفر، فیلم های یک مقصد را تماشا می کنند. تحقیقات در مورد تأثیر بازاریابی ویدئویی همچنین نشان می دهد مشاغلی که از بازاریابی ویدئویی استفاده می کنند تا 66٪ بیشتر از رقبای خود که بدون آن کار می کنند، پیشرو هستند. با این حساب، گنجاندن فیلم در بازاریابی ایمیلی شما راهی خارق العاده برای بهبود تعامل خواننده و شعله ور شدن حس سرگردانی در مخاطبان شما است.

ویدئو بهترین روش برای ایجاد یک تصویر برای خواننده شما و جلب توجه و تخیل او به روشی جدید است. این یک روش آسان برای تقسیم متن است، مؤثر تر از استفاده از عکس است و می تواند به توضیح موضوعات دقیق در یک قالب سریع و ساده کمک کند.

ویدئو یکی از متنوع ترین اشکال محتوایی است که در آن وجود دارد و یک روش خارق العاده برای به حداکثر رساندن آنچه از محتوای ایجاد شده به دست می آورید است. یک فیلم 2-3 دقیقه ای را می توان به چندین بخش مختلف تقسیم کرد تا از آن در ایمیل های مختلف استفاده کند و همچنین به عنوان یک تیزر برای یک فیلم طولانی که در جایی از وب سایت شما موجود است، عمل کند.

محتوای ویدئویی بخش بزرگی از بازاریابی موثر است. آن را در استراتژی ایمیل مارکتینگ خود برای آژانس های مسافرتی پیاده سازی کنید و نتایج را مشاهده کنید.

مخاطبان خود را در ایمیل مارکتینگ پرورش دهید

آخرین توصیه برای ایمیل مارکتینگ مؤثر برای آژانس مسافرتی پرورش مخاطبان است. بالاتر از هر چیز دیگری، آنچه باعث افزایش رضایت مشتری، ایجاد تکرار تجارت و ایجاد یک تصویر مثبت از برند می شود از طریق تولید محتوای مرتبط، ارزشمند و منحصر به فرد است. در این مقاله بسیار به تقسیم بندی اشاره شده است، اما این کلید ارائه محتوای ایمیل است که منجر به موفقیت می شود.

اگر به خوانندگان خود دقیقاً همان چیزی را نمی دهید که آن ها می خواهند، آن ها عضویت در وبسایت شما را لغو می کنند. بهترین راه برای ایجاد خواسته های آن ها ایجاد گروه هایی با علایق و اهداف مختلف و هدف قرار دادن هر یک از این ها با محتوای شخصی است.

هر یک از گروه های مشتری شما می توانند به صورت جداگانه از طریق محتوای ایمیل شما پرورش یابند، اعتماد آن ها را جلب کرده و خود را به عنوان شخصی که واقعاً می خواهند محتوای آن ها را بخوانند، ایجاد کنید. این رابطه به زمان و سرمایه گذاری نیاز دارد، اما وقتی مخاطبان شما تصمیم بگیرند تعطیلات را رزرو کنند، شما شرکتی خواهید بود که موفق می شوید.

سخن آخر در مورد ایمیل مارکتینگ آژانس مسافرتی

در آخر، مهم نیست که نوشتن شما چقدر باورنکردنی است یا فیلم های شما چقدر ارزشمند است اگر موفقیت آن ها را تجزیه و تحلیل نکنید و مناطقی را که مشتریان درگیر آن هستند را هدف نگیرید موفقیت چندانی نخواهید داشت. با این وجود، پس از ایجاد این فرآیند، متوجه خواهید شد که ایمیل مارکتینگ یکی از سود آورترین و مؤثر ترین روش های بازاریابی است.

ایمیل جایی است که شما کنترل می کنید و به پلتفرم های شخص ثالث اعتماد ندارید. تغییرات الگوریتم در Google یا به روزرسانی های اخبار فیس بوک می تواند دید شما را یک شبه تغییر دهد، اما استفاده از این کانال ها در یک لیست ایمیل منبعی را به شما می دهد که شما مسئول آن هستید و نمی تواند یک شبه از بین برود.

به عنوان یک شرکت مسافرتی، وظیفه شما انتقال خوانندگان به مکان های جدید است، هم با سفرها و هم با محتوای شما. بازاریابی از طریق ایمیل قالب مناسبی را برای الهام، مشاوره و ایجاد تمایل به نام تجاری ارائه می دهد و بهترین خبر این است که هرکسی می تواند این کار را انجام دهد.