این مطلب راجع به ایمیل مارکتینگ نوشته شده تا دید شما را نسبت به بازاریابی ایمیلی اصلاح کند. همچنین با نکات جدیدی شما را آشنا کند که شاید تا به حال به آن توجه نکرده باشید. اگر در گذشته منحصراً روی ارائه خدمات SEO و SEM به مشتری ها متمرکز بوده اید، بهتر است به عنوان مکمل در کنار آن ها از ایمیل مارکتینگ نیز استفاده کنید.

چرا باید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

ROI بالا

با بازده سرمایه گذاری (ROI) به میزان 44: 1، بازاریابان به طور مداوم ایمیل را به عنوان کانالی با برترین عملکرد رتبه بندی می کنند. طبق Campaign Monitor، میزان ROI در واقع از سال 2015 افزایش یافته است و این مخصوصاً برای شرکت های B2B صادق است. علیرغم عدم محبوبیت ایمیل، این شیوه پرکاربرد ترین کانال برای برقراری ارتباط در یک تجارت از راه دور است.

بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی

ساده و ارزان است

این واقعیت که ایمیل بسیار ارزان است به تایید آمار ذکر شده در بالا کمک می کند. Mailchimp یکی از سرویس هایی است که 2،000 مشترک رایگان را در اختیار شما می گذارد. همچنین MailerLite و SendinBlue و بسیاری از ارائه دهندگان دیگر بسته به تعداد مشترکین شما پلن هایشان را با هزینه حداقل 10 دلار در ماه ارائه می دهند.

همچنین ایمیل از نظر هزینه زمانی ارزان است. بر خلاف استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی که در آن حضور روزانه یا حتی ساعتی، باعث بهترین عملکرد می شود، ایمیل به شما امکان می دهد هر زمان که وقت دارید از آن استفاده کنید و زمان شناور برای آن در نظر بگیرید.

بر اساس صورت کسر، نرخ متوسط دسترسی به ایمیل بسیار بیشتر از رسانه های اجتماعی است. حتی اگر برخی از ایمیل ها باز نشوند، باز هم ⅓ از مردم خرید را براساس ایمیلی که از یک مارک دریافت کرده اند گزارش می دهند. درست است که جستجو، امکان خرید بهتری را فراهم می کند، اما آگاهی و پتانسیل ارجاع بالای ذهن از طریق ایمیل بی نظیر است.

برای برخی موارد بسیار موثر است

جمع آوری آدرس ایمیل مشتری، برای انواع بازاریابی مشاغل محلی، ضروری است. برای بررسی درخواست، ایجاد مخاطبان ظاهری و ایجاد راه حل های هوش مشتری؛ مانند FullContact به یک آدرس ایمیل نیاز دارید.

برای ارائه موارد با ارزشی مثل، یک کد تخفیف، برنامه وفاداری، لیست سفید یا اشتراک خبرنامه می توان از ایمیل استفاده کرد. وجود آدرس ایمیل شانس کسب این موارد را بسیار افزایش می دهد.

در نهایت بهترین گزینه کدام است؟

تعداد کانال های دیجیتال در دسترس برای مشاغل کوچک در حال کاهش است. آخرین اعلامیه فیس بوک شرایط سختی را برای مشاغل بدون بودجه که تمایل به افزایش پست هایشان دارند را نشان می دهد. با توجه به مشکلات مالی که در ادامه کار به وجود می آید، اکنون زمان شروع برنامه ای برای ساخت ایمیل است؛ زیرا فشارها برای کسب درآمد روز به روز شدت می یابند.

چرا نمایندگان باید ایمیل ارائه دهند

مشتریان شما می دانند که این کار موثر است

ممکن است مشاغل محلی نسبت به برخی نمایندگی هایی که به آنها خدمات ارائه می دهند، از قدرت ایمیل بیشتر اطلاع داشته باشند. ایمیل مارکتینگ به طور مداوم در بین سه کانال برتر بازاریابی در نظرسنجی های صنعت توسط انجمن جستجوی محلی، StreetFight،Clutch و موارد دیگر قرار می گیرد.

برخلاف جعبه سیاه SEO یا PPC که پیچیدگی خاص خود را دارد، حداقل می توان گفت ایمیل تقریباً به آموزش مشتری نیاز ندارد. مشاغل بزرگ، بطور ذاتی بازاریابی ایمیل را درک می کنند. آنها می دانند که باید به مشتریان خود ایمیل ارسال کنند، اما بسیاری از آنها هنوز این کار را نکرده اند، یا این کار را ضعیف انجام داده اند.

امکان ایجاد محتوا وجود دارد

به روش هایی که بازاریابی ایمیل مکمل کانال های دیگر است در بالا اشاره شد. اما شما می توانید محتوایی را که در رسانه های اجتماعی ساخته می شوند، از تقویم های کامل محتوا یا حداقل محتوای اجتماعی تهیه کنید.

برای آن دسته از مشتریانی که به آنها در رسانه های اجتماعی کمک می کنید، خبرنامه می تواند با استفاده از Tidings و بدون انجام کار اضافی ساخته شود. ایجاد ایمیل در استراتژی محتوای مشتری شما می تواند به آن ها کمک کند تا مخاطبان عمیق تری پیدا کنند و حتی مخاطبان دیگری نیز داشته باشند.

قابل پیش بینی است

می توان ادعا کرد که تنظیمات رابط Gmail و Apple Mail الگوریتم هایی از یک نوع هستند. به طور کلی، ایمیل مارکتینگ مشمول تغییرات الگوریتمی یا نوسانات رتبه بندی غیر قابل توضیح نیست و محتوای عالی به طور طبیعی، مشترکان و مشتریان بیشتری را جذب می کند.

می توانید آن را با گذشت زمان گسترش دهید.

برخلاف سئو برای مشاغل محلی، که عموماً برنده های نسبتاً زیادی را شامل می شود و به تدریج برنده شدن در یک مقدار مشابه با گذشت زمان سخت تر می شود، بازاریابی از طریق ایمیل فرصت های بیشماری را برای گسترش دامنه تعامل شما با مشتری فراهم می کند.

گذشته از فرستادن اصل محتوای ایمیل، تعداد زیادی سرویس مرتبط با ایمیل برای ارائه وجود دارد؛ از جمله مدیریت و بهینه سازی ثبت نام در لیست، ایمیل های خوش آمدید و کمپین های قطره ای و خط موضوع.

عوامل تاکتیکی برای موفقیت با ایمیل

از یک ارائه دهنده خدمات معتبر ایمیل استفاده کنید.

اجرای یک برنامه بازاریابی ایمیل از طریق Gmail یا Outlook راهی آسان برای قرار گرفتن در لیست اصلی به جای لیست سیاه است. شما همچنین به میزان باز کردن یا نرخ کلیک دسترسی خواهید داشت. همچنین راهی آسان برای خودکار کردن ثبت نام در لیست ها یا بخش های خاص نیست.

ثابت باشید

تنظیم انتظارات برای مشتریان و سپس پیروی از آن انتظارات، یک رویه ویژه و مهم برای خبرنامه های ایمیلی است. همچنین این موضوع برای ایمیل های صریح تجاری و ایمیل های خودکار نیز صادق است.

شما به طور معمول می توانید با تعیین روزی که مخصوص ویژه نامه های هفتگی است، یادآوری ملاقات ها یا پیگیری های خدماتی ارتباط ثابتی را با مشتری داشته باشید.

ثبات در مورد برندسازی نیز صدق می کند. خطوط موضوع و نوع محتوا در طول زمان باید مناسب و با ثبات باشد. اما باید توجه داشته باشید که با فرستادن ایمیل های پشت سر هم به دنبال برند سازی نباشید، زیرا این کار پاسخگو نخواهد بود.

دلیل دیگر برای سازگار بودن این است که طراحی ایمیل واقعا دشوار است. کلاینت های ایمیل پیچیده مانند Microsoft Outlook از زبان های نشانه گذاری مخصوص خود برای ارسال ایمیل استفاده می کنند. مشتریان قدیمی ایمیل نمی توانند بسیاری از اظهارات مدرن HTML یا CSS را تفسیر کنند.

الگویی متناسب با تلفن همراه انتخاب کنید.

amazon email
amazon email

مطمئن شوید که طرح ایمیل شما در موبایل ها به خوبی ارائه می شود، زیرا بیش از دو سوم ایمیل ها در گوشی باز می شوند. چیدمان های دو یا سه ستونی که کاربر برای دیدن آن ها باید بزرگنمایی انجام دهد مناسب نیست. بیشتر کاربران عادت دارند در موبایل برای دیدن محتوا صفحه را پیمایش نمایند.

kayak email
kayak email

تا زمانی که الگوی شما نشان تجاری شما را به خوبی نشان دهد، محتوای آن طرح بسیار مهمتر از طراحی آن است. به دنبال طرح های ساده ایمیل انتخاب شده توسط برخی از موفق ترین شرکت ها در صنایع مربوطه از جمله آمازون و کایاک باشید. طرحی را انتخاب کنید که در تلفن همراه به خوبی نمایش داده شود.