Google در اواخر سال جاری ایندکس سازی مبتنی بر متن را برای سایت های زبان انگلیسی آغاز خواهد کرد. این یک تغییر رتبه بندی است، نه یک تغییر ایندکس.

در میان تعداد زیادی از تغییرات جستجو شده در گوگل که اعلام شد، می خواهیم در اعلان ایندکس سازی مبتنی بر متن بیشتر تمرکز کنیم.

به روز رسانی ایندکس سازی مبتنی بر متن. گوگل گفت: “یک جستجوی بسیار خاص می تواند سخت ترین جستجو باشد، زیرا گاهی اوقات تنها جمله ای كه به سوال شما پاسخ می دهد ممكن است در عمق یك صفحه وب دفن شده باشد. ما اخیراً به موفقیت هایی در رتبه بندی صفحات رسیده ایم و اکنون می توانیم نه تنها صفحات وب را، بلکه متن های جداگانه از صفحات را ایندکس کنیم. با درک بهتر ارتباط متن های خاص، نه فقط صفحه کلی، می توانیم اطلاعات مورد نیاز را همانند سوزن در انبار کاه پیدا کنیم. “

گوگل گفته است که اگر ایندکس سازی مبتنی بر وب که به طور کامل در سطح جهانی اجرا شود، 7٪ از جستجوها را در همه زبان ها تحت تأثیر قرار می دهد.

آنچه در جستجو به نظر می رسد. گوگل این تصاویر را برای نشان دادن تغییر ارائه داده است:

نحوه ایندکس سازی مبتنی بر متن

با استفاده از قابلیت های جدید برای درک متن، گوگل می تواند درک کند که متن خاص (سمت راست) بیشتر مربوط به یک کوئری خاص است تا یک متن گسترده تر نسبت به آن موضوع .

ایندکس سازی متن

در این ویدئو، گوگل این را در دقیقه 18:05 گفته است. “ما اخیراً به موفقیت دیگری دست یافته ایم و اکنون می توانیم نه تنها صفحات وب را، بلکه متن های جداگانه را از آن صفحات فهرست کنیم. این به ما کمک می کند تا آن سوزن را در انبار کاه پیدا کنیم زیرا اکنون کل آن یک متن مرتبط است. بنابراین، به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما یک چیز خاص را جستجو کرده اید مانند “چگونه می توانم تشخیص دهم که پنجره های خانه من شیشه UV است.” این یک سوال بسیار مشکل است و ما صفحات وب زیادی را در اختیار شما قرار می دهیم که در مورد شیشه UV است و اینکه شما به یک فیلم خاص برای چگونه انجام آن نیاز دارید، اما هیچ یک از اینها واقعاً کمک نمی کند تا فردی اقدامی انجام دهد. الگوریتم جدید ما می تواند دقیقاً در این قسمت از انجمن DIY كه به این سوال پاسخ می دهد، تمرکز كند. ظاهراً، می توانید از بازتاب شعله برای توضیح دادن استفاده کنید و بقیه متن های صفحه را که کاملاً مفید نیستند نادیده بگیرید. اکنون، ضرورتا نمی خواهید این کوئری را انجام دهید، اما همه ما گاهی اوقات به دنبال چیزهای بسیار خاصی می گردیم. و از ماه آینده، این فناوری 7٪ از جستجو ها را در همه زبان ها بهبود می بخشد و این فقط آغاز است. “

آیا گوگل بخش یا قسمت هایی از یک متن را ایندکس سازی می کند؟

ما از گوگل سوال کردیم که آیا اکنون بخش یا قسمت هایی از صفحه را ایندکس می کند؟ سخنگوی گوگل به ما گفت، Google هنوز در حال ایندکس سازی صفحات کامل است اما سیستم های گوگل هنگام تعیین آنچه بیشترین ربط را در مقایسه با قبل به آن صفحه دارد، محتوا و معنی آن را در نظر می گیرد.

این بیشتر یک تغییر رتبه است تا تغییر ایندکس

بنابراین ایندکس سازی در اینجا تغییری نکرده است. این بیشتر یک تغییر رتبه بندی است، نحوه رتبه بندی Google بر اساس آنچه در صفحه وب شما پیدا می کند. گوگل، آن را دوباره تکرار می کند،بلکه ایندکس نکرده است. با این حال بهتر است که آنچه در صفحه است را منطقه بندی کنید و برای اهداف رتبه بندی، متن آن قسمت ها را بهتر باز بینی کنید.

گوگل در اینجا به چه سیگنال هایی توجه می کند؟

بنابراین قبلاً، سیستم های گوگل برخی از “سیگنال های قوی تر مربوط به یک صفحه – به عنوان مثال، عناوین صفحه – را بررسی می کرد تا بفهمد نتیجه بیشتر مربوط به یک جستجو است. گرچه این ها هنوز فاکتورهای مهمی هستند، اما این سیستم جدید برای شناسایی صفحاتی که دارای یک بخش جداگانه هستند و به ویژه با سوال شما مطابقت دارند، مفید است، حتی اگر بقیه صفحه، مربوط به موضوعی کمی متفاوت باشد یا به طور کلی کمتر مربوط باشد.

آیا تگ های عنوان اهمیت بیشتری پیدا می کنند؟

آیا به این معنی است که تگ های هدر یا معادل آن، اکنون از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؟ گوگل در این مورد پاسخی برای من نداشت. اما گمان می کنم در حالی که تگ های عنوان سیگنال های بسیار مهمی هستند، اما ممکن است هنگام باز شدن عنوان، عناوین مهمتر باشند. باز هم، گوگل به طور کلی در مورد سیگنال های رتبه بندی خاص صحبت نمی کند و گوگل در مورد عناوین به عنوان یک سیگنال رتبه بندی توضیحی نداد.

گوگل به ما گفت که آنها “همیشه درکی از کلمات کلیدی و عبارات موجود در اسناد را داشته اند، اما اغلب مواردی مانند عنوان صفحه سیگنال های بسیار قوی بودند که به ما کمک می کردند بهترین صفحات را به طور کامل ارائه دهیم.” اکنون گوگل می تواند آن “سوزن را در انبار کاه” پیدا کند و براساس اطلاعات موجود در متن، مهمترین نتیجه را ظاهر کند. باز هم، گفتن اینکه کدام سیگنال های خاص در اینجا مهم هستند، سخت است.

آیا شبیه به Featured snippets نیست؟

این چه تفاوتی با Featured snippets دارد، جایی که گوگل بخشی از محتوای شما را به عنوان پاسخ در بالای نتایج جستجوی نشان می دهد. گوگل گفت “سیستم ها از طریق درک قسمت های مختلف متن و ارتباط با هر سند وب کار می کنند. از طرف دیگر، Featured snippets مرتبط ترین قسمت را در سندی مشخص می کند که به طور کلی تشخیص داده ایم مربوط به کوئری است. “

الگوریتم این متن ها بیشتر در کجا کاربرد دارد؟

گوگل گفت: “این برای کوئری ها مفید است که در آن اطلاعات کمی که شخص به دنبال آن است در یک قسمت از صفحه پنهان شده است که لزوما موضوع اصلی آن صفحه نیست.”

بگذارید بگوییم کسی [چگونه BERT در جستجوی گوگل کار می کند] را جستجو می کند، ممکن است قبلاً گوگل نتایج مختلفی را به دست آورده باشد که به نظر می رسد در کل مرتبط هستند. شاید گوگل اخباری درباره BERT که به جستجوی گوگل می آمد را بازگردانده باشد. این خبر ممکن است در واقع مستقیماً به این سوال پاسخ ندهد.

اکنون اگر یک صفحه واقعاً کامل دارید که در مورد آن است، بگذارید بگوییم نحوه کار جستجوی گوگل چگونه است و در آن صفحه، یک بخش BERT وجود دارد که در واقع نحوه کار BERT را توضیح می دهد. حتی اگر بقیه صفحه فوق العاده مناسب نباشد و آن صفحات دیگر BERT و جستجوی گوگل مرتبط تر به نظر برسند، سیستم های جدید گوگل می توانند آن خطوط را بزرگنمایی کرده و آن صفحه را بالاتر رتبه بندی کنند.

اواخر امسال اجرا می شود

گوگل گفته است این اتفاق اواخر امسال شروع به کار می کند و در ایالات متحده با زبان ها / مکان های بیشتری برای جستجو کردن به زبان انگلیسی آغاز می شود. به محض اینکه این مورد در سطح جهانی اجرا شود، این امر حدود 7٪ از سوالات جستجوی گوگل را تحت تأثیر قرار می دهد.

منبع: searchengineland