اینستاگرام قابلیت جستجو خود را ارتقا می دهد و به کاربران اجازه می دهد برای اولین بار محتوای خود را توسط کلیدواژه ها پیدا کنند.

تاکنون کاربران فقط قادر به جستجوی محتوا توسط هشتگ ها، تگ های لوکیشن، یوزر نیم و نام پروفایل بوده اند.

این محتوای غیر قابل جستجو در قسمت کپشن می باشد.

قابلیت جستجو کلمات کلیدی در اینستاگرام

طبق گزارشی از TechCrunch، کاربران اینستاگرام اکنون می توانند پست ها را با استفاده از کلیدواژه ها که ممکن است در کپشن عکس ها و فیلم ها ظاهر شوند جستجو کنند.

چیز های زیادی در مورد قابلیت جستجوی جدید اینستاگرام قابل بررسی است، اما من اطلاعاتی را که تاکنون در دسترس بوده است جمع می کنم.

جستجو کلیدواژه ها در اینستاگرام چگونه کار می کند؟

جستجو کلیدواژه ها در اینستاگرام با اجازه دادن به کاربران برای تایپ کردن یک کلمه کلیدی مانند “home office inspiration”، به جای اینکه محدود به هشتگی مانند #homeofficeinspiration باشد، عمل می کند.

سپس نتایج جستجو باید پست هایی را در مورد “home office inspiration” ارائه دهند، حتی اگر به طور خاص برچسب گذاری نشده باشند.

دقیقاً مشخص نیست که اینستاگرام بدون اتکا به هشتگ ها، موضوع پست را چگونه تعیین می کند.

شناخته شده است که اینستاگرام برای جستجو کلیدواژه ها از کپشن ها برای نمایش پست ها استفاده می کند، اما حتی هنوز هم سوالات زیادی در این باره وجود دارد.

به عنوان مثال:

  1. آیا فقط باید مطابقت دقیق داشته باشد؟
  2. آیا الگوریتم اینستاگرام می تواند مترادف را درک کند؟
  3. آیا هوش مصنوعی یا یادگیری ماشینی برای کمک به الگوریتم در تشخیص آنچه در تصویر به تصویر کشیده شده وجود دارد؟

سخنگوی شرکت به وبسایت خبری The Verge می گوید که اینستاگرام هنگام بازگرداندن نتایج جستجو “تعدادی از عوامل” را در نظر می گیرد. این موارد شامل نوع محتوا، کپشن ها، زمان ارسال آن و موارد دیگر است.

همچنین سخنگو تأیید می کند که اینستاگرام از یادگیری ماشینی برای “یافتن بالاترین کیفیت محتوای مرتبط با جستجوی شما” استفاده می کند. هیچ اشاره ای به اینکه آیا این امر به بازشناسی تصویر نیز مربوط می شود وجود ندارد.

سخنگوی گفت: نتایج جستجوی اینستاگرام فقط به عبارات خاص محدود می شوند:

“جستجو محدود به موضوعات مورد علاقه عمومی و کلمات کلیدی است که در دستورالعمل های انجمن اینستاگرام قرار دارند.”

پتانسیل این قابلیت جدید برای سئو اینستاگرام چیست؟

شاید جالب ترین جنبه این به روزرسانی، حداقل برای بازاریابان و علاقه مندان به جستجو، پتانسیل سئو اینستاگرام باشد.

پیش از این تنها راه برای بهینه سازی ارسال پست های اینستاگرام، درج هشتگ های مرتبط و شاید تگ لوکیشن (در صورت وجود) بود.

پتانسیل جستجوی کلیدواژه در اینستاگرام برای سئو

اکنون یک الگوریتم کاملا جدید برای درک و بهینه سازی بازاریابان وجود دارد. برای اولین بار می توانیم در مورد عوامل رتبه بندی اینستاگرام بحث کنیم.

با این حال بهتر است صبر کنید و ببینید که این تغییر چگونه بر رفتار کاربر تأثیر می گذارد. ما هنوز نمی دانیم که کاربران چگونه با این روش جدید جستجوی پست در اینستاگرام سازگار می شوند.

مشاهده یک افزایش قابل توجه در جذب کاربر در پست ها پس از راه اندازی قابلیت جستجو برای کلیدواژه ها در اینستاگرام یک علامت امیدوارکننده است. این قابلیت می تواند نشانه ای باشد که از کلمات کلیدی برای کمک به کاربران در کشف محتوایی که در غیر این صورت پیدا نمی کردند، استفاده می شود.

نکته ای که مسلم است این است که کاربران اینستاگرام از تغییر چشم پوشی می کنند و این موضوع با هیاهوی بروزرسانی رابط کاربری اخیر مشهود است.

تاکنون بحث بسیار کمتری پیرامون این به روزرسانی وجود داشته است که یا نشانه این است که کاربران متوجه آن نشده اند یا هنوز به گوش همه نرسیده است.

گفته می شود که جستجو برای کلیدواژه ها در اینستاگرام امروز به زبان انگلیسی برای همه کاربران در کانادا، ایالات متحده آمریکا، انگلیس، استرالیا، نیوزیلند و ایرلند در حال اجرا است.

منبع: www.searchenginejournal.com